X
  • #1 07 Jan 2011 13:43
    Lord_Laava
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Dzisiejszego ranka spotkało mnie rozczarowanie podczas golenia. Maszynka do włosów przestała wykonywać spełniać swoja powinność.

- sądziłem, że to rozładowany akumulatorek ale po podłączeniu zasilacza (dioda LED się pali) w dalszym ciągu nie działa. (Teraz w pracy od 6 godzin się ładuje i też bez efektu)
    - sprawdziłem miernikiem napięcia zasilacza i jest ok (4,42V).
    - maszynka podłączona do zasilacza (dioda LED się pali), po przełączeniu przełącznika na maszynce w tryb ON (dioda gaśnie), a maszynka nie działa.

Sprawdzałem miernikiem akumulatorek, no niby jest 1,4V ale już na wyprowadzeniach kabli do silniczka obracającego nożami brak :(

Proszę o pomoc, instrukcję.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
    Jacek
  • Helpful post
    #2 09 Jan 2011 22:22
    Adam-T
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    A sprawdzałeś wyłącznik? Może w nim tkwi problem.

Pozdrawiam
    Adam
  • #3 11 Feb 2011 15:24
    Jdsoul
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Nie wiem czy to ci pomoże ale rzuć okiem na opis procedury oceny sensowności naprawy podobnej golarki na bazie modelu HQ 6813.
    Philips stosuje tanie silniczki 1,5 V z szczotkami brązofosforowymi, jeśli taki masz w swojej to możesz już golarkę puścić na aukcję jako uszkodzoną. Naprawa polega na wymianie całego silnika, ale może to też być sam akumulatorek ?!?

http://www.zaradni.pl/porada/4942,jak_rozebrac_niedzialajaca_akumulatorowa_golarke_philishave
  • #4 26 Mar 2011 12:46
    Lord_Laava
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tak jak napisał Adam

Uszkodzeniu uległ przełącznik suwakowy. Spiąłem to na sztywno kabelkami i maszynka teraz cały czas działa.
    Dzięki serdeczne wiszę piwko :)
  Search 4 million + Products
Browse Products