Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejne paczki na 2x GDS 30/200/8 + GDWT

michallek91 22 Gru 2010 12:05 21043 68
  • Kolejne paczki na 2x GDS 30/200/8 + GDWT
    Witam serdecznie wszystkich.

Na samym początku serdeczne podziękowanie dla użytkownika "Bizi94" który ciągle pomagał mi przy tym projekcie udzielając cennych rad :)

Pomysł na zrobienie kolumn na STX zrodził się około roku temu.Niestety dopiero teraz odłożyłem pieniadze i udało sie.Nie żałuję żadnej złotówki włożonej w ten projekt.

Założenia :
    Zestaw do nagłaśniania niewielkich osiemnastek i tym podobnych imprez.Miało być też mocno i tanio.I udało się :)

Konstrukcja :
    Głośniki to oczywiście coraz popularniejsze GDS 30/200/8 od STX.Obudowy mają po 100 litrów każda,BR 8 cm średnicy na 15 długości.Strojenie pewnie nie jest idealne ale mi się bardzo podoba jak grają,bass kick jest konkretny.Obyłem się bez zwrotnicy,wysokotonowy czyli GDWT 18/200/8 został zabezpieczony kondensatorem i żarówką.GDS-y grają pełnym pasmem.Obudowa oklejona kocem,jak w większości estradówek, osłon na GDS-y nie ma,będą jak kurier dojedzie :)

Odsłuch :
    Jak dla mnie poezja,grają bardzo czysto,czuć porządny bas mimo że to przetworniki szeroko pasmowe.Góra również jest bardzo wyraźna,GDWT nie krzyczą,grają bardzo wyraźnie.Nie testowałem na sali bo dosłownie wczoraj je ukończyłem.

Cennik :
    GDS x 4 = 320 zł
    GDWT x 2 = 30 zł
    Koc = 40 zł
    Raczki 4 x 7,80 zł
    narożniki,kleje,wkręty,kondensatory,kable około 100 zł
    płyta wiórowa 18mm - miałem.
    Poświęcony czas i praca - bezcenne :)

Proszę o komentarze,porady. Podkreślam że jest to moja pierwsza konstrukcja.

Kolejne paczki na 2x GDS 30/200/8 + GDWT Kolejne paczki na 2x GDS 30/200/8 + GDWT Kolejne paczki na 2x GDS 30/200/8 + GDWT Kolejne paczki na 2x GDS 30/200/8 + GDWT Kolejne paczki na 2x GDS 30/200/8 + GDWT Kolejne paczki na 2x GDS 30/200/8 + GDWT

Fajne!
  • #2 22 Gru 2010 12:11
    cjevda
    Poziom 20  

No w końcu ukończyłeś projekt :) Diabesi teraz u Marcina będą pracować a te nich Ci służą jak najdłużej. Ogólnie fajny wygląd. Jak będę w okolicy to przyjadę posłuchać.

• #3 22 Gru 2010 12:17
    michallek91
    Poziom 9  

A i owszem fajny wygląd,oklepany już,ale mi osobiście podoba się taka prostota konstrukcji :)

• #4 22 Gru 2010 14:33
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Mogłeś się chociaż pokusić o obudowę trapezową ;)
    Wygląda o wiele estetyczniej.
    Czym je napędzasz?

• #5 22 Gru 2010 14:42
    michallek91
    Poziom 9  

Owszem mogłem ale jest to moja pierwsza konstrukcja więc nie chciałem się porywać na głęboką wodę.Napędzam ? tymczasowo w pokoju Pioneerem A-447,wiem że to za mało,dużo za mało ale teraz mając kolumny mam motywację do odkładania pieniędzy na wzmacniacz.Planuje Crowna LPS 1500.ale to narazie plany,będą pieniądze będę myślał.

• #6 22 Gru 2010 17:24
    Johny B.
    Poziom 16  

No, no...:D Super Ci wyszły, pomaluj BR-y czarnym sprayem nie będą się tak wyróżniać. No i jako końcówkę polecam to .

• #7 22 Gru 2010 21:02
    danio531
    Poziom 18  

Dobór przetworników prawidłowy, choć... Zawsze można lepiej :idea:
    Przy takiej konstrukcji pokusić by się można o driver STX'a.
    800setke najlepiej. To co prawda niesie za sobą koszta zwrotnicy ale zawsze to "+10" do odsłuchu ;)

Ale jak na początek bardzo poprawnie :D
    Przetworniki jak na swoją cenę jakościowo jedne z najlepszych jeśli nie najlepsze.

Powodzenia w użytkowaniu i dalszych sukcesów!

• #8 22 Gru 2010 23:04
    bakteria221
    Poziom 14  

Witam, jestem posiadaczem tych samych przetworników i zgodze się z autorem że graja naprawde znakomicie-oczywiście jak na te cenę. co do konstrukcji-prosta, estetyczna a zarazem profesjonalna. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w tej dziedzinie :)

• #9 23 Gru 2010 14:57
    JacobG
    Poziom 21  

danio531 napisał:
    Dobór przetworników prawidłowy, choć... Zawsze można lepiej :idea:
    800setke najlepiej. To co prawda niesie za sobą koszta zwrotnicy ale zawsze to "+10" do odsłuchu ;)

Ale jak na początek bardzo poprawnie :D
    Przetworniki jak na swoją cenę jakościowo jedne z najlepszych jeśli nie najlepsze.

Powodzenia w użytkowaniu i dalszych sukcesów!

Bez senu brać driver do tych głośników. Co zrobisz podział na 8 kHz? I cena któa jest prawie 1,5 razy większe niż głośnika. Co do budowy bardzo fajnie, co to za rączki?

• #10 23 Gru 2010 15:29
    michallek91
    Poziom 9  

Rączki ze sklepu STX.Jeśli się nie mylę to model 44.

• #11 25 Gru 2010 12:46
    fenders
    Poziom 15  

danio531 napisał:

I kolega ma racje !

gds 30/200 graja tak wysoko Tylko i wyłącznie pod kątem 0 stopni. Przy Cięciu gdwt przy 8 khz na dużej sali zobaczysz ze kolumny są okropnie kierunkowe.. gdyż pod katem 30stopni masz dziurę w pasmie miedzy 5-8 khz.
    Ja zastosowałem d-500 tnę gds przy 5 khz 12 db/oct i driver tez 12db/oct .. + tłumik 5 db i żarówka . Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony ! graja jak bajka.. zupełnie inna kolumna wysokie tony są znacznie leprze niż przy gdwt.. Kolumna nabrała dokładności i straciła kierunkowość .

Pozdrawiam

• #12 25 Gru 2010 18:01
    JacobG
    Poziom 21  

TO nie lepiej przyciąć tak gdwt...

• #13 25 Gru 2010 19:35
    danio531
    Poziom 18  

Dokładnie tak jak napisał kolega post wyżej. Cięcie GDS'ów przy 5-6khz + jakiś driverek na pewno da lepsze rezultaty niż puszczenie ich pełnym pasmem i męczenie GDWT. Bo to troche na odwrót... Jak się ma kase na driver można zwiększyć jakość dźwięku ale w takiej opcji jak jest tu podane sam mam kolumny i nie narzekam. Wszystko zależy od kasy i ambicji.

Jeśli ktoś pochodzi przed kolumnami trochę zauważy różnicę w paśmie o jakiej napisał kolega wyżej. Nie lepiej powierzyć tą role driverowi, który nie będzie miał z tym problemów?

• #14 25 Gru 2010 22:26
    fenders
    Poziom 15  

JacobG napisał:
    TO nie lepiej przyciąć tak gdwt...

to pokaż mi taki gdwt który wytrzyma prawie 0.5 kw ciętego crosem przy cięciu od 5 khz ? ;) i do tego ok 100-101 db przy częstotliwości 10-20khz

• #16 25 Gru 2010 23:05
    fenders
    Poziom 15  

jak widać przy 10-20khz maja 97 db pod kątem 30 stopni :) a przy tej mocy nie za graja na równi z 2 x gds :) bo żarówka odbierze już mocy. miałem takie rozwiązanie w swoich kolumnach i bylem bardzo niezadowolony na sali 600km2 bo kierunkowość była okropna. Wysokie tony były po prostu fatalne a raczej bez podbicia ich nie było .... i nie tak wyraziste jak w driverze .

• #17 25 Gru 2010 23:21
    JacobG
    Poziom 21  

Te głośniki są fatalne. Przecież to budżtewówka, nie przesadzaj. 600 km2?

• #18 25 Gru 2010 23:30
    fenders
    Poziom 15  

w swej cenie nie widzę lepszych graja bardzo przyzwoicie. Na 500mk2 radzą sobie bardzo dobrze nawet w pełni nie wysterowane w oparciu o 2 x b&C 18ps76 w odwrotce :) . oczywiście mówimy o odsłuchu muzyki a nie siekaniu techniawy xd

• #19 25 Gru 2010 23:31
    hondah
    Poziom 10  

Jak dobrze zrozumialem,to nie masz do nich zadnej zwrotnicy?
    Ogolnie to fajnie wygladaja.

• #20 26 Gru 2010 10:44
    michallek91
    Poziom 9  

Nie nie mam,jak napisałem w temacie GDWT jest zabezpieczony żarówką i kondensatorem 2,2 uF . GDS-y idą pełnym pasmem,i jak już mówiłem,bas jest mocny,czuć to charakterystyczne uderzenie,średnie tony są również bardzo wyraźne jak i wysokie.Rozumiem że niektórzy tutaj maja bardzo profesjonalne podejście do konstrukcji ale jeśli ktoś uważa że te głośniki są do kitu,niech wskaże mi głośniki w tej cenie i lepsze jakościowo.Bo miała być to budżetowa konstrukcja i jest.

• #21 26 Gru 2010 12:31
    marian133
    Poziom 37  

michallek91 napisał:
    Rozumiem że niektórzy tutaj maja bardzo profesjonalne podejście do konstrukcji ale jeśli ktoś uważa że te głośniki są do kitu,niech wskaże mi głośniki w tej cenie i lepsze jakościowo.

Nie wskażą bo takie nie istnieją. GDS-y STX-a i wysokotonówka na górze to najtańsze (już jako tako grające) kolumny estradowe. Jak dobrze zaprojektuje się zwrotnicę to można nawet słuchać ich w domu.

• #22 26 Gru 2010 17:04
    JacobG
    Poziom 21  

Koledzy sam mam na nich paczki, i 500 m2 takimi pakami bedzie trudno dobrze jakościowo zapełnić dźwiękiem

• #23 26 Gru 2010 21:32
    krzysiuc
    Poziom 25  

Twórca paczek przekona się ile tak na prawdę jest z nich basu na większej sali. Moje (na 1 GDSie) grają super, ale w salce prób wielkości małego pokoju. Jeśli przeniosę je na salkę 30 mkw to już basu brakuje i trzeba dostawić suba. Jeśli przeholujesz z ilością basu to usmażysz cewki.

• #24 27 Gru 2010 13:07
    michallek91
    Poziom 9  

Na 30 mkw brakuje basu ? chyba trochę przesadzasz.

• #25 27 Gru 2010 19:39
    danio531
    Poziom 18  

krzysiuc napisał:
    Twórca paczek przekona się ile tak na prawdę jest z nich basu na większej sali. Moje (na 1 GDSie) grają super, ale w salce prób wielkości małego pokoju. Jeśli przeniosę je na salkę 30 mkw to już basu brakuje i trzeba dostawić suba. Jeśli przeholujesz z ilością basu to usmażysz cewki.

Chyba 300mkw albo kolega ma jakieś dziwne te swoje paczki bo mi na 70mkw basu nie brakowało a było go nawet za dużo. W sylwka gram na 150mkW to dam znać co i jak.

• #26 27 Gru 2010 19:44
    JacobG
    Poziom 21  

danio531 napisał:
    krzysiuc napisał:

Chyba 300mkw albo kolega ma jakieś dziwne te swoje paczki bo mi na 70mkw basu nie brakowało a było go nawet za dużo. W sylwka gram na 150mkW to dam znać co i jak.

Dobry żart.... Te głośniki mają taki średni kick bas co dopiero bas. Więc myślę, że tak bezsensowna dyskusja nie ma sensu...

• #27 27 Gru 2010 20:30
    marian133
    Poziom 37  

JacobG napisał:

Dobry żart.... Te głośniki mają taki średni kick bas co dopiero bas. Więc myślę, że tak bezsensowna dyskusja nie ma sensu...

Zależy kto jak patrzy na bas i do czego porównuje. GDS ma więcej basu od GDN-30-400 (może takiej mocy jak on to nie ma ale jeśli chodzi o jakość basu to na pewno go przegania).

• #28 27 Gru 2010 20:47
    michallek91
    Poziom 9  

aż z ciekawości zapakuję je jutro w auto i sprawdzę u wujka w sali OSP,tam ma około 200 mkw więc również i ja ocenię jak z basem

• #29 27 Gru 2010 21:18
    danio531
    Poziom 18  

Jeśli ktoś go wystawi z 15" głośnikiem za crossem itp to na pewno przegra ale jak na to czego wymagają od kolumn z tych głośnikiem konstruktorzy to ma i kick bas i bas.

• #30 28 Gru 2010 10:05
    JacobG
    Poziom 21  

marian133 napisał:
    JacobG napisał:

Zależy kto jak patrzy na bas i do czego porównuje. GDS ma więcej basu od GDN-30-400 (może takiej mocy jak on to nie ma ale jeśli chodzi o jakość basu to na pewno go przegania).

No rozumiem w zupełności, niestety nie słyszałem tego gdn'a. Mi jest mało basu z 2 pietnastek stxa :D

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme