Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moje kolumny Gamma 15 +APT 150

toadi 18 Paź 2004 19:28 10338 19
  • witam tak sie juz przymierzam do zamieszczenia tego i sie nie moglem zebrac ale w koncu...

Zalozenia z jakich wyszedlem przy konstrukcji.
    Efektywnosc na poziomie min95dB
    moc kolumny min 200W
    impedancja 8 om
    glosnik 15" o pasmie do 4kilo
    cena glosnika do ok 400zł
    Pocztkowo wybór padl na CM15T beymy ale bas z niego uzyskiwany jest bardziej mieprzyjemny (troche buczy :)) A wybor eminece przypieczetowala mozliwosc kupna niedaleko w sklepie po cenach casepacka.

Paka z zalorzenia miala byc scinana do tylu ale jednak z powodu lenistwa zrobilem klasyczny prostopadloscian.

Obudowa ma wymiary wys 71cm szer 45 gł 44cm + cm glebokosci na listwy przednie do ktorych jest zamontowana siatka ochronna wraz z gabka maskujaca. Bass reflexy na podstawie symulacji i pozniejszych prob zastosowalem same otowy bez rur 2 o srednicy 78 mm.

Koszta jakie ponioslem przy budowie

2x Gamma 15 698zł
    2x apt 170 zł (kupione okazyjnie)
    Siatka + gabka (dexon) 95zł
    Raczki 60zł
    Plyty ok 65zł
    Dywanik na wykonczenie ok 35zł
    Kleje i wkrety 30zł (2l butaprenu)
    paliwo z 50zł
    Razem
    1200 zł
    Zwrotnice poczatkowo bylo to 2,2 mikro do wysokotonowego + cewka 0,4 mH obecnie jest tam zwrotnica Zamowiana w Janbo o podziale 3,5 kilo 6/18 dB z zabezpieczeniem glosnika wysokotonowego zarówka.

Generalnie kolumny jeszcze czekaja na narozniki i panele przylaczeniowe ze speaconami (ale puki co sa jakies takie za 4 zł ze srubami) puki co nie ma ich nigdzie w poblizu w sklepie wiec czekam na dostawe.

To chyba wszystko co moge napisac
    a chcialem zdjecia zamiescic po sciagnieciu przedniej kratki ale zostala zamontowana w sposob nie ulatwiajacy demontazu :)

A W tle widac wysluzona kolumne LDMa 315 Pro.

W najblizszym czasie postaram sie zamiescic zdjecia lepszej jakosci jak rozniez innych kolumn robionych przeze mnie

Fajne!
  • #2 18 Paź 2004 20:02
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

No elegancko. Pierwsza estradowa konstrukcja - szkoda, ze nie miales chwilki, zeby nam zdjac oslone i pokazac przetworniki ;)
    Opisz jeszcze jak to brzmi.

• #3 18 Paź 2004 20:48
    toadi
    Spec od akustyki

Witam

opinia zespolu folkowego "Karpatia" (strzypce kontrabas wokal fletnia akordeon)

"Swiente brzmienie bardzo czytelne zeby tak zawsze bylo" no ale koncert bardzo kameralny

a tak po mojemu swietna czytelnosc w zakresie srenio i wysokotonowym, idealne do wokolu i slowa mowionego.
    Zakres basowy bas nie powala moze iloscia i glebokoscia ale jest w porzadku szybki i odczuwalny :).

W porownaniu z LDMa mi z ktorymi sa na zdjeciu (mino ze LDMy wygladaja kiepsko technicznie sa w b.dobrym stanie ale tak wygladaja kolumny ktore wozi sie z duzym fiacie :)) graja lepiej pod wzgledem glosnosci pratycznie identycznie moze ciut glosniej ale nie jest o jakas zbytnio odczuwlana róznica (LDMy wmzak 2x160W moje 2x150W).

Ostatnio graly na polmetku i podobno swietnie sie spisaly ale mnie tam nie bylo.
    Obecnie czeka je ciezka proba a mianowice malutki koncert muzyka ciezki metal (29.10 Tarnow klub Przepraszam Zapraszam :))salka malutka beda glownie odtwarzac wokal moze troche instrumetów zalezy czy bedzie trzeba bo salka na prawde malutka (nawet chyba nie ma nawet 80m2)

• #4 24 Paź 2004 15:43
    Usunięty
  • #5 24 Paź 2004 16:26
    toadi
    Spec od akustyki

Hehee pytanie jest troszke bez sensu bo realnie oba sa rownolegle polaczone ale APT jest przez filtr odpowiedni wiec impedancja pozostaje 8 om (bo o impedancjji calej kolumny praktycznie decyduje tylko impedancja glosnika niskotonowego bo on przetwarza wiekszosc mocy)

• #6 24 Paź 2004 16:41
    Usunięty
  • #7 24 Paź 2004 18:07
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Impedancja calosci zalezy od imp. niskotonowych(poszukaj na Akustyce o rozkladzie mocy w funkcji czest.).

• #8 24 Paź 2004 18:56
    Usunięty
  • #9 26 Paź 2004 15:51
    Usunięty
  • #10 26 Paź 2004 21:32
    cqt
    Poziom 16  

w Polsce mozna dostac wersje 4 ohmowe ... ale rzeczywiscie beta jest slabsza chociaz mnozn sie zawsze pokusic o 2 gammy;) i te bedzie 4 ohm

• #11 16 Lis 2004 09:46
    greg00
    Poziom 12  

chcialem sie zapytac czy jakies wzmocnienia robiles w srodku tej strzynki, bo jednak to spora objetosc ...

• #12 16 Lis 2004 14:38
    toadi
    Spec od akustyki

Co do wzmocnien w strodku jest jedna listwa o gr2cm i szer ok 6cm lacząca gore a tylem i dolem oraz jedna taka sama lacząca boki i jedna laczaca przod z tylem moze rysunek przyblizy wiecej nie montowalem laczen bo nie bylo potrzeby

• #13 16 Lis 2004 22:49
    blantozaur
    Poziom 24  

hmm kapke wczesniej zapodalem temat na forun odnosnie budowy takiego zestawu :)
    widze , ze toadi ma niemal identyczne rozmieszczenie wzmocnien jak ja ! jest to bowiem optymalne i najleprze rozwiazanie..

niewiem , czy jest ses przedstawianie mojej wersji gammy + apt gdyz moja ma 119l i deko innaczej obita

jedyne co posiadam to opis jak skrecac obudowe i oklejanie jak chcecie to zapodam

ogulnie zestawik jest bardzo udany jesli gramy metal rock nie ma potrzey przyciaszania atp do innych rytmow przydaje sie korektor

• #14 01 Mar 2005 18:09
    kiepol
    Poziom 16  

Mam taką prośbę skromniutką... Powie mi ktoś, gdzie można w polsce nabyć głośniki eminence gamma 15' ? Chodzi mi tutaj o sprzedaż wysyłkową (sklep www)......

Z góry dzięki !

• #16 02 Mar 2005 09:54
    _eddie_
    Poziom 32  

Ta pianka mogla by byc po drugiej stronie siatki:).Tak wogoole to tez bez niej wyglad ma inny smak (widac przetworniki , ktorych sie nietrzeba wstydzic :D ).Ale ogolem 10/10 wykonanie.

• #17 05 Mar 2005 14:21
    toadi
    Spec od akustyki

Ja sie nie wstydze tych glosników :D ale mi akurat bardzo sie podoba takie wykonczenie a spodobalo mi sie na kolumnach elestry jeszcze obecnie mysle nad nadrukowaniem jakiegos fajnego logo na calej gabce tlyko nie moge nic wymyslec a nie chce krasc kogos znaków

• #18 13 Mar 2005 22:40
    plik4
    Poziom 26  

a co to sa za kolumienki pod eltronami ??

Dodano po 1 [minuty]:

czy to sa te co opisujesz w temacie jak tak to giganty troszku.

• #19 14 Mar 2005 00:07
    toadi
    Spec od akustyki

Witam
    tak to one pod eltronami siedza nie sa znowu tak wielkie jak wygladaja :D
    np z boku mzona zobaczyc ze stoi kolumienka na bazie glosnika 30cm i te nie sa od nich za duzo wieksze przynajmniej wizulanie :D.
    ale musze przyznac ze na mala impreze jak sie zabieralo i stawialo tak slupek z 3 kolumn jedna na drugiej robilo wrazenie wysokosc ponad 2m tylko trzeba bylo pasami spinac bo inaczej mogla by byc masa huku :D

• #20 14 Mar 2005 18:10
    plik4
    Poziom 26  

hehe wlasnie ja tysz kiedys tak dla jaj postawilem u kolesia na podworku eltrony na eltronach hehe gupi pomysl bo by omalo nie spadly. :P

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME