Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Vectra C i naprawa modułu CIM

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Vectra C i naprawa modułu CIM
Autor
Wiadomość
copyman
Specjalista - kserokopiarki

Post#1 Post autora tematu 16 Sty 2011 22:55   

Vectra C i naprawa modułu CIM

Witam !

Poszukuję informacji o specach naprawiających moduły CIM z Wielkopolski. Słyszałem o mistrzu z Radomia , ale to kawał drogi a z czasem u mnie krucho. Mam Vectrę C 1.9 CDTI 120KM z 2004r. i wszystko wskazuje na uszkodzony moduł CIM. Objawy standardowe - kierownica z wykrzyknikiem , nieodbijające kierunkowskazy , ABS i lampka kontroli trakcji. Czytałem już trochę o tym i zdania są podzielone jak widać... Jedni mówią że zimne luty, inni że procki siadają. Podobno można też zakupić tańszy moduł CIM bo pasuje. Jedno jest pewne - sam nie mam czasu ani chęci przy tym dłubać (nie znam się na tym po prostu). Dlatego chciałbym znaleźć dobrego speca z Wlkp. który potrafi to szybko i za rozsądne pieniądze zdiagnozować i naprawić.

Pozdrawiam !
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2011 22:55   

Powrót do góry

Andiv
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Lubaczów

Post#2 16 Sty 2011 23:29   

Re: Vectra C i naprawa modułu CIM

Zacznijmy od tego że nie wszystkie da się naprawić - ba! jakieś 40% kwalifikuje sie do naprawy. Zależy jeszcze jaki cim.
Jutro podeśle kontakt do gościa z twoich okolic.
Powrót do góry

zeimp
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bergen.

Post#3 17 Sty 2011 01:31   

Witam.
A nie doczytałem nigdzie czy autko miało skan kodów błędów??? Bo ja bym się jeszcze zastanawiał nad czujnikiem skrętu a nie domniemał od razu niewiadomo czego... Proponuję podłączyć pod komputer, odczytać kody usterek podać na forum i dopiero szukać porady. Pozdrawiam.
Powrót do góry

copyman

Post#4 Post autora tematu 17 Sty 2011 10:45   

No właśnie nie skanowałem mu błędów ... Musiałbym się na TECH-a do serwisu umówić. Dlatego też właśnie zależy mi na kompleksowej diagnostyce i naprawie.
Powrót do góry

zeimp
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#5 17 Sty 2011 16:36   

To zrób tak, jak Ci pisałem : najpierw diagnostyka komputerowa i dopiero póżniej możemy coś działać. A tak apropos to od kiedy masz tą usterkę, czy ona pojawiła się po jakiejś naprawie np. zawieszenia, czy kolumny kierowniczej??? Pytam bo często gdy coś przy kolumnie kierowniczej jest robione i ktoś ją "popuszczał" i manewrował na boki, to właśnie wówczas ulega uszkodzeniu czujnik skrętu, który jest ulokowany wewnątrz pojazdu. Więc najpierw test i daj znać co i jak :) pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2011 16:36   

Powrót do góry

Andiv
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Lubaczów

Post#6 17 Sty 2011 16:41   

Walnięty cim, nie żaden czujnik. Masz na pw gościa co to ogarnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2011 16:41   

Powrót do góry

copyman

Post#7 Post autora tematu 17 Sty 2011 19:27   

Ta usterka to tak powoli się pojawiała. Czasem zapaliła się ta kierownica i lampka od kontroli trakcji, potem tydzień spokój , potem coraz częściej a teraz już ciągle się świeci. No i akurat zimą kiedy tak fajnie się jeździ na kontroli trakcji :( !
Nic na pw jeszcze nie doszło.
Powrót do góry

puma1973
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 21 Sty 2011 19:04   

Witam. Podłączam się do tematu. Mam te same objawy co copyman w VC 1.9 CDTI 2005 rok. Poszukuję gościa z WLKP albo Dolnego Śląska, który to ogarnie.
Powrót do góry

copyman

Post#9 Post autora tematu 22 Sty 2011 21:30   

Towarzysze ! Pomożecie ?!? :D Czy zostaje mi tylko ASO ?
Powrót do góry

dandiego
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Poznań

Post#10 26 Sty 2011 20:22   

Dokładnie borykam się z tym samym problemem, mianowicie TECH2 po kolei wywala błąd B1020 oraz U2143 problemem jest świecąca kontrolka trakcji reszta pierdół jest OK, także wskazuje to na czujnik kąta skrętu oraz ABS :(

Nie zaczynam od wymiany CIM-a tylko pozostaje sprawdzić mi jeszcze wiązki od abs-u... Ma ktoś inny pomysł gdzie szukać ???
Powrót do góry

copyman

Post#11 Post autora tematu 26 Sty 2011 23:10   

Ja ma problem z ABS rozwiązany. Skorodowała wtyczka przy czujniku. Poprawione przewodzenie i ABS działa ! Pozostaje tylko kwestja kontroli trakcji i CIM-a. Czy można wogóle wyłączyć kontrolę trakcji tak żeby nic się nie świeciło i działał tylko ABS ?
Powrót do góry

puma1973
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 28 Sty 2011 07:36   

U mnie nie da rady wyłączyc kontroli trakcji. Teraz świeci sie kierownica z wykrzyknikiem, kontrola trakcji, kierunki nie odbijaja a ABS działa. Mam wrażenie, że wyłacza mi wycieraczki jak dłużej chodzą na czasowych i czasami za ciemno podświetla navi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sty 2011 07:36   

Powrót do góry

copyman

Post#13 Post autora tematu 29 Sty 2011 23:45   

No już wiem że nie da rady go wyłączyć. Niestety tylko naprawa/wymiana CIM-a wchodzi w grę :( Ale to może poczekać. Niestety namiarów na speca z Wlkp nie dostałem. Szkoda :(

Jak dla mnie temat do zamknięcia.
Powrót do góry

zeimp
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#14 30 Sty 2011 00:09   

Tylko tak mogę Ci pomóc, aczkolwiek wiem, że o jednym z nich wiesz :)

http://forum.opel24.com/naprawa-modulu-cimoraz-inne-zabiegi-z-elektryka-zwiazane-vt39849.htm

Fojcik Grzegorz. Diagnostyka samochodowa Powstańców Śląskich 62a, 44-200 Rybnik tel. 0 32 422 10 76

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Vectra C i naprawa modułu CIM
Strona 1 z 1