Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wymiana matrycy led w Dell Inspiron 1545

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Wymiana matrycy led w Dell Inspiron 1545
Autor
Wiadomość
janeusz
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: opolskie

Post#1 Post autora tematu 13 Sty 2011 00:58   

Wymiana matrycy led w Dell Inspiron 1545

Witam mam problem po wymianie matrycy w tym Dellu, mianowicie orginalną matryca była pęknięta (CHUNGHWA CLAA156WA11A) zmieniłem ją na nową matryce
(CHUNGHWA CLAA156WB11A) w pełni kompatybilna z poprzednią i na 100% sprawna bo sprawdzałem ja już na asusie,
Po włączeniu laptopa matryca jest bardzo słabo podświetlona prawie nic nie widać, co by wskazywało na juz wielokrotnie opisywany na forum problem z zaprogramowaniem eepromu matrycy.
Ale teraz gdy nawet zamątuje z powrotem orginalną pęknietą matrycę to jest taki sam efekt czyli też prawie nic nie widać, a wcześniej choć była pęknięta świeciła doskonale.

Czy to jest tak, że eeprom sie zresetował i daje taki sam efekt na starej matrycy jak na nowej ?
czy też to może być przyczyna uszkodzenia taśmy łączącej matryce z płytą główną? Aczkolwiek bylem ostrożny i delikatny przy taśmie i teraz gdy sprawdzałem taśmę , dociskałem, ruszałem , to żadnych efektów to nie zpowodowało.

Pewno sam nie dam rady przeprogramować eepromu , bo to wyższa szkoła jazdy , chciałem upewnić się ze te objawy wskazują na eeprom i pewno pozostaje mi zostawić zamontowaną nową matryce i udać się do serwisu Della . Co wy na to to chyba najlepsze rozwiązanie? tylko czy mnie tam przyjmą ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2011 00:58   

Powrót do góry

misiupan
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: GDAŃSK

Post#2 13 Sty 2011 02:08   

Re: Wymiana matrycy led w Dell Inspiron 1545

Można użyć eepromu ze starej matrycy- kwestia przelutowania. Sprawdź na starej matrycy czy jak biosie zrobisz ,, deflaut'' to czy wróci prawidłowa jasność po restarcie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2011 02:08   

Powrót do góry

janeusz
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 13 Sty 2011 02:19   

Na starej matrycy tez już nic nie widze - jak pisałem wyżej .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2011 02:19   

Powrót do góry

misiupan
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: GDAŃSK

Post#4 13 Sty 2011 02:20   

Wiem ze nie widzisz, przeczytaj co napisałem i sprawdź czy da to jakiś efekt.
Powrót do góry

janeusz
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 Post autora tematu 13 Sty 2011 11:57   

jak wroce z pracy to sprawdze , narazie znalazlem na irlandzkim forum ten sam problem gdzie jedynym rozwiazaniem bylo wymiana plyty glownej , lub jak to serwis dela powiedzial ,,Well, I called Dell and they said it is a known BIN problem and that it is 159 total with shipping.'' Czy wiecie co to jest ten BIN problem ?
Zalanczam link do tego postu :
Link
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Wymiana matrycy led w Dell Inspiron 1545
Strona 1 z 1