Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

TV nie widzi dysku zewnętrznego

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> TV nie widzi dysku zewnętrznego
Autor
Wiadomość
Junglist_79
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: London

Post#61 12 Paź 2011 16:18   

Re: TV nie widzi dysku zewnętrznego

Dzięki,
Czyli wystarczy ze zmienię na fat32 -zgram film na pendriva i powinno znaleźć ?
Czy wgrywales ten plik autorun o którym była wcześniej mowa?
Jeszcze jedno pytanie z innej beczki- pytanie ,a mianowicie po podłączeniu laptopa za pomocą hdmi(toshiba qosmio) to telewizora obraz mam ,ale głos leci z kompa:/czy można wymusić jakoś głos na TV?
Pozdrawiam
Powrót do góry

kapitansowa
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: warszawa

Post#62 13 Paź 2011 09:36   

Nie ma potrzeby wgrywać pliku autorun.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Paź 2011 09:36   

Powrót do góry

Junglist_79
Poziom 10
Poziom 10

Post#63 13 Paź 2011 12:17   

Dzięki ,w końcu TV widzi USB ,
Niestety widzi tylko filmy z napisami (avi) a nie widzi tych z lektorem-tzn widzę je fizycznie ale podczas próby włączenia wyskakuje komunikat -material niedostępny
Macie jakieś pomysły,czy poprostu tak już jest?

Napisy wlaczam na pilocie obok przycisku 0.
Dziekuje I pozdrawiam.
Powrót do góry

TopperHarley
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gdynia

Post#64 22 Lis 2011 15:12   

Mam TV Sony BRAVIA 32EX500. Po kupnie podpinałem pena Sandisk'a Cruser 16gb i filmy, zdjęcia, muza wszystko dzialalo elegancko. Pewnego razu TV przestal widziec powyzszego pena i dlugo nie moglem sobie z tym poradzic az po dzis dzien :) Google przywiodlo mnie na ten portal i do tego watku.
Oto rozwiązanie mojego problemu:
Format pendrive'a programem EASEUS Partition Master 9.1.0. Przy formatowaniu zastosowałem format plików FAT32 ale pendrive został wykryty dopiero wtedy gdy partycja byla ustawiona jako primary a nie logical. Nie było potrzeby tworzenia pliku autorun
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc! :)
Powrót do góry

Junglist_79
Poziom 10
Poziom 10

Post#65 22 Lis 2011 23:01   

szkoda jednak ze nie odtwarza mkv:(
Powrót do góry

Sssmok
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wieluń

Post#66 23 Gru 2011 18:05   

Mam 3 dyski:
1 TB
640 GB
250GB
Wszystkie są zewnętrzne i mają rozszerzenie NTFS. TV (samsung) nie widział dysków. Podłączyłem 2 wtyk usb do TV (zasilanie) i wszystko hula. Pozdrawiam.
Powrót do góry

intenso
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Sierpc

Post#67 23 Gru 2011 18:57   

Witam.Podłączam się pod temat,mam telewizor samsung ue37d5500 tv nie widzi pendraiva za to dysk twardy 500 giga adata bez problemu próbowałem rożnych sposobów z tematu i nic,może miał ktoś podobny problem.pendraiv intenso 8giga
Powrót do góry

gsunr
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Piotrków Trybunalski

Post#68 24 Gru 2011 12:17   

mlek napisał:
System FAT 32 ma ograniczenie wielkości pliku do 2GB, więc filmy w HD trzeba dzielić na kawałki.
U mnie działa m2ts z pendriva.

Totalna bzdura.
To zależy od kontenera. Avi ma takie ograniczenia.
Potem pojawił się OpenML czy coś takiego, to było avi ale w innym kontenerze i spokojnie ponad 2 giga mogło mieć.
Tak samo jak mkv - tu nie ma problemów.
Powrót do góry

piotrekr14
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: kołobrzeg

Post#69 29 Gru 2011 13:37   

witam
mam problem z odtważaniam filmów i z twardego dysku telewizor sony kdl 720 czy coś takiego .nie widzi dysku
napisałem o problemie do sony i dostałem odpowiedz .

W nawiązaniu do pańskiego zapytania pragnę poinformować że w celu poprawnego wykrycia dysku przez telewizora konieczne jest sformatowanie go w systemie fat32. Tak przygotowany dysk powinien być poprawnie wykryty przez telewizor. Dostęp do dysku można uzyskać z poziomu pilota po przez poszczególne klawisze.

Uwaga !!!
Podłączony dysk do telewizora powinien posiadać dodatkowe niezależne zasilanie dysku podłączone bezpośrednio do gniazdka oraz jedną partycje.
1. Naciśnij HOME, a następnie wybierz urządzenia USB z listy w kategorii „Zdjęcia”, „Muzyka” lub „Wideo”.
2. Wybierz pliki lub foldery do odtworzenia z listy na wybranym urządzeniu USB

Odtwarzanie poprzez USB jest obsługiwane dla następujących formatów plików zdjęciowych:

- JPEG ( plik formatu JPEG z rozszerzeniem ".jpg" zgodne z DCF lub Exif
- RAW ( plik formatu ARW/ARW 2.0 z rozszerzeniem ".arw" ( Tylko podgląd)

Odtwarzanie poprzez USB jest obsługiwane dla następujących formatów plików muzycznych:
- MP3 ( plik z rozszerzeniem "mp3" )

Odtwarzanie poprzez USB jest obsługiwane dla następujących formatów plików video:

- AVCHD ( plik z rozszerzeniem ".mts" lub ".m2ts" )
- MPEG1 ( plik z rozszerzeniem ".mpg")
- MP4 (AVC)(plik z rozszerzeniem ".mp4")

mam nadzieje ze komus to pomoże
ja mam teraz problem bo dysk nie ma zewnętrznego zasilania .co moge zrobić by takie podłączyć ???
Powrót do góry

Ted07
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: -

Post#70 31 Sty 2012 11:06   

Witam kolegów i koleżanki

Rozwiązałem sprawę z moim zewnętrznym dyskiem twardym.

Mój TV LG 32" widzi zewnętrzny dysk HDD 2,5" i pięknie odtwarza zapisane na nim pliki avi i jpeg.

Rozwiązaniem jest następujące:
Zewnętrzny dysk HDD 2,5" (zasilany tylko przez kabel USB) musi posiadać (w moim przypadku) dodatkowe zasilanie po przez USB. W tym celu zakupiłem HUBa z czterema portami USB (wystarczą oczywiście dwa). HUB zasilany jest po przez zasilacz. Do prawidłowego działania konieczny jest jeszcze dodatkowy kabel z dwiema końcówkami USB (jedną wpinamy do TV drugą do HUBa), a trzecią końcówkę mini USB wpinamy do zewnętrznego HDD.
Uwaga, należy odpowiednią końcówkę USB wpiąć do TV i do HUBa, zamienienie tych końcówek powoduje, że HDD nie działa.

Pozdrawiam
Powrót do góry

ukson
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Warszawa

Post#71 08 Lut 2012 23:27   

Dorzucę 3 grosze.
Mam KDL-EX720. Początkowo też nie widział dysku ale po zastosowaniu się do uwag unibuster (na drugiej stronie wątku) dysk od raz został wykryty i bez problemu mogłem uruchomić polski film z rozszerzeniem .avi.
Mam pytanie czy da się odtworzyć film HD z dysku na tym modelu TV?
Powrót do góry

piotrekr14
Poziom 2
Poziom 2

Post#72 11 Lut 2012 00:40   

dysk masz z wasnym zasianiem czy ma osobne podączenie ??
Powrót do góry

ukson
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Warszawa

Post#73 11 Lut 2012 14:32   

Dysk mam z osobnym zasilaniem
Powrót do góry

korasek70
Poziom 1
Poziom 1

Post#74 22 Lut 2012 21:02   

Witam.Jestem tu nowy i prosze o wyrozumialosc.Panowie mam telewizor Sony bravia 40 3D i wpadlem na pomysl jak widze wiekszosc na podlaczenie dysku zewnetrznego i po kilku probach wszystko zadziallo na takim kablu jak jest pokazany na ktoryms ze zdjec ale i tak nic nie moglem nagrac na ten dysk choc telewizor zrobil sobie po swojemu format i wszystko skasowal.Teraz mam klopot bo chce go znowu przerobic tak zeby byl do wszystkiego ale po podlaczeniu do komputera on go nie widzi wcale -czy wie ktos jak teraz to zrobic zeby bylo go choc widac ?na kompie? prosze o jakas podpowiedz .Dziekuje
Powrót do góry

piotrekr14
Poziom 2
Poziom 2

Post#75 22 Lut 2012 21:21   

mam sony kdl 7 coś tam(46 cali) .zawsze uważałem ze sony to zajebista ale byłem wbłędzie .zapaciem prawie 4 tysie i uważam ze to pieniądze wydane w błoto .kupiłem dysk .zrobiłem wszystko co było napisane na różnych forach i nic nie pomogło ,napisaem do sony,dostałem odpowiedz,jest gdzieś wyżej zamieszczona,dokupiłem usb z własnym zasilaniem ,sformatowaem dysk tak jak byc powinno i co ? i gwno .jak nie widziałdysku tak nie widzi .dziadostwo na maxa .za tyle kasy powinienem mieć wszystko gdzieś .podłamczam dysk i ogądam .taka firma a wszystkich w h>>>> robi .brak słów.wifi też powinnomieć w standatrdzie a trzeba za jakić odbiornik dopłacić prawie 300 zł .dziadostwo nic więcej
sorki za błędy bo pisze wkur------y i nie sprawdzam tego co napisałem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lut 2012 21:21   

Powrót do góry

dawidek378
Poziom 2
Poziom 2

Post#76 03 Mar 2012 10:17   

ja ma podobny problem tylko ze w TV PHILIPS 40PFL5206 także mi nie widzi dysku w systemie NTFS a pendrive 16Gb w systemie FAT32 czyta. Może to zależy od USB telewizora.
Powrót do góry

krichol
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gdańsk

Post#77 05 Mar 2012 09:38   

Panowie przede wszystkim typ woluminu Musi być (podstawowy)
a system plików proponuje (FAT32)
jeśli to nie pomoże, można zmniejszyć partycje do 35GB
a jak to nie pomoże, to gaś telewizor i uciekaj z domu do lasu bo cię UFO namierza :D
Powrót do góry

Adarkar
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: DOBROŃ

Post#78 05 Mar 2012 15:05   

A probowaliscie z dyskami sformatowanymi formatem exFAT (mozliwosc zapisania duzych plikow bez dzielenia). Ja mialem podobny problem z BD Panasonica i zastosowalem sie do specyfikacji producenta i o dziwo poszlo.
Powrót do góry

1 PAWEL
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: ŁÓDŹ

Post#79 12 Cze 2012 13:47   

Witam
sony nx720 system plików exFAT działa bez problemów.
Dysk 500gb 7200obr. hitachi
Powrót do góry

samsugn
Poziom 9
Poziom 9

Post#80 22 Cze 2012 16:45   

a zarejestrowałeś ten dysk na telewizorze.
Powrót do góry

daniu_88
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: -

Post#81 15 Sie 2012 20:27   

witam,
sony bravia KDL-32EX723 widzi dysk toshiby 500Gb i wszystko śmiga w exFAT. ale po zarejestrowaniu dysk działa. ale po utworzeniu dwóch partycji i zarejestrowania go w tv formatuje go do jednej. nie da się mieć dwóch partycji jednej do nagrywania programów a drogiej do oglądania filmów z komputera
Powrót do góry

HaJot46
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Chorzów

Post#82 16 Sie 2012 12:51   

No właśnie tak to jest, że nowe telewizory Sony i Panasonic nagrywają i odtwarzają dyski USB sformatowane w telewizorze. Jak by było tego mało to tylko w tym telewizorze w, którym były sformatowane. Oznacza to, że ich zastosowanie jest bardzo ograniczone.
Na stronie producenta Sony Bravia KDL-40HX800 3D jest napisane, że na tym telewizorze możliwe jest odtwarzanie filmów w określonych formatach tylko na pendrive. Może w instrukcji papierowej albo CDROM pisze więcej.
Ja mam trzyletniego Panasonica, który z kolei ma tylko slot na kartę SDHC do 32GB. Jak dotychczas to udało mi się nagrać prawidłowo jeden film programem wolnodostępnym multiAVCHD.
Powrót do góry

scaniagreg
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: chociw

Post#83 01 Wrz 2012 08:05   

muj problem jest taki kupiłem telewizor LG42620LM dokupiłem dysk zewnętrzny 500g podłonczyłem telewizor przerobił dysk i teraz laptop go nie widzi co zrobić pomocy
Powrót do góry

HaJot46
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Chorzów

Post#84 01 Wrz 2012 11:42   

scaniagreg napisał:
muj problem jest taki kupiłem telewizor LG42620LM dokupiłem dysk zewnętrzny 500g podłonczyłem telewizor przerobił dysk i teraz laptop go nie widzi co zrobić pomocy

Chyba chodzi o telewizor LG42LM620. Przede wszystkim przeczytaj dobrze instrukcję, bo jeśli jest tak samo jak w telewizorach Sony i Panasonic to nic nie zrobisz. A czy przypadkiem nie trzeba dysku zarejestrować ?.
Ponadto spróbuj odtworzyć film z pendrive'a nagrany w laptopie.
Mój LG, inny model) odtwarza praktycznie wszystkie formaty.

P.S.
Przy pisaniu postów korzystaj z przycisku "Pisownia"
Powrót do góry

duathor
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: krakow

Post#85 03 Sty 2013 08:50   

Witajcie. Mam pytanie, czy jest jakieś urządzenie przez które mogę podłączyć dysk zewnętrzny 1TB do telewizora Sony, nie zmieniając systemu plików na FAT32, aby odtwarzać na TV filmy w różnych formatach, przekraczające rozmiar 4 GB.
Powrót do góry

1 PAWEL
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: ŁÓDŹ

Post#86 03 Sty 2013 11:09   

duathor napisał:
Witajcie. Mam pytanie, czy jest jakieś urządzenie przez które mogę podłączyć dysk zewnętrzny 1TB do telewizora Sony, nie zmieniając systemu plików na FAT32, aby odtwarzać na TV filmy w różnych formatach, przekraczające rozmiar 4 GB.

Tylko laptop lub komputer podłączony do tv Sony.
Jeśli ma czytać różne formaty.
Powrót do góry

gilus0022
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Kraków

Post#87 16 Sty 2013 13:22   

Również miałem problem z TV Sony KDL 40W5500 i podłączonym do niego dyskiem zewnętrznym Western Digital 1TB.

Zaraz po zakupie dysku, TV go nie widział. Dysk podłączałem bezpośrednio do TV. Sformatowałem dysk w FAT32, a do podłączenia użyłem dodatkowo rozdzielacza USB (denerwująco krótki kabel w tym WD). Nie wiedziałem, że ten rozdzielacz USB (bez żadnego zewnętrznego zasilania) będzie miał znaczenie i dopiero gdy dysk nie był widoczny na kompie okazało się, że oprócz zmiany formatu plików na FAT32, problem leżał też w rozdzielaczu USB
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2013 13:22   

Powrót do góry

slomap10
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Tuchola

Post#88 16 Lip 2013 18:32   

Witam
Mam problem z TV Samsung UE40D6500. Przestał mi widzieć dysk zewnętrzny WD 500 gb. Ostatnio jak miałem podłączony dysk było wszystko ok, widział dysk, można było oglądać filmy, system plików NTFS. Dysk niedawno sformatowałem, system plików też NTFS i TV dysku nie widzi. Odpala normalnie, światełko od dysku świeci się i dalej nic. Co można by z tym zrobić ? Proszę o jakieś sugestie
pozdrawiam
Powrót do góry

kimsim
Poziom 1
Poziom 1

Post#89 18 Lip 2013 13:44   

A ja mam inny problem.
Mam TV Samsunga i dysk Seagate 1TB. TV rozpoznaje dysk, foldery, pliki. Wygląda OK. Włączam film i też śmiga. Niestety do czasu.

Filmy wyłączają mi się po prostu po czasie 2:03:19. Jak są krótsze to albo całe udaje się obejrzeć albo wyłączają się wcześniej.

Masakra jakaś. Miał ktoś podobny problem?
Powrót do góry

teodozja.kowalska
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: koszalin

Post#90 18 Lip 2013 13:48   

a mi wogóle sie nie włącza
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> TV nie widzi dysku zewnętrznego
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1234  Następny