X

HTC Wildfire - nie mogę połączyć się z komputerem

02 Jan 2011 21:49 PRprzemas19694
  • #1 02 Jan 2011 21:49
    przemas19694
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam. Kupiłem w Play telefon HTC Wildfire. No i jest problem. Nie mogę połączyć się z komputerem. mam Windows 7.Zainstalowałem w komputerze program HTC Sync ze strony HTC. W telefonie włączyłem debugowanie USB. Przy podłączeniu za każdym razem telefonu do komputera wyświetla się komunikat "Nie można znaleźć aplikacji HTC Sync na komputerze". Aplikacja jednak jest zainstalowana. Próbowałem działać wg instrukcji HTC tj.podłączyć telefon, odłączyć i poczekać 10 sekund i ponownie podłączyć. No i dalej nic. Proszę o pomoc. Dzięki i najlepszego w Nowym Roku;)
  • #2 19 Jan 2011 16:43
    Pingwin1970
    Level 1  
    Helpful post? (+1)
    Trzeba zrobić tak:
    menu (klawisz)
    Ustawienia
    Aplikacje
    Tworzenie
    Debugowanie USB - włącz
    i komputer zacznie widzieć telefon i na odwrót też.
  • #3 18 Mar 2011 20:59
    er_gie
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Ja również mam taki problem, jednak włączanie debugowania nie pomaga. HTC SYNC nadal nie widzi telefonu :cry: Ponadto podczas instalacji, a może dlatego, że podczas instalacji wyskoczył komunikat: Instalacja HTC driver nie powiodła się. Czy ktoś zna sposób na podłączenie tego aparatu do komputera? Dla mnie o tyle pilne, ze muszę zrobić kopię zapasową ponieważ w telefonie mam ok. 1000 kontaktów i nie mogę ich stracić (oczywiście jest kopia na karcie ale w przypadku utraty telefonu nie będzie również karty).
    Kilkukrotne podłączanie i odłączanie telefonu do kompa ( za każdym razem coś dogrywa) skutkuje wykryciem telefonu :D
  • #4 15 Aug 2011 13:55
    rtv_0123
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam. I jak doszedł ktoś do rozwiązania problemu ?

Dodano po 1 [minuty]:

ja mam xp sp3
  • #5 24 Oct 2011 20:04
    elly1337
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam ten sam problem, również debugowanie nie pomaga.
    Na początku było widać dysk przenośny, jednak to już stara, zapomniana historia.
    Co zrobić?
  • #6 18 Dec 2011 21:59
    Evald
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    U mnie tez ten problem wystepuje. Na 2 kompach. Windows 7 64 bit i windows xp 32 bit. Objawy identyczne, nie znajduje telefon oprogramowania w kompie

Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

Rozwiazalem problem.Rozwiazanie podalem na innym forum, jakby co moge podac i tu.
  • #7 19 Dec 2011 17:33
    djjack
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Napisz i tutaj jak to nie sprawi ci problemu.
  • #8 19 Dec 2011 20:50
    Evald
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Mam HTC wildfire S

Moze sie komus przyda. Wlasnie udalo mi sie polaczyc z htc sync na windows xp (sprawdze pozniej tez na 7 64 bit). Zrobilem kilka czynnosci jednoczesnie, wiec wpisuje je wszystkie, bo nie wiem ktore mialy wplyw na rozwiazanie problemu. Wiec tak:
    1) Wylaczylem "nieznane zrodla" w "aplikacje" <--- mysle ze to nie mialo zwiazku bo teraz mi laczy z wlaczona ta opcja
    2) usunalem Google maps (nie twierdze ze ono rodzilo problemy, ale dzieki temu wzrosla ilosc miejsca w pamieci tel i to moze miec wplyw na htc sync) - czyli byc moze nie wystarczy np. 10GB, ale 20GB wolnego miejsca - choc nie wiem czy to ma znaczenie
    3) Dodatkowo kilka razy wlaczalem i wylaczalem usb debuging (i wydaje mi sie, ze to moglo miec najwiekszy wplyw - chociaz wczesniej tez tego probowalem i nie pomagalo).
    Zauwazylem przy tym pewna prawidlowosc. Jesli komus dalej nie chodzi proponuje:
    a) jak juz mamy zainstalowane najnowsze htc sync, wlaczyc tryb usb debuding i podlaczyc tel do kompa i poczekac na zainstalowanie sterownikow (jesli ich nie ma)
    b) wybrac na om htc sync i czekac.
    c) jesli nie uda sie znalezc htc sync na kompie to nie wylaczajac trybu htc sync wejdz w opcje gdzie jest debugowanie usb (np. przez link w powiadomieniach) i wylaczyc usb debuging i odczekac chwile, nastepnie ponownie wlaczyc ten tryb i juz spokojnie czekac. Po pewnej chwili powinno odpalic i to bez napisu, ze szukanie htc sync na komputerze. Oczywiscie przez caly czas program htc sync musi byc na komputerze.

Mam nadzieje ze to pomoze. Bo ja wczesniej przez wiele dni stosowalem rozne metody instalowalem i odinstalowywalem, usuwalem dane w rejestrze odlaczalem i podlaczalem kable na inne sposoby, zaden sposob nie pomagal.

Ps. Najdziwniejsze, ze po aktualizacji romu na nowy android (przez ruu) ta opisana metoda teraz kom mi sie laczy z htc sync nawet w trybie ladowania ;)) - strange.

Dodano po 1 [minuty]:

Aha, maly dodatek nie usunalem google maps tylko oczywiscie odinstalowalem aktualizacje, co zwiekszylo mi wolna pamiec na tel:).
  • #9 19 Dec 2011 22:34
    experX
    Level 1  
    Helpful post? (+2)
    Dziś kupiłem HTC Wildfire S i miałem ten sam problem z podłączeniem do komputera (Windows XP Service Pack 3). Wpływ na to żeby komputer "zobaczył" HTC ma tylko włączenie trybu USB debugging: Ustawienia -> Aplikacje -> Tworzenie -> Debugowanie USB. Dodatkowo robimy to Ustawienia -> Podłącz do komputera -> Domyślny typ połączenia -> HTC Sync. Najważniejsza jest kolejność kroków:
    1. Włączyć opcję, które opisałem wyżej
    2. Uruchomić program HTC Sync
    3. Podłączyć HTC do komputera

Wtedy ukaże się na Wildfire okno dialogowe związane z synchronizacją i komputer automatycznie go wykryje. Wtedy ustawiamy tam nazwę swojego urządzenie i przechodzimy dalej.
  • #10 19 Dec 2011 22:57
    Evald
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    U mnie wlasnie ta metoda co podales nie dzialala. Mialem wlaczone i nie wykrywalo Dopiero pomoglo to co wyzej pisalem. Zgauje ze kluczowe bylo w czasie synchronizacji wylaczenie wczensiej wlaczonego usb debugging i ponowne wlaczenie.

Wiec jesli komus nie pojdzie normalnie niech kombinuje w ten sposob co pisalem :). Ale widze, ze po prostu program htc sync jest zle napisany. Wg mnie tez slaby. A taki MyPhoneEplorer ktory ma wieksze mozliwosci chodzibez problemu jak burza i przez usb i przez wi fi i bluetooth :). Polecam
  • #11 06 Aug 2012 22:38
    iwan944
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    U mnie pojawił sie dokładnie ten sam problem.Mam htc wildfire od 3 miesi dopiero teraz zrozumiałam,jak połaczyć go przez kabel usb do komputera.A więc:
    Kiedy juz jesteśmy w ustawieniach telefonu i wejdziemy w ,,podłacz do komputera,, to w opcjach klikamy tą przed ostatnia,napęd dyskowy.Podłaczmy do komputera i działa!
    ps.zaden idiotyczny htc sync tu nie pomoze,trzeba po prostu wykonac te proste czynnosci. no i oczywiscie + DEBUGOWANIE USB.
    mAM NADZIEJE ,ZE POMOGLAM,JESTEM ZADOWOLONA,BO OD DZISAIJ MAM TA UMIEJETNOC.
    Pozdro! ;>
  • #12 12 Oct 2012 10:08
    waldek108
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    U mnie niestety nie zadzialala zadna opcja. Czy ktos ma jeszcze inny pomysl? na win 7-64

Dodano po 59 [minuty]:

Udalo mi sie po ponownym zainstalowaniu swieżego HTC Sync. Uff
  • #13 17 Oct 2012 11:44
    hrisss
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    http://www.htc.com/pl/software/htc-sync-manager/ proponuje tą stronę może pomoże mi pomogła :D Htc desire C z Deutchland
  • #14 03 Jan 2013 19:51
    1211480
    Removed  
    Helpful post? (0)
    A może to pomoże tym z winem 64: http://www.pcworld.pl/ftp/htc.dream.usb.driver.10100.for.windows.7.x64.windows.8.x64.html
    Ja mam HTC desire HD i miałem podobne problemy lecz mam zainstalowany win 7x32. Otóż w kompie otworzyłem stronkę play google i telefonie tą samą aplikację - oczywiście debugowanie w telefonie musi być - parę razy na chwilę wyciągam kabelek usb aż załapie i ściągam aplikacje z kompa (sklepu play) na telefon i tam się się same instalują. Pozdro.

Dodano po 15 [minuty]:

Zapomniałem dołaczyć skreena. Jakby co pisać na maila (u góry skreenu - temat: android)
  • #15 02 Jul 2013 14:40
    p2tomi
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    CZy karta sim musi byćw telefonie ?

pozdrawiam
    iwan944 wrote:
    U mnie pojawił sie dokładnie ten sam problem.Mam htc wildfire od 3 miesi dopiero teraz zrozumiałam,jak połaczyć go przez kabel usb do komputera.A więc:
    Kiedy juz jesteśmy w ustawieniach telefonu i wejdziemy w ,,podłacz do komputera,, to w opcjach klikamy tą przed ostatnia,napęd dyskowy.Podłaczmy do komputera i działa!
    ps.zaden idiotyczny htc sync tu nie pomoze,trzeba po prostu wykonac te proste czynnosci. no i oczywiscie + DEBUGOWANIE USB.
    mAM NADZIEJE ,ZE POMOGLAM,JESTEM ZADOWOLONA,BO OD DZISAIJ MAM TA UMIEJETNOC.
    Pozdro! ;>
  • #16 30 Sep 2013 00:52
    baker123
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    U mnie problem rozwiązało zainstalowanie ADB (Android Debug Bridge)
  • #17 17 Nov 2013 10:06
    roberto1000
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Chyba odświerzę ten temat. Mam HTC Wildfire A3333 2011 rocznik, instaluje HTC Sync, w karty, ok, pozniej aktualizuje oprogramowanie. I gdy chce "synchronizuj teraz" wogole ten przycisk nie reaguje, co moge w tym praypadku zrobić, bo mam tyle wiadomości na telu <sms>, ze przestaje on funkcjonowac, prosze o pomoc, sa to dla mnie bardzo wazne dane, a nie chce ich kasowac Pozdrawiam :)
  • #18 02 Dec 2013 21:21
    pirates69
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Mam zainstalowanego w Windowsie XP SP3, HTC Sync Manager. HTC One synchronizuje kontakty i inne pliki ale KALENDARZ NIE. Na co zwrócić uwagę?
    P.S. kontakty w HTC One można przenieść po przez BT z innych telefonów wchodząc w USTAWIENIA > PRZENIEŚĆ ZAWARTOŚĆ i wybrać z jakiego telefonu.
  • #19 22 Nov 2014 16:21
    Protektor28
    Level 1  
    Helpful post? (+1)
    Witajcie ,udało mi się rozwiązać ten problem.

Po pierwsze należy pobrać HTC Sync. Pózniej podłączamy nasz Wildfire S do kompa, i zaznaczamy opcję HTC Sync. Wchodzimy w START > URZĄDZENIA I DRUKARKI i odnajdujemy nasze urządzenie , powinno sie nazywać ANDROID PHONE. (W prawym dolnym rogu ikony będzie się wyświetlał żółty trójkącik sugerujący błąd) Klikamy na ANDROID PHONE prawym przyciskiem myszy i wchodzimy we WŁAŚCIWOŚCI. Na górze wyświetlonego okna klikamy zakładkę SPRZĘT. Tam będzie wyświetlona lista urządzeń z których "składa sie nasz telefon" (Karta SD itp). Zaznaczamy nasz telefon ( Ta ikona także bedzie z żółtym trójkącikiem) i klikamy WŁAŚCIWOŚCI. W lewym dolnym rogu włączamy ZMIEŃ USTAWIENIA. Wówczas otworzy sie okno, w którym na górze wybieramy zakładkę STEROWNIK, a w niej klikamy na opcje AKTUALIZUJ STEROWNIK. Następnie wybieramy opcję PRZEGLĄDAJ MÓJ KOMPUTER W POSZUKIWANIU STEROWNIKA i za pomocą funkcji PRZEGLĄDAJ... wybieramy folder, w którym zainstalowaliśmy HTC Sync. Poniżej zaznaczyć trzeba UWZGLĘDNIJ PODFOLDERY i klikamy DALEJ. Resztę zrobi już komputer, a wszystko powinno hulać jak należy. :D Pozdrawiam...
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products