Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Płatne sms-y przychodzące - jak zablokować?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Płatne sms-y przychodzące - jak zablokować?
Autor
Wiadomość
Przemo9826
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#31 09 Lis 2011 17:27   

Re: Płatne sms-y przychodzące - jak zablokować?

maniak0790 napisał:
Mam następny następujący problem z tymi smsami, z nr 8010 Treść (dziękujemy za zasilenie konta. Otrzymujesz 2000 losów...) wysłanie treści stSTOP na 8010 nie skutkuje i odpowiadają takim smsem: (plus: błędna treść lub sms wysłany pod zły nr. jeśli chcesz sprawdzić czy twój nr został wylosowany wyślij plus na... ) Panowie jest jakaś rada na to, bo nie mam zamiaru drugi raz biec do salonu i się z nimi kłócić.

Jest rada :D

Wchodzisz tu: https://ssl.plusgsm.pl/ebok-web/basic/loginStep1.action?brandId=Postpaid

Klepiesz swój numer telefonu, za hasło w przypadku simplusa lub mixa robią ostatnie 4 cyfry kodu puk, w przypadku abonamentu kod jest podany na fakturze.

Dostaniesz sms z hasłem potwierdzającym, klepiesz go i jesteś na "swoim koncie".

Klikasz zakładkę "Sprawy konta i formalności", następnie "obsługa zgód", odfajkowujesz wszystko i po kłopocie :)

Sprytnie to ukryli cwaniaki, nigdzie jakoś nie chwalą się tym EBOK-iem, o możliwości usunięcia zgody na przetwarzanie danych nie wspominam.

Jeśli podpiszesz na przykład nową umowę, i podpiszesz że wyrażasz zgodę to po jakimś czasie będziesz musiał się tam znów zalogować i znów odfajkować wszystko.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lis 2011 17:27   

Powrót do góry

maniak0790
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Jarosław

Post#32 09 Lis 2011 19:41   

"Nie znaleziono żadnych dostępnych zgód dla dla konta"
Powrót do góry

stz3
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#33 09 Lis 2011 19:54   

Moja żona miała to samo. Przychodziły płatne sms-y po 2,46 zł. Zanim się zorientowała to minął miesiąc. Po tym poszła do salonu i poprosiła o zablokowanie tych wiadomości. W tym celu jej kazali wysłać sms-a. Przyszedł następnie sms z informacją, że płatne sms-y przychodzące zostały zablokowane. faktycznie wiadomości przestały dochodzić. Minął kolejny miesiąc... Na rachunku znowu są wyszczególnione te sms-y. Żona poszła znów do salonu z pretensjami, że sms-y ma zablokowowane a cały czas są naliczane. Pani odpowiedziała, że są zablokowane tak jak żona chciała, natomiast zablokowana powinna być usługa, a tego moja żona nie żądała.
Powrót do góry

Przemo9826
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#34 09 Lis 2011 21:06   

maniak0790 napisał:
"Nie znaleziono żadnych dostępnych zgód dla dla konta"

Co masz? Abonament? Mixa?

Tam są można powiedzieć 2 rubryki, pierwsza:

Obsługa zgód dla konta - Nie znaleziono żadnych dostępnych zgód dla dla konta

Druga:

Obsługa zgód dla telefonu

1.Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną (m.in. o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach). Oświadczenie jest niezależne od czasu obowiązywania Umowy.

Zabronione

2.Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych transmisyjnych dla celów marketingu usług telekomunikacyjnych. Dane będą przetwarzane w okresie obowiązywania Umowy.

Zabronione

3.Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych m.in. o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach przy użyciu Automatycznych Systemów Informacji Głosowej. Oświadczenie jest niezależne od czasu obowiązywania Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Zabronione

Tak to u mnie wygląda.
Powrót do góry

maniak0790
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Jarosław

Post#35 14 Lis 2011 12:13   

U mnie wygląda to tak:
(zwykły użytkownik plusa)
Płatne sms-y przychodzące - jak zablokować?
Powrót do góry

Przemo9826
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#36 14 Lis 2011 17:48   

Widocznie "abonamentowcy" nie mają takiej opcji.
Powrót do góry

kasiunia56789
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Olsztyn

Post#37 17 Lis 2011 10:26   

A jeżeli mi przychodzą smsy i w miejscu numeru pokazuje się napis WYGRANA, które codziennie pobierają mi ok 3 zl. Jak mam to zablokować skoro nie ma numeru ?

Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuje :)
Powrót do góry

krakarak
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Space

Post#38 17 Lis 2011 11:17   

Nie mogę zrozumieć, dlaczego tutaj wszyscy wzajemnie się pytają co zrobić a nikt nie zwróci się do swego operatora. To on najlepiej wie co jest do wyłączenia lub zablokowania u jego abonenta. Tutaj zacznie się gdybanie, narzekanie i porównywanie do innego operatora a efektem i tak będzie telefon lub wizyta w BOK operatora. Więc polecam to jako najszybszą i najkrótszą drogę do rozwiązywania takich problemów.
A swoją drogą to Urząd Ochrony Konsumenta powinien się zająć tymi złodziejskimi praktykami wyłudzania kasy. Operator domyślnie ma włączone usługi wysysania kasy i trzeba im zapłacić za ich wyłączenie lub zablokowanie. Zbójeckie metody.
Powrót do góry

stz3
Poziom 17
Poziom 17

Post#39 17 Lis 2011 11:45   

Niestety żyjemy w kraju gdzie złodzieje maja pole do popisu. Mojej żonie operator tez nie potrafił pomoc. Dlatego tez jest sens pisania na tym forum. Poza tym kontakt z operatorem tez kosztuje.
Powrót do góry

Przemo9826
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#40 17 Lis 2011 17:34   

Jedynym sposobem jest MYŚLENIE, liczycie na to że coś za darmo dostaniecie? Że jak dostaniecie "esemesa" to coś wygraliście za nic?

Do mnie też wysyłają ciągle jakieś bzdury, na żadnego w życiu nie odpisałem i nigdy nic z konta mi nie pobrali.
Powrót do góry

aleks0
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kłodzko

Post#41 20 Lis 2011 12:33   

SMS z WYGRANA zamiast numeru:
http://globile.co/file/Regulamin_uslug_MT_GLOBILE.pdf
Powrót do góry

cezar73
Poziom 3
Poziom 3

Post#42 22 Lis 2011 00:50   

stz3 napisał:
Moja żona tez raz wysłała smsa na jakiś numer, że się zgadza na sprawdzenie IQ. Codziennie przychodzą platne smsy. Miesiąc temu zablokowalismy te smsy i już nie dochodzą. Jednak na bilingu i fakturze sa, tak jakby cały czas dochodziły. Co robić?

ma to samo
dzieciak wysłał ze swojego tel i cały czas płącimy
Powrót do góry

ZbeeGin
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: 50°19'N 18°55'E

Post#43 22 Lis 2011 17:30   

To zabrać mu telefon, albo ustawić blokadę.
Powrót do góry

Krystian 3152
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Mińsk Mazowiecki

Post#44 05 Gru 2011 21:34   

Ja mam podobny problem. Przychodzą mi sms o treści Ipad prawie codziennie ,już samo to jest bardzo wkurzające a jeszcze bardziej to że kosztują one ponad 2 zł.
Ogromnie proszę pomóżcie na koncie zostało mi już tylko 5 zł i jestem zdesperowany od kilku dni szukam wszędzie jak się tego pozbyć i nie mogę znależć.Pomóżcie błagam! Jestem w t-mobile. Najgorsze jest to że nie znam tego numeru bo jest napisane -brak numeru-.Słuszałem o takich sms o treści STOP albo NIE lun ANULUJ wysyłałem np.IPAD ANULUJ i odesłali że treść wiadomości jest nieprawidłowa. proszę o pomoc jak najszybciej z góry dziękuję.
Powrót do góry

stz3
Poziom 17
Poziom 17

Post#45 05 Gru 2011 21:49   

Moja żona walczyła dwa miesiące. Gdyby był to telefon na kartę to już zrezygnowalaby z numeru, ale abonament trzeba płacić. Wiem, ze sms-y po pierwszej próbie już nie dochodziły, ale były naliczane. Musiała cofnąć blokadę i jeszcze raz zablokować w inny sposób. Kolego jak Ci nie zależy na numerze to łatwiej będzie poświęcić te 5 zł niż się męczyć, tym bardziej, że zablokowanie tych sms-ow nie od razu działa. Jedna myśl przy tym mi się nasuwa. Kto na to pozwala, aby w Polsce były jakiekolwiek smsy płatne przychodzące. Mamy prawo sprzyjające zlodziejom, a nie zwykłym ludziom.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2011 21:49   

Powrót do góry

MartBan
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Szczecin

Post#46 27 Gru 2011 10:02   

Witam, właśnie się połapałem, że moje konto zostało obrane ze środków przez SMS'y od WYGRANA, nawet nie wiedziałem że otrzymywane od kilku tygodni wiadomości mnie kosztują i tylko przypadkiem tu dotarłem szukając jak to to wyłączyć bo mnie przez święta budził dzwonek. Do wszystkich mądrych głoszących frazesy o naiwności i chełpieniu się na wszelkie podarunki powiem tylko tyle że jestem kompletną ofiarą. Z natury jestem bardzo ostrożny w tych sprawach: hasła, konta, adres e-mail, dane personalne i wszystko co opiera się o net, stąd wysłałem wiadomość z pre-paid'a a tu proszę! Stało to się tak, że poszukiwałem czegoś do pobrania i klikąłem w podłożony banner, byłem święcie przekonany że jest to opłata za korzystanie z serwera nie różniąca się choćby od tej na Elektrodzie za pobieranie przy braku punktów czy Chomiku bez konta. Jestem po trzydziestce, posiadam dwie firmy i swoje dorosłe życie spędzam w przeświadczeniu że nikt nikomu nic nie da i zawsze z automatu odrzucam wszelkie marketingowe chwyty w stylu "wygrałeś, gratis, za darmo, okazja" i zupełnie nieświadomie zostałem zmielony przez tę chytrą machinę która ma super pole do działania w naszym ukochanym chrześcijańskim kraju. Nie ma za czym płakać bo zostaje mi tylko stwierdzić jak zawsze że to moja wina.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Gru 2011 10:02   

Powrót do góry

abadon44
Poziom 1
Poziom 1

Post#47 04 Sty 2012 14:08   

W plusie wysyłamy sms o treści: SPRZECIW na numer 8000.
Otrzymamy wtedy sms-a zwrotnego o treści:
Twoj SPRZECIW na komunikacje marketingowa kanalami elektronicznymi
zostal zarejestrowany w systemie.
Powrót do góry

piter5252
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: gdańsk

Post#48 10 Sty 2012 21:29   

Mi też niedawno w jerze pobierali oplaty za przychodzące smsy. Jakis quiz czy coś takiego. Gdy zorientowałem sie, ze ubywa mi kasa z mixa to zadzwoniłem do boa i narobiłem zadymy. Nagle okazalo sie, ze operator może uslugę wyłączyć zdalnie co też zrobił i przy okazji wyłączył przychodzenie info handlowych z sieci i od partnerów. Kasy już niestety nie odzyskałem. Zzdążyli mnie skroić na jakieś 20 - 25 zlotych. Dzisiaj tez otrzymałem znowu jakiegos głupawego sms a ale natychmiast wykasowałem go bez czytania i natychmiast wysłałem maila na kontakt, że jeśli mi skroją jednego zeta tto przekażę sprawę do UIKE.
Powrót do góry

Przemo9826
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#49 20 Lut 2012 18:17   

Odświeżę troszkę temat.

Wczoraj mnie naszło na małą walkę z sms spamem, nigdy na nic nie odpowiedziałem, nie dałem się złapać na BMW itd, ale jak mają numer w bazie no to wysyłają a nóż widelec dam się złapać.

Do operatora nie dzwoniłem, bo wiadomo nic temu winien nie jest, tylko przekazuje wiadomości za które organizator konkursu płaci, z "ryjem" dzwonić też sensu nie ma.

Wujek google zaprowadził mnie do ciekawej strony:

http://pokazywarka.pl/678085-2/

Pobierasz plik z linku, szukasz numeru z jakiego otrzymujesz wiadomości, odnajdujesz właściciela i jego adres e-mail, pod wskazany adres wklejasz formułkę zamieszczoną na tej stronie uzupełniając ją o swój numer telefonu i gotowe.

Sam tak zrobiłem, przeglądając dziś skrzynkę pocztową doznałem wielkiego szoku faktem odpowiedzi, ale największym zdziwieniem była treść odpowiedzi:
Cytat:

Witam,

Rozumiemy, że w pewnych sytuacjach komunikacja realizowana w ramach naszego serwisu może być uciążliwa. Dlatego podany numer został usunięty z naszego serwisu, w związku z czym nie będą wysyłane żadne SMS/MMS marketingowe z naszej firmy. Serdecznie przepraszamy jeżeli w jakikolwiek sposób nasze serwisy były uciążliwe lub nieprzyjazne.
UWAGA: Przy odpisywaniu na nasz e-mail prosimy używać opcji "odpowiedz nadawcy" ponieważ przyspiesza to korespondencję a my wiemy "o co chodzi" bez zbędnych pytań i problemów. W ten sposób zostanie załączona cała treść e-maila, na który się odpowiada.

Pozdrawiamy

Tak więc czasem się udaje ;)
Powrót do góry

paweliw
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Bydgoszcz

Post#50 20 Lut 2012 20:35   

Bardzo ciekawe :) Ostatnio nic nie przychodzi ale jak przyjdzie ....
Wyłączyłem prawie wszystko co mi się udało znaleźć w tym wątku.
Ten nagłówek PLAY ma jakieś znaczenie jeżeli mam telefon u innego operatora ?
Powrót do góry

Przemo9826
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#51 20 Lut 2012 20:46   

paweliw napisał:
Ten nagłówek PLAY ma jakieś znaczenie jeżeli mam telefon u innego operatora ?

Oczywiście że nie, numer nadawcy czyli właściciel konkretnego serwisu sms jest taki sam bez względu na sieć, podejrzewam że play opublikował to na swojej stronie a ktoś gdzieś to skopiował ;)

Pamiętać należy że jeśli reklamy idą od operatora czyli na przykład "wielka loteria plusa" należy wtedy operatora męczyć ;)

Nie wiem tylko jak ten podany przeze mnie sposób ma się do przypadku gdy już jakaś " subskrypcja" jest aktywna (przychodzące sms za które jest już pobierana opłata), podejrzewam że należy najpierw odszukać regulamin konkretnej loterii, na końcu jest zawsze podana metoda rezygnacji ale z loterii (zazwyczaj sms wysyłany na bezpłatny numer STOP coś tam, wielkość liter ma znaczenie w tym przypadku ;) ) i wtedy szukać właściciela loterii w podanym wyżej spisie aby w przyszłości nie wysyłali kolejnych ofert.

W skrócie:

Najpierw usługa OFF, następnie "wypisanie" się z bazy organizatora.
Powrót do góry

arko100
Moderator VCR DVD DIVX
Moderator VCR DVD DIVX

Miasto: Radom

Post#52 20 Lut 2012 22:11   

Jakiś rok temu miałem podobną sytuację. Córka ma tel. w MIX. Nauczona jest, że nie czyta, a tym bardziej nie odpisuje na obce sms-y.
Któregoś dnia okazało się, że co dzień "zjada" jej 1zł netto. Powiedziała, że jej koleżankom z klasy podobnie i dostają jakieś sms-y z bajkami, czy czymś tam...
Więc za telefon i dzwonię do biura obsługi. Przedstawiłem zaistniałą sytuację i pytam się jak to możliwe. Pani powiedziała, że użytkownicy otrzymują sms o treści: bla, bla, bla.. Jeżeli nie wyślesz sms o treści stop na nr yyyy, oznacza, że wyrażasz zgodę.
Troszkę się zagotowałem. Po krótkiej wymianie zdań (właściwie monologu). Pani zaproponowała, że może dodać nr do czarnej listy (czy jakoś tak). Wyraziłem zgodę i od tamtej pory spokój...
Powrót do góry

RUDY1601
Poziom 5
Poziom 5

Post#53 07 Mar 2012 18:51   

Mam numer w ORANGE. Przed chwilą zadzwoniłem do BOKu i kazałem zablokować niechciane smsy. Pani potwierdziła moje dane i włączyła blokadę. Przyszły dwa sms powtwierdzające: "Dziękujemy za zgloszenie. Usługa Blokada SMS MT została włączona." i drugi "Dziękujemy za zgloszenie. Usługa Blokada MMS MT została włączona." Powinno pomóc. W przypadku gdybym jednak coś jeszcze dostał z jakiegoś numeru to mam zapisać numer i zadzwonić to zablokują każdy jaki będę chciał. Teraz pozostaje kwestia reklamacji, bo normalnie FV miałem około 100zł a ostatnia jest na ponad 200 zł więc jest różnica, a ja wiem ile ja dzwonię. Podobno pomaga w takich reklamacjach do rozpatrzenia tekst typu: Jak nie uznacie to sie przenoszę do PLAYa :) - prostackie trochę... Zobaczymy jutro
Powrót do góry

asica105
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Bielawa

Post#54 22 Mar 2012 18:57   

Mam problem bo przychodzą mi sms że wysłano na mój telefon zakładkę z grą od nadawcy ATAK i zabierają 5 zł jak się tego pozbyć ...POMOCY
Powrót do góry

bmserwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#55 22 Mar 2012 20:46   

PRZEMO9826 napisał:
Żaden operator z niczym darmowym do Ciebie nie zadzwoni, co do rezygnacji z informacji o promocjach itp. musisz wysłać im to na piśmie.

Moja matka nigdzie nie wysyła SMS (żadne konkursy) nigdzie nie podaje numeru telefonu, a jednak do niej właśnie dzwonił automat z zastrzeżonego o wygranej. Poradziłem sobie w prosty sposób blokując możliwość dodzwonienia się do mnie osób z numerów prywatnych, jeśli ktoś ma sprawę i uczciwe zamiary nic nie stoi na przeszkodzie by dzwonił z normalnego numeru.
Powrót do góry

KlaudiaaxD
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Pasym

Post#56 22 Cze 2012 23:33   

A ja mam takie coś.
Przychodzi mi Sms raz dziennie 5 razy w tygodniu Treść:Otrzymujesz 300 Pkt! Nagroda główna może być Twoja sprawdź swoje pozycje na club.in-ur-phone.com i dobierz Nagrode gwarant Kosz Otrzym. SMS Mt 3,69 zł z VAT proszę o pomoc jak to zablokować
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Cze 2012 23:33   

Powrót do góry

Przemo9826
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#57 23 Cze 2012 01:34   

Wszystko jest napisane tu:

http://www.in-ur-phone.com/club/legal.php

Regulaminy trzeba czytać!

Plus moje wcześniejsze wpisy, na przykład post numer 49.
Powrót do góry

gaazela
Poziom 1
Poziom 1

Post#58 29 Cze 2012 18:45   

A ja mam inny problem. od czasu do czasu dostaje sms o treści "IPHONE" i pobiera mi za to od 2 do 5 zł Jestem coraz bardziej wkurzona, bo nie wiem dlaczego mi sie tak w ogóle robi. Prosiłabym o pomoc bo zupełnie nie wiem jak mam sobie z tym poradzić
Powrót do góry

Piotr Pajkert
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Poznań

Post#59 08 Lip 2012 18:55   

Witam!
Są to tzw. SMS-Premium. Jeżeli chociaż raz odpowiedziałaś na SMS z jakimś konkursem, loterią itp., wpadasz w sidła niechcianych (?) SMS. Jedynym wyjściem jest zablokowanie numeru czy w ogóle usług Premium na poziomie operatora, poprzez serwis online. Powtarzam za treścią artykułu w czasopiśmie "Mobile Internet" nr 7.
Cześć!
Powrót do góry

Przemo9826
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#60 08 Lip 2012 22:30   

Piotr Pajkert napisał:
Jeżeli chociaż raz odpowiedziałaś na SMS z jakimś konkursem

Ale wtedy przecież wyraziłeś zgodę na otrzymywanie tych sms (ukrytą zgodę) więc chyba najpierw powinieneś w sposób określony w regulaminie zrezygnować z tych sms (?)

Piotr Pajkert napisał:
Jedynym wyjściem jest zablokowanie numeru czy w ogóle usług Premium na poziomie operatora

A nie kupiłeś nigdy nic przez sms? (jakieś kody dostępu lub do nie dawna punkty na Elektrodzie?)

A to właśnie po takich "zakupach" operatorzy wciągają Twój numer do bazy i wysyłają sms o treści że wygrałeś wycieczkę na księżyc :lol:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Płatne sms-y przychodzące - jak zablokować?
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  123  Następny