Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nadajnik GPS. Ochrona własnego dobra.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Mobilne Co kupić -> Nadajnik GPS. Ochrona własnego dobra.
Autor
Wiadomość
kiwi5150
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 14 Sty 2011 20:38   

Nadajnik GPS. Ochrona własnego dobra.

Czołem! Sprawa idzie o dosyć wartościowy sprzęt, zarazem może wyglądać dosyć nietypowo. Jaki to sprzęt to nie istotne, istotne jest to, że chciałbym go w jakiś sposób zabezpieczyć. Prawdopodobieństwo kradzieży jest dosyć wysokie ze względu na okolicę, zatem przejdźmy do konkretów. Chciałbym zamontować w nim nadajnik GPS, którego pozycję mogłaby odczytać chociażby policja gdyby nie daj Boże doszło do kradzieży. Jednocześnie nie chciałbym przez tą inwestycję zbankrutować. Coś w rodzaju nadajnika GPS do samochodu. Jestem zupełnie nieobeznany w tej technologii zatem docenię wszelkie porady jak i uzasadnione wybicie mi pomysłu z głowy.
Z góry dziękuję za pomoc
Kiwi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2011 20:38   

Powrót do góry

tosko
Poziom 2
Poziom 2

Post#2 14 Sty 2011 21:21   

Re: Nadajnik GPS. Ochrona własnego dobra.

Witam kolegę
Jedynie co ci mogę polecić to tylko to, zapoznaj się z tym może ci coś pomoże
http://quasarelectronics.pl/?co=products&act=show&id=263&l=pl
http://www.progstar.com.pl/index.php?go=0200
Powrót do góry

kiwi5150
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 14 Sty 2011 21:39   

A jeszcze zapomniałem, gabaryty urządzenia nie mogą być zbyt duże. Jeszcze lepiej gdyby było zasilane bateriami bądź akumulatorkiem.
Powrót do góry

Stuku
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Olsztyn

Post#4 15 Sty 2011 16:01   

Pierwsza sprawa jest taka że nadajniki GPS mają dość spory gabaryt. Upchnąć to w obudowę urządzenia graniczy raczej z cudem. Koszt też przekracza cenę przeciętnej nawigacji.

Moim zdaniem najważniejsza jest rozwaga i nie kuszenie złodzieja. Wraz ze wzrostem popularności nawigacji wiadomo że do góry też poszła kradzież.
Zastanawia mnie parę rzeczy ? Po co zostawiać na szybie pusty uchwyt czy ładowarkę w gnieździe zapalniczki ? Wiadomo że zwiększa to nawet ryzyko utraty szyby w samochodzie, bo złodziej może myśleć że jest gdzieś schowana. Należy pamiętać że takimi kradzieżami w dużej większości zajmuje się typowa amatorka. Dla nich liczy się zysk i raczej wybicie szyby i splądrowanie wnętrza zajmuje dosłownie moment.
Powrót do góry

kiwi5150
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 16 Sty 2011 11:22   

Rzecz w tym że nie jest to samochód, nawigacja czy cokolwiek tego typu, a sprzęt muzyczny. Trudno np. po powrocie do domu z koncertu ukryć go pod pelerynką niewidką. Cóż chyba to faktycznie bez sensu. Ostatnimi czasy sporo było włamań w okolicy stąd te obawy.
Dzięki za pomoc!
Powrót do góry

Freddy
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Kraków

Post#6 16 Sty 2011 15:58   

Koledzy, nadajniki GPS są na orbicie okołoziemskiej. My mamy do dyspozycji jedynie odbiorniki GPS. Wielkość zależy od typu i producenta, ale w pudełku od zapałem może zmieścić sie kilka sztuk modułów GPS.

W sprawie monitoringu, rozglądnij sie raczej za firmami świadczącymi takie usługi. Jest ich w Polsce kilka.

Moje artykuły: (Dodaj)
02 Listopad 2014 Lampka z lupą na biurko - modyfikacja
Powrót do góry

Stuku
Poziom 17
Poziom 17

Post#7 17 Sty 2011 19:06   

Troszkę to zmienia postać rzeczy. Myślę że usługi firm zajmujących się monitoringiem może być tańszy niż zakup urządzenia na własną kieszeń :)
Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: PolPhone.pl

Post#8 17 Sty 2011 22:05   

Firma zajmująca się monitoringiem musi też się podłączyć pod jakiś sprzęt typu "alarm" (już nie ważne czy wyjący czy oparty o GPS). Jak sobie wyobrażasz zapłacenie firmie zajmującej się monitoringiem obiektów za monitoring obiektu, w którym nie założysz i do którego nie kupisz alarmu? ;)

kiwi5150 - jeśli chodzi o urządzenia których szukasz i zabezpieczenie sprzętu muzycznego (znajdującego się w pomieszczeniu) to:

1. Cena takie urządzenia od 300zł (chińskie zabaweczki na allegr) do 2000
2. Ile byś nie wydał średnio Ci się to przyda, bo w budynku nie ma zasięgu GPS, więc wszelkie alerty o przemieszczeniu itp nie będą raczej działać.
3. Nawet nie zlokalizujesz tego urządzenia, no chyba że trafisz akurat na moment, w którym Twój sprzęt muzyczny będzie na zewnątrz a nie w np dziupli złodzieja. Nie zlokalizujesz bo nie ma zasięgu GPS. Ewentualnie może urządzenie będzie oferować lokalizacje GSM, która nie jest zbyt dokładna (delikatnie mówiąc) ale zawsze to coś...

Reasumując: Nie bardzo się to nadaje do zabezpieczenia przedmiotów, które w naturze mają występować w budynkach. Lepiej przeznacz te pieniądze na dobre drzwi i alarm.
Powrót do góry

CameR
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Katowice

Post#9 17 Sty 2011 22:16   

Najprościej i najtaniej - zainteresuj się urządzeniem o nazwie "Powiadomienie GSM", lub po prostu ukryj we wnętrzu telefon GSM (z wyłączonym głośnikiem i dzwonkiem).
Dokładność nie jest zbyt duża, ale działa we wnętrzach budynków.
System powiadomienia SMS umożliwia zestawienie połączenia głosowego pomiędzy układem a użytkownikiem. Ta opcja umożliwia słuchanie co dzieje się w pomieszczeniu.
Powrót do góry

Pi-Vo
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lublin

Post#10 18 Sty 2011 00:28   

Przecież od lat już są lokalizatory GPS. Używa się ich głównie do śledzenia samochodów. Jest to połączenie modułu GPS z modemem GSM. GPS śledzi pozycję a modem wysyła dane via GPRS, można na mapie śledzić pozycję na bieżąco. Sporo takich lokalizatorów jest choćby na Allegro. Dwa warunki muszą być spełnione, obecny sygnał GPS i zasięg GSM. Zawodowi złodzieje radzą sobie z tym rutynowo włączając zakłócacz GSM, ale kto się domyśli że coś takiego jest w sprzęcie muzycznym?
Powrót do góry

kiwi5150
Poziom 2
Poziom 2

Post#11 Post autora tematu 19 Sty 2011 16:55   

CameR napisał:
lub po prostu ukryj we wnętrzu telefon GSM (z wyłączonym głośnikiem i dzwonkiem).

No proszę takiego pomysłu bym się nie spodziewał. Chylę czoło, w sumie sensowny, mam jakieś stare, sprawne telefony które się walają po kątach, mógłbym któryś wykorzystać ale czy w takim wypadku w telefonie będzie musiała się znajdować karta SIM?
W przypadku samego telefonu to zdaje egzamin. Kiedyś przez moją nieuwagę najprawdopodobniej zostałem okradziony z telefonu w pubie(nie wiem czy ten telefon mi gdzieś wypadł czy został wyciągnięty z kieszeni, to nie istotne). Telefon odzyskałem dzięki policji, zlokalizowali go po tym jak został on przez kogoś włączony.(śmiesznym zakończeniem historii jest to, że telefon znaleźli, a złodzieja już nie. Podobno ktoś podobno kupił ów telefon nie wiedząc, że jest kradziony. Bywa, trudno.) Zatem przypuszczam żeby pomysł zadziałał telefon musiałby być non stop w stanie czuwania. Czyli regularnie musiałbym go ładować i czuwać żeby się nie wyłączył. Może być to problemowe ale jeżeli gra jest warta świeczki to myślę, że skłonię się ku temu pomysłowi.

Porozdawałbym wam punkty ale nie wiedzieć czemu nie mogę :). Dziękuję za wartościowe i naprawdę pomocne wypowiedzi!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2011 16:55   

Powrót do góry

CameR
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Katowice

Post#12 19 Sty 2011 20:30   

Z treści opisu:
Urządzenie może służyć również jako lokalizator (usługa operatora). Urządzenie można wówczas umieścić w pojeździe, który chcemy lokalizować i gotowe! Wysyłając SMS-a o odpowiedniej treści będziemy znali pozycję urządzenia!
Dokładnie te same funkcje jak schowany telefon komórkowy.
W obu przypadkach musi być włożona aktywna karta SIM.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2011 20:30   

Powrót do góry

Freddy
Poziom 25
Poziom 25

Post#13 20 Sty 2011 08:58   

CameR napisał:
Z treści opisu:
Urządzenie może służyć również jako lokalizator (usługa operatora). Urządzenie można wówczas umieścić w pojeździe, który chcemy lokalizować i gotowe! Wysyłając SMS-a o odpowiedniej treści będziemy znali pozycję urządzenia!
Dokładnie te same funkcje jak schowany telefon komórkowy.
W obu przypadkach musi być włożona aktywna karta SIM.

Tak ..., tylko dokładność lokalizacji komórki to promień kilkuset metrów, a przy GPS kilka metrów. Mała różnica, prawda ? pomijalny błąd :)

Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#14 20 Sty 2011 09:11   

kilkaset metrów w mieście z gęsto postawionymi BTS... w skrajnych przypadkach dokładność może wynosić nawet parę kilometrów...
Powrót do góry

filipesmorales
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Łódź

Post#15 19 Lut 2011 12:19   

JALA napisał:
kilkaset metrów w mieście z gęsto postawionymi BTS... w skrajnych przypadkach dokładność może wynosić nawet parę kilometrów...

A co z lokalizacją na zasadzie triangulacji? Brane pod uwagę są trzy najbliższe BTSy między, którymi znajduje się telefon gsm więc im więcej/gęściej BTSów tym lepiej...chyba...
Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#16 19 Lut 2011 13:58   

oczywiście... ale co po tym jak na wsiach jest jeden nadajnik a kolejne kilka m dalej ;)
Powrót do góry

Freddy
Poziom 25
Poziom 25

Post#17 19 Lut 2011 14:05   

filipesmorales napisał:
JALA napisał:

A co z lokalizacją na zasadzie triangulacji? Brane pod uwagę są trzy najbliższe BTSy między, którymi znajduje się telefon gsm więc im więcej/gęściej BTSów tym lepiej...chyba...

To jest realne tylko w CSI, kryminalne zagadki ....
Telefon obsługuje tylko jeden BTS, więc z czego zrobisz triangulację ?

Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#18 19 Lut 2011 14:06   

Freddy telefon tak, ale moduł GSM jest w stanie odebrać sygnał z 7 btsów podając ich parametry oraz odległość do nich...

Popraw błędy. marek216
Powrót do góry

Freddy
Poziom 25
Poziom 25

Post#19 19 Lut 2011 14:15   

JALA napisał:
Freddy teleofn tak, ale moduł GSM jest w stanie odebrac sygnał z 7 btsów podając ich parametry oraz odleglośc do nich...

Zapewniam Cię, że nie. Zwłaszcza odległość. Już raz napisałem, dokładność jest rzędu kilkuset metrów.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lut 2011 14:15   

Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#20 19 Lut 2011 14:30   

dokładność tak... to sie zgadza, ale z tym, że telefon "widzi" tylko jeden BTS to nie prawda...
Powrót do góry

Freddy
Poziom 25
Poziom 25

Post#21 19 Lut 2011 14:35   

JALA napisał:
dokładność tak... to sie zgadza, ale z tym, że telefon "widzi" tylko jeden BTS to nie prawda...

Może nie dokładnie napisałem, w tej samej chwili tylko jeden BTS obsługuje telefon (czy też moduł) więc nierealna jest triangulacja.

Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#22 19 Lut 2011 14:42   

na jakiej podstawie tak sądzisz? To kwestia odpowiedniego oprogramowania. Fakt, nie bardzo wiem jak producenci telefonów to traktują, w standardzie moduły GSM odbierają wiele BTS.
Powrót do góry

comit
Poziom 8
Poziom 8

Post#23 15 Kwi 2011 01:35   

Telefon odbiera kilka BTS jednocześnie dokonując pomiaru sygnału. (połączony jest do jednego z nich z najsilniejszym sygnałem i wolnym kanałem)
Posiadając informację o poziomie sygnału nadawanego przez BTS (pewnie wie to tylko operator) możemy ustalić położenie telefonu z dokładnością kilku metrów.
W zasadzie znam przypadki gdzie policja odwiedziła osobiście osoby posiadające telefon zgłoszony jako zaginiony/kradziony.
Powrót do góry

qusha
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: kasjopea

Post#24 30 Sty 2012 19:49   

Ludzie przeciez ten system jest skazany na porażke. Telefon musi miec zasilanie a skad go brac z aku? przeciez na dluzsza mete zarżniecie go. Chyba ze zostawia sie telefon/urzadzenie gps w stanie czuwania tylko na czas kiedy autko jest pozostawione same sobie. Policja ma na pewno system satelitarny który namierza karte sim tylko nie jestem pewien czy ktos musi odebrac polaczenie na pare sekund.
Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#25 30 Sty 2012 20:29   

qusha napisał:
Policja ma na pewno system satelitarny który namierza karte sim tylko nie jestem pewien czy ktos musi odebrac polaczenie na pare sekund.

A co system satelitarny do namierzania GSM (radiowego) ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Mobilne Co kupić -> Nadajnik GPS. Ochrona własnego dobra.
Strona 1 z 1