Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Szukam -> WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń.
Autor
Wiadomość
BaMaX
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Olsztyn

Post#1 Post autora tematu 11 Paź 2004 18:56   

Witam.
Kupiłem i założyłem do auta webasto typu DW50.
Niestety nie wiem jak to podłączyć elektrycznie. Może ktoś dysponuje schematem.
Oczywiście bez zegara preselekcyjnego.
jeśli ktoś potrzebuje mogę zeskanować schemat do THERMO TOP S i T.

Proszę o pomoc, ponieważ zima już blisko.
Powrót do góry

Dogma
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Myślibórz

Post#2 11 Paź 2004 19:19   

Re: WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń...

Masz tu schemat od TOP Z/C jak bedzie pasowal , to wysle Ci reszte.

--------------
Pozdrawiam

Załączniki:
Powrót do góry

BaMaX
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 11 Paź 2004 19:39   

tak kolego, dokładnie ten schemat, tio właśnie o to chodziło, o ten sterownik z owalnymi gniazdami z zaworkiem elektromagnetycznym na kostce. Bardzo bym prosił o resztętego jeśli nie sprawi problemu.

Z góry dziękuję pozdrawiam
Powrót do góry

Dogma
Poziom 14
Poziom 14

Post#4 11 Paź 2004 20:38   

Nie ma sprawy- teraz calosc moze komuś tez sie przyda.

--------------
Pozdrawiam

Załączniki:
Powrót do góry

BaMaX
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 Post autora tematu 11 Paź 2004 22:43   

Re: WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń.

...widzę że masz dobre rozeznanie w tego typu urządzeniach. Więc jeszcze zapytam czy ten typ ogrzewania postojowego może zblokować sterownik jeśli wyłapie jakieś błędy(usterki) a jeśli tak w jaki sposób je odblokować. Dlaczego pytam: po podłączeniu wg schematu, tylko bez zegara preselekcyjnego, podając +12V z akumulatora na zacisk 1 urządzenie zaczyna pracować. Słychać jednak odgłos jakby cichych trzasków w okolicy elektrozaworu w części paliwowej tzn zacisk 6 i brązowy przewód na masę czyli 31. Tak samo się dzieje jeśli jest on odłączony całkowicie. Przy wejściu na większe obroty dmuchawy powietrza spalania jeśli elektrozawór jest odłączony przestają lecieć spaliny i po kilkudziesięciu sekundach urządzenie przestaje pracować. Jeśli natomiast od samego początku otworzę go podając stale 12V wchodzi na wieksze obroty i pracuje dłużej do momentu osiągnięcia temperatury (przypuszczam max.) i dopiero wtedy się wyłącza, po czym po samoistnym ostudzeniu już się samo nie załącza.
Nie wiem czy to prawidłowa praca czy jednak coś powinienem jeszcze dodać? Wydaje mi sie jednak że coś jest nie tak... :cry:

W jaki sposób mogę zdiagnozować czy coś nie jest uszkodzone w sterowniku?
Powrót do góry

Dogma
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 11 Paź 2004 23:33   

Te ciche trzaski to otwieranie elektrozaworu i pompki podajacej paliwo, ktore ustepuje po zapaleniu mieszanki, wiec jesli go odlaczysz to odcinasz paliwo i przestaja leciec spaliny. Jak go podlaczysz na stale to dostaje paliwo caly czas i wtedy nagrzewa sie jak mowisz na maxa ale wtedy jest wylacznik termiczny ktory wylacza go na stale, trzeba wtedy "zresetowac" zasilanie. Z tego wynika ze uszkodzony jest czujnik temperatury B2 i/lub sam sterownik.
Jeszcze jedno czy podlaczona jest pompka paliwa do nagrzewnicy, bo musi byc podawane paliwo pod cisnieniem( czasami wystarcza jesli zbiornik jest wyzej niz webasto

--------------
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Paź 2004 23:33   

Powrót do góry

BaMaX
Poziom 8
Poziom 8

Post#7 Post autora tematu 12 Paź 2004 02:16   

tak oczywiście pompka paliwa jest podłączona i tłoczy...
takie pykanie zaworu występuje jesli nie podajemy napięsia na elektrozawór, który tutaj nazwany jest pompa dozującą. Jesli podamy to pykanie ustępuje i webasto idzie dalej. Bo to nie jest żadna pompa, wyjąłem go mechanicznie i jest to zwykły zaworek z filtrem siatkowym.
Czujnikiem temperatury jest warystor przylgowy do obudowy wymiennika. Podczas nagrzewania zmienia rezystancję, sprawdziłem. Ale nie mam kompletu dokumentów aby dostac dokładne wartości. Może ta pompkę dozującą podłączyc na stałe pod +12 razem z impulsem zegara np? hmmm.... Jutro jeszcze pokombinuję.
Bardzo prosiłbym o tą resztę dokumentów...

pozdrawiam
Powrót do góry

WoŹnY
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Gdańsk

Post#8 29 Cze 2007 22:50   

Zastanawia mnie jak sterowany jest ten piec - Analogowo, czy cyfrowo? Mam możliwość zakupu samego pieca, sterownik sam bym sobie wystrugał tyle, że analogowy. Bo cyfrowy to trzebaby CANa poznać. Jak to jest? Acha co do pompki paliwa, czy wystarczy spadek, czy trzeba zewnetrzną podłączać?
Powrót do góry

cdsoftware
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#9 12 Wrz 2007 12:32   

BW50 i DW50 nie mają POMPKI PALIWA !! wpina się je na powrocie z instalacji samochodowej.
Mają w sobie zbiornik paliwa na pół godziny pracy.

Może ktoś mi podpowie czy DW50 ma jakiś wyłącznik termiczny nie pozwalający go uruchomić jak temperatura jest za wysoka ??

Pozdro !!
Powrót do góry

chabowski
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: ŁĄCK k.PŁOCKA

Post#10 29 Lis 2008 22:15   

Tak ja własnie zdemontowałem takie urządzenie z T4 do swojej T4 i przewody paliwowe były wpiete n apowrocie do zbiornika , czyli te urządzenie nie będzi epracowału dłuzej niż 0,5 godziny ??? pompe wody ma wbudowana w udządzenie nie przykręcana z boku jest to model DW 50
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2008 22:15   

Powrót do góry

skylark
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa

Post#11 30 Lis 2008 15:35   

W zależności od zastosowanego minizegara będzie pracować 0,5 lub 1h.
Powrót do góry

chabowski
Poziom 11
Poziom 11

Post#12 01 Gru 2008 13:21   

Zdemontowałem je z innej T4 i jak podłanczam zasilanie i urychamiam z pozycji zegara to słysze pyknięcie i nic się nie dzieje czy myszę je rozebrac wyczyścić słysze pyknięcie tak jakby silnik robił rozruch i natychmiast sie zatrzymywał co z tym zrobić ??

Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:

Zdjęcia mojego PIECYKA

czy on ma pompke paliwa w sobie czy po 0,5 h pracy muszę uruchamiać silnik aby dalej pracowało ???
Powrót do góry

chabowski
Poziom 11
Poziom 11

Post#13 07 Gru 2008 23:02   

mój zegar podświetla na zielono czyli czas pracy 0,5 h . Ale pytanie mam uszkodzoną pompke wody , czy można ją naprawić ????
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Gru 2008 23:02   

Powrót do góry

chabowski
Poziom 11
Poziom 11

Post#14 08 Sty 2009 10:24   

Nie DW50 gniazdo diagnostyczne ma zamontowane pod pokrywka przy sterownikiu
Powrót do góry

homer00
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Ostrowiec

Post#15 08 Sty 2009 10:35   

Czyli musze sie dostawac do tego gniazda. Ale nie zrobie diagnostyki takim zedgarem? A jesli jest podpiety jako sterowanie do odpalania to tez nie bedzie pokazywalo bledów?
Powrót do góry

carexpert
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Łódź

Post#16 08 Sty 2009 22:52   

Witajcie
Dzieki za schemat! Mam tez BW50 tylko starsze z 1991 roku. Dzis podlaczylem mu paliwo w wejscie paliwa i lalem az sie przelalo przelewem. Potem podlaczylem instalacje pod zasilanie.Niestety zegar martwy nie wyswietla i nie podswietla sie. sprawdzajac zasilanie na nim probowka dalem mase na sterowanie i piec sie wlaczyl. Wlaczyla sie dmuchawa i pompka dawkujaca paliwo. Zasysal ladnie powietrze i wydmuchiwal drugim otworem. Myslalem ze sie przewietrza i zaraz sie wlaczy na troche pomimo braku podlaczenia pod wode. Uznalem ze zanim sie nagrzeje i wylaczy go zabezpieczenie to musi odpalic i sprawdze czy mam go wkladac do auta czy nie. Niestety przedmuchiwal sie nie lecialy spaliny a samo powietrze i po powiedzmy 20-30 sekundach sie wylaczyl. Co to moze byc? Warto z nim walczyc? To moze byc nie zapalajaca swieca? Gdzie ona jest i jak sie do niej dobrac?
Powrót do góry

valdib74
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Śląskie

Post#17 28 Sty 2009 13:23   

Witam!!!
Chciałem się przyłączyć. Posiadam w moim autku webasto dw50 ze sterownikiem zegarowym w kabinie. Jak je załącze (przycisk z płomieniem ) słychać cykanie i po kilkudziesięciu sekundach zaczyna grzać ale ma wyciek paliwa. Cieknie gdzieś z środka na dole w okolicach wlotu/wylotu wody. Czy to da się naprawić? może ktoś z was ma jakiś rysunek jak się do tego zabrać. Wyciek jest dość duży, po prostu zaczyna z niego kapać ropa, urządzenie grzeje, nie testowałem go dłużej i nie używam ze względu na tą usterkę. Proszę o pomoc
Powrót do góry

ZKepowicz
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: kraina jezior

Post#18 16 Mar 2009 10:24   

Sprawdz elektrozaworek. moze byc pekniety plastikowy korpus.Kiedys za cholere nie moglem zlokalizowac takiego przecieku.
Powrót do góry

valdib74
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Śląskie

Post#19 01 Kwi 2009 07:51   

Z tematem sobie poradziłem. Po pierwsze elektrozaworek był pęknięty (ktoś go wyciągał i złamał) w taki sposób, że na początku myślałem, że składa się on z 2 części.
Kolejnym problemem była uszczelka łącząca palnik z króćcem podającym paliwo - można dostać ją w serwisie ale tylko w komplecie z palnikiem - koszt 680zł +vat - nie na moją kieszeń. Żaden z dostępnych na rynku wężyków nie ma takich wymiarów, przez czysty przypadek zapasowała gumka z rolki dociskowej taśmy mechanizmu magnetofonu od starego i jakże popularnego kilkanaście lat temu tzw. "jamnika". Problem szczelności został rozwiązany. Pojawił się następny a mianowicie po uruchomieniu vebasto strasznie w pełnym tego słowa znaczeniu kopci mam wrażenie, że pompka, którą zreanimowałem podaje zbyt dużo paliwa i vebasto go nie przepala - nie wiem co z tym dalej robić - może ktoś miał podobne problemy? (świeca grzeje dobrze)
Powrót do góry

ZKepowicz
Poziom 14
Poziom 14

Post#20 14 Kwi 2009 23:35   

Jesli piec grzeje i przy tym mocno kopci ,sprawdz komore spalania ,morze byc wypalona lub tylko zakop cona ,sprawdz tez doplyw powietrza ,otwor ssacy morze byc zatkany lub zabrudzony

Dodano po 6 [minuty]:

Zapomnialem dodac. Gumka od rolki pod wplywem paliwa spuchnie i zatka otwor paliwowy Ja te uszczelki robje z wezyka zasilajacego od ebera srednice idealnie pasuja.

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomnialem dodac. Gumka od rolki pod wplywem paliwa spuchnie i zatka otwor paliwowy Ja te uszczelki robje z wezyka zasilajacego od ebera srednice idealnie pasuja.

Dodano po 21 [sekundy]:

Jesli piec grzeje i przy tym mocno kopci ,sprawdz komore spalania ,morze byc wypalona lub tylko zakop cona ,sprawdz tez doplyw powietrza ,otwor ssacy morze byc zatkany lub zabrudzony
Powrót do góry

dokti
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Nowy Sącz

Post#21 02 Maj 2010 19:55   

Witam wszystkich!!!Jestem tu nowy więc prosze wyrozumiałość!Posiadam Webasto DW50 i mam problem z jego podłączeniem gdyż poprzedni właściciel demontując go z pojazdu dość konkretnie uszkodził wiązke elektryczną.Tu moje pytanie - bardzo proszę o schemat do podłączenia tego urządzenia (tylko taki dla całkowitych AMATORÓW-konkretny kolor przwodu gdzie ma być podłączony)Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco!

Moderowano przez Błażej:
Przeczytałeś w ogóle ten wątek? Czy tak sobie chlapnąłeś posta? Zdaje się, że na górze wątku są dwa pliki do pobrania, w których znajduje się wszystko, co trzeba.

Powrót do góry

ZKepowicz
Poziom 14
Poziom 14

Post#22 30 Maj 2010 18:28   

Witam . Pochwala dla moderatora . Ile razy mozna to samo powtazac .Problemy sa rozne ,A tu tylko kabelek do kabelka i kolorek do kolorku a pomyslunku brak.
Powrót do góry

chabowski
Poziom 11
Poziom 11

Post#23 09 Paź 2010 11:14   

Jeśli chodzi o pompki to są dwie wydajności ta od DIESELa am od 0-2.5 bar a od benzyny ma 0 -3,0 bar może zmieniłeś na tę wiekszą od benzyny i nie nadąza przepalać
lub wypalona komora spalania ala filc po którym spływa paliwo
Powrót do góry

piotruch
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Pomorze

Post#24 09 Paź 2010 22:15   

chabowski napisał:
Jeśli chodzi o pompki to są dwie wydajności ta od DIESELa am od 0-2.5 bar a od benzyny ma 0 -3,0 bar może zmieniłeś na tę wiekszą od benzyny i nie nadąza przepalać
lub wypalona komora spalania ala filc po którym spływa paliwo

To co zaznaczyłeś to zaworek otwierający dopływ paliwa. Pompka działa cały czas - jest napędzana silnikiem wentylatora.
Powrót do góry

chabowski
Poziom 11
Poziom 11

Post#25 10 Paź 2010 12:19   

Tak praktycznie pompka paliwa jest cały czas napędzana przez dmuchawę powietrza , ten zaworek jak go nazwałeś ustala ciśnienie tym samym ilosć paliwa do kmory spalania .
Powrót do góry

jacekratownik
Poziom 9
Poziom 9

Post#26 26 Lut 2011 10:26   

Witam. Kolego BaMaX mógł byś udostępnić te schematy podłączeń do thermo top s i t?? pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lut 2011 10:26   

Powrót do góry

Maku30
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Wrocław

Post#27 08 Cze 2011 17:55   

Witam Panowie.
Mam problem z elektrozaworkiem, urwał mi się przewód od cewki i nie mogę go za nic zdemontować z korpusu Webasto. Jak to zrobić może ktoś podpowie.
Powrót do góry

kroniuu
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: końskie

Post#28 20 Sie 2011 00:27   

Witam
Jak wszyscy tutaj piszą o problemach z BW50, to ja też tu napisze.
Urwał mi się jakiś element od płytki sterownika może ktoś wie co to jest??
Prawdopodobnie mierzy temperature ale czym go zastąpić??

Ten element to termistor NTC 10k ohm

WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń.T
Powrót do góry

starosta11
Poziom 5
Poziom 5

Post#29 08 Lis 2011 22:12   

Panowie pomocy
Webasto Thermo top BW 50 po wymianie uszczelniacza pompy wodnej przestało działać
Po włączeniu na chwile zapala się płomień po czym po chwili spokojnie wygasa następnie wchodzi w tryb wentylacji i się wyłącza
Zmieniałem już paliwo , podłączałem na krótko i tak sama reakcja kiedy ściągnę go z podstawy do którego powinno być przykręcone normalnie działa

CZY KTOŚ MOŻE MI POMÓC
Powrót do góry

piotruch
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Pomorze

Post#30 08 Lis 2011 22:14   

Zatkany tłumik?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Szukam -> WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń.
Strona 1 z 4 Idź do strony 1234  Następny