Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Klonowanie dysku Windows 7

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Klonowanie dysku Windows 7
Autor
Wiadomość
bartis
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Radomsko

Post#1 Post autora tematu 23 Gru 2010 21:11   

Klonowanie dysku Windows 7

Witam, mam dysk ATA 160gb na którym jest windows 7. Kupiłem teraz dysk Sata II 1TB.Chcę skopiować system ze starego dysku na nowy, gdyż nie widzi mi się instalowanie wszystkiego od nowa. Poszukałem trochę w google i spróbowałem skopiować dyski programem Norton Ghost.
Wszystko ładnie się skopiowało, odpinam stary dysk, włączam komputer a tam komunikat "Brak bootmgr". Także poszukałem trochę w google i znalazłem parę rozwiązań: wpisywałem w konsole odzyskiwania komendy bootrec i nic to nie dało.
Wyszukałem program który robi kopię 1:1 mianowicie HD Clone.Po sklonowaniu takżę błąd bootmgr.
Pomyślałem że kupiłem wadliwy dysk, więc spróbowałem zainstalować windows 7.
Zainstalował się z powodzeniem, ku mojemu zdziwieniu podczas instalacji system sam zrobił sobie partycje 100mb.Gdy instalowałem 7 na starym dysku to tej partycji nie zrobił.Więc pomyślałem że przez brak tej partycji wyskakuje "Brak bootmgr".
Zainstalowałem tego windowsa 7 i wtedy spróbowałem skopiować dysk.
I już nie wyskakuje "brak bootmgr" , lecz: "błąd ładowania systemu operacyjnego"
Próbowałem naprawić z płyty z windowsem 7, znalazł błędy z uruchomienie wcisnąłem napraw, lecz nadal "błąd ładowania systemu operacyjnego.

Macie jakieś pomysły jak skopiować ten dysk??
Bardzo mi na tym zależy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Gru 2010 21:11   

Powrót do góry

Alberciak
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#2 24 Gru 2010 00:32pomocny post - solucja   

Re: Klonowanie dysku Windows 7

Czy w Ghoscie wybrałeś " local disc " czy "local partition " to image ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Gru 2010 00:32pomocny post - solucja   

Powrót do góry

helmud7543
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Przeworsk

Post#3 24 Gru 2010 00:40pomocny post - solucja   

Czy ten nowy dysk ma standardowe sektory czy większe niż standardowe? Spróbuj kopię posektorową programem DMDE.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Gru 2010 00:40pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#4 24 Gru 2010 03:45pomocny post - solucja   

helmud7543 napisał:
Czy ten nowy dysk ma standardowe sektory czy większe niż standardowe? Spróbuj kopię posektorową programem DMDE.

Przechlapane próbować każdy program, autor się nie wypłaci :)
Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#5 24 Gru 2010 08:05pomocny post - solucja   

Ileż można prosić o konkrety? - Przecież samo przeniesienie danych z dysku na dysk nie oznacza, że choćby priorytety bootowania i inne tego typu "drobiazgi" same się zmienią. Czasem bywa i tak, iż program "zapomina" o atrybutach partycji.
Do tego dochodzą kwestie AHCI (w uproszczeniu) czy kontrolera (np. S-ATA(150).
Większość z tych elementów można potwierdzić lub wykluczyć gdy zna się informacje o - choćby tylko - płycie głównej (i ustawieniach BIOS-u) - tego zaś w postach Autora wątku brak.
Powrót do góry

bartis
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Radomsko

Post#6 Post autora tematu 26 Gru 2010 12:36   

Dzięki za pomoc. Udało mi się sklonować te dyski. Ale troche zabawy było.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Klonowanie dysku Windows 7
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.051 seconds

elektroda.pl temat RSS