Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki LED TV 40" 3000-3500zł

misiek1929 09 Sty 2011 23:59 2572 2
  • #1 09 Sty 2011 23:59
    misiek1929
    Poziom 1  

Witam wszystkich.

Zastanawiam się nad kupnem telewizora LED 40". Będzie on wykorzystywany do gry na PS3, filmów DVD, Blu-ray a także do telewizji(analog). Mam zamiar przywiesić go na ścianie w miejscu, do którego rzadko dochodzi światło dzienne. Odległość, z której chcę go oglądać to 3-4m. pod sporym kątem(minaowicie leżąc z łóżka). Z obecnego telewizora korzystam przeważnie wieczorami. Jest to 32" duży i ciężki "kloc" samsunga. Jego wymiary są główną przyczyną chęci zmiany. Po długich analizach wybrałem 3 modele : Sharp LC-40LE820, Sony KDL-40EX711 orazSony KDL-40EX700. Który z nich jest najlepszy. Proszę o krótkie uzasadnienie, ewentualnie o doradzenie mi innych, lepszych modeli :) Zakres cenowy : 3000-3500zł.

• #2 13 Sty 2011 17:36
    Iceman31
    Poziom 20  

Chcesz telewizor dobry jakościowo czy szpanerski na zasadzie bo cienki?
    LED nie jest wcale lepsze od LCD to po pierwsze, nie twierdzę też że gorsze. Chodzi tutaj o stosunek jakości do ceny. W tym wypadku wybrałbym LCD bo przy kwocie którą podajesz wydasz 2500 +- 100zł i tysiąc masz w kieszeni.
    Po drugie piszesz, że będzie wykorzystywany do gry na konsoli. Tutaj ważny jest tzw. input lag. Najlepiej w tej kwestii sprawują się Samsungi. Ja co prawda mam model starszy LE40A656 (pomimo że starszy jeden z lepszych modeli Samsunga i nie jest to moja opinia choć się z nią po tym czasie użytkowania zgadzam) i współpracuje idealnie z konsolą PS3.
    Kilku znajomym polecałem kiedyś model Samsunga LE40C650.... żaden nie narzeka a przy konsoli PS3 tym bardziej nie będziesz narzekać.

• #3 22 Sty 2011 00:03
    wiktor43
    Poziom 9  

Na Twoim miejscu za 3000 zł wybrałbym LED Sharp LC-40LX810E

A to ze względu na rewelacyjną matrycę RGBY zastosowaną w tym modelu
    Idź do sklepu i przyjrzyj się jaka jest różnica w jakości obrazu tego telewizora w porównaniu z innymi TV LCD a nawet plazmami. Ja byłem tym zaskoczony.

Podstawowe informacje
    * Kąt widzenia: 176 poziom/ 176 pion
    * Krawędziowy typ podświetlenia LED
    * Panel X-gen z technologią Quattron
    * System 100Hz E-Motion z korekcją drżenia obrazu
    * Technologia panelu RGBY
    Zastosowane technologie

* MPEG-2
    * MPEG-4
    * DVB-T
    * DVB-C
    * Full HD