Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zablokowane wiertło w uchwycie SDS, młot TOYA typ 79030

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektronarzędzia -> Zablokowane wiertło w uchwycie SDS, młot TOYA typ 79030
Autor
Wiadomość
Alemucha
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Koluszki

Post#1 Post autora tematu 30 Sty 2011 05:24   

Zablokowane wiertło w uchwycie SDS, młot TOYA typ 79030

Jak w tytule -zablokowało się, rozkręciłem, po paru godzinach wyjąłem i stwierdziłem obecność w "lufie" czegoś jeszcze!
"Coś" ma wymiar zbliżony do lufy ale wyleźć nie chce, telepie się w końcu i nie wiem czy tak być powinno czy to może urwany koniec innego wiertła, co wskazywano tu na forum, w innym temacie. Brak mi rysunku uchwytu -w necie przekopane. Pracujemy tym młotem w 3 osoby (okazjonalnie), spisywał się rewelacyjnie około 6 lat. Żal się z nim żegnać bo napęd i reszta bez zarzutu. Czy do lufy jest dostęp z tyłu?
Powrót do góry

Google

Itamati

Post# 30 Sty 2011 05:24   

Itamati
Powrót do góry

darek4168
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Ząbkowice Śl.

Post#2 30 Sty 2011 08:06   

Re: Zablokowane wiertło w uchwycie SDS, młot TOYA typ 79030

Dostępu z drugiej strony nie ma . Ja bym spróbował nawiercić ten kawałek wkręcić gwintownik np. M 8 (najlepiej długi maszynowy) i próbować to wówczas wyciągnąć .
Powrót do góry

kamel2
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: warszawa

Post#3 30 Sty 2011 09:14   

Niestety to rozbity koniec uchwytu SDS wiertła zakleszczył się, jest rozbity koniec wiertła i trzpień wewnątrz ośki uchwytu , spotkałem się z takimi przypadkami jedyny sposób to demontaż całego uchwytu dostanie się od tyły do oski , wyjęcie tłoczków i wybicie z drugiej strony jak da rade.
A najlepiej dać sobie spokój z naprawą to toya niska jakość elementów i tak że długo pracowała.
Powrót do góry

darek4168
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 30 Sty 2011 12:11   

kamel2 , nie rozkręcisz uchwytu SDS , jest zaspawany , widać to na zdjęciu.
http://obrazki.elektroda.pl/7471132800_1296380877.jpg
To jest uchwyt od młotowiertarki Einhell , jakby chciał pasowac mogę sprzedać za symboliczną opłatą.
Powrót do góry

kamel2
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: warszawa

Post#5 30 Sty 2011 13:05pomocny post - solucja   

Nie oto chodziło że zespawany to wiem tylko jak mam zablokowane wiertło w uchwycie to trzeba najpierw uchwyt rozebrać o później wybić pozostałość po wiertle i trzpień który uderza w wiertło od udaru.
Powrót do góry

Alemucha
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 Post autora tematu 30 Sty 2011 13:49   

Próbowałem go sięgnąć i ustawić do wyjęcia małym neodymem owiniętym drutem, ale niestety -lipa. Spróbuję jeszcze zmontować z nadzieją że skoro nie zauważyłem jego obecności przy zakładaniu, to może da radę znów zamocować nowe wiertło i wykorzystywać tylko do pracy bez udaru. Właśnie udary spowodowały sklepanie i blokowanie poprzedniego wiertła

Chwilowo udało się. Pozostał ten kawałek o grubości około 3mm -czyli o tyle skrócił się skok młota -ale działa. Pozostaje smarować i mieć końce wierteł pod kontrolą, w końcu nawet dentyści pozostawiają kawałki wierteł w zębach. Dziękuję za porady
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2011 13:49   

Powrót do góry

darek4168
Poziom 17
Poziom 17

Post#7 30 Sty 2011 15:01pomocny post - solucja   

Sam trzpień w którym mocuje się wiertło jest nawiercony tylko , nie ma otworu na wylot , czyli od strony tłoczka nie da się nic wybić , tak jest w tym na zdjęciu , podejrzewam że w Toyi będzie to samo , bo to też chińczyk , ale problem się już rozwiązał .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2011 15:01pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Sławek K
Poziom 16
Poziom 16

Post#8 31 Sty 2011 11:18pomocny post - solucja   

Wyciągałem kilkakrotnie ułamany kawałek wiertła z takich narzędzi i jest to trochę upierdliwe. musisz tak ostawić ten ułamany kawałek aby znalazł się dokładnie w prowadzeniu , następnie uderzenie o kawałek drewna położony na posadzce i przesunie się do otworów po kulkach i tu już go masz ponieważ możesz nawet przez ten otwór go wypchnąć. chwilę to trwa ale najważniejsze jest to ustawienie złamanej części wiertła ( dłuta) i mocne uderzenie.
Awaria spowodowana znacznym zużyciem dłuta lub wiertla!!!!
Powodzenia, bo może to wyciąganie potrwać. Nie próbuj tam wiercić , bo zniszczysz narzędzie!!!!
Inna droga naprawy to wymiana całego podzespołu wiertarki , z innej używanej. tutaj należy uważać na to aby zębatka powodująca obroty była taka sama lub należy przełożyć zębatki.
Slawek
Powrót do góry

Alemucha
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 Post autora tematu 01 Lut 2011 08:38   

Darku -z tym rozwiązaniem to jeszcze daleko :(
Masz rację Sławku, zrobiłem test na nowym wiertle i niestety wyraźnie jest sklepywane -w końcu uchwyt uderza w nie przez kawałek materiału o takiej samej, dużej twardości. Dalsze wiercenie skończyłoby się zapewne rozklepaniem i zablokowaniem kolejnego wiertła. Przez otwór widać ten kawałek jako sklepaną owalną płytkę grubą około 3 mm lecz niestety o trochę większej średnicy niż lufa.
Otwory kulek są mniejsze, a dodatkowo przeszkadzają wypusty prowadzące w lufie. Przyczyną była zapewne kiepska jakość wiertła które pękło. Zawsze zostaje mi możliwa przeróbka na wiertarkę zwykłą lub mieszadło dużej mocy. Ale jak na razie czekam może ktoś wrzuci rysunek ujawniający czy w tylnej części nie ma przypadkiem dostępu. Rozbiórka to parę godzin roboty -których mi brak. Naprawa dla bardzo cierpliwych lub osobników z długim wyrokiem.
Powrót do góry

Sławek K
Poziom 16
Poziom 16

Post#10 01 Lut 2011 10:12pomocny post - solucja   

Nie trać nadziei, musisz uzbroić się w cierpliwość i jeszcze raz namawiam do próby wyciągnięcia jak opisałem ci wyżej. Ustawiać złamana część jakimś śrubokrętem, długim szydłem od góry i przez otwory po kulkach i uderzać!!! Az trafisz do prowadzeń!!!!!
Ten typ narzędzia jest bardzo popularny i jeżeli jest udar, wirnik jest OK to warto naprawić.
pozdrawiam slawek
Powrót do góry

darek4168
Poziom 17
Poziom 17

Post#11 01 Lut 2011 10:16pomocny post - solucja   

Sprawdzałem w archiwum Allegro , ten Twój młot jest identyczny jak te Einhele co przywoziłem uszkodzone , ten uchwyt ze zdjęcia to nie będzie pasował ale mam drugi jeszcze i tamten chyba powinien , dam ci go za darmo bo mi przeszkadza a takiego młota nie mam , jak rozbierzesz młot to wstaw zdjęcia , porównamy .
Powrót do góry

Sławek K
Poziom 16
Poziom 16

Post#12 02 Lut 2011 11:04   

... z tym przekładaniem to jest tak;
Części z Eihella nie będą na pewno pasowały ze względu na to że mają rożne ilości zębów na wirnikach i zwroty w przeciwne strony.

Do Toya kolegi będzie pasował podzespół z wiertarek , które mają 6 zębów na wirniku.
Sławek
Powrót do góry

danisz
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Krakow

Post#13 19 Lut 2012 18:43   

Witam, temat wydaje mi sie podobny, dlatego nie zakladam nowego.
Mam problem z wiertarka bosch gbh 2-24 dsr. a dokladnie z wyjeciem wiertla.
Sprzet normalnie pracuje, natomiast nie moge wyjac wiertla. Objaw jest taki jakby wiertlo bylo normalnie zatrzasniete, ale juz zdjalem ta obudowe co jest na koncu, wyciagnalem kuleczke ktora trzyma wiertlo a wiertlo dalej siedzi. Mozna nim swobodnie ruszac ale na koncu cos go blokuje tak jak normalnie ta kuleczka.
Nie wiem czy jest jakas szansa delikatnie to rozwiazac, czy zostaje mi jakis drastyczny sposob wyciagniecia tego na sile.
Powrót do góry

darek4168
Poziom 17
Poziom 17

Post#14 19 Lut 2012 20:11   

Wiertło na końcu jest rozklepane, lipnej twardości była końcówka, pozostaje wiertło zamocować w imadle i zbić poprzez pobijak wrzeciono z wiertła, ale z głową nie na siłę żeby koniec nie został w wrzecionie, bo nie wiadomo jak się mocno rozklepało.
Powrót do góry

PawelTel
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Wrocław

Post#15 02 Maj 2012 16:55   

Witam, a ja mam podobny problem tyle ze z młotem FERM 1100K, została wsadzona fabrycznie dołączona końcówka "kluczykowa", i po wierceniu udarem nie chce wyjsc, probowałem wybić ostrożnie młotkiem ale nie dało rady za bardzo, czy w tym modelu istnieje szansa wybic to jakos od środka po rozkreceniu? Młot nie był używany wiecej niz kilka godzin... moze nawet nie kuł dłużej niz 2 godziny (ogółem), wiec podejrzewam ze lichy był materiał z któego zrobiony był uchwyt i sie gdzies zakleszczył, jakieś sugestie?

Na tym forum nie ma aprobaty na zdziczałą polszczyznę! Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Popraw ten post!
[Akrzy]

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2012 16:55   

Powrót do góry

Topolski Mirosław
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Świętokrzyskie

Post#16 02 Maj 2012 23:07   

PawelTel napisał:
Witam, a ja mam podobny problem tyle ze z młotem FERM 1100K, została wsadzona fabrycznie dołączona końcówka "kluczykowa", i po wierceniu udarem nie chce wyjsc, probowałem wybić ostrożnie młotkiem ale nie dało rady za bardzo, czy w tym modelu istnieje szansa wybic to jakos od środka po rozkreceniu? Młot nie był używany wiecej niz kilka godzin... moze nawet nie kuł dłużej niz 2 godziny (ogółem), wiec podejrzewam ze lichy był materiał z któego zrobiony był uchwyt i sie gdzies zakleszczył, jakieś sugestie?

Domyślam się ze chodzi o uchwyt zębaty na kluczyk a w instrukcji pewnie wyrażnie pisze że stosować do wiercenia bez udaru no ale po co czytać instrukcję lepiej zwalić winę na kiepski materiał ( choć akurat Ferm to chińczyk i nie rewelacyjna jakość)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektronarzędzia -> Zablokowane wiertło w uchwycie SDS, młot TOYA typ 79030
Strona 1 z 1