Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

[Focus 1.6 rocznik 2003] Nie mogę wyłączyć alarmu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> [Focus 1.6 rocznik 2003] Nie mogę wyłączyć alarmu
Autor
Wiadomość
builderpb
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 30 Sty 2011 00:56   

[Focus 1.6 rocznik 2003] Nie mogę wyłączyć alarmu

Witajcie,

Padł mi akumulator i dzisiaj założyłem nowy, ale pojawił się następujący problem. Otóż, po podłączeniu zawył na sekundę alarm, po czym tylko sobie cichutko popiskiwał, światła awaryjne mrugały. Wiem, że załączenie alarmu po braku napięcia i pojawieniu się to normalny objaw, ale jak zamknąłem klapę silnika, drzwi zatrzasnąłem (kluczem nie zamykałem), a następnie próbowałem pilotem wyłączyć alarm, to się nie dało (tak jak by mojego pilota nie "widział"). Baterię w pilocie wymieniałem wczoraj. Teraz kilka szczegółów, które pewnie skomplikują sprawę:

1. jestem trzecim właścicielem tego pojazdu i od poprzednika dostałem tylko jeden klucz (są na nim 3 przyciski) i jeden pilot (w kształcie "łezki" z dwoma owalnymi przyciskami: większym i mniejszym)
2. nie mam kluczyka do alarmu, a "stacyjka" do niego znajduje się po prawej stronie pokrywy silnika
3. nie wiem co to za alarm, bo nie mam żadnego dokumentu, który by to potwierdzał
4. samochód jest wyposażony w immo i ma blokadę kradzieżową

Jak próbowałem zapalić silnik, to rozrusznik działał, ale iskry nie było (co jest normalne w tej sytuacji), światła awaryjne dalej migały. W moim poprzednim samochodzie (Skoda Fela) po odłączeniu akumulatora włączał się alarm, ale jak ponownie włączyłem aku, to normalnie pilotem samochód zamykałem-otwierałem i już było po sprawie. Czy w tym samochodzie jest inaczej?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2011 00:56   

Powrót do góry

miler80
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wyszków

Post#2 30 Sty 2011 14:26   

Re: [Focus 1.6 rocznik 2003] Nie mogę wyłączyć alarmu

Prawdopodobnie masz alarm. Z tego co piszesz rozprogramowała lub uszkodziła się centralka. Najprościej byłoby wymontować centralkę z syrenką z samochodu i zlikwidować odcinkę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2011 14:26   

Powrót do góry

builderpb
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Kraków

Post#3 Post autora tematu 30 Mar 2011 22:21   

Re: [Focus 1.6 rocznik 2003] Nie mogę wyłączyć alarmu

Witajcie,
Z pomocą przyszło mi forum Ford Club Polska (tam również założyłem temat). Wykonałem procedurę opisaną tutaj. Z małą modyfikacją, otóż jak podłączyłem akumulator odczekałem, aż minie "pierwsze" wycie i potem zastosowałem się do pierwszej z procedur opisanych w powyższym linku. Na dzień dzisiejszy wszystko działa i nie musiałem likwidować alarmu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> [Focus 1.6 rocznik 2003] Nie mogę wyłączyć alarmu
Strona 1 z 1