Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czym zabezpieczyć komputer przed wirusami za darmo?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Czym zabezpieczyć komputer przed wirusami za darmo?
Autor
Wiadomość
kalasz23
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 25 Sty 2011 16:09   

Czym zabezpieczyć komputer przed wirusami za darmo?

Witam wszystkich dziś chciałem się dowiedzieć jak zabezpieczyć komputer przed atakami z zewnątrz jak i przed wirusami. Obecnie posiadam pakiet zabezpieczający Comodo Internet Security 2011 z zapory internetowej jestem zadowolony(nawet bardzo) ale z tego co słyszałem antywirus w tym pakiecie nie jest za dobry ..wie ktoś jaką kombinacje zastosować abym mógł czuć się bezpieczny w internecie?
Czy pakiet Comodo internet security 2011 naprawdę ma aż tak słabego antywirusa?
dodam tylko że chodzi mi o zabezpieczenia bezpłatne (free)
Czekam na wasze odpowiedzi, za które z góry bardzo dziękuje.
Powrót do góry

danthe
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: niewielka wieś k. Augustowa

Post#2 25 Sty 2011 16:35   

Re: czym zabespieczyć komputer przed wirusami za darmo ??

Witam !

Z darmowych antywirusów polecam AVG Free, z powodzeniem używam już 2 lata. W kombinacji z zaporą Sunbelt Kerio personal firewall.
Powrót do góry

kalasz23
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 25 Sty 2011 16:53   

A co sądzisz o kombinacji Comodo firewall + Avira antivir?
Powrót do góry

Paladyn55555
Poziom 11
Poziom 11

Post#4 25 Sty 2011 17:13   

Ja używam Avira Antivirus(antywirus "z parasolką") + Ad-adware(czy jakoś tak). Od dłuższego czasu nie mam infekcji, co może być obietnicą dobrej ochrony dysku
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 25 Sty 2011 17:13   

Powrót do góry

kalasz23
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 Post autora tematu 25 Sty 2011 18:10   

a czy kobinacja comodo firewall+ avira antivir + malwarebytes anti malware to dobra kombinacja?
Powrót do góry

Kolobos
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#6 25 Sty 2011 19:55   

Dobra kombinacja to instalacja aktualizacji do javy, flash'a, windowsa, przegladarek itp oraz nie wchodzenie na zainfekowane strony. Co do programow to nie ma znaczenia co zainstalujesz, przy powaznej infekcji i tak Ci nie pomoga, co doskonale widac po innych watkach na forum.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 25 Sty 2011 19:55   

Powrót do góry

mrsebolo
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poznań

Post#7 25 Sty 2011 20:25   

Popieram przedmówcę... Nie ma antywirusa skutecznego w 100%... Baaaa sądzę, że nie ma nawet skutecznego w 90%... Najlepszą ochrona jest zdrowy rozsądek użytkownika i nie działanie na uprawnieniach Administratora...
Powrót do góry

john2377
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kraków

Post#8 25 Sty 2011 20:44   

Panda Cloud Antivirus- ten chyba jest najlepszy. Testowałem wszystkie i marnie to wyszło. Tego używam od 2009 roku i na razie nie narzekam.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 25 Sty 2011 20:44   

Powrót do góry

helmud7543
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Przeworsk

Post#9 25 Sty 2011 20:46   

Racja ale jeżeli już mamy się wspomóc oprogramowaniem to:
1. Darmowy AVG - całkiem skuteczny.
2. Płatne w wersji trial: ESET albo Symantec (wersje 2008 do 2010).
Powrót do góry

kalasz23
Poziom 10
Poziom 10

Post#10 Post autora tematu 25 Sty 2011 22:34   

a czy AVG nie będzie kolidował w żaden sposób z Comodo firewall? bo jak mi wiadomo jest to najlepsza z darmowych zapór internetowych i chciałbym przy niej zostać.
Powrót do góry

krzysieksdz94
Poziom 6
Poziom 6

Post#11 26 Sty 2011 13:15   

W AVG Free będziesz musiał wyłączyć zaporę a następnie dodać AVG do wyjątków w Comodo firewall aby ten miał dostęp do internetu. Gdyż możliwe jest że Comodo będzie starał się blokować ten dostęp.

Wydaje mi się że zapora w AVG działa wspaniale i nie jest potrzebna żadna inna, ale jak podoba ci się Comodo to nie widzę problemów aby przy nim zostać.

Tylko zawsze sprawdzaj każdy darmowy anty-virus. Chyba nie muszę przypominać czasów gdy Security Tool panował na rynku ^^
Powrót do góry

elektro94
Poziom 18
Poziom 18

Post#12 26 Sty 2011 16:29   

Co do wypowiedzi powyżej to pamiętajcie (Ci którzy są pewni czystego systemu) to, że antywirus o wirusach nie alarmuje to nie znaczy, że w systemie żaden nie siedzi.
Powrót do góry

john2377
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kraków

Post#13 26 Sty 2011 20:12   

Dlatego ja co roku robię skan on-line ;)
Powrót do góry

krzysieksdz94
Poziom 6
Poziom 6

Post#14 26 Sty 2011 20:39   

@john2377
Czasami nawet to może nie pomóc. Jedyna skuteczna metoda to sprawdzać logi co jakiś czas. Nie chce oczywiście przez to powiedzieć że antywirus nie jest potrzebny.
Ale najważniejsza w tym wszystkim jest rozwaga użytkownika.
Powrót do góry

elektro94
Poziom 18
Poziom 18

Post#15 26 Sty 2011 22:37   

Re: Czym zabezpieczyć komputer przed wirusami za darmo?

Warto dodać, że nawet najlepszy antywirus nic nie da, kiedy ktoś używa przeglądarki IE, lub gdy w systemie zainstalowane są dwa i więcej antywirusy (nie mam na myśli zestawu typu Antywirus+Firewall).

danthe
Zapomniałem napisać o produktach Adobe, Javie itp :D, ale o tym pisał już Kolobos.
Powrót do góry

danthe
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: niewielka wieś k. Augustowa

Post#16 27 Sty 2011 00:21   

Kolega elektro94 zwrócił uwagę na problem dziurawych aplikacji, niestety tu trochę szwankuje świadomość użytkowników którzy sądzą że antywirus zabezpieczy ich, tylko trzeba wybrać "najlepszy". Oprócz korzystania z innej przeglądarki (ja śmigam na operze), warto sprawdzić też inne programy w systemie, np. Adobe Acrobat Reader zamieniłem na Foxit reader. Atakowane są głównie najbardziej rozpowszechnione aplikacje, po prostu nie warto szukać dziur w oprogramowaniu z którego korzysta niewielka liczba użytkowników (co nie znaczy że w tych programach nie ma żadnych błędów).
Powrót do góry

krzysieksdz94
Poziom 6
Poziom 6

Post#17 27 Sty 2011 03:26   

Jeszcze dodam od siebie.
Każdemu użytkownikowi systemu windows polecam stworzenie nowego użytkownika w systemie bez praw administratorskich, i podczas korzystania z sieci bądź też grania korzystać własnie z tego profilu. Jak dobrze wiemy na takim też koncie infekcja nie będzie mogła wyrządzić wielkich szkód.
W linkusie nie trzeba się o to martwić gdyż fabrycznie mamy dwa konta :- jedno z prawami i drugie bez.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 27 Sty 2011 03:26   

Powrót do góry

ictorn
Poziom 17
Poziom 17

Post#18 27 Sty 2011 04:07   

Ja polecam "Microsoft Security Essentials", jest bezpłatny i daje sobie radę z robactwem. Mam zabezpieczone 2 laptopy w domu, od pół roku spoko, nawet na penach wiry kosi.
Powrót do góry

elektro94
Poziom 18
Poziom 18

Post#19 27 Sty 2011 04:17   

krzysieksdz94 napisał:
Jeszcze dodam od siebie.
Każdemu użytkownikowi systemu windows polecam stworzenie nowego użytkownika w systemie bez praw administratorskich, i podczas korzystania z sieci bądź też grania korzystać własnie z tego profilu. Jak dobrze wiemy na takim też koncie infekcja nie będzie mogła wyrządzić wielkich szkód.
W linkusie nie trzeba się o to martwić gdyż fabrycznie mamy dwa konta :- jedno z prawami i drugie bez.

Hmm... Idąc za tą radą można postawić wirtualną maszynę z drugim systemem i tam korzystać z neta bez obawy zarażenia systemu właściwego... (wiem, że co innego miałeś na myśli, gdyż najpewniej chodzi ci o uchronienie systemu z danymi, a nie systemu głównego, ale zapodałem to tak dla porównania)
Użytkownik z ograniczeniami stworzony przy pomocy systemu Windows (przynajmniej w XP) ma na tyle duże prawa, że spokojnie wirus może porządnie namieszać, więc jeśli ktoś nie wie, jak nadać poszczególne ograniczenia/uprawnienia to nic mu stworzenie takiego konta w sumie nie da. Jeśli się mylę to proszę mnie popraw.

ictorn
Patrz mój pierwszy w tym temacie post, oraz posty innych użytkowników.
Powrót do góry

krzysieksdz94
Poziom 6
Poziom 6

Post#20 28 Sty 2011 02:17   

elektro94 napisał:

Hmm... Idąc za tą radą można postawić wirtualną maszynę z drugim systemem i tam korzystać z neta bez obawy zarażenia systemu właściwego... (wiem, że co innego miałeś na myśli, gdyż najpewniej chodzi ci o uchronienie systemu z danymi, a nie systemu głównego, ale zapodałem to tak dla porównania)
Użytkownik z ograniczeniami stworzony przy pomocy systemu Windows (przynajmniej w XP) ma na tyle duże prawa, że spokojnie wirus może porządnie namieszać, więc jeśli ktoś nie wie, jak nadać poszczególne ograniczenia/uprawnienia to nic mu stworzenie takiego konta w sumie nie da. Jeśli się mylę to proszę mnie popraw.

Masz rację jednak postawienie wirtualnej maszyny(WM) na słabym komputerze może nie być najlepsza opcja. Pamiętaj jednak o tym że aby postawić taka WM i żeby była legalna to musimy wykupić licencję na drugiego Windowsa a to może być kosztowne. Na koncie z ograniczeniami infekcja nie namiesza nam w systemie ale pliki zainstalowane przez nas to już inna sprawa.
Powrót do góry

elektro94
Poziom 18
Poziom 18

Post#21 28 Sty 2011 16:44   

Warto również użyć WWDC i nie korzystać z sieci P2P.
Powrót do góry

kalasz23
Poziom 10
Poziom 10

Post#22 Post autora tematu 01 Gru 2011 20:48   

Proponuje AVG Anti- virus free edition 2011 + comodo firewall ja mam tą kombinacje i jestem z niej zadowolony
Powrót do góry

jankolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Łódź

Post#23 02 Gru 2011 01:23   

Rocznego bicia piany o przewadze świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia wystarczy. Temat zamykam i usuwam z forum.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Czym zabezpieczyć komputer przed wirusami za darmo?
Strona 1 z 1