X

vw golf 3 1995, silnik sie dławi

Jamrozik89 16 Jan 2011 12:20
  • #1 16 Jan 2011 12:20
    Jamrozik89
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    wtam wszystkich

mam podobny problem z moim golfem 1,4 95r z gazem.wszystko zaczęło sie od tego gdy strzeliło mi z tłumnika i zaraz silnik zgasł. wymieniłem mu kable,swiece,kopułke palec i nic. silnik gdy jest zimny pali i pracuje nierówno, a jak się troche nagrzeje to gaśnie .swiece po zdjęciu sa czarne jak smoła,okopcone. gdy stopniowo doawałem gazu to sie zbierał ale tez nierówno.sprawdzałem nawet sprężanie w garach i jest dobre. Odpinałem jeszcze sonde lambda,czujnik połozenia przepustnicy i alarm , silnik w czasie pracy nie reagował.
    Na gazie dzieje sie tak samo.Czy moze to być wadliwa praca halla ?

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to prosze o rade bo mnie nic nie przychodzi do głowy.

Pozdrawiam
  • #2 16 Jan 2011 16:10
    slawek87
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    jaka masz generacje gazu jesli pierwsza albo druga i objawy wystepuja na gazie szukaj winy w rozrzadzie albo zaplonie
  • #3 18 Jan 2011 23:31
    Jamrozik89
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Sprawdziłem rozrząd, wyglada na to ze jest ok, znaki sa na miejscu, pasek dobrze napiety. 2 miesiace temu byl wymieniany.o instalacji nie wiem nic jeszcze, ale sie dowiem i napisze

szukalem dalej ,zdjalem pokrywe monowtrysku,a pod nia jest maly czujnik ,pelno w nim bylo gestego syfu,oczyscilem to i zamontowalem z powrotem. nie zakrecalem pokrywy. silnik narazie gada dobrze ale na benzynie,rozgrzal sie i nie zdychal.
    niechce mi sie wierzyc w to ze przez taka mala ilosc syfu moze robic taki bambaras.

slyszalem tez ze przez alarm moze wariowac, narazie nie bede go podpinal,przejade sie nim i napisze co sie bedzie dziac dalej.

pozdrawiam
  • #4 25 Jan 2011 20:12
    Jamrozik89
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    witam
    usterka usunieta.

przyczyna wadliwej pracy silnika byla cewka zaolonowa.
    kupilem uzywana cewke na szrocie -silnik pracuje bez zarzutu...

do slawek87-sluszna diagnoza dzieki za pomoc
  • #5 25 Jan 2011 20:26
    polonez15
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    A nie łaska zczytać błędy?
  • #6 25 Jan 2011 22:23
    kazikszprycha
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    typowa usterka golfów cewka zapłonowa
  Search 4 million + Products