Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pierwsze Uruchomienie laptopa!!

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Pierwsze Uruchomienie laptopa!!
Autor
Wiadomość
Broel
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Tarnow

Post#1 Post autora tematu 16 Sty 2011 18:13   

Pierwsze Uruchomienie laptopa!!

Witam!

Za tydzień planuje odbiór nowego laptopa Packard Bell LM85.
W komputroniku sprzedawca powiedział mi, że podczas pierwszego uruchomienia laptopa zainstaluje sie windows (7 home premium 64 bity) a gdy juz pojawi sie pulpit to automatycznie będą się instalować sterowniki. Powiedział także, że najlepiej jest zgrać te sterowniki od razu na płytki (ok 4dvd zazwyczaj).

Moje pytania brzmią następująco:
1. Czy będę miał możliwość ustalenia liczby partycji ewentualnie ich pojemności?
2.Jak zgrać sterowniki na płytki (w ogóle nie mam pojęcia gdzie mogą się one znajdować na twardzielu)?
3. Czy jest konieczne tworzenie obrazu systemu. (nie wiem nawet o co w tym chodzi :D)

Jest to pierwszy nabywany przeze mnie laptop dlatego chciałbym to zrobić porządnie i nie sknocić niczego na samym początku :)

z góry dzięki za pomoc POZDRAWIAM.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2011 18:13   

Powrót do góry

globusek14
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Przemyśl

Post#2 16 Sty 2011 18:26   

Re: Pierwsze Uruchomienie laptopa!!

Instalacja polega na tym, że automatycznie odpali Ci się ona i będziesz miał możliwość do wszystkich ustawień. Co do sterowników to nie ma potrzeby zgrywać sterowników skoro możesz ściągnąć je z internetu i zrobić sobie płytkę ze sterownikami osobno dla swojej potrzeby. A co do obrazu systemu to po instalacji systemu, zainstaluj programy, które będziesz używał i będą Ci potrzebne i zrób sobie obraz systemu np. Norton Ghost.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2011 18:26   

Powrót do góry

Marcin230
Poziom 24
Poziom 24

Post#3 16 Sty 2011 18:34   

Nie wiem jak jest w PB, ale z reguły nie ma żadnych opcji przy takiej instalacji.
System się zainstaluje praktycznie bezobsługowo, podajesz jedynie nazwę konta i możesz wpisać hasło do konta. Po skończeniu masz gotowy do pracy system z zainstalowanymi wszelkimi sterownikami i z regułu kupą innego oprogramowania od producenta laptopa (najczęściej zupełnie zbędnego).
Gdy już system działa przy użyciu dostępnych narzędzi tworzysz sobie płyty recovery i trzymasz je, bo tam jest cały obraz systemu umożliwiający ponowną, automatyczną instalację.

Nie ma potrzeby używania jakichś zewnętrznych programów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2011 18:34   

Powrót do góry

Broel
Poziom 6
Poziom 6

Post#4 Post autora tematu 16 Sty 2011 18:44   

wszystko pięknie ładnie Panowie i dziękuje za podpowiedzi, tylko jak mam utworzyc te płyty recovery? :D
Powrót do góry

Marcin230
Poziom 24
Poziom 24

Post#5 16 Sty 2011 18:49   

Poczekaj na laptopa to się okaże.
Czasem programy same się uruchamiają i proponują tworzenie kopii, czasem trzeba uruchomić jakiś skrót z pulpitu...
Przeważnie w nazwie mają ... recovery ...
A najlepiej to przeczytaj instrukcję.
Powrót do góry

Broel
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 16 Sty 2011 18:52   

Aha no skoro mówisz, że wszystko tam znajdę. Dzięki za pomoc! :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2011 18:52   

Powrót do góry

gabik001
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: KORD/EPKK

Post#7 16 Sty 2011 18:58   

A jak już będziesz miał takie płyty recovery czy płyty z obrazem systemu to na nich będą już sterowniki i nie musisz ich szukać po necie czy wyłuskiwać z systemu.
Pozdrawiam
Powrót do góry

john2377
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kraków

Post#8 16 Sty 2011 20:43   

Co do instalacji, to nie pamiętam czy można na początku dzielić dysk na partycje. Ale jest na 100% wybór ilości miejsca na partycję systemową. Ja przeznaczyłem na nią połowę z tego co wyświetliło jako dostępne. Na pozostałej części mam linuxa. W mojej toshibie partycja recovery była już zaimplementowana i normalnie jej nie usuniesz. Miałem też dołączone cd recovery. Można też przy uruchamianiu nacisnąć klawisz który uruchamia funkcję recovery. Można wtedy wybrać, czy przywrócić system do początku, czy nagrać płytę recovery. Można też nagrać ją z poziomu windowsa wybierając opcję która jest na pulpicie. Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Pierwsze Uruchomienie laptopa!!
Strona 1 z 1