X

Piecyk gazowy Junkers WRP 11 - pytanie

caesar 27 Jan 2011 17:00
  • #1 27 Jan 2011 17:00
    caesar
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam, posiadam w łazience piecyk gazowy Junkers WRP 11, który nie ma stałego płomienia tyko zapala się podczas odkręcenia ciepłej wody. Od wczoraj piecyk nie chcę sie zapalić( zdarzy mu się raz na 20 odkręceń wody ) Jedynie gdy w niego dmuchnę od dołu, wtedy właściwie zawsze zaskakuje i jest ok.

Czy ktoś umiałby coś poradzić? Czy zostaje wezwać serwis?

Pozdrawiam
  • #2 27 Jan 2011 18:00
    radyjko
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Napisz czy za każdym razem podaje iskrę, czy masz w sieci dobre ciśnienie gazu,oraz kiedy był serwisowany - czyszczony ?
  • #3 27 Jan 2011 19:26
    caesar
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Iskra jest za każdym razem. Ciśnienie gazu chyba też ok. A jak z czyszczeniem to nie wiem, ponieważ wynajmuję to mieszkanie od dwóch miesięcy, ale wątpie żeby był serwisowany. A sam wolałem na razie niczego nie rozkręcać
  • Helpful post
    #4 27 Jan 2011 21:03
    radyjko
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    to znaczy że na pilocie (świeczka ) jest ustawiony za mały poziom wypływu gazu i dopiero jak zawieje od spodu powietrze to gaz z powietrzem zawiruje i zapala. To wskazuje , że dawno nie był czyszczony - co sam możesz zrobić - oczyścić dysze od pilota sztywniejszym pędzelkiem nawet starą szczoteczką od zębów i tylko TO ,jeśli nie poprawi się to niestety zostaje tylko wezwać fachowca .Napisz czy pomogło, pozdrawiam .
  • #5 27 Jan 2011 21:54
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (0)
    Terma do konserwacji "jeżeli dmuchasz na płomiń to pilot się zapala" oznacza że elektroda jonizacyjna jest zanieczyszczona a co za tym idzie również nagrzewnica.
  • #6 28 Jan 2011 13:52
    caesar
    Level 6  
    Ok. Zaraz spróbuję trochę go przeczyścić. A jeszcze mam pytanie odnośnie baterii. Czy ona może być również jakaś przyczyną mojego problemu? Przed chwilą zobaczyłem, że mryga czerwona dioda. Czy to oznaka rozładowywania baterii?
  • #7 28 Jan 2011 22:35
    radyjko
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    I co dalej z piecykiem , czy dałeś radę przeczyścić dyszę pilota lub jak sugerowałeś baterię ? daj znać co teraz się dzieje, ok.
  • Helpful post
    #8 28 Jan 2011 23:11
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (0)
    Czerwona migająca dioda w czasie pracy oznacza niskie napięcie w układzie - problemy występują już przy 1,4VDC.
  • #9 03 Feb 2011 17:19
    caesar
    Level 6  
    Piecyk działa, po wymianie baterii i przeczyszczeniu pilota wszystko ok :) Dzięki za pomoc. Pozdr :)
  Search 4 million + Products
Browse Products