Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Które z obecnych na rynku pralek mają wymienne łożyska?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Które z obecnych na rynku pralek mają wymienne łożyska?
Autor
Wiadomość
jack63
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 24 Gru 2010 12:56   

Które z obecnych na rynku pralek mają wymienne łożyska?

Proszę o informacje o dostępnych do zakupu pralkach z wymiennymi łożyskami.
Chodzi o to aby omijać szerokim łukiem konstrukcje w których uszkodzenie łożyskowania wiąże się z wymianą całej obudowy bębna.
Sądzę, że była by to przydatna informacja dla kupujących. W każdym razie dla tych świadomych konsekwencji jednorazowości konstrukcji.
Miłe byłyby uwagi od serwisantów. Przecież to w ich interesie aby naprawiać a nie kupować nowe!
Powrót do góry

mechatronik77
Poziom 2
Poziom 2

Post#2 25 Gru 2010 21:06   

Re: Które z obecnych na rynku pralek mają wymienne łożyska?

Gorenje najczęściej mają wymienne łożyska.

W obecnym czasie każdy sprzęt jest robiony tak, a żeby się psuł po nie długim czasie, więc jeśli będziesz miał możliwość wymiany łożysk to i tak z czasem padnie moduł warty pół pralki jak nie więcej. Co za tym idzie, i tak kupisz nowy sprzęt.

Radziłbym, kupić tanią pralkę z 5 letnią gwarancją i przez te 5 lat korzystać z niej w spokoju. Beko ma dość tanie pralki i w niskiej cenie części do nich w porównaniu do Whirlpoola czy też Electroluxa gdzie tam ceny części to pomyłka ludzkości.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Gru 2010 21:06   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#3 26 Gru 2010 12:52   

mechatronik77 napisał:

Radziłbym, kupić tanią pralkę z 5 letnią gwarancją i przez te 5 lat korzystać z niej w spokoju. Beko ma dość tanie pralki i w niskiej cenie części do nich w porównaniu do Whirlpoola czy też Electroluxa gdzie tam ceny części to pomyłka ludzkości.

5 lat w spokoju ? ? ? Chyba 5 lat użerania się z serwisem, czekania aż ktoś raczy przyjechać a na koniec skwitują cię ,że "usterka nie wynika z wady sprzętu lecz z przyczyn zewnętrznych - użytkownika". Ja proponuję kupić jakąś firmówkę za rozsądną kasę (bo te zazwyczaj lepiej pierzą w krótkim czasie) i cieszyć się każdym dniem - a jak się zepsuje to wyrzucić ,no chyba że jakaś głupota siadła.
Są 5 letnie gwarancje producenta - to raczej jest OK, i są przedłużenia sklepów do 5 lat - i to jest chwyt marketingowy bo tak naprawdę producent tej gwarancji nie udziela tylko sklep ma kontrakt z jakimś bankiem który ubezpiecza dany sprzęt i w razie awarii niby pokrywają koszty naprawy. .(wątpię że naprawią).
Powrót do góry

wosokol
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Dolny Śląsk

Post#4 30 Gru 2010 23:51   

whirlpool ładowany z góry ma wymienne łożyska czas pracy nawet do 30 min. electrolux od góry ładowany też wymienne w zależności od modelu (starsze był potrzebny specjalny klucz) nowsze- podobnie jak w whirlpool- na wkrętach. electrolux "od przodu" - potrzeba wyciągać zespół piorący czas wymiany ok 3 godziny( możesz trafić na zbiornik zgrzany - były takowe, zrezygnowali z tego).
Whirlpool "od przodu" zbiorniki zgrzewane , ale polak potrafi...
Samsung wyprodukowany w polsce (to pytaj się o AMICĘ w wersji koreańskiej...)

naprawy z ubezpieczenia banków są realizowane i naprawiają i wszelakie przedłużenia gwarancji opłacaja się - zwłaszcza przy chłodnictwie. ale trzeba przeczytać co przy np niemożności naprawy sprzętu( chociażby rozszczelnienia parowników)
Powrót do góry

jack63
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 Post autora tematu 31 Gru 2010 12:42   

Bardzo dziękuję kolegom za interesujące odpowiedzi. Najbardziej przypadła mi do serca odpowiedź wosokol.
Potrzebowałem tych informacji aby wybrać pralkę. Niestety odpowiedź przyszła zbyt późno. Pralkę kupiłem i jest już "po herbacie". Mój wybór padł na Gorenje WA 60129. Na razie działa. :D Jednak duszę mam na ramieniu.
Z tego co się zorientowałem obudowa bębna jest plastykowa i skręcana. Także są szanse, że nie jest to jednorazówka. Nie wiem natomiast jak w praktyce sprawuje się elektronika i inne elementy.
Bardzo proszę o opinię na temat tej pralki. Może wosokol miał z nią do czynienia???.
Pozdrawiam z nowym rokiem.
Powrót do góry

klaudynaz1
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Otwock

Post#6 31 Gru 2010 14:49   

Z tego, co się orientuję, to właśnie większość modeli Whirpool ma wymienne łożyska. Wiesz jak najłatwiej sprawdzić? Masz tu dwie przykładowe oferty łożysk i przy nich podane są modele pralek, do których pasują :) Wtedy będziesz mieć stuprocentową pewność :) http://www.kupujemy.pl/akcesoria-do-pralek--qw-pral-lozysk--sixD-porownanie-cen.html
Powrót do góry

wosokol
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Dolny Śląsk

Post#7 31 Gru 2010 22:52   

niestety pralek Gorenie nie znam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Gru 2010 22:52   

Powrót do góry

jack63
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 Post autora tematu 02 Sty 2011 13:08   

wosokol dzięki z inf. Szkoda.:cry:
klaudynaz1 Niezły pomysł. Niestety działa tylko w jedna stronę. Jak pralka jest "dopisana" do jakiegoś łożyska to wiadomo, że ma wymienne łożyska. Jak nie jest dopisana do żadnego, tak jak moja, to nic nie znaczy, czyli na dwoje babka wróżyła.:?:
Poczekam może ktoś się objawi z informacjami.
Powrót do góry

XoferM
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Ślesin

Post#9 06 Mar 2011 14:34   

Indesit, Ariston, Whirlpool ( przód ładowany ), niektóre modele Elctrolux ( góra ), najtańsze wybrane Bosch Classixx = niewymienne łożyska.
Powrót do góry

adrianarktos12
Poziom 21
Poziom 21

Post#10 06 Mar 2011 14:59   

Nie powiedział bym Ariston i Indesit mają wymienne łożyska . W zależności od półki cenowej .Droższe modele ww pralek mają zbiornik ze stali nierdzewnej oraz wymieniane łożyska .
Powrót do góry

XoferM
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Ślesin

Post#11 06 Mar 2011 15:16   

adrianarktos12 napisał:
Nie powiedział bym Ariston i Indesit mają wymienne łożyska . W zależności od półki cenowej .Droższe modele ww pralek mają zbiornik ze stali nierdzewnej oraz wymieniane łożyska .
Seria WIL niewymienna, jest tak nawet w Aristonie ( tylko nie pamietam typu ) aqualtis - od każdej reguły są wyjątki;) cięzko tak zgeneralizować, trzeba by było zrobic listę typów...
Powrót do góry

MARCIN.SLASK
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Chorzów

Post#12 06 Mar 2011 15:18   

Zostaje Amica, która jeszcze ma rozbieralny zbiornik i ceny są przystępne.
Przy zakupie dodatkowo ubezpieczyć (na wszelki wypadek). Znajoma tak zrobiła z Whirlpoolem, poleciały łożyska po 2.5 roku. Naprawa normalnie w granicach 1500zł :D, ale że miała ubezpieczenie, to dostała nową pralkę (fakt, że cała procedura trwała 3 tygodnie).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Mar 2011 15:18   

Powrót do góry

adrianarktos12
Poziom 21
Poziom 21

Post#13 06 Mar 2011 15:18   

Seria Ariston AMD AVSD napewno mają zbiorniki z nierdzewki . Ariston serii aqualtis nierozbieralna . Indesit serii Moon nierozbieralna . Indesit ładowane od góry rozbieralne .
Powrót do góry

~wac
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Rzeszow

Post#14 06 Mar 2011 22:57   

Słyszałem,że Amici z serii AWCT i AWST mają nierozbieralny zespół piorący ,ale nie wiem czy to prawda.
Może to ktoś potwierdzić?
Powrót do góry

MARCIN.SLASK
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Chorzów

Post#15 06 Mar 2011 23:12   

~wac napisał:
Słyszałem,że Amici z serii AWCT i AWST mają nierozbieralny zespół piorący ,ale nie wiem czy to prawda.

Tydzień temu w AWCT10L wymieniałem łożyska. Tak samo prosto jak w PA. Praktycznie bardzo podobna budowa. ale nie ma już przeciwwagi na dole, a jest większa z przodu.
Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#16 06 Mar 2011 23:12   

~wac napisał:

Handlujesz sprzętem, a nie wiesz, że wszystkie Amiki ze starej fabryki mają zbiornik rozbieralny?
Niesamowite...
Temat zamykam, bo rozłazi się jak wesz po głowie, z niesamowitymi i kosmicznymi rewelacjami.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Które z obecnych na rynku pralek mają wymienne łożyska?
Strona 1 z 1