Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Program do nagrywania wokalu z podkładem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Nagłośnienie Domowe -> Program do nagrywania wokalu z podkładem
Autor
Wiadomość
boby69
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Szczecin

Post#1 Post autora tematu 15 Sty 2011 16:28   

Program do nagrywania wokalu z podkładem

Witam serdecznie.Chciałbym się od Was dowiedzieć jaki program byłby najlepszy do nagrywania wokalu.Chodzi o to, żebym mógł słyszeć w jednym momencie swój głos oraz swój bit.Mam na myśli zsynchronizowanie muzyki wraz z głosem z mikrofonu.Dodam, że próbowałem w programie audacity, ale tam nie mogłem słyszeć w jednym momencie bitu i siebie podczas nagrywania.Jak już nagrywałem to słyszałem tylko siebie, natomiast bitu już nie.Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sty 2011 16:28   

Powrót do góry

xE5150
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Radom

Post#2 15 Sty 2011 16:39   

Re: Program do nagrywania wokalu z podkładem

W jednym programie możesz puścić swój bit, a w drugim nagrywać.

Wtedy ustawiasz w opcjach nagrywania, aby nagrywał tylko mikrofon.

Pozdrawiam!
Powrót do góry

boby69
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Szczecin

Post#3 Post autora tematu 15 Sty 2011 18:57   

Dzięki za odpowiedź :) ale czy jest jakiś program, który ma funkcje łączące słyszenie bitu plus swój głos??pozdrawiam
Powrót do góry

adambyw
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 17 Sty 2011 11:04   

xE5150 twoja porada jest ... mało profesjonalna.

Oczywiście są takie programy. Ja używam Cubase, jest jeszcze sporo innych, protools, ardur (linux). Generalnie kaźdy program z segmentu DAW, z obsługą wielo śladowości (kilku ścieżek).
Mała baza programów DAW

Jednak najczęściej nie robi się odsłuchu przez komputer, ze względu na opóźnienia, które przeszkadzają w wykonywaniu utworów. Twój opóźniony głos przez komputer będzie ci po prostu przeszkadzał.

Najczęściej robi się to po stronie sprzętowej, czyli puszcza się podkład z komputera na mikser, z którego odsłuchujesz, i do miksera jest również podpięty mikrofon - który nagrywasz. Odsłuch i proporcje robisz na mikserze - praktycznie bez opóźnień, a do komputera leci sam wokal.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2011 11:04   

Powrót do góry

pqiuu
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: UK

Post#5 18 Sty 2011 20:24   

Ja polecam Cool Edit Pro, bardzo łatwy w użyciu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2011 20:24   

Powrót do góry

DJRM
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Toruń

Post#6 19 Sty 2011 21:01   

Myślę że dobry byłby program Adobe Audition, wykorzystać należy zapis wielościeżkowy. Chociaż u siebie nie mogę jakoś uruchomić zapisu na poszczególnych ścieżkach... może potrzebna jest specjalna karta dźwiękowa?
Ale na pewno można nagrać oddzielnie każdą ścieżkę, potem ustawić równolegle dowolną ilość ścieżek w multitracku i wyeksportować całość do jednego pliku. Sam montowałem audycje na kilkunastu ścieżkach i mam w tym duże doświadczenie.
Niestety Adobe Audition nie jest tani...
Ale dlaczego propozycja kolegi xE5150 jest mało profesjonalna? Czyżbyś, kolego adambyw, pracował w profesjonalnym studiu nagrań? Sygnał podkładu na słuchawki, a mikrofon na program nagrywający. Oczywiście również na słuchawki można podać nagrywany vocal - odpowiednio ustawione fadery karty dźwiękowej i sprawa załatwiona. A lekkie opóźnienie, o którym piszesz, nie powinno zbytnio przeszkadzać, to daje efekt lekkiego ni to echa, ni to pogłosu, coś podobnego do echa taśmowego.
Powrót do góry

venissa
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Nysa

Post#7 10 Lip 2012 20:28   

Mam pytanie czy w Audacity można nagrać wokal gdzie na pierwszym kanale dam podkład a na drugiej ścieżce by się nagrywał tylko wokal ale słuchając podkładu z pierwszej ścieżki a po obróbce z mixowac je razem
Powrót do góry

8tomek8
Poziom 8
Poziom 8

Post#8 15 Lip 2012 12:07   

A co myślicie o Sony Vegas 11? Można w nim odtwarzać kilka ścieżek jednocześnie.
Powrót do góry

QszR
Poziom 10
Poziom 10

Post#9 14 Lis 2012 15:48   

Polecam Cubase, jak na razie najlepszy z jakim się spodkałem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lis 2012 15:48   

Powrót do góry

irekr
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: wieś niedaleko wsi Warszawa

Post#10 14 Lis 2012 18:09   

Także stosuję Audacity. Mam w kompie 4 stare karty SB128 (PCI) i mam możliwość jednoczesnego nagrywania 8miu kanałów mono. Dbam o kompa by nie padł, nie sposób teraz łatwo dostać płytę z czterema PCI.
Podobne instalacje robiłem dwóch na kartach USB SB i także działało bez kłopotów. Ale tylko 4 kanały do jednoczesnego zapisu.
Problem odsłuchu własnego wokalu rozwiązuje się na poziomie konsolety nagraniowej. Trzeba ustawić wejścia/wyjścia kart dźwiękowych w taki sposób by nie było słychać na odsłuchach tego co się nagrywa.
Po nagraniu trzeba zrobić stosowany "timeshift" - każdy dogrywany track jest trochę opóźniony w stosunku do podkładu - ale nie jest to skomplikowane.
Powrót do góry

adapter2
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: WWA

Post#11 01 Mar 2013 22:46   

Witam,

mam karte dzwiekowa TC near konnekt 8
mikrofon akg c4000b
odsluchy event linear5
sluchawki akg k121

studio poki co wolnostojace niezabudowane, uzywam do nagrywek sonara 7

mam pewne 2 problemy;
1 )jesli chce sie slyszec w sluchawkach przy nagrywaniu to musze w programie wyciszyc wszystkie sciezki zebym mogl podglosnic volume na karcie dzwiekowej bym dopiero mogl slyszec cos z majka. Nawet jak podkrecam wczesniej mikrofon na maxa to nie slysze siebie poki nie zrobie tego co wczesniej napisalem. tak chyba nie powinno byc ...

2)do tego slysze siebie tylko w jednej sluchawce i zmiana kanalu w sonarze na left / right nic nie daje

pozdrawiam i prosze o pomoc
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Nagłośnienie Domowe -> Program do nagrywania wokalu z podkładem
Strona 1 z 1