Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Audi b4 1.9 TDI pompa wtryskowa nie podaje paliwa.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Audi b4 1.9 TDI pompa wtryskowa nie podaje paliwa.
Autor
Wiadomość
radekch24
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Nowogrodziec

Post#1 Post autora tematu 05 Sty 2011 22:41   

Audi b4 1.9 TDI pompa wtryskowa nie podaje paliwa.

Witam,
mam audi B4 1.9 TDI z 1992 roku. Moja pompa ma nastawnik potencjometryczny. Jak kręcę rozrusznikiem, to paliwa zaciąga z filtra paliwa i nadmiar wraca normalnie do filtra drugim przewodem. Ale w ogóle nie leci paliwo na wtryski. Co muszę wymienić całą pompę czy dół, czy tylko nastawnik ?? I co lepiej zrobić, kupić inna używaną pompę czy regenerować cena do 1000 zł.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2011 22:41   

Powrót do góry

mota88gb
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Pleszew

Post#2 06 Sty 2011 00:42   

Re: Audi b4 1.9 TDI pompa wtryskowa nie podaje paliwa.

daj komus kto robi pompy sprawdzi ja i wymieni co trzeba
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2011 00:42   

Powrót do góry

hindusek85
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: chełm

Post#3 16 Cze 2011 16:53   

witaj mam audi avanta z 1.9tdi problem tkwi w pompie z nastawnikiem.. tak..:D przerabiałem ten temat i z doswiadczenia wiem ze dawkowanie paliwa wiąze sie z przesunieciem nastawnika czyli calej podstawy pod deklem o jakies 1.5mm do kabiny pasazera. na początek sprawdzilbym elektrozawor a potem zabieralbym sie do pompy... pokrywa(dekielek)nastawnika ma jedną nietypową główke klucza co mozna łatwo zrobić z taniego klucza nasadowego7 oraz pilniczek do piły łańcuchowej gdzie piłujemu zaokrąglenia w kluczu a potem spawamyinną śrube jako przystawke do naszego klucza..potrzeba odkrecic tę prawą (nietypową)śrube z dekla, oraz 3 inne znajdujące sie w koło dekla nastawnika(nie na deklu tylko sa tam niżej). odkrecenie(poluzowanie tych4 srub wiąze sie z lekkim wyciekiem ropy) w razie co to komplet uszczelniaczy i oringów do pompy silnika 1z bo chyba o takim mowa to jakieś 40zl w intercarsie. a wiec jak nastawnik leko przesuniemy w kierunku przedniej szyby mówie tu o 1mm to dawka powinna wzrosnąc na tyle by jeszcze sprawna pompa podała na wtrysk. powiem tak mialem problem z nieszczelnoscią pompy pod nastawnikiem.... poradzilem sobie, silnik mi falowal na jałowym i w trakcie jazdy....poradzilem sibie w kieszeni zostalo mi ok 500zł a problem moze tylko tkwic w tym ze nastawnik jest cofniety do samego przodu gdzie nie poda paliwa na wtrysk, a jezeli chodzi o falowanie silnika to u mnie na lubelszczyznie biorą300 za przeczyszczenie nastawnika bo zazwyczaj w tych silnikach po 260000km jest z nimi problem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Cze 2011 16:53   

Powrót do góry

trans-serwis
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Częstochowa

Post#4 16 Cze 2011 18:44   

hindusek nie wie o czym pisze ale sobie pisze, taki to jest hindusek spryciula.
Kolega ma inny nastawnik w pompie niż ty w swojej, więc jeżeli nie kumasz to nie doradzaj.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Audi b4 1.9 TDI pompa wtryskowa nie podaje paliwa.
Strona 1 z 1