Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

HTC Wildfire - nie mogę połączyć się z komputerem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> HTC Wildfire - nie mogę połączyć się z komputerem
Autor
Wiadomość
przemas19694
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Stargard Szczeciński

Post#1 Post autora tematu 02 Sty 2011 21:49   

HTC Wildfire - nie mogę połączyć się z komputerem

Witam. Kupiłem w Play telefon HTC Wildfire. No i jest problem. Nie mogę połączyć się z komputerem. mam Windows 7.Zainstalowałem w komputerze program HTC Sync ze strony HTC. W telefonie włączyłem debugowanie USB. Przy podłączeniu za każdym razem telefonu do komputera wyświetla się komunikat "Nie można znaleźć aplikacji HTC Sync na komputerze". Aplikacja jednak jest zainstalowana. Próbowałem działać wg instrukcji HTC tj.podłączyć telefon, odłączyć i poczekać 10 sekund i ponownie podłączyć. No i dalej nic. Proszę o pomoc. Dzięki i najlepszego w Nowym Roku;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2011 21:49   

Powrót do góry

Pingwin1970
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Wrocław

Post#2 19 Sty 2011 16:43   

Re: HTC Wildfire - nie mogę połączyć się z komputerem

Trzeba zrobić tak:
menu (klawisz)
Ustawienia
Aplikacje
Tworzenie
Debugowanie USB - włącz
i komputer zacznie widzieć telefon i na odwrót też.
Powrót do góry

er_gie
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Radzymin

Post#3 18 Mar 2011 20:59   

Ja również mam taki problem, jednak włączanie debugowania nie pomaga. HTC SYNC nadal nie widzi telefonu :cry: Ponadto podczas instalacji, a może dlatego, że podczas instalacji wyskoczył komunikat: Instalacja HTC driver nie powiodła się. Czy ktoś zna sposób na podłączenie tego aparatu do komputera? Dla mnie o tyle pilne, ze muszę zrobić kopię zapasową ponieważ w telefonie mam ok. 1000 kontaktów i nie mogę ich stracić (oczywiście jest kopia na karcie ale w przypadku utraty telefonu nie będzie również karty).
Kilkukrotne podłączanie i odłączanie telefonu do kompa ( za każdym razem coś dogrywa) skutkuje wykryciem telefonu :D
Powrót do góry

rtv_0123
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 15 Sie 2011 13:55   

Witam. I jak doszedł ktoś do rozwiązania problemu ?

Dodano po 1 [minuty]:

ja mam xp sp3
Powrót do góry

elly1337
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 24 Paź 2011 20:04   

Witam, mam ten sam problem, również debugowanie nie pomaga.
Na początku było widać dysk przenośny, jednak to już stara, zapomniana historia.
Co zrobić?
Powrót do góry

Evald
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Radom/Warszawa

Post#6 18 Gru 2011 21:59   

U mnie tez ten problem wystepuje. Na 2 kompach. Windows 7 64 bit i windows xp 32 bit. Objawy identyczne, nie znajduje telefon oprogramowania w kompie

Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

Rozwiazalem problem.Rozwiazanie podalem na innym forum, jakby co moge podac i tu.
Powrót do góry

djjack
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: TYCHY

Post#7 19 Gru 2011 17:33   

Napisz i tutaj jak to nie sprawi ci problemu.
Powrót do góry

Evald
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 19 Gru 2011 20:50   

Mam HTC wildfire S

Moze sie komus przyda. Wlasnie udalo mi sie polaczyc z htc sync na windows xp (sprawdze pozniej tez na 7 64 bit). Zrobilem kilka czynnosci jednoczesnie, wiec wpisuje je wszystkie, bo nie wiem ktore mialy wplyw na rozwiazanie problemu. Wiec tak:
1) Wylaczylem "nieznane zrodla" w "aplikacje" <--- mysle ze to nie mialo zwiazku bo teraz mi laczy z wlaczona ta opcja
2) usunalem Google maps (nie twierdze ze ono rodzilo problemy, ale dzieki temu wzrosla ilosc miejsca w pamieci tel i to moze miec wplyw na htc sync) - czyli byc moze nie wystarczy np. 10GB, ale 20GB wolnego miejsca - choc nie wiem czy to ma znaczenie
3) Dodatkowo kilka razy wlaczalem i wylaczalem usb debuging (i wydaje mi sie, ze to moglo miec najwiekszy wplyw - chociaz wczesniej tez tego probowalem i nie pomagalo).
Zauwazylem przy tym pewna prawidlowosc. Jesli komus dalej nie chodzi proponuje:
a) jak juz mamy zainstalowane najnowsze htc sync, wlaczyc tryb usb debuding i podlaczyc tel do kompa i poczekac na zainstalowanie sterownikow (jesli ich nie ma)
b) wybrac na om htc sync i czekac.
c) jesli nie uda sie znalezc htc sync na kompie to nie wylaczajac trybu htc sync wejdz w opcje gdzie jest debugowanie usb (np. przez link w powiadomieniach) i wylaczyc usb debuging i odczekac chwile, nastepnie ponownie wlaczyc ten tryb i juz spokojnie czekac. Po pewnej chwili powinno odpalic i to bez napisu, ze szukanie htc sync na komputerze. Oczywiscie przez caly czas program htc sync musi byc na komputerze.

Mam nadzieje ze to pomoze. Bo ja wczesniej przez wiele dni stosowalem rozne metody instalowalem i odinstalowywalem, usuwalem dane w rejestrze odlaczalem i podlaczalem kable na inne sposoby, zaden sposob nie pomagal.

Ps. Najdziwniejsze, ze po aktualizacji romu na nowy android (przez ruu) ta opisana metoda teraz kom mi sie laczy z htc sync nawet w trybie ladowania ;)) - strange.

Dodano po 1 [minuty]:

Aha, maly dodatek nie usunalem google maps tylko oczywiscie odinstalowalem aktualizacje, co zwiekszylo mi wolna pamiec na tel:).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2011 20:50   

Powrót do góry

experX
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kraków

Post#9 19 Gru 2011 22:34   

Dziś kupiłem HTC Wildfire S i miałem ten sam problem z podłączeniem do komputera (Windows XP Service Pack 3). Wpływ na to żeby komputer "zobaczył" HTC ma tylko włączenie trybu USB debugging: Ustawienia -> Aplikacje -> Tworzenie -> Debugowanie USB. Dodatkowo robimy to Ustawienia -> Podłącz do komputera -> Domyślny typ połączenia -> HTC Sync. Najważniejsza jest kolejność kroków:
1. Włączyć opcję, które opisałem wyżej
2. Uruchomić program HTC Sync
3. Podłączyć HTC do komputera

Wtedy ukaże się na Wildfire okno dialogowe związane z synchronizacją i komputer automatycznie go wykryje. Wtedy ustawiamy tam nazwę swojego urządzenie i przechodzimy dalej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2011 22:34   

Powrót do góry

Evald
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 19 Gru 2011 22:57   

U mnie wlasnie ta metoda co podales nie dzialala. Mialem wlaczone i nie wykrywalo Dopiero pomoglo to co wyzej pisalem. Zgauje ze kluczowe bylo w czasie synchronizacji wylaczenie wczensiej wlaczonego usb debugging i ponowne wlaczenie.

Wiec jesli komus nie pojdzie normalnie niech kombinuje w ten sposob co pisalem :). Ale widze, ze po prostu program htc sync jest zle napisany. Wg mnie tez slaby. A taki MyPhoneEplorer ktory ma wieksze mozliwosci chodzibez problemu jak burza i przez usb i przez wi fi i bluetooth :). Polecam
Powrót do góry

iwan944
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: przeg

Post#11 06 Sie 2012 22:38   

U mnie pojawił sie dokładnie ten sam problem.Mam htc wildfire od 3 miesi dopiero teraz zrozumiałam,jak połaczyć go przez kabel usb do komputera.A więc:
Kiedy juz jesteśmy w ustawieniach telefonu i wejdziemy w ,,podłacz do komputera,, to w opcjach klikamy tą przed ostatnia,napęd dyskowy.Podłaczmy do komputera i działa!
ps.zaden idiotyczny htc sync tu nie pomoze,trzeba po prostu wykonac te proste czynnosci. no i oczywiscie + DEBUGOWANIE USB.
mAM NADZIEJE ,ZE POMOGLAM,JESTEM ZADOWOLONA,BO OD DZISAIJ MAM TA UMIEJETNOC.
Pozdro! ;>
Powrót do góry

waldek108
Poziom 1
Poziom 1

Post#12 12 Paź 2012 10:08   

U mnie niestety nie zadzialala zadna opcja. Czy ktos ma jeszcze inny pomysl? na win 7-64

Dodano po 59 [minuty]:

Udalo mi sie po ponownym zainstalowaniu swieżego HTC Sync. Uff
Powrót do góry

hrisss
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Wodzisław

Post#13 17 Paź 2012 11:44   

http://www.htc.com/pl/software/htc-sync-manager/ proponuje tą stronę może pomoże mi pomogła :D Htc desire C z Deutchland
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Paź 2012 11:44   

Powrót do góry

1211480
Usunięty

Post#14 03 Sty 2013 19:51   

A może to pomoże tym z winem 64: http://www.pcworld.pl/ftp/htc.dream.usb.driver.10100.for.windows.7.x64.windows.8.x64.html
Ja mam HTC desire HD i miałem podobne problemy lecz mam zainstalowany win 7x32. Otóż w kompie otworzyłem stronkę play google i telefonie tą samą aplikację - oczywiście debugowanie w telefonie musi być - parę razy na chwilę wyciągam kabelek usb aż załapie i ściągam aplikacje z kompa (sklepu play) na telefon i tam się się same instalują. Pozdro.

Dodano po 15 [minuty]:

Zapomniałem dołaczyć skreena. Jakby co pisać na maila (u góry skreenu - temat: android)

Załączniki:
Powrót do góry

p2tomi
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Łódź

Post#15 02 Lip 2013 14:40   

CZy karta sim musi byćw telefonie ?

pozdrawiam
iwan944 napisał:
U mnie pojawił sie dokładnie ten sam problem.Mam htc wildfire od 3 miesi dopiero teraz zrozumiałam,jak połaczyć go przez kabel usb do komputera.A więc:
Kiedy juz jesteśmy w ustawieniach telefonu i wejdziemy w ,,podłacz do komputera,, to w opcjach klikamy tą przed ostatnia,napęd dyskowy.Podłaczmy do komputera i działa!
ps.zaden idiotyczny htc sync tu nie pomoze,trzeba po prostu wykonac te proste czynnosci. no i oczywiscie + DEBUGOWANIE USB.
mAM NADZIEJE ,ZE POMOGLAM,JESTEM ZADOWOLONA,BO OD DZISAIJ MAM TA UMIEJETNOC.
Pozdro! ;>

Powrót do góry

baker123
Poziom 1
Poziom 1

Post#16 30 Wrz 2013 00:52   

U mnie problem rozwiązało zainstalowanie ADB (Android Debug Bridge)
Powrót do góry

roberto1000
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Krasnystaw

Post#17 17 Lis 2013 10:06   

Chyba odświerzę ten temat. Mam HTC Wildfire A3333 2011 rocznik, instaluje HTC Sync, w karty, ok, pozniej aktualizuje oprogramowanie. I gdy chce "synchronizuj teraz" wogole ten przycisk nie reaguje, co moge w tym praypadku zrobić, bo mam tyle wiadomości na telu <sms>, ze przestaje on funkcjonowac, prosze o pomoc, sa to dla mnie bardzo wazne dane, a nie chce ich kasowac Pozdrawiam :)
Powrót do góry

pirates69
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: T.G.

Post#18 02 Gru 2013 21:21   

Mam zainstalowanego w Windowsie XP SP3, HTC Sync Manager. HTC One synchronizuje kontakty i inne pliki ale KALENDARZ NIE. Na co zwrócić uwagę?
P.S. kontakty w HTC One można przenieść po przez BT z innych telefonów wchodząc w USTAWIENIA > PRZENIEŚĆ ZAWARTOŚĆ i wybrać z jakiego telefonu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> HTC Wildfire - nie mogę połączyć się z komputerem
Strona 1 z 1