Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Program do nagrywania wokalu z podkładem

Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Nagłośnienie Domowe ->Program do nagrywania wokalu z podkładem Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu 
Zobacz najtańsze produkty w kategorii Telewizory 4K
Autor
Schowaj lewą kolumnę
Pokaż lewą kolumnę Wiadomość
boby69
Poziom 6
Miasto: Szczecin
boby69
Poziom 6
Post#1 15 Sty 2011 15:28  Autor tematu   

Program do nagrywania wokalu z podkładem

Witam serdecznie.Chciałbym się od Was dowiedzieć jaki program byłby najlepszy do nagrywania wokalu.Chodzi o to, żebym mógł słyszeć w jednym momencie swój głos oraz swój bit.Mam na myśli zsynchronizowanie muzyki wraz z głosem z mikrofonu.Dodam, że próbowałem w programie audacity, ale tam nie mogłem słyszeć w jednym momencie bitu i siebie podczas nagrywania.Jak już nagrywałem to słyszałem tylko siebie, natomiast bitu już nie.Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google

Powrót do góry
xE5150
Poziom 25
Miasto: Radom
Ocena postów: 27
xE5150
Poziom 25
Post#2 15 Sty 2011 15:39    

Re: Program do nagrywania wokalu z podkładem

W jednym programie możesz puścić swój bit, a w drugim nagrywać.

Wtedy ustawiasz w opcjach nagrywania, aby nagrywał tylko mikrofon.

Pozdrawiam!

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google

Powrót do góry
boby69
Poziom 6
Miasto: Szczecin
boby69
Poziom 6
Post#3 15 Sty 2011 17:57  Autor tematu   

Dzięki za odpowiedź :) ale czy jest jakiś program, który ma funkcje łączące słyszenie bitu plus swój głos??pozdrawiam

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google

Powrót do góry
adambyw
Moderator Akustyka
Ocena postów: 103
adambyw
Moderator Akustyka
Post#4 17 Sty 2011 10:04    

xE5150 twoja porada jest ... mało profesjonalna.

Oczywiście są takie programy. Ja używam Cubase, jest jeszcze sporo innych, protools, ardur (linux). Generalnie kaźdy program z segmentu DAW, z obsługą wielo śladowości (kilku ścieżek).
Mała baza programów DAW

Jednak najczęściej nie robi się odsłuchu przez komputer, ze względu na opóźnienia, które przeszkadzają w wykonywaniu utworów. Twój opóźniony głos przez komputer będzie ci po prostu przeszkadzał.

Najczęściej robi się to po stronie sprzętowej, czyli puszcza się podkład z komputera na mikser, z którego odsłuchujesz, i do miksera jest również podpięty mikrofon - który nagrywasz. Odsłuch i proporcje robisz na mikserze - praktycznie bez opóźnień, a do komputera leci sam wokal.

Pomocny post? + 0
Mam na sprzedaż:
23.12.2015 CR6850T
Powrót do góry

Google Adsense
Google

Powrót do góry
pqiuu
Poziom 2
Miasto: UK
pqiuu
Poziom 2
Post#5 18 Sty 2011 19:24    

Ja polecam Cool Edit Pro, bardzo łatwy w użyciu.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
DJRM
Poziom 14
Miasto: Toruń
Ocena postów: 4
DJRM
Poziom 14
Post#6 19 Sty 2011 20:01    

Myślę że dobry byłby program Adobe Audition, wykorzystać należy zapis wielościeżkowy. Chociaż u siebie nie mogę jakoś uruchomić zapisu na poszczególnych ścieżkach... może potrzebna jest specjalna karta dźwiękowa?
Ale na pewno można nagrać oddzielnie każdą ścieżkę, potem ustawić równolegle dowolną ilość ścieżek w multitracku i wyeksportować całość do jednego pliku. Sam montowałem audycje na kilkunastu ścieżkach i mam w tym duże doświadczenie.
Niestety Adobe Audition nie jest tani...
Ale dlaczego propozycja kolegi xE5150 jest mało profesjonalna? Czyżbyś, kolego adambyw, pracował w profesjonalnym studiu nagrań? Sygnał podkładu na słuchawki, a mikrofon na program nagrywający. Oczywiście również na słuchawki można podać nagrywany vocal - odpowiednio ustawione fadery karty dźwiękowej i sprawa załatwiona. A lekkie opóźnienie, o którym piszesz, nie powinno zbytnio przeszkadzać, to daje efekt lekkiego ni to echa, ni to pogłosu, coś podobnego do echa taśmowego.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
venissa
Poziom 10
Miasto: Nysa
Ocena postów: 2
venissa
Poziom 10
Post#7 10 Lip 2012 20:28    

Mam pytanie czy w Audacity można nagrać wokal gdzie na pierwszym kanale dam podkład a na drugiej ścieżce by się nagrywał tylko wokal ale słuchając podkładu z pierwszej ścieżki a po obróbce z mixowac je razem

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google

Powrót do góry
8tomek8
Poziom 9
8tomek8
Poziom 9
Post#8 15 Lip 2012 12:07    

A co myślicie o Sony Vegas 11? Można w nim odtwarzać kilka ścieżek jednocześnie.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
QszR
Poziom 10
Ocena postów: 1
QszR
Poziom 10
Post#9 14 Lis 2012 14:48    

Polecam Cubase, jak na razie najlepszy z jakim się spodkałem

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google

Powrót do góry
irekr
Moderator
Miasto: wieś niedaleko wsi Warszawa
Ocena postów: 169
irekr
Moderator
Post#10 14 Lis 2012 17:09    

Także stosuję Audacity. Mam w kompie 4 stare karty SB128 (PCI) i mam możliwość jednoczesnego nagrywania 8miu kanałów mono. Dbam o kompa by nie padł, nie sposób teraz łatwo dostać płytę z czterema PCI.
Podobne instalacje robiłem dwóch na kartach USB SB i także działało bez kłopotów. Ale tylko 4 kanały do jednoczesnego zapisu.
Problem odsłuchu własnego wokalu rozwiązuje się na poziomie konsolety nagraniowej. Trzeba ustawić wejścia/wyjścia kart dźwiękowych w taki sposób by nie było słychać na odsłuchach tego co się nagrywa.
Po nagraniu trzeba zrobić stosowany "timeshift" - każdy dogrywany track jest trochę opóźniony w stosunku do podkładu - ale nie jest to skomplikowane.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
adapter2
Poziom 1
Miasto: WWA
adapter2
Poziom 1
Post#11 01 Mar 2013 21:46    

Witam,

mam karte dzwiekowa TC near konnekt 8
mikrofon akg c4000b
odsluchy event linear5
sluchawki akg k121

studio poki co wolnostojace niezabudowane, uzywam do nagrywek sonara 7

mam pewne 2 problemy;
1 )jesli chce sie slyszec w sluchawkach przy nagrywaniu to musze w programie wyciszyc wszystkie sciezki zebym mogl podglosnic volume na karcie dzwiekowej bym dopiero mogl slyszec cos z majka. Nawet jak podkrecam wczesniej mikrofon na maxa to nie slysze siebie poki nie zrobie tego co wczesniej napisalem. tak chyba nie powinno byc ...

2)do tego slysze siebie tylko w jednej sluchawce i zmiana kanalu w sonarze na left / right nic nie daje

pozdrawiam i prosze o pomoc

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu     Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Nagłośnienie Domowe -> Program do nagrywania wokalu z podkładem
Strona 1 z 1