Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kasa fiskalna sharp ER A227p stawki VAT.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Kasa fiskalna sharp ER A227p stawki VAT.
Autor
Wiadomość
murka
Young Lady
Young Lady

Miasto: Radom

Post#1 Post autora tematu 31 Gru 2010 11:56   

Witam.
Mam mały problem w związku ze zmianą stawek VAT zaczęłam przeprogramowywać kasę i o ile z 7% na 8% nie było problemu to już za nic nie mogę przeprogramować 22% na 23%.W instrukcji jest podany kod 7 (rozumiem że jest to kod do programowania stawek) i opisane krok po kroku co robić żeby zmienić na 8 wszystko zadziałało ale nie wiem dlaczego nie działa również do stawki 22 za każdym razem mi piszczy. Proszę podpowiedzcie bo nie wyrobie się do nowego roku.
Powrót do góry

karl102
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: B-B

Post#2 31 Gru 2010 17:36   

Re: kasa fiskalna sharp ER A227p

A czy nie został przekroczony limit ilości zmian stawek VAT?
Powrót do góry

kochpitr 44
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: sandomierz

Post#3 02 Sty 2011 13:37   

Miałem ten sam problem z wszystkimi stawkami Rozwiązaniem jest zrobienie prawie wszystkich raportów zerujących
Powrót do góry

pocztawp1000
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Poznan

Post#4 02 Sty 2011 14:10   

Co należy zrobic przed przystapieniem do zmiany stawek w kasie?
Powrót do góry

kochpitr 44
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: sandomierz

Post#5 02 Sty 2011 15:30   

raporty dzienny, miesięczny.okresowy jeżeli nie zadziała następne kasjerów opakowań wszystkie zerujące z
Powrót do góry

karl102
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: B-B

Post#6 02 Sty 2011 21:11   

U mnie wystarczył tylko fiskalny dzienny.
Sharp ER A237p
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2011 21:11   

Powrót do góry

murka
Young Lady
Young Lady

Miasto: Radom

Post#7 Post autora tematu 03 Sty 2011 20:26   

witam problem okazał się banalnie prosty wpisując kod stawki np 1 nastepnie pomijamy zero i wpisujemy 23 i zatwierdzamy ceną /tz wogole nie wpisujemy zera/
mam nadzije że nawet tam gdzier mam pogrupowane towry trn vat sie zmienił z wydrukow wyglada że tak
pozdrawiam
Powrót do góry

mackk84
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 03 Sty 2011 21:55   

Aby przeprogramować stawki VAT najpierw wszystkie raporty zerujące a potem, jeśli programujecie stawki jednocyfrowe (czyli zamiana 7 na 8) to według instrukcji, a jeśli np. zmiana z 22 na 23 to wygląda to następująco:
wprowadzenie kodu kroku czylu 0,7,got/szufl potem numer stopy i pomijając zero wpisać 23 i zatwierdzić klawiszem cena (pomijamy tylko klawisz 0 po numerze stopy, reszta wg instrukcji)... Czyli potwiedzam to co w poście wyżej. Mi się przed chwilką udało, dzięki za pomoc !

A swoją drogą, mam do czynienia dopiero z drugą kasą fiskalną i w obu instrukcjach są ewidentne błędy, moim zdaniem celowa robota, żeby nabijać kasę serwisom!
Powrót do góry

marcin1122
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: kielce

Post#9 04 Sty 2011 11:30   

Witam.
Mam identyczną kasę- czyli Sharp ER-A277p.
Proszę o podanie dokładnej instrukcji co po kolei należy zrobić aby zmienić te stawki vat - z 7 na 8 oraz z 22 na 23.
Powrót do góry

mackk84
Poziom 2
Poziom 2

Post#10 04 Sty 2011 15:36   

Masz instrukcję do tej kasy? Jeśli tak to wszystko masz podane, zastosuj się tylko do tej mojej uwagi z poprzedniego posta i dasz radę...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2011 15:36   

Powrót do góry

lordodi6
Poziom 8
Poziom 8

Post#11 10 Sty 2011 20:01   

marcin1122 napisał:
Witam.
Mam identyczną kasę- czyli Sharp ER-A277p.
Proszę o podanie dokładnej instrukcji co po kolei należy zrobić aby zmienić te stawki vat - z 7 na 8 oraz z 22 na 23.

klucz na pgm
suma 9*1*23 suma 2*8 suma got
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sty 2011 20:01   

Powrót do góry

Arkus2
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Zagórz

Post#12 02 Lut 2011 11:11   

Witam
A jak zmienić cenę zaprogramowaną do konkretnego kodu towaru na tej kasie bo wydaje mi się, że wszystko robię zgodnie z instrukcją a po naciśnięciu POZIOM i klawisza 7/3 kasa mi piszczy.
A może trzeba to zrobić po raporcie dziennym albo innym?? ja to probowałem w ciągu dnia i nie wychodzi.
A robię to tak, chialem zmienić towar pod kodem 195 z 8zł na 9zł
klucz w Pozycji PGM ,
0 3 Got/szufl, 195(kod towaru) KOD 0 SUMA# 900(cena) POZIOM 7/3 (nie wiem dlaczego klawisz 7/3) (tu juz kasa piszczy) i nie da się wcisnąć GOT/SZUFL aby zakończyć. Proszę o wsparcie.
Arek
Powrót do góry

Serwisant2011
Poziom 7
Poziom 7

Post#13 02 Lut 2011 15:56   

Witaj,
Arek taką zmianę możesz wprowadzić po raporcie dobowym i raporcie artykułów w trybie Z ,ale uważaj jeśli sprzedajesz alkohol raport artykułów z zeruje Ci licznik sprzedanych i kasa zacznie zliczać na nowo.
Powrót do góry

Arkus2
Poziom 9
Poziom 9

Post#14 02 Lut 2011 16:00   

A co to oznacza, że kasa zacznie zliczać od nowa, czym to grozi i jakie tego są konsekwencje bo faktycznie sprzedaje min. piwo.
Dzięki za info.
Powrót do góry

Serwisant2011
Poziom 7
Poziom 7

Post#15 02 Lut 2011 16:25   

Kasa posiada licznik sprzedanych artykułów, można to łatwo sprawdzić robiąc raport towarów w pozycji X (czytający), taki raport jest wymagany dla urzędu skarbowego jeśli sprzedajesz alkohol z tego co się orientuje w moim mieście sprzedawcy musieli oddać go do końca stycznia, jeśli wykonasz raport zerujący ten licznik się skasuje i zacznie zliczać od nowa, taki raport zerujący powinien być wykonywany tylko i wyłącznie raz w roku, jeśli np 31 stycznia musisz się rozliczyć ze sprzedanego alkoholu, to 30 stycznia robisz raport towaru zerujący oddajesz go do urzędu, a kasa od zrobienia raportu zaczyna zliczać sprzedaż alkoholu od zera (czyli kolejny rok i kolejny raport dla urzędu) z zerowanie takiego licznika w innym okresie nie ponosi za sobą dużych konsekwencji, jeśli posiadasz ten raport, wtedy trzeba zrobić drugi i zsumować sprzedaż z jednego i drugiego, jeśli wytłumaczyłem coś nie jasno daj znać postaram się objaśnić;]
Powrót do góry

Arkus2
Poziom 9
Poziom 9

Post#16 02 Lut 2011 16:41   

Ok dzieki to co napisaleś jest dla mnie zrozumiałe, ale mam inne pytania. Biznes prowadzi moja siostra jest to bar i ma zaprogramowane pod kodami ceny. Ponieważ często zmienia ceny lub np klient zamówi XXXXL zapiekanke to musi za każdym razem wzywać serwisanta aby jej zmieniał te ceny. Kiedyś serwisowałem kasy ale to było na początku jak sie pojawiły kasy i nie wszystko pamiętam. A teraz nie wiem co to jest ten klawisz 7/3 i skąd mam sie dowiedzieć, że to ma byc własnie ten a nie 5/1 lub 6/2 czy 8/4
A druga sprawa to wg. mnie jej te ceny przypisane do kodów są niepotrzebne. Bo przecież może sprzedawać bez tego tylko nie pamiętam jak to było i musiałbym usunąć te ceny z kasy a jak to zrobić? Jeszcze raz proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Arek
Powrót do góry

Serwisant2011
Poziom 7
Poziom 7

Post#17 02 Lut 2011 17:22   

Nie ma problemu wszystko da się zrobić;] no więc zaczynamy:
Aby zrobić wydruk jakie grupy towarowe są pod jakim klawiszem należy przekręcić stacyjkę w tryb pgm i wstukać: 1 0 got/szufl poziom -opak10 ("poziom" oznacza klawisz poziom a klawisz "-opak 10" oznacza różowy klawisz pod klawiszem "kod") kasa wygeneruje wydruk zaprogramowanych grup towarowych.
klawisz 7/3 to klawisz grup towarowych (wszystkie białe, oprócz klawisza wysuwania papieru i klawisze +opak 9 i -opak 10 to są klawisze grup towarowych) grupa towarowa odpowiada za stawkę vat, limit dolny ceny jednostkowej i limit górny oraz rodzaj sprzedaży szybka bądź normalna) jeśli na klawiszu białym masz dwie cyfry np 7/3 oznacza to że pod jednym klawiszem masz dwie grupy towarowe aby wybrać cyfrę z dolnym numerem (w przypadku klawisze 7/3 to jest 3) poprostu wciskasz klawisz 7/3 lecz aby wybrać grupę 7, która tez jest dostepna pod tym samym klawiszem wciskasz uprzednio klawisz "poziom" i dopiero klawisz 7/3 tak wybierasz grupę siódmą, krótko mówiąc klawiszem "poziom" wybierasz górną cyfrę i tak z każdym z klawiszy grup towarowych.
Aby pousuwać cenę zaprogramowaną musisz wykonać raport dzienny i artykułów w trybie Z (pamiętaj o moim poprzednim poście) teraz procedura jest prosta (oczywiście jeśli w kasie nie ma zaprogramowanych dużo artykułów)
więc lecimy: pozycja pgm kluczyka 0 3->got/szufl-> numer artykułu-> klawisz "KOD"-> klawisz "SUMA"-> i teraz należy wybrać klawisz grupy towarowej do jakiej powinien być przypisany towar dalej niestety nie potrafię Ci pomóc ponieważ nie znam grup towarowych jakie ma Twoja siostra lecz jeśli wykonasz wydruk, najlepiej jakbyś zrobił jego skan i wrzucił go z postem jako obraz by to sprawę ułatwiło, więc czekam;]
Powrót do góry

Arkus2
Poziom 9
Poziom 9

Post#18 02 Lut 2011 17:54   

Postaram sie na jutro zrobic raport tylko czy ten będzie właściwy
1 0 GOT/SZUF POZIOM KOD
Powrót do góry

Serwisant2011
Poziom 7
Poziom 7

Post#19 03 Lut 2011 09:55   

Tak tyle, że pozycja pgm kluczyka, i to nie jest takowy "raport" tylko wydruk zaprogramowanych parametrów kasy, na wszelki wypadek proszę zrobić jeszcze 2.
1) 1 0 GOT/SZUFL POZIOM -OPAK10
2) 1 0 GOT/SZUFL POZIOM +OPAK9
Jeśli będę miał podgląd na te raporty uprości to sprawę i wyeliminuje ewentualne błędy
Powrót do góry

Arkus2
Poziom 9
Poziom 9

Post#20 03 Lut 2011 20:19   

w załączeniu przesyłam oba raporty, oraz kawałek raportu w którym widać artykuł 195 (sałatka tuńczyk duża za 8zł)

Próbowałem znowu zmienić dzisiaj cenę ale nie wyszło. Serwisant w rozmowie tel. twierdził, że można cenę zmieniać w ciągu dnia ale nie potrafił powiedzieć gdzie robie błąd. chciałem pod kodem 195 zmienić cenę z 8 na 9zł
wg mnie ten kod jest przyporządkowany do grupy/stopy B tj stawki 2
PGM
0 3 got/szuf 195 kod 0 suma 900 6/2 got/szuf
ale przy klawiszu 6/2 kasa piszczy
proszę o pomoc

Proszę poprawić załącznik w/g linku:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
[_P_]

Powrót do góry

Serwisant2011
Poziom 7
Poziom 7

Post#21 04 Lut 2011 10:15   

Z własnego doświadczenia jak i z instrukcji obsługi kasy wiem, że kasa nie dopuści zmiany przypisania towaru do grupy, statusu auto kasowania lub zmiany ceny bez raportu dobowego i raportu artykułów w pozycji Z kluczyka, oczywiście można zmienić cenę w ciągu dnia godzina nie jest ważna, ale uprzednio trzeba zrobić raporty bez tego nie pójdzie.
To jest powodem piszczenia kasy, oprócz tego dostrzegam drugi błąd, mianowicie jeśli chcesz zmienić sałatkę pod numerem 195 to nie wiem czemu chcesz ją przypisać do grupy 2 czyli PIWO moim zdaniem artykuł 195(sałatka) powinieneś przypisać do grupy 4 czyli SAŁATKI(ta grupa też jest na stawce B czyli 8%)
Tak więc wykonaj raport dobowy (może być w ciągu dnia potem można sprzedawać dalej a na koniec dnia wykonać go jeszcze raz, po prostu księgowa dostanie dwa raporty dobowe za jeden dzień i będzie musiała z sumować dane, co nie jest wielką trudnością) następnie cały czas w pozycji Z kluczyka zrób raport artykułów KOD GOT/SZUFL (pamiętaj o piwie, zachowaj ten raport albo chociaż wycinek z kodem piwo gdzie jest podana kwota sprzedanego piwa)
Teraz pozycja pgm kluczyka i robimy tak: 0 3 GOT/SZUFL 195 KOD 0 SUMA 900 4/8 GOT/SZUFL
Powinno pójść, zaraz dodam screeny na których zaznaczę, które liczby o czym mówią

Dodano po 16 [minuty]:

Sałatki, te które widzę na paragonie są poprzypisywane do grupy 10, trochę mnie to dziwi, że nie do 4 czyli SAŁATKI, grupa 10 nawet nie ma zaprogramowanej nazwy, dobrze, że stawka podatku się zgadza (B czyli 8%) ale to już pytanie do serwisanta czemu zrobił tak a nie inaczej

Dodano po 1 [minuty]:

Powrót do góry

Arkus2
Poziom 9
Poziom 9

Post#22 04 Lut 2011 12:12   

Dzięki za info ale jeszce czegoś nie rozumiem
Dlaczego na tym długim wydruku nie wydrukowała sie grupa tow. 9 i 10. Trochę to słabo widać bo przysłania papier ale tych grup nie ma.
Na tym samym wydruku za salatkami w pozycji 252, 253, 261, są piwo butelka , piwo kufel i piwo puszka, są na stawce A ale do grup 09. tak samo jak wiele innych rzeczy np opakowania czy pepsi. Właściwie to z tego wydruku widać, że wszystko przypisywane jest do gr tow 9 lub 10. Jeśli siostra sprzedawała piwo przez kody 252 i 253 i 263 to wydruk grup towarowych wyjdzie zafałszowany ma rację?
Z tego co pamiętam to kasa ma pewną liczbę raportów dziennych jak się skończą to kasa do wymiany. Więc jeśli powiem jej, że może sobie robic te raporty dzienne kilka razy to za chwilę kasa jej się skończy mam rację?
Powrót do góry

Serwisant2011
Poziom 7
Poziom 7

Post#23 07 Lut 2011 12:07   

Re: Kasa fiskalna sharp ER A227p stawki VAT.

Jeśli chodzi o liczbę raportów dziennych to masz racje, kasa posiada limit potem jest do wymiany ale nie rozumiem czemu Twoja siostra miałaby robić ich kilka dziennie i jaki byłby tego cel, jeśli chodzi o wydruk towarów nie będzie on sfałszowany, zrób raport artykułów w pozycji X kluczyka na paragonie powinny być widoczne artykuły 252, 253, 263 i do każdego przypisana kwota sprzedaży szczerze mówiąc nie wiem czy do urzędu musi to być rozdzielone czy wystarczy podać łączną sumę, ale ona i tak powinna być potwierdzona paragonem więc myślę, że panie w urzędzie będą wiedziały co z tym zrobić, kolejne Twoje pytanie było o niewydrukowanie grup towarowych, one są wydrukowane jak najbardziej mają ustawione parametry takie jak inne grupy czyli 070 niestety nie posiadają zaprogramowanych nazw co jest przyczyna Twoich wątpliwości, grupa 9 posiada stawkę VAT A czyli 23 % a grupa 10 stawkę VAT B czyli 8% czemu wszystkie artykuły nie są poprzypisywane do odpowiednich grup tylko do 9 i 10? moim zdaniem jest to lenistwo serwisanta, jeśli programował kasę ręcznie czyli bez użycia komputera to programowanie artykułów, każdy do odpowiedniej grupy zajęło by mu więcej czasu a tak to tylko patrzył na stawkę VAT ( artykuł ze stawką VAT 23% do grupy 9, a ze stawką VAT 8% do grupy 10, inaczej musiałby zwracać jeszcze uwagę co to za artykuł czy to sałatka i przypisać do grupy sałatek itp), Zrób raport artykułów w pozycji X kluczyka (czytający) i poszukaj piwa 252,253,263 i sprawdź za ile Twoja siostra sprzedała piwa myślę że ten raport powinien rozwiać Twoje wątpliwości co do sfałszowanych wyników.
W razie pytań chętnie pomogę z dalszymi wątpliwościami
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lut 2011 12:07   

Powrót do góry

Arkus2
Poziom 9
Poziom 9

Post#24 07 Lut 2011 17:20   

Na wydruku jest grupa 8 Dania obiadowe a potem już sałatka.owo i nie widać grupy 9 i 10 tylko nazwy artykułów stąd moje pytanie.
Myślałem, że raport pokazuje tylko sprzedaż grup, jeśli na raporcie widać sprzedaż artykułów to faktycznie sprzedaż artykułów będzie ok.
Pisałem, że siostra często zmienia ceny i jak przed każdą zmianą musi robić raport to na konie okresu będzie miała ich o wilele więcej no ale trudno.
Jeszcze raz dzięki za info
Powrót do góry

Serwisant2011
Poziom 7
Poziom 7

Post#25 08 Lut 2011 10:47   

Jeden z tych paragonów nosi nazwę "zaprogramowane grupy towarowe" i tutaj są one widoczne na tym drugim "zaprogramowane artykuły" nie widać tych grup gdyż nie mają nazwy, kasa jest tak zaprogramowana, że przy raporcie artykułów na początku drukuje też grupy ale jak widać tylko te z nazwami. Tu masz racje przy każdej zmianie ceny wymagany jest raport dobowy, więc mamy dwa wyjścia albo pousuwać zaprogramowane ceny z każdego artykułu i przy rejestracji sprzedaży wprowadzać je ręcznie (myślę, że to by było ułatwienie dla Twojej siostry może na początku miałaby trudności ale po 2-3 dniach już by było wszystko ok sprzedaż wyglądałaby następująco: wprowadzamy cenę z klawiatury, wciskamy klawisz CENA, wprowadzamy numer artykułu z klawiatury i wciskamy klawisz KOD dalsze procedura jest taka sama jak przy zaprogramowanych cenach) a drugi sposób to zmieniać ceny tylko na koniec dnia gdy wykonamy raport, bo dodatkowe raport jak już napisałem wyżej skracają pojemność pamięci fiskalnej kasy, jeśli Twoja siostra posiada kabel rs 232 do komunikacji z komputerem polecam program ceres227 dzięki niemu o wiele łatwiej przyjdzie Ci usuwanie zaprogramowanych cen do wszystkich artykułów. Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Kasa fiskalna sharp ER A227p stawki VAT.
Strona 1 z 1