Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sonda Lambda a duze spalanie benzyny/LPG

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Sonda Lambda a duze spalanie benzyny/LPG
Autor
Wiadomość
Glimmeratti
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Gostyń

Post#1 Post autora tematu 13 Sty 2011 21:20   

Sonda Lambda a duze spalanie benzyny/LPG

Witam,ostatnio zauważyłem,że mój samochód przy silniku 1,4 ma strasznie duże spalanie na 100km spalił okolo 19L gazu i 5 Litrów benzyny na której samochód aby odpalam i wyjeżdżam z podwórza na ulice,resztę trasy robie już na gazie.Gdzieś na forum wyczytałem,że może być to wina Sondy Lambda.Posiadam sonde 1 przewodową.Moje pytanie to jak sprawdzić sprawność owej sondy i jakie są dla niej prawidłowe parametry.Dodam też,że na wolnych obrotach zauważyłem delikatne skoki obrotów bez dodawania gazu
Powrót do góry

domellus
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: gorlice

Post#2 13 Sty 2011 21:57   

Re: Sonda Lambda a duze spalanie benzyny/LPG

Podaj jeszcze szczegółowe dane na temat swojego samochodu, jaka instalacja gazowa itd (regulamin). Bez tych danych niejednokrotnie jest ciężko cokolwiek powiedzieć bo wróżki tutaj nie zaglądają, silniki 1,4 ma wiele samochodów :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2011 21:57   

Powrót do góry

Glimmeratti
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 13 Sty 2011 23:33   

Samochód : Opel Kadett 1,4 rok prod. 1991

Dane instalacji LPG :
Reduktor BRC typu TECHNO nr S7629
Zbiornik typu STANKO nr. 406/3059
Data montazu 2003r
Powrót do góry

michkl7
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Czeladź

Post#4 14 Sty 2011 00:04   

Możesz sondę sprawdzić miernikiem napięcia w czasie pracy silnika powinna wykazywać napięcie od 0 do 1 v napięcie to powinno być pływające to wtedy ona jest ok. Radziłbym ci ją tak sprawdzić jeżeli niema takiego napięcia jest prawdopodobnie uszkodzona oczywiście najlepiej jest to do sprawdzenia w trakcie pracy silnika na benzynie na gazie jak byś sprawdzał a miałbyś rozregulowany parownik sonda nie pokaże nic. Jeżeli masz to napięcie to spróbuj rozłączyć akumulator na kilka minut jeżeli wskoczył jakiś błąd może się wykasuje a autko wróci do normy.
Powrót do góry

Glimmeratti
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 14 Sty 2011 00:10   

co do tego akumlatora to wlasnie przypomnialem sobie,że kiedyś po przekręceniu zaplonu na desce rozdzielczej niezapalila sie zadna kontrolka,nie działały żadne światła,kompletnie nic,tak jak by mi ktoś akumlator za......Po wyjęciu na chwile styku od masy wszystko wróciło do normy...czy wtedy mogło coś sie rozregulować i dlatego teraz tak dużo pali ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2011 00:10   

Powrót do góry

michkl7
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 14 Sty 2011 00:31   

Spróbuj sprawdzić tą sondę i rozłącz akum.na klemie + . Ciężko powiedzieć czy w tedy coś ci się stało jak opisujesz może miałeś jakieś chwilowe przepięcie na instalacji może klema nie łączyła.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2011 00:31   

Powrót do góry

Glimmeratti
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 15 Sty 2011 18:08   

Sonda sprawdzona napięcie skakało miedzy 0 a 1 V na ciepłym silniku,czyli chyba dobra.Macie jeszcze jakies pomysly ?:>
Powrót do góry

lowin55
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: ostrów maz

Post#8 15 Sty 2011 18:46   

Gdzieś wyczytałem ,że od 0,5 do 1V mieszanka traktowana jest jako bogata.
Powinno tak być kiedy mocno dodasz gazu.Podczas hamowania silnikiem napięcie powinno być bliskie 0.
Powrót do góry

Glimmeratti
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 15 Sty 2011 20:36   

Sonda byla sprawdzana na wolnych obrotach na biegu jalowym,miernikiem,który mial zakres pomiaru do 750V i raz pokazywał 0V a raz 1V innych napięc nie pokazywał....A jakbym odłączył całkowicie sonde i zrobił 100 km bez niej i sprawdzil czy spalanie spadlo ?
Powrót do góry

michkl7
Poziom 9
Poziom 9

Post#10 17 Sty 2011 00:58   

Po odłączeniu sondy komp.w aucie i tak będzie w trybie awaryjnym co do sterownika gazu nie powiem ale myślę że raczej nie spadnie a raczej wzrośnie zużycie gazu chyba że do sterownika masz jakąś emulacje sondy wprowadzoną. Czy po przełączeniu na gaz sonda też podaje pływające nap. jak tak to na parowniku jest dobrze wysterowany może masz jakąś nieszczelność.A co do wskazywania sony po dodaniu gazu nap. nie powinna wrócić z powrotem tylko zachowa się tak z lekkim opóźnieniem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2011 00:58   

Powrót do góry

zeimp
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Bergen.

Post#11 17 Sty 2011 02:07   

A ja myślę, że albo robisz krótkie trasy i silnik nie zdąży się nagrzać, albo "gubisz gaz (jakaś nieszczelność w przewodach gumowych, lub sam reduktor), poza tym sprawdż szczelność wszystkich połączeń pomiędzy zbiornikiem a reduktorem przewodów miedzianych, może się któryś poluzował i powolutku gaz się ulatnia (do tego zadania nadaje się woda z mydłem, jeśli nie posiadasz specjalnego środka w spreyu). Poza tym masz jeszcze nos i generalnie (niezbyt profesjonalnie ale też) można wstępnie powąchać spaliny i będzie czuć czy autko pluje gazem... No przyczyn może być wiele ciężko wszystkie opisać np. jeśli w parowniku/ reduktorze membrana jest obklejona parafiną to też będzie miało duży wpływ na spalanie. Tak więc pisz co posprawdzałeś i powoli dojdziemy co samochodzik bolało :) Pozdrawiam.
Powrót do góry

dino777
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: ZK

Post#12 17 Sty 2011 07:12   

w Twoim przypadku lambada nie ma wpływu na spalanie gazu, poszukaj tak jak mówił zeimp, ewentualnie wyreguluj instalację jak jesteś pewien reduktora, że jest OK
Powrót do góry

SkylineR91
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kętrzyn

Post#13 17 Sty 2011 12:08   

W tych silnikach, przy takim spalaniu, możliwe jest także uszkodzenie czujnika temperatury, silnik pracuje jakby był ciągle "na ssaniu".
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Sonda Lambda a duze spalanie benzyny/LPG
Strona 1 z 1