Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Epson stylus photo 1400 nie działa na CISS

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> Epson stylus photo 1400 nie działa na CISS
Autor
Wiadomość
carlos2384
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: poznan

Post#1 Post autora tematu 23 Gru 2010 11:05   

Epson stylus photo 1400 nie działa na CISS

Dzien dobry mam mały problem z drukarka epson stylus photo 1400. Kupiłem ja jakiś miesiąc może 2 temu kilka dni po rozpakowaniu pracowałem na oryginalnych kardridżach epsona i było ok bardzo dobre wydruki żadnych problemów. postanowiłem wiec podłączyć do niej CISS z tuszami sublimacyjnymi, i na tym się skończyła moja praca na tej drukarce ponieważ drukarka przestała wykrywać tusze zawsze pokazuje ich brak czy to na podłączonym CISSie czy na oryginalnych cartdridżach. Odnośnie tego co napisałem mam parę pytań i prosiłbym o pomoc.

1.czy w tym przypadku pomocny może okazać się reseter kardridży czy nie.
2.mam też taki pomysł na przerobienie ciss (jeśli uda się zrobić że drukarka będzie wczytywać oryginalne tusze)chce ciss odłączyć od cardridża który jest w zestawie i podłączyć go pod oryginalne cardridże, ale by to zrobić musiałbym zrobić w cardridzach otwory by podpiąć węże i mam właśnie takie pytanie czy jak zrobię tą dziurkę w obudowie na węże to drukarka nie będzie traktować tego cardridza jako uszkodzonego i czy da się jakoś ewentualnie zapobiec by nie dostawało się potem tam powietrze myślałem by po zamontowaniu węży w kardridzach to posmarować trochę sylikonem by to uszczelnić

mam też takie pytanko czy przez to ze założyłem ciss który ma nie oryginalne chipy drukarka mogła się zablokować oraz czy w tym przypadku pomogł by rester tuszy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Gru 2010 11:05   

Powrót do góry

isiek78
Spec od drukarek
Spec od drukarek

Miasto: dziki zachód

Post#2 28 Gru 2010 10:53   

Re: Epson stylus photo 1400 nie działa na CISS

Jeśli jest to zestaw z chipami, które trzeba resetować, ustaw drukarkę do wymiany pojemników z tuszami i naciśnij reset na chipach - powinien być jeden przycisk przy chipach, następnie zatwierdź wymianę pojemników z tuszami. Jaki zestaw CISS zakupiłeś poddaj link.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Gru 2010 10:53   

Powrót do góry

carlos2384
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 28 Gru 2010 14:11   

witam dziękuje za odpowiedź robiłem tak inic to niedałó tzn wciskałem trn przycisk przy CISS ale nie wiedziałem że trzeba zatwierdzać jakoś wymiane ich

a to jest Link
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Gru 2010 14:11   

Powrót do góry

szneka
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gdynia

Post#4 04 Lis 2011 18:33   

Firma Epson co jakiś czas zmienia kodowanie w chipach, więc drukarka wyprodukowana 3 lata temu nie będzie działała z chipami aktualnymi.
Natomiast dostęp do starszych chipów raczej niemożliwy.
Nie napisałeś czy kupiłeś nową czy używaną drukarkę.
Powrót do góry

carlos2384
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 04 Lis 2011 19:23   

ciss i drukarka sa nowe kupione w tym samym sklepie jako zestaw do sublimacji
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> Epson stylus photo 1400 nie działa na CISS
Strona 1 z 1