X

Klonowanie dysku Windows 7

23 Dec 2010 20:11 BAbartis
  • #1 23 Dec 2010 20:11
    bartis
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam dysk ATA 160gb na którym jest windows 7. Kupiłem teraz dysk Sata II 1TB.Chcę skopiować system ze starego dysku na nowy, gdyż nie widzi mi się instalowanie wszystkiego od nowa. Poszukałem trochę w google i spróbowałem skopiować dyski programem Norton Ghost.
    Wszystko ładnie się skopiowało, odpinam stary dysk, włączam komputer a tam komunikat "Brak bootmgr". Także poszukałem trochę w google i znalazłem parę rozwiązań: wpisywałem w konsole odzyskiwania komendy bootrec i nic to nie dało.
    Wyszukałem program który robi kopię 1:1 mianowicie HD Clone.Po sklonowaniu takżę błąd bootmgr.
    Pomyślałem że kupiłem wadliwy dysk, więc spróbowałem zainstalować windows 7.
    Zainstalował się z powodzeniem, ku mojemu zdziwieniu podczas instalacji system sam zrobił sobie partycje 100mb.Gdy instalowałem 7 na starym dysku to tej partycji nie zrobił.Więc pomyślałem że przez brak tej partycji wyskakuje "Brak bootmgr".
    Zainstalowałem tego windowsa 7 i wtedy spróbowałem skopiować dysk.
    I już nie wyskakuje "brak bootmgr" , lecz: "błąd ładowania systemu operacyjnego"
    Próbowałem naprawić z płyty z windowsem 7, znalazł błędy z uruchomienie wcisnąłem napraw, lecz nadal "błąd ładowania systemu operacyjnego.

Macie jakieś pomysły jak skopiować ten dysk??
    Bardzo mi na tym zależy.
  • Helpful post
    #2 23 Dec 2010 23:32
    Alberciak
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Czy w Ghoscie wybrałeś " local disc " czy "local partition " to image ?
  • Helpful post
    #3 23 Dec 2010 23:40
    helmud7543
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Czy ten nowy dysk ma standardowe sektory czy większe niż standardowe? Spróbuj kopię posektorową programem DMDE.
  • Helpful post
    #4 24 Dec 2010 02:45
    Removed
    Helpful post? (0)
    helmud7543 wrote:
    Czy ten nowy dysk ma standardowe sektory czy większe niż standardowe? Spróbuj kopię posektorową programem DMDE.

Przechlapane próbować każdy program, autor się nie wypłaci :)
  • Helpful post
    #5 24 Dec 2010 07:05
    Matuzalem
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Ileż można prosić o konkrety? - Przecież samo przeniesienie danych z dysku na dysk nie oznacza, że choćby priorytety bootowania i inne tego typu "drobiazgi" same się zmienią. Czasem bywa i tak, iż program "zapomina" o atrybutach partycji.
    Do tego dochodzą kwestie AHCI (w uproszczeniu) czy kontrolera (np. S-ATA(150).
    Większość z tych elementów można potwierdzić lub wykluczyć gdy zna się informacje o - choćby tylko - płycie głównej (i ustawieniach BIOS-u) - tego zaś w postach Autora wątku brak.
  • #6 26 Dec 2010 11:36
    bartis
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Dzięki za pomoc. Udało mi się sklonować te dyski. Ale troche zabawy było.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products