Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Numer IMEI - czy można ustalić dzięki niemu gdzie byłem?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Numer IMEI - czy można ustalić dzięki niemu gdzie byłem?
Autor
Wiadomość
lori12
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 30 Sty 2011 15:12   

Numer Imei - policja

Witam !

Dziś zostałem zatrzymany na ulicy, przez policję (tajniaki). Zostałem zapytany o swoje dane osobowe oraz poproszony o pokazanie telefonu komórkowego. Funkcjonariusz spisał z niego numer IMEI oraz model, a następnie powiedział, że są w stanie namierzyć gdzie przebywałem tydzień temu i jeżeli okaże się, że byłem tam gdzie powiedział będę miał problemy. Chyba, że się od razu przyznam.
I tu moje pytanie, czy Policja rzeczywiście jest w stanie ustalić gdzie przebywałem tydzień temu o podanej godzinie, czy tylko mnie straszyli ?

Z góry dzięki za informacje
Powrót do góry

goldi74
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Oława

Post#2 30 Sty 2011 15:20   

Re: Numer Imei - policja

Mogą sprawdzić logi u operatora. Jak nie masz nic na sumieniu to się nie musisz bać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2011 15:20   

Powrót do góry

Stokłosy
Spec od GSM
Spec od GSM

Miasto: polska/europa

Post#3 30 Sty 2011 15:21   

Moze - logujesz sie w sieci - a tam gdzie aktualnie jestes i przecina sie zasieg dwu nadajnikow - tam cie moga zlokalizowac. Jedna rzecz - nakaz prokuratorski i raczej tylko w powaznych sprawach......
Powrót do góry

among
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 30 Sty 2011 15:23   

Jeżeli prokurator, na wniosek policji wystąpi do operatora GSM o podanie informacji na temat logowania się Twojego numeru w danym dniu to takie dane otrzyma. Może nie uda im się to na podstawie samego numeru IMEI, ale na pewno na podstawie Twojego numeru telefonu.
Powrót do góry

siudziu
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Czernikowo

Post#5 30 Sty 2011 15:26   

Tylko na ile to jest precyzyjne ? mogą co najwyżej ustalic ulice.
Powrót do góry

Stokłosy
Spec od GSM
Spec od GSM

Post#6 30 Sty 2011 15:28   

Budynek spokojnie namierza nie tylko ulice...
Powrót do góry

piotrekn95
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Pszczyna

Post#7 30 Sty 2011 15:30   

A niby co to za policja? Przedstawił się? Miał nakaz?

Nie wyobrażam sobie że dałbym sie spisać takim ludziom,
Powrót do góry

siudziu
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 30 Sty 2011 15:31   

Jesteś pewien czy tak ci sie tylko zdaje ? A kojarzysz może do ilu wstecz mogą przekopać ? Oczywiście przy założeniu że zabiłem prezydenta :P.
Powrót do góry

kkknc
Poziom 23
Poziom 23

Post#9 30 Sty 2011 15:48   

Przy logowaniu się do sieci karta podaje swój numer razem z nim może zostać przesłany, IMEI telefonu. Na zasadzie triangulacji i mocy sygnału można określić gdzie telefon się znajduje. W obszarze o gęstej sieci nadajników bardzo dokładnie. Nawet leżący w jednym miejscu telefon, co godzinę wysyła sygnał się do stacji bazowej. Będąc w ruchu wylogowuje się ze stacji o słabym sygnale a loguje się do tej, która ma większą moc.
Powrót do góry

siudziu
Poziom 21
Poziom 21

Post#10 30 Sty 2011 15:55   

To wiem chodzi mi o to na ile mogą to sprawdzić w stecz i jakiego rzędu to mogą być wielkości np. w centrum W-wy ?
Powrót do góry

MARCIN.SLASK
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Chorzów

Post#11 30 Sty 2011 16:15   

Dokładność namierzania zależy od metody pomiaru jak i innych warunków (pogoda, opady, jaki teren, ilość(gęstość) nadajników...) i wynosić może od 2 (dla telefonów z GPS) do 500m.
Dane podobno są trzymane 3 lata.
Powrót do góry

Stokłosy
Spec od GSM
Spec od GSM

Post#12 30 Sty 2011 17:00   

Sztokholm 2009 rok - smiglowiec laduje na dachu budynku skarbca GS4 - firmy opiekujacej sie wszystkimi bankomatami w sztokholmie. Dwie osoby uzbrojone w bron maszynowa terroryzuja kilku ochroniarzy, wysadzaja drzwi do skarbca - zabieraja na poklad smiglowca tyle waluty ile daja rade uniesc.... wypadek autentyczny... sprawa zostala rozwiazana tylko dzieki telefonii gsm.... jeden ze sprawcow mial wlaczony numer abonamentowy - policja sprawdzala kto w tamtym okresie czasu i miejscu logowal sie do sieci, oprocz telefonow ochrony logowalo sie kilka telefonow w tym jeden abonament dyrektora programowego pewnej prywatnej stacji tv .... teren byl ogrodzony - zabezpieczony, wiec dotarcie tego telefonu na wspomniane miejsce moglo odbyc sie tylko droga powietrzna i jest to glownym dowodem w sprawie.....
Powrót do góry

kkknc
Poziom 23
Poziom 23

Post#13 30 Sty 2011 17:08   

MARCIN.SLASK napisał:
Dokładność namierzania zależy od metody pomiaru jak i innych warunków (pogoda, opady, jaki teren, ilość(gęstość) nadajników...) i wynosić może od 2 (dla telefonów z GPS) do 500m.
Dane podobno są trzymane 3 lata.

A jaki to ma znaczenie telefon z czy bez GPS te dane nie są przekazywane bo brak wspólnego API. A przy wyłączonym GPS jego cold start trwa bardzo długo. Przy gęstej zabudowie nadajników dokładność jak GPS przy słabej i na granicy zasięgu tylko jednego nadajnika 500m ( przeciętnie 100m ). Chociaż dane z telefonu są odbierane we wszystkich nadajnikach w okolicy nie tylko naszego macierzystego operatora i wystarczy je tylko skorelować
Dane są trzymane przez 5 lat.
Powrót do góry

siudziu
Poziom 21
Poziom 21

Post#14 30 Sty 2011 17:13   

Namierzanie działa również na wyłączonym telefonie ? Rozmumiem że baterie z telefonu trzeba wyjac ? Jednym słowem wszyscy jesteśmy w bigbrother.
Powrót do góry

Stokłosy
Spec od GSM
Spec od GSM

Post#15 30 Sty 2011 17:20   

JAk zarejestrujesz firme poza obszarem unii europejskiej, to bedziesz mogl nabyc np:

http://pl.polphone.com/u/c10036_.php
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2011 17:20   

Powrót do góry

goldi74
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Oława

Post#16 30 Sty 2011 17:30   

Ale to ograniczenie dotyczy tylko zagłuszaczy dużej mocy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2011 17:30   

Powrót do góry

kkknc
Poziom 23
Poziom 23

Post#17 30 Sty 2011 21:40   

siudziu napisał:
Namierzanie działa również na wyłączonym telefonie ? Rozmumiem że baterie z telefonu trzeba wyjac ? Jednym słowem wszyscy jesteśmy w bigbrother.

Nie nie działa chyba że masz zmodyfikowany soft w telefonie.
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#18 30 Sty 2011 21:53   

piotrekn95 napisał:
Miał nakaz?
Nakaz czego ?
Cytat:

Nie wyobrażam sobie że dałbym sie spisać takim ludziom,
To byś nie dość że łomot dostał, to jeszcze przespał się na "dechach" i pewnie jeszcze zarobił w formie wyroku.
siudziu napisał:
Jesteś pewien czy tak ci sie tylko zdaje ? A kojarzysz może do ilu wstecz mogą przekopać ? Oczywiście przy założeniu że zabiłem prezydenta :P.

Operator telekomunikacyjny ma obowiązek przechowywać logi przez co najmniej 5 lat.
siudziu napisał:

Żadne namierzanie przy wyłączonym telefonie nie działa. Telefon wyłączony = nie zalogowany do żadnego BTS-a = nie widoczny dla kogokolwiek.
Powrót do góry

kkknc
Poziom 23
Poziom 23

Post#19 30 Sty 2011 22:17   

robokop napisał:

Żadne namierzanie przy wyłączonym telefonie nie działa. Telefon wyłączony = nie zalogowany do żadnego BTS-a = nie widoczny dla kogokolwiek.

A tu się kolega myli wystarczy zmodyfikować soft w telefonie na tzw. spiegowski.
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#20 30 Sty 2011 22:54   

kkknc napisał:
robokop napisał:

A tu się kolega myli wystarczy zmodyfikować soft w telefonie na tzw. spiegowski.

To sobie zmodyfikuj i zobacz. Nie za dużo amerykańskich filmów?
Powrót do góry

kkknc
Poziom 23
Poziom 23

Post#21 30 Sty 2011 23:00   

Wogóle nie oglądam amerykańskich, bo polskie najlepsze! Ale poleca spacerek do pierwszego lepszego biura detektywistycznego a tam podadzą ci kolego listę telefonów, na których da się zmodyfikować soft. Można nawet u nich takie kupić.
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#22 30 Sty 2011 23:18   

Piszesz dla samego pisania. Da się to zrobić tylko na niektórych telefonach i na żadnym zdalnie, bez fizycznego podłączenia. Więc jaki to ma związek z zasadniczym wątkiem? Wyłączenie to wyłączenie, zasilane jest tylko podtrzymanie pamięci i RTC.
Powrót do góry

kkknc
Poziom 23
Poziom 23

Post#23 30 Sty 2011 23:32   

Z zasadniczym wątkiem niewiele, ale z pobocznym tak. Padły takie pytania, więc udzieliłem na nie odpowiedzi. Oczywiście zdalnie się telefonu nie przeflaszuje trzeba mieć do niego fizyczny dostęp. Tak zmodyfikowany telefon, mimo że wyłączony potrafi nadawać i odbierać połączenia tryb stealth. Modyfikacja kosztuje od 2000,3000zł w górę. A niektóre telefony maja własna bateryjkę do potrzymania RTC.
Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: PolPhone.pl

Post#24 31 Sty 2011 10:15   

Cytat:

Nie ;) da się podsłuchać i namierzyć wyłączony telefon... Oczywiście zmodyfikowany soft wymagany - brak danych z mojej strony czy operator ma taką władzę.

Cytat:
piotrekn95 napisał:
Miał nakaz?
Nakaz czego ?

Nakaz przeszukania... Bo np na jakiej podstawie ktoś ma grzebać w moim telefonie bo ma takie widzi mi się ;) ale to temat do osobnych rozważań.
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#25 31 Sty 2011 10:26   

JALA napisał:
Cytat:

Nie ;) da się podsłuchać i namierzyć wyłączony telefon... Oczywiście zmodyfikowany soft wymagany - brak danych z mojej strony czy operator ma taką władzę.
Tak, wyłączony telewizor i magnetofon też dadzą się słuchać.

Cytat:
Cytat:
piotrekn95 napisał:
Miał nakaz?
Nakaz czego ?

Nakaz przeszukania... Bo np na jakiej podstawie ktoś ma grzebać w moim telefonie bo ma takie widzi mi się ;) ale to temat do osobnych rozważań.

Zacznij może pisać o rzeczach, o których masz jakiekolwiek pojęcie?
http://prawo-karne.wieszjak.pl/ciekawostki/87644,Czy-Policja-potrzebuje-nakazu-do-przeszukania-mieszkania.html
http://prawo-karne.wieszjak.pl/policja/217527,Na-czym-polega-kontrola-osobista.html
Powrót do góry

radio-service
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#26 31 Sty 2011 10:29   

Cytat:
Nakaz przeszukania... Bo np na jakiej podstawie ktoś ma grzebać w moim telefonie bo ma takie widzi mi się Wink ale to temat do osobnych rozważań.

Do przeszukania podczas rutynowej kontroli (zwłaszcza przez WWP) wcale nie potrzeba żadnego nakazu . Wystarczy tylko podejrzenie że telefon który posiadasz może pochodzić z kradzieży . Nie przeszukali by cię na ulicy , to przeszukali by cię na "dołku" . Oczywiście po tym możesz złożyć skargę lub dochodzić swoich praw przed sądem , ale nie zmienia to faktu że zostałeś "przetrzepany" zgodnie z prawem .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sty 2011 10:29   

Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#27 31 Sty 2011 10:40   

robokop napisał:
JALA napisał:
Cytat:

Tak, wyłączony telewizor i magnetofon też dadzą się słuchać.

Nie bądź taki sceptyczny... Sarkazm też jest zbędny...

Nie chce robić reklamy, ale chyba zgodzisz się ze mną, że to poszerzenie informacji... http://polphone.pl/u/p3191_Spy_Phone_Professional__Kontrola_Telefonu.php

za pomocą tego np oprogramowania można podsłuchać wyłączony telefon. Ty masz telefon, ja instaluje na nim oprogramowanie. Ty telefon wyłączasz, a ja słyszę to, co dzieje się np w jego otoczeniu...
Powrót do góry

kuba1im
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Koszalin

Post#28 31 Sty 2011 11:46   

Co nie zmienia faktu, że i tak nie potrzebny jest im IMEI tylko nr tel, po IMEI sprawdzą czy nie był kradziony. Też miałem taką sytuację jak autor, tyle że przy mnie zadzwonili na "centralę" i sprawdzili, że jest "czysty". Ogólnie podszedłem do nich jak do ludzi, pogadałem i wyjaśnili, że po prostu muszą mieć jakieś notatki, że coś chłopaki robią a nie się opierdzielają. Nic Ci nie grozi, jeśli oczywiście nic nie zbroiłeś.
Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#29 31 Sty 2011 11:57   

Nie do końca... Operator "widzi" sobie m.in numer karty SIM, numer telefonu na SIM oraz numer IMEI - nie ma więc znaczenia,. który z ww numerów zastosuje jako parametr do wyszukiwania. Optymalnie jest mieć oba, tj numer telefonu i numer IMEI, ponieważ czasem ktoś może zmienić numer telefonu ale zostać przy tym samym telefonie, lub może zmienić teleofn ale zostawiając ten sam numer telefonu...
Powrót do góry

studencik22
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: kielce

Post#30 31 Sty 2011 12:13   

Policja może to zrobić w przybliżeniu. Możliwe, że mają jeszcze jakies odbiorniki, za pomocą których mogą namierzyć gdzie jesteś.
Ale moim zdaniem oni Ci zrobili stresa, żebyś się sam "wysypał" hehehehehhe
Pozdro
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Numer IMEI - czy można ustalić dzięki niemu gdzie byłem?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny