X
  • #1 15 Jan 2011 15:28
    boby69
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam serdecznie.Chciałbym się od Was dowiedzieć jaki program byłby najlepszy do nagrywania wokalu.Chodzi o to, żebym mógł słyszeć w jednym momencie swój głos oraz swój bit.Mam na myśli zsynchronizowanie muzyki wraz z głosem z mikrofonu.Dodam, że próbowałem w programie audacity, ale tam nie mogłem słyszeć w jednym momencie bitu i siebie podczas nagrywania.Jak już nagrywałem to słyszałem tylko siebie, natomiast bitu już nie.Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
  • #2 15 Jan 2011 15:39
    xE5150
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    W jednym programie możesz puścić swój bit, a w drugim nagrywać.

Wtedy ustawiasz w opcjach nagrywania, aby nagrywał tylko mikrofon.

Pozdrawiam!
  • #3 15 Jan 2011 17:57
    boby69
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za odpowiedź :) ale czy jest jakiś program, który ma funkcje łączące słyszenie bitu plus swój głos??pozdrawiam
  • #4 17 Jan 2011 10:04
    adambyw
    Moderator Akustyka
    Helpful post? (+1)
    xE5150 twoja porada jest ... mało profesjonalna.

Oczywiście są takie programy. Ja używam Cubase, jest jeszcze sporo innych, protools, ardur (linux). Generalnie kaźdy program z segmentu DAW, z obsługą wielo śladowości (kilku ścieżek).
    Mała baza programów DAW

Jednak najczęściej nie robi się odsłuchu przez komputer, ze względu na opóźnienia, które przeszkadzają w wykonywaniu utworów. Twój opóźniony głos przez komputer będzie ci po prostu przeszkadzał.

Najczęściej robi się to po stronie sprzętowej, czyli puszcza się podkład z komputera na mikser, z którego odsłuchujesz, i do miksera jest również podpięty mikrofon - który nagrywasz. Odsłuch i proporcje robisz na mikserze - praktycznie bez opóźnień, a do komputera leci sam wokal.
  • #5 18 Jan 2011 19:24
    pqiuu
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Ja polecam Cool Edit Pro, bardzo łatwy w użyciu.
  • #6 19 Jan 2011 20:01
    DJRM
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Myślę że dobry byłby program Adobe Audition, wykorzystać należy zapis wielościeżkowy. Chociaż u siebie nie mogę jakoś uruchomić zapisu na poszczególnych ścieżkach... może potrzebna jest specjalna karta dźwiękowa?
    Ale na pewno można nagrać oddzielnie każdą ścieżkę, potem ustawić równolegle dowolną ilość ścieżek w multitracku i wyeksportować całość do jednego pliku. Sam montowałem audycje na kilkunastu ścieżkach i mam w tym duże doświadczenie.
    Niestety Adobe Audition nie jest tani...
    Ale dlaczego propozycja kolegi xE5150 jest mało profesjonalna? Czyżbyś, kolego adambyw, pracował w profesjonalnym studiu nagrań? Sygnał podkładu na słuchawki, a mikrofon na program nagrywający. Oczywiście również na słuchawki można podać nagrywany vocal - odpowiednio ustawione fadery karty dźwiękowej i sprawa załatwiona. A lekkie opóźnienie, o którym piszesz, nie powinno zbytnio przeszkadzać, to daje efekt lekkiego ni to echa, ni to pogłosu, coś podobnego do echa taśmowego.
  • #7 10 Jul 2012 20:28
    venissa
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Mam pytanie czy w Audacity można nagrać wokal gdzie na pierwszym kanale dam podkład a na drugiej ścieżce by się nagrywał tylko wokal ale słuchając podkładu z pierwszej ścieżki a po obróbce z mixowac je razem
  • #8 15 Jul 2012 12:07
    8tomek8
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    A co myślicie o Sony Vegas 11? Można w nim odtwarzać kilka ścieżek jednocześnie.
  • #9 14 Nov 2012 14:48
    QszR
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Polecam Cubase, jak na razie najlepszy z jakim się spodkałem
  • #10 14 Nov 2012 17:09
    irekr
    Moderator
    Helpful post? (0)
    Także stosuję Audacity. Mam w kompie 4 stare karty SB128 (PCI) i mam możliwość jednoczesnego nagrywania 8miu kanałów mono. Dbam o kompa by nie padł, nie sposób teraz łatwo dostać płytę z czterema PCI.
    Podobne instalacje robiłem dwóch na kartach USB SB i także działało bez kłopotów. Ale tylko 4 kanały do jednoczesnego zapisu.
    Problem odsłuchu własnego wokalu rozwiązuje się na poziomie konsolety nagraniowej. Trzeba ustawić wejścia/wyjścia kart dźwiękowych w taki sposób by nie było słychać na odsłuchach tego co się nagrywa.
    Po nagraniu trzeba zrobić stosowany "timeshift" - każdy dogrywany track jest trochę opóźniony w stosunku do podkładu - ale nie jest to skomplikowane.
  • #11 01 Mar 2013 21:46
    adapter2
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam,

mam karte dzwiekowa TC near konnekt 8
    mikrofon akg c4000b
    odsluchy event linear5
    sluchawki akg k121

studio poki co wolnostojace niezabudowane, uzywam do nagrywek sonara 7

mam pewne 2 problemy;
    1 )jesli chce sie slyszec w sluchawkach przy nagrywaniu to musze w programie wyciszyc wszystkie sciezki zebym mogl podglosnic volume na karcie dzwiekowej bym dopiero mogl slyszec cos z majka. Nawet jak podkrecam wczesniej mikrofon na maxa to nie slysze siebie poki nie zrobie tego co wczesniej napisalem. tak chyba nie powinno byc ...

2)do tego slysze siebie tylko w jednej sluchawce i zmiana kanalu w sonarze na left / right nic nie daje

pozdrawiam i prosze o pomoc
  Search 4 million + Products
Browse Products