Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaką nawigację wybrać? Praca z automapą, wyświetlacz 5 cali.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Mobilne Co kupić -> Jaką nawigację wybrać? Praca z automapą, wyświetlacz 5 cali.
Autor
Wiadomość
marcin w
Poziom 19
Poziom 19

Post#1 Post autora tematu 13 Sty 2011 20:22   

jaką nawigację wybrać ?

Witam

Zastanawiam się nad wyborem nawigacji. Wymagania to praca z automapą, wyświetlacz o przekątnej 5 cali.

Biorąc pod uwagę jakość wykonania, czytelność ekranu w słońcu oraz możliwości - co polecacie w tej kwestii ?

Widziałem w biedronce nawigację GoClever 5040 za 299 zł ? Czy warta tej kwoty ? Przeglądając oferty lepsze parametry ma GoClever 5066 FMBT i jest za tą samą cenę co ta w biedronce. Biorę jeszcze pod uwagę NavRoad, Lark, Blow, Mio - najważniejszą rzeczą jest czytelność ekranu w słońcu.

Szukam w cenie do 550 zł, oczywiście nawigacja bez mapy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2011 20:22   

Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Łódz

Post#2 13 Sty 2011 21:11   

Re: jaką nawigację wybrać ?

jesli jestes Klientem klasyfikowanym jako "biedaRonkowy" - czyli NAJnizsza polka kliencka, zakup bardzo awaryjny sprzet firm GoClever, Manta, Lark, Akira, Vordon, Blow i podobne.

Jesli stac Ciebie na jakosc i dolozenie 100zl do zakupu, sugeruje:
- sprzet MIO seria moov (srednia) lub seria Spirit (wypas)
- urzadzenia Becker seria Z- xxx
-NavRoad 5xx
Powrót do góry

marcin w
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 Post autora tematu 13 Sty 2011 22:08   

Pontikos napisał:
Jesli stac Ciebie na jakosc i dolozenie 100zl do zakupu, sugeruje:

Oczywiście że stać, sprzęt z biedronki kosztuje 300 zł, ja przeznaczam na ten cel 550 zł, mogę przeciągnąć nawet do 600 zł. I dla nie są nie najważniejsze możliwości co czytelność ekranu w słońcu, bo po co mi nawigacja jeżeli w letnie dni będzie niezdatna do użytku. Bez Bluetooth i transmitera FM można się obejść, to jest najmniej ważna rzecz.
Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Post#4 14 Sty 2011 00:41   

sugeruje wiec wziac dobra latarke, przejsc sie do supermarketu i poswiecic "w twarz" mio moov 500, mio spirit , Beckerowi z-98, a konkurencyjnym modelom, np. goclever i lark.
Powrót do góry

jacek0503
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 14 Sty 2011 17:11   

Witam.Tu klient BIEDARonkowy.Bieda az piszczy - kupiony Lark 50.1- i.........Niespodzianka.....Bieda a jak fajnie szybko i niezawodnie pracuje.Ha....mimo iz Bieda.....i nawet jak latarka (silna) swieci prosto w ekranik to widac droge!!!!Niemozliwe a jednak.....Ale gdziez nam maluczkim do Mio, Becker i innych cudów techniki!Dziekuje za fajne okreslenie nas klientów Biedronki i oby Pan (Pantikos) nie musiał nigdy nic w BiedaRonce kupowac.Pozdrawiam.J
Powrót do góry

koala106
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Zielona Góra

Post#6 14 Sty 2011 19:39   

Niektórzy są uprzedzeni - ja na podstawie doświadczeń kolejny raz powtórzę, że Lark wbrew opiniom, komentarzom niektórych forumowiczów, którzy zawsze są na nie jak nie jest MIO, Becker itp, jest całkiem dobrą marką - cena zachęcająca, odbiorniki GPS OK, awaryjność przeciętna - mam znacznie więcej Mio do naprawy niż Larków.
Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Post#7 15 Sty 2011 16:27   

Re: Jaką nawigację wybrać? Praca z automapą, wyświetlacz 5 c

Koledze jacek0503 zycze wiec zadowolenia z bezawaryjnego uzytkowania nowego sprzetu ( i sprawnej obslugi przez Serwis Larka w razie koniecznosci) a takze przepraszam, jesli poczul sie urazony osobiscie moim w zamiarze dowcipnym kalamburem (okreslajacym SPRZET, nie Klienta!)

koala106 - jest pewien rozrzut statystyczny oczywiscie - przyznasz, ze do takich Serwisow jak nasze, trafiaja glownie Kliencji z OKRESLONYCH polek - NIE SA oni tzw. losowo-statystyczni.
Urzadzenia tanie niesie sie od razu na gwarancje i sa one wymieniane od reki (nie naprawiane), a do Serwisu niesie sie urzadzenia, ktore OPLACA sie naprawiac (drozsze) takze poza gwarancja. A to zmienia nieco poglad na awaryjnosc konkretnych modeli, prawda? :)

Tak sie sklada, ze mam rozklad statystyczny przyjmowanych zwrotow gwarancyjnych z centrum logistyczno-dystrybucyjnego kilku duzych sieci handlowych - na tej podstawie wyrazam tu swoje SUBIEKTYWNE opinie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sty 2011 16:27   

Powrót do góry

zoran56
Poziom 1
Poziom 1

Post#8 16 Sty 2011 09:22   

Trzy lata temu kupiłem nawigację niby dobrej firmy MIO za około tysiąc zł,
nawigacja siadła a naprawa kosztuje około 400 zł(wymiana płyty),
za tą cenę miałbym kilka larków.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2011 09:22   

Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Post#9 16 Sty 2011 11:43   

..Co tylko swiadczy o niskiej wartosci tych drugich :)

Za starego Mercedesa mozna tez dostac kilka "Maluchow" ;P
Powrót do góry

marcin w
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 Post autora tematu 16 Sty 2011 13:13   

Przeglądam opinie i parametry nawigacji i chyba postawię na NavRoad 560BT. Nie liczą się dla mnie dodatkowe bajery co czytelność ekranu w każdych warunkach oraz stabilność pracy urządzenia.

Obecnie korzystam ze smartfona HTC Touch HD, niestety nie jestem zadowolony. Podstawa to wyświetlacz błyszczący - złe rozwiązanie w słoneczny dzień. Światło odbija się jak w lusterku. Druga wada to współpraca z automapą, drażniące zjawisko - urządzenie potrafi się zawiesić w najbardziej potrzebnym momencie gdy próbuję przebrnąć przez nieznane miasto lub też wywalić błąd "wewnętrzna niezgodność danych".
Powrót do góry

marin_81
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 17 Sty 2011 09:28   

Pontikos a czy moższe mi doradzić w moim wyborze.

Chcę wydać na navi ok 1000zł.

Mam dylemat między

GARMIN 1490T LMU

a

NavRoad Q1 AM
NavRoad NR560BF AM
NavRoad NR460BT AM

Garmin przekonuje mnie dożywotnią aktualizacją map, prostym menu.
Dobrym i czytelnym ekranem.
Wiem że mapy Navteq są mniej dokładne w Polsce niż Automapa, ale czy to aż taka przepaść?

NavRoad z AM przekonuje mnie właśnie wspomnianą AM, solidnym wykonaniem urządzenia.
W modelu NR560 nie koniecznie przekonuje mnie te niebieskie brzydkie menu - no ale to nie jest wyznacznik...

Już wcześniej w innym poście poruszałem ten temat ale nadal nie wybrałem navi.

Z AM już korzystałem i byłem zadowolony z jej dokładności, chodź oczywiście AM nie jest idealna.

Navi raczej w 90% bede używać w Polsce.
Powrót do góry

Stef
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków

Post#12 17 Sty 2011 22:29   

Witam....
Przepraszam że podpinam się do tematu, ale też proszę o radę.
Wybrałem do zakupu dwa modele
1/ NavRoad NR560BF
2/ BLOW GPS50YBT
Pierwszy ma opcję odbioru komunikatów RDS i TMC, a drugi możliwość podłączenia kamery cofania.
Korzystam z AM, a jeżeli jestem dobrze zorientowany to preferują przesył wiadomości drogowych przez internet. Nic nie wspominają o TMC.
Myślałem o MIO, ale jestem zmuszony do zakupu w RTV EURO AGD, a tam brak.
Co do f-my Becker, korzystałem z Z098, i nigdy więcej. Dlaczego? Zakupiłem pomimo wysokiej ceny w stosunku do innych firm. Dobra marka, serwis itp....
A poniżej link jak sewis Becker traktuje klienta

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1832212.html

I już nigdy Becker....
Miałem MIO, byłem bardzo zadowolony (z serwisu też), ale mi ukradli :cry:
A może coś innego? Byle było dostępne w RTV EURO AGD. Mogę wydać do 1000PLN, ale nic sensownego poza tymi dwoma tam nie znalazłem.

pozdro z Krakowa

Stefan
Powrót do góry

darek621
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: sosnowiec

Post#13 23 Sty 2011 12:26   

Mam już 2 lata Mantę GPS-060 Easy Rider za "psie" pieniądze i wcale nie narzekam.
AutoMapa śmiga super.
Powrót do góry

Mirek Mechanik
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Trzebnica

Post#14 28 Sty 2011 00:29   

Tylko Copilot, to jest naprawdę dobra nawigacja.
Powrót do góry

Stef
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków

Post#15 08 Lut 2011 21:25   

Mirek Mechanik napisał:
Tylko Copilot, to jest naprawdę dobra nawigacja.

Może się mylę, ale z tego co wiem Copilot to program, i do tego ma nieciekawe opinie. Ja osobiście uważam że AM jest bardzo dobrym programem do nawigacji, na terenie Polski chyba najlepsza mapa. Korzystałem z IGO 8 oraz map Becker'a i przestałem. I nie jest to problem że nie potrafię ustawić parametrów trasy. Bez sensu na terenie Polski.
A powracając do tematu. Zakupiłem BLOW GPS50YBT, przetestowałem w okresie dwóch tygodni, około 1000 km (2/3 w trasie, reszta Kraków). I napiszę że jest naprawdę OK. Pozycję znajduje praktycznie w kilka sekund po włączeniu AM. Zmiana trasy to moment (mimo że urządzenie w tym czasie obsługuje MP3). Dodatkowo funkcja zestawu do obsługi telefonu, transmiter FM, możliwość podłączenia kamery cofania. I do tego prawie że odblokowany system CE. Do szczęścia brakuje tylko by te wszystkie kabelki były podłączone do uchwytu.

pozdro z Krakowa

Stefan
Powrót do góry

asia87
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Polska

Post#16 27 Kwi 2011 17:32   

Re: Jaką nawigację wybrać? Praca z automapą, wyświetlacz 5 cali.

ja Mysle że nawigacja vordon 5" ja mam i polecam ,szybkie znajdowanie trasy, super głosnik, mp 3 i mp4 dla mnie bomba i za nie drogą cene poszukaj na allegro jest tego sporo.
Powrót do góry

rstlen29
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: zachodniopomorskie

Post#17 05 Lip 2011 19:54   

Witam

Poszukuje użytkowników i opinii o nawigacji VORDON 5 i 7 cali jeśli chodzi o współpracę z nią mapy i systemu - oprogramowania innego niż dołączone do odbiornika nawigacji.
Czy inne mapy działają co trzeba zrobić Pytam bo chce kupić do niej ostatnia wersje Auto Mapa i nie wiem czy samodzielna instalacja w domu wystarczy bez aktualizacji systemu CE
Powrót do góry

elmor368
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: "-"

Post#18 27 Wrz 2011 13:50   

Witam osobiście polecam Ci Vordona. Ja sam miałem poprzednio Larka 50.1 z Win CE 6.0, który po około 6 miesiącach padł, sklep zwrócił mi kasę. Kupiłem Vordona GPS 520 z Win CE 5.0 i jestem z niego bardzo zadowolony. Najnowszą AutoMapę musisz mieć na karcie SD a w nawigacji ustawiasz scieżkę dostępu do mapy zainstalowanej na karcie pamięci, zaznaczasz autostart i wszystko śmiga należycie. Oprogramowanie w tej nawigacji jest prawie identyczne jak w Larku 50.1
Powrót do góry

brooklands
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: dee

Post#19 07 Paź 2011 14:16   

Witam wszystkich, do tej pory uzywalem garmina nuvi 255 ale z racji wieku i ceny aktualizacji bardziej oplaca sie zakupic nowa navi... i tu pojawil sie problem bo urzadzenia poszly mocno do przodu i juz nie wiem na co zwracac uwage przy zakupie. Wypatrzylem na ebay'u takiego noname'a:
http://www.ebay.co.uk/itm/New-5-0-Atlas-...PSSystems_GPSSystems&hash=item2eb397edc7
sprzedawca odpisal ze nawi dziala na IG08 i nie probowal ladowac innych map... z tego co sie orientuje najlepsze mapy (wiem dyskusyjnie) sa od automapy wiec chcialbym ewentualnie cos takiego zaladowac ... Specjalnie nie wspominam o Lark'ach bo takich wynalazkow nie znalazlem na wyspach brytyjskich a to tu obecnie jestem i potrzebuje nawi z mapami calej europy... bede wdzieczny za polecenie czegos sensownego lub porade czy oplaca sie zakup tej z powyzszego linka i ewentualnie jakies ukierunkowanie na tutka o odblokowanie windy. Z gory dziekuje za pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Paź 2011 14:16   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#20 03 Lis 2011 15:09   

Vordon i to coś z eBaya, bazuje na tej samej platformie co LARKi, sprzedawane jest z oprogramowaniem na bazie iGO (ale wizualnie mocno zmienionym). Nie ma problemu z Automapą, szybko znajduje fix'a GPS. Jedyny mankament jaki mam w swoim Vordonie to brak usypiania z przycisku (w/g instrukcji powinno być ale nie działa), można go tylko wyłączyć, więc nie budzi się automatycznie po włączeniu zapłonu, tylko trzeba naciskać przycisk.

Może ktoś wie jak się powinien nazywać folder autostartu na karcie SD w Vordonie GPS 911?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Mobilne Co kupić -> Jaką nawigację wybrać? Praca z automapą, wyświetlacz 5 cali.
Strona 1 z 1