X
  • #1 12 Jan 2011 21:47
    zembe
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witajcie
    Mam problem z montażem N-ki multiroom.
    Instalacja wygląda tak: 2 przewody z konwertera quad do czarnego n-boxa.
    1 przewód z konwertera quad do białego dekodera.
    Dekodery spięte skrętką UTP 5-tej kategorii o długości około 17 metrów.
    W czarnym n-boxie wszystko działa.
    Problem polega na tym, że dekodery nie widzą się po skrętce i biały dekoder nie chce się włączyć do normalnego trybu pracy tzn. nie można wyjść z menu.
    Po podłączeniu na krótko t.j. przewodem długości trzech metrów wszystko działa bez problemu.
    Oczywiście skrętka użyta w instalacji sprawdzona testerem i wszystkie przejścia 1 do 1 są. Nie mam już pomysłów co może być nie tak.
    Spece z N-ki w BOK-u mówią, że długość skrętki nie ma różnicy.
    Co może powodować taki stan rzeczy?
    Czy ktoś już się z tym męczył?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • #2 12 Jan 2011 22:31
    mihal2002
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Mam to samo. Na info twierdzą że to nowość.
  • #3 12 Jan 2011 23:10
    zembe
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witaj
    Jaka nowość?
    Że nie działa czy, że ktoś ma skrętki koło 20 metrów?

Dziś zadziałało, wystarczyło zarobić Rj-ki w standardzie T568B. Nie wiem dlaczego przecież to i tak podłączenie 1 do 1. Ważne, że już po sprawie - mamy nauczkę na przyszłość.
    Pozdrawiam
  • #4 14 Jan 2011 19:16
    mihal2002
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    zembe wrote:
    Witaj
    Jaka nowość?
    Że nie działa czy, że ktoś ma skrętki koło 20 metrów?

Dziś zadziałało, wystarczyło zarobić Rj-ki w standardzie T568B. Nie wiem dlaczego przecież to i tak podłączenie 1 do 1. Ważne, że już po sprawie - mamy nauczkę na przyszłość.
    Pozdrawiam

T 568B to nie 1do 1 tylko krosowany.
    Podłączenie może być kablem 1 do 1 lub krosowanym, tu cytuję słowa po telefonie na info linię. Długość kabla nie jest określona, bo nikt na info linii nie wie! Problem z połączeniem dekoderów wynika także ze słabego sygnału z anteny( tak twierdzą na info linii).

Napiszę więcej w najbliższym czasie.
  • #5 20 Jan 2011 22:05
    Darek.S
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Mam identyczny problem. Twin podłączony do "Turbacza" biały skrętką 15m. Nie robiłem kabla z przeplotem bo w instrukcji nic o tym nie było (chociaz mnie korciło i na logikę tak jest poprawniej) a urządzenia mogą mieć auto sensing. Przy próbie automatycznej konfiguracji dekodery się w ogóle nie łączą. Zeby nie gonić po pietrze zniosłem białego w pobliże turbacza ale na automacie nie zobaczyły się. Po konfiguracji ręcznej (wpisałem adresy IP o jeden rózne i te same bramy) połaczyły się. Biały nawet wykrył nowe oprogramowanie i dość szybko zakończył instalacje z komunikatem, że złe CRC czy "header". Po zapięciu białego bezpośrednio do anteny po półgodzinie zaktualizował oprogramowanie, ale dekodery połaczyły sie także na ręcznym ustawieniu (na automacie :cry:). Potem pojawił sie na białym komunikat o sprawdzaniu karty i tak jest od wczoraj. Na czarnym od czasu do czasu pojawia sie czerwona plansza o aktywacji karty. Na infolinie nie idzie się dodzwonić. U znajomego dystrybutora powiedzieli mi , ze tez mieli problem i pomogło dopiero podłączenie białego do anteny (czyli zamiast Twina potrzebujemy Quada lub drugą antenę. Jutro tam jadę i przepinam RJ-tke na przeplot.
  • #6 20 Jan 2011 22:22
    mihal2002
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Przeplot czy 1-1 to to samo w działaniu tego prototypu jak to określają na infolinii. W białym ustaw połączenie bez anteny. W turbo musisz mieć dobrą jakość sygnału. Jeżeli będzie słąba to się nie połączą dekodery.
  • #7 21 Jan 2011 09:11
    Darek.S
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Jakość mam prawie 100%. Antena Famawal 80 i raptem 4m kabla. A co do przeplotu to żeby połaczyć ze sobą dwa tunerki Fergusona Ariva to własnie jest on wymagany (przy bezpośrednim połączeniu - przez switcha robimy normalne kabelki). Tunery zreszta jak juz pisałem komunikują się ze soba, ale dopiero po ręcznym wpisaniu IP. Pole DHCP zostawiłem wyzerowane bo jest bezpośrednie połączenie. Byc może , ze ma to jakieś znaczenie
    Edit: Po rozmowie na infolinii dowiedziaóem się, ze trzeba włączyć antenę w białym i powinny sie sparować. To czy kabel ma przeplot twierdzili, ze nie ma znaczenia. Zniosłem białego na dół, podpiąłem antenę i w zakładce antena właczyłem (95%siła 100% jakość :D ) Zapamiętał, ale po wyjściu pod komunikatem o sprawdzaniu karty mam zero siły i jakości. Po resecie do ustawień fabrycznych tym razem połączył sie automatycznie i pod komunikatem o sprawdzaniu były paski anteny na 100% jakości. Po kilku minutach wskoczył obraz. Zaniosłem białego na górę i po właczeniu znowu nie połączył się. Dopiero na ręcznym ustawieniu połączył (chwilę to trwało - znacznie dłużej niż przy krótkim kablu i na automacie). po minutowym sprawdzaniu karty sukces jest obraz. Być może jednak przeplot byłby lepszy. A i długość skrętki może mieć tu znaczenie. Z tego wszystkiego nie sprawdziłem w menu jakości połączenia przy krótkim i długim kablu a to mogłoby sporo wyjaśnić. No cóż usługa dopiero weszła na rynek i pewnie będzie jeszcze okazja. Pozdrawiam
  • #8 30 Jan 2011 17:40
    pierzchalski
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam
    czy jest możliwość rozdzielenia tego kabla sieciowego np.na trzeci dekoder?,może ktoś już próbował takiej kombinacji?
  • #9 30 Jan 2011 18:04
    mihal2002
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    pierzchalski wrote:
    Witam
    czy jest możliwość rozdzielenia tego kabla sieciowego np.na trzeci dekoder?,może ktoś już próbował takiej kombinacji?

Nie ma i nie będzie.
  Search 4 million + Products
Browse Products