Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rębak rozdrabniacz gałężi,co kupić

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Rębak rozdrabniacz gałężi,co kupić
Autor
Wiadomość
tomex9124
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: WW Dąbrowa

Post#1 Post autora tematu 09 Sty 2011 21:49   

Witam jestem zainteresowany kupnem rębaka do gałęzi oraz grubszych pni.Rębak ma być urządzeniem napędzanym z wałka odbioru mocy czyli ciągnika.Urządzenie musi ciąć drewno na kawałki max 50mm ,im mniejsze tym lepsze.Proszę o podpowiedz jakie kupić ,a może ktoś ma na sprzedaż.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sty 2011 21:49   

Powrót do góry

cepilek
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: -

Post#2 10 Sty 2011 05:23   

Re: Rębak rozdrabniacz gałężi,co kupić

Wszystko zależy jaką średnice będziesz rozdrabniał. Przypuszczam, że cena zeleżeć będzie od średnicy pni i gałęzi jakie chcesz rozdrabniać... Walnij hasło w google: rozdrabniacz ciągnikowy YouTube czy rębak ciągnikowy YouTube czy też łuparka i znadziesz wszystko, a nawet możesz próbować sam zrobić według zamieszczonych tam niektórych filmów... :)
Powrót do góry

tomex9124
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 10 Sty 2011 21:29   

Witam ponownie ,chciałem uściślić moją wypowiedz potrzebuje rozdrabniacz do gałęzi,drzew o średnicy 10-15 cm .Urządzenie ma rozdrabniać materiał na wiórki o wymiarze 1-50mm.wiem ze te maszyny są drogie a więc proszę o opinie jakie najlepiej wybrać.A może ktoś ma na sprzedaż używane.Cena którą mogę wydać to 6000 zł ,im taniej tym lepiej.Okolice buku..
Powrót do góry

Michał91a
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Lewniowa

Post#4 13 Sty 2011 14:01   

Napisz jeszcze jakim ciągnikiem będziesz napędzał ten rębak to będziemy wiedzieć jaki duży może być ten rębak żeby go pociągnął, a co do samego rębaka to radze tarczowy bo jest dużo łatwiej zrobić jaki żeby ci pociachał drzewo o średnicy 15cm i trochę lżej dla ciągnika, tyle że one dosyć drobno siekają.
Powrót do góry

tomex9124
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 13 Sty 2011 19:40   

Witam zainteresowanych,rozdrabniacz ma być napędzany Ursusem c-360 o mocy 30 kw czyli 45 km.Obroty wałka wom 540 obr/min.Zrębki mają służyć do spalania w piecu z podajnikiem na eko groszek.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2011 19:40   

Powrót do góry

ADAMS^^
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Lubartów

Post#6 27 Lut 2011 12:08   

A podajnik poda kawałki 50mm??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lut 2011 12:08   

Powrót do góry

Grzegorz_madera
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 01 Mar 2011 21:16   

Przy średnicy rozdrabnianych gałęzi 10-15 cm moc 30 kW jest stanowczo za mała.
Powrót do góry

tomex9124
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 Post autora tematu 02 Mar 2011 23:04   

Witam kolegów,no temat ruszył z miejsca chyba idzie wiosna?Proszę o sugestie w doborze rębaka a mocą traktora.Jak wyżej pisałem mam ciągnik o mocy 45 km,ale mogę mieć za tanie pieniądze traktor o mocy 80 km.Proszę wziąć to pod uwagę.Mam nadzieje ze temat się rozwinie i znajdziemy dobre rozwiązanie.
Powrót do góry

tc
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 03 Mar 2011 09:10   

Witam zanim zainwestujesz w rębak proponuję sprawdzić czy da sie palic takie zrębki, ponieważ możesz mieć problem z zawieszaniem się w koszu pdajnika. Sprawdzałem to u kolegi który ma piec z podajnikiem ślimakowym i niestety zrębki pomimo przesiania zawieszały się w koszu.
Powrót do góry

tips1
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Mokobody/Siedlce

Post#10 04 Mar 2011 18:58   

Witam kolego jak jesteś jeszcze zainteresowany tym rębakiem to możesz dowiedzieć się w tej firmie tu masz linka:www.inventor-mokobody.pl
Oni właśnie produkuja rębaki i inne maszyny rolnicze wiem bo sam je składałem przez 3 lata w ramach praktyk:D
Tylko nie wiem jak tam z cenami ale tego musisz już się sam dowiedzieć pozdrawiam:D
Powrót do góry

SAWEK101
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Zdziszewo

Post#11 20 Gru 2011 18:06   

Może odgrzewam kotleta, ale co do zwykłego rębaka to zapomnijcie o podłączeniu pod wom, leci cała skrzynia, a sąsiad nawet przytarł c 330.
Jeśli rębak ma być pod wom, powinien mieć sprzęgło gumowe(antywibracyjne), bezpieczeństwa i solidne koło zamachowe, można by zastosować kompletne z prasy kostki jeśli wytrzyma mechanicznie, wtedy można śmigać, inaczej odbije się po kieszeni.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Gru 2011 18:06   

Powrót do góry

lfalkiewicz
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Starachowice

Post#12 04 Lut 2014 19:43   

Witam,przyglądam się dyskusji i też poszukuje jakiegoś rozdrabniacza, tylko im grubsze gałęzie tym rozdrabniacz jest droższy a pewnie jak coś w nim nawali to pewnie częsci i robocizna też sporo kosztują.Natomiast co do tych elektrycznych to one nadają się tylko na jakieś drobne prace przy ogrodzie, nie wytrzymały by przemielenia ileś kilogramów gałęzi na opał i czy się opłaca przy poborze ok 2500W w zamian za opał.
Powrót do góry

_PREDATOR_
Moderator
Moderator

Miasto: Olesno Śląskie

Post#13 04 Lut 2014 20:34   

Wykopaliska!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Rębak rozdrabniacz gałężi,co kupić
Strona 1 z 1