Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kamerka md-80 mini dv. Jak poprawnie nagrać filmik?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Kamerka md-80 mini dv. Jak poprawnie nagrać filmik?
Autor
Wiadomość
Rurzowy_Rzufff
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: London

Post#31 02 Sty 2012 16:16   

Re: Kamerka md-80 mini dv. Jak poprawnie nagrać filmik?

Próbowałeś ją włączyć i gdy jest włączona zrobić twardy reset [tym niby guzikiem-dziurką] od boku?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2012 16:16   

Powrót do góry

Mati1690
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Złotoryja

Post#32 03 Sty 2012 10:03   

reset w najmniejszym stopniu nic nie zmienia ;/
Powrót do góry

wicy
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Łódź

Post#33 12 Sty 2012 14:56   

A ja mam pytanie: jak poznać, że podłączona do usb kamerka już się naładowała?
Z ładowarki nie korzystam z uwagi na taką konstrukcję wtyczki, która nie pasuje do żadnego gniazdka.
Powrót do góry

qvejt
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: zabrze

Post#34 14 Mar 2012 11:09   

Problem w tym, że plik Tag.txt nie chce działać.
Na karcie tworzone są katalogi Video i System, wiec zacząłem szukać.
Prawidłowy plik nazywa się >> time.txt
Jego zawartość to >>> 2012.03.14 09:48:00 Y
Pisane w jednej linii – jak da się >> N << na końcu, to podobno nie będzie daty.
Kamerka kupiona allegro
Mini kamera MD80 HD 720x480 szpiegowska kamerka DV
Co ciekawe na dołączonym cd był Tag.txt który nie działał. Zadziałał time.txt

Załączniki:
Powrót do góry

wicy
Poziom 19
Poziom 19

Post#35 15 Mar 2012 00:33   

To ciekawe co piszesz. Kamera nie zakłada żadnych katalogów Video, ani System. Swoją kartę mam sformatowaną w Nikonie, więc wgrywa filmy do \DCIM\100MEDIA.
W czym formatowałeś swoją kartę i jak? Nie podejrzewam by ustawienia timestamp kamery zależały od tego, w czym była formatowana karta, ale kto wie...
Albo masz całkiem inną kamerkę, albo masz jakiś nowszy firmware.
Powrót do góry

mitcez
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Siedlce

Post#36 19 Mar 2012 13:33   

Mam pytanie. Na jak długą pracę, nagrywanie wystarczy wpełni naładowany akumulator? Jaka jest min odległość ostrzenia tego sprzętu?
Powrót do góry

sp4msu
Poziom 18
Poziom 18

Post#37 20 Mar 2012 17:00   

Witam .
Zgubiła mi się płytka od tej kamerki .
Czy mógłby mi kto podesłac skopiowaną na maila .
Rysiek
Powrót do góry

chinczyk3000
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: skarżysko kam

Post#38 05 Kwi 2012 10:16   

Witam,
Czy przy odtwarzaniu filmu macie ciągły pisk?? obraz nagrywa ładnie, dźwięk też ale jak się podgłosi to słychać ciągły pisk. Czy tylko ja tak mam czy po prostu to wina kamerki?

link do przykładowego filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=FNtrlbxDUXM

Pozdrawiam
Powrót do góry

wicy
Poziom 19
Poziom 19

Post#39 05 Kwi 2012 18:25   

Jaki pisk? Ja bym to nazwał trzeszczeniem.
A takie trzeszczenie to przecież normalna rzecz jeśli mocno dmuchasz w mikrofon?
Osłoń go taśmą i po krzyku.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Kwi 2012 18:25   

Powrót do góry

lechkrak
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Kraków

Post#40 09 Maj 2012 02:33   

Witam!
Nadal nikt dokładnie krok po kroku i to po polsku nie wytłumaczył jak uruchomić zatrzymany czas w datowniku na kamerce MD80 lub w ogóle ten datownik osunąć. Wczytanie na kartę pamięci pliku <time.txt> "qvejt" z Download z dnia 14.03.2012 nic nie daje!
Powrót do góry

szwayko
Poziom 2
Poziom 2

Post#41 10 Maj 2012 20:54   

JA też tę kamerkę z innym oprogramowaniem. U mnie działa plik time.txt z wpisem w jednej linii 2012/05/10 20:50:00 Y.

Natomiast nie wiem jak uruchomić te kamerkę jako internetową zamiast dysk wymienny. NA początku raz mi się udało że zamiast dysk wymienny zgłosiła się jako kamera USB i miałem dwie w systemie (moja na stałe) i poprzez Mój komputer miałem normalnie obraz z niej. Potem już zawsze zgłasza się w systemie jako dysk wymienny i nie sposób jej zmusić inaczej. Acha na początku jak mi się udało to nawet nie instalowałem żadnych sterowników.
Wciskanie Mode przed w trakcie czy po podłączeniu nic nie daje???
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2012 20:54   

Powrót do góry

wicy
Poziom 19
Poziom 19

Post#42 10 Maj 2012 21:01   

Na pewno ta sama kamerka?

Wciskanie mode (po podłączeniu) zmienia funkcję kamery: dysk<>kamera
Powrót do góry

szwayko
Poziom 2
Poziom 2

Post#43 10 Maj 2012 21:51   

Widocznie są dwa typy poprzedni na którym działa tag.txt, sterownik wspomniany i mode do przełączania. I jakaś nowsza tańsza wersja na której działa plik time.txt, tryb kamera/dysk nie wiadomo jak przełączać, raz mi się udało podczas pierwszych podłączeń na XP SP2 bez żadnych sterowników.

Dodano po 39 [minuty]:

Dobra już wiem jak jest. Po włączeniu kamery do USB zawsze zgłasza się ona jako dysk. Potem na dole po prawej na pasku wybieramy bezpieczne usuwanie sprzętu - pojawia się menu który sprzęt chcemy bezpiecznie zatrzymać i wybieramy te kamerkę widoczną jako dysk/pamięć. Pojawia się komunikat sprzęt można bezpiecznie odłączyć ale tego nie robimy. Po jakiś czasie 3-5 sekund zgłosi się w systemie tylko kamera - niewidoczna jako USB urządzenie tylko w mój komputer
Powrót do góry

dlugi1974
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Opole

Post#44 27 Maj 2012 09:49   

Witam a ja mam inny problem z kamerką mianowicie w pełni naładowana działa powiedzmy 7 minut a następnie się wyłączyła tak jakby padł akumulator , po czym znowu ją włączyłem i teraz nagrywa powiedzmy 20 minut. Czym może być to spowodowane?
Powrót do góry

SylwekK
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Lipsko

Post#45 30 Maj 2012 15:07   

A może wie ktoś jak zresetować kamerkę MD80, rozkręciłem właśnie i okazało się, że "Reset" to tylko napis na obudowie, a w środku żadnego przycisku nie ma(!)
Generalnie dzieją się z nią takie cuda, że "uciekła" mi data więc chciałem ją zmienić. Ku mojemu zdziwieniu po wpisaniu w TAG.TXT właściwych parametrów, kamera nie ustawia daty, a dodatkowo zamiast tego kasując plik TAG.TXT tak naprawdę tworzy swój z zupełnie innymi parametrami, które finalnie i tak nie zmieniają daty.
Czyli po każdej próbie zmiany daty na karcie tworzony jest plik TAG.TXT o treści:
2011-05-01 23:59:59

gdzie oryginalnie datę ustawiałem przez:
2012/05/30 15: 07: 00

a wszystkie nagrywane pliki datowane są od: 2008/09/13 godz. 01:00
Wymiękłem...

PS. Żeby było jasne - próbowałem chyba wszystkich możliwych konfiguracji ustawiania daty podawanych w tym temacie jak i wymyślane przeze mnie...

Moje artykuły: (Dodaj)
20 Luty 2014 Balancer 24V (2x12V) - przystawka do ładowarki
Powrót do góry

wicy
Poziom 19
Poziom 19

Post#46 30 Maj 2012 15:18   

Reset nie przycisk tylko miejsce na szpilkę zwierającą pewnie w środku jakieś 2 pola lutownicze na płytce. Nie rozkręcałem, więc nie wiem jak to w srodku wygląda.
Powrót do góry

SylwekK
Poziom 20
Poziom 20

Post#47 30 Maj 2012 19:33   

Hehe, rozkręciłem... nic tam nie ma co by chociaż przypominało miejsce na wlutowanie switcha. Żadnych pól, pinów, itp... po prostu po wetknięciu szpilki przez dedykowaną dziurkę zwaną szumnie Reset opiera się ona (szpilka) na gnieździe USB.
Nie wiem, może trza tą szpilką na wszystkie strony majtać aż zrobi się jakieś zwarcie i wszystko zresetuje :D
Odlutowałem nawet na chwilkę akumulator i zwarłem pola zasilające na płytce z nadzieją na jakiś reset ale bez zmian.

Powrót do góry

dob44
Poziom 2
Poziom 2

Post#48 24 Sie 2012 20:25   

Witam, w dniu dzisiejszym również dołączyłem do grupy zadowolonych użytkowników tej kamerki :). Niestety w moim pudełku nie było płytki z oprogramowaniem, kamerkę dostałem jako prezent (dziękuję) i nie chciałbym zgłaszać się do "dawcy" w celu zorganizowania reklamacji :) W tej chwili radzę sobie po przez przekładanie karty z kamerki do telefonu (nie mam czytnika).
Koledzy czy możecie mi podesłać zawartość takowej płytki (najlepiej po przez jakiś darmowy hosting)?

Druga sprawa, o którą chciałem podpytać to obiektyw - mam wrażenie, że ten mój dość mocno zbliża. Gdzieś w necie przeczytałem, że ten zainstalowany w kamerce ma kąt widzenia 72 stopnie ale po moich kilku nagraniach obawiam się, że pole widzenia jest jednak mniejsze. Wygląda troszkę jakby było programowo zbliżone, wycięte z większego rozmiaru. Czy dołączonym oprogramowaniem można cokolwiek ustawiać?

Będę wdzięczny za Waszą pomoc.
Pozdrawiam
Rafał.
Powrót do góry

RADOMASTER
Poziom 3
Poziom 3

Post#49 10 Wrz 2012 19:06   

no to ja mam kolejną ciekawostkę ... dzisiaj dostałem swoją kamerkę i daty kompletnie nie potrafię ustawić ... próbowałem plikami tag i time i nic ... ciągle data 2009 coś tam coś tam ....
a najciekawsze jest to że reset nic nie daje a po formatowaniu karty mam tylko folder video i nic po za tym TC też nic nie widzi :) jakiś pomysł ??
Powrót do góry

tempp
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: -

Post#50 11 Wrz 2012 12:58   

dob44 napisał:
Witam, w dniu dzisiejszym również dołączyłem do grupy zadowolonych użytkowników tej kamerki :). Niestety w moim pudełku nie było płytki z oprogramowaniem, kamerkę dostałem jako prezent (dziękuję) i nie chciałbym zgłaszać się do "dawcy" w celu zorganizowania reklamacji :) W tej chwili radzę sobie po przez przekładanie karty z kamerki do telefonu (nie mam czytnika).
Koledzy czy możecie mi podesłać zawartość takowej płytki (najlepiej po przez jakiś darmowy hosting)?

W popularnych systemach operacyjnych kamera nie wymaga sterownika do zgrania plików (instaluje się jako mass storage albo card reader).
Załączony plik to sterownik do trybu kamery internetowej.

Załączniki:
Powrót do góry

dob44
Poziom 2
Poziom 2

Post#51 14 Wrz 2012 13:55   

W takim razie z przykrością muszę stwierdzić, że XP i 7 nie są popularnymi systemami :)
Dzięki za plik :)
Powrót do góry

gonzomaster
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Warszawa

Post#52 11 Gru 2012 12:04   

Witam mam taki problem kamerkę mam od wczoraj i działała spoko przez pierwsze kilka minut lecz nagle się zawiesiła. Zrobiłem restart. Teraz jak zaczynam nagrywać to nagrywa może 15-20 sekund i zawiesza się znowu, żaden guzik nie działa tylko restart. Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?
Po podłączeniu do komputera również kamerki nie widzi choć dźwięk podłączenia wydaje i za pierwszym razem jakieś sterowniki zainstalowało
Powrót do góry

wicy
Poziom 19
Poziom 19

Post#53 11 Gru 2012 12:59   

Podłączając kamerkę do kompa nie nagrasz filmu na kartę. Odłącz i dopiero nagrywaj. Podczas podłączenia do kompa używasz tylko przycisku mode (tryb pamięci masowej/tryb urządzenia video), a nagranie robisz za pomocą dowolnego programu przechwytującego obraz i wykrywającego sprzęt.
Powrót do góry

gonzomaster
Poziom 2
Poziom 2

Post#54 11 Gru 2012 13:12   

Ale ja nagrywam na odłączonej tylko po 15-20s się zawiesza i nic się nie da zrobić, problem z podłączeniem do komputera to inna sprawa
Powrót do góry

wicy
Poziom 19
Poziom 19

Post#55 11 Gru 2012 13:17   

Sformatuj kartę pamięci na FAT32.
Powrót do góry

gonzomaster
Poziom 2
Poziom 2

Post#56 11 Gru 2012 13:18   

nie pomogło już próbowałem
Powrót do góry

wicy
Poziom 19
Poziom 19

Post#57 11 Gru 2012 13:26   

To jeszcze dwie rzeczy do sprawdzenia:
1) czy karta czytana przez kamerkę (w trybie usb), czy nie uszkodzona
2) czy aku naładowany do pełna
i... więcej pomysłów nie mam. Być może kamerka do wymiany.
Powrót do góry

SylwekK
Poziom 20
Poziom 20

Post#58 11 Gru 2012 15:21   

gonzomaster napisał:
...żaden guzik nie działa tylko restart....

To się ciesz, że chociaż ten guzik masz, bo u mnie jest tylko napis, a jak rozebrałem kamerkę to nawet miejsca na switcha nie było!
Teraz trochę na poważniej ;-) Te kamerki to jest chińskie badziewie składane z jakichś odpadów i ciągle się w nich coś psuje (najprawdopodobniej kiepskiej jakości pamięć). Aż się dziwie, że nie piszesz o problemie z ustawieniem daty, bo to już norma w tych kamerach...

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Gru 2012 15:21   

Powrót do góry

gonzomaster
Poziom 2
Poziom 2

Post#59 11 Gru 2012 21:09   

ja nie miałem otworu w obudowie co by reset wcisnąć ale już mam, a co do daty to po prostu mi nie przeszkadza bo nie bardzo mogę coś nagrać bo po krótkim czasie się zawiesza i koniec :)
Powrót do góry

eMBeKa93
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Tarnów

Post#60 16 Gru 2012 14:26   

Witam po nieco dłuższej przerwie. Chciałbym się Was o jedną rzecz, mianowicie jak oceniacie żywotność baterii w kamerce po dłuższym czasie jej użytkowania? W moim przypadku akumulator niestety ale nadaje się tylko i wyłącznie do utylizacji - po rocznym użytkowaniu kamerki. Po całonocnym ładowaniu i odpięciu kamery przyjmijmy o 9:00, o 15:00 akumulator nie jest w stanie zapewnić kamerce zasilania na dłużej niż 10 minut. Da się jeszcze jakoś t bateryjkę odratować czy do jest już do kosza :/ ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Kamerka md-80 mini dv. Jak poprawnie nagrać filmik?
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  123  Następny