Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sposób na karaluchy.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Sposób na karaluchy.
Autor
Wiadomość
stroggo81717
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 30 Sty 2011 20:27   

Sposób na karaluchy.

Siema.
Mam problem tak jak w temacie. Z karaluchami!
Mieszkamy w bloku z 1960 roku.
Od czasu do czasu można zobaczyć w naszym mieszkaniu karaluchy... to jest już dobijające. Wchodzisz do kuchni: karaluch. Wchodzisz do kibelka: karaluch!
Chciałbym pozbyć się tychże robali.
Znacie może jakieś sposoby na walkę z tymi robalami?
Za pomoc dzięki.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 30 Sty 2011 20:27   

Powrót do góry

Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Hanower, Bydgoszcz, Brzoza

Post#2 30 Sty 2011 20:31   

Re: Sposób na karaluchy.

Liście orzecha włoskiego i popularne owadobójcze środki chemiczne .
Powrót do góry

balonika3
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Krużewniki

Post#3 30 Sty 2011 20:39   

Ten temat, to niedzielna nuda?
Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Podkarpacie

Post#4 30 Sty 2011 20:43   

Dobry ekologiczny sposób to żywy kameleon . :D
Powrót do góry

luke666
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Łódź

Post#5 30 Sty 2011 20:50   

Przede wszystkim trzeba dziadom uniemożliwić dostęp do jedzenia:
-nie zostawiać okruchów i reszty jedzenia w kuchni
-nie zostawiać zakupów w torbach
-nie zostawiać jedzenia na stole, ladzie
-posprawdzać czy w szafkach nie ma dziur, dużych szpar

Najwięcej karaluchów jest pewnie pod lodówką i w szafkach.
Kiedyś na discovery był program o wypędzaniu tego robactwa, najpierw usuwali źródło pokarmu, a później działali chemią.
Powrót do góry

Samuraj
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Szczecin

Post#6 30 Sty 2011 22:07   

Przede wszystkim jeśli to blok to pozaklejać wszelkie możliwe otwory którymi mogą przywędrować od sąsiadów. W takim bloku zawsze znajdzie się jakiś brudas który jest centrum tego łażącego paskustwa. Kiedyś ze znajomym walczyliśmy u niego w bloku i się udało. Kładł trutki, łapki, przeniósł żarcie do innego pokoju a robale jak były tak sobie łaziły nie zrażając się niczym. Okazało się że z kanału technicznego "tam gdzie są wszelkiego rodzaju rury" zrobiły sobie szyb i rozłaziły się po całym bloku. Pomogło rozebranie całej ścianki która to wszystko zakrywała i z dołu jak i z góry opiankowanie wszystkiego pianą z marketu budowlanego. Od tego czasu jak ręką odjął. Ani jeden się nie pojawił przez rok czasu aż przyszedł jakiś mądrala z administracji i kazał to zabezpieczenie usunąć ponoć ze względów bezpieczeństwa.
Na szczęście znajmy sprzedał mieszkanie wraz z lokatorami :) i tak skończyła się ta trylogia z karaluchem w tytule.
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#7 30 Sty 2011 22:07   

Jeżeli mieszkanie jest w bloku, to nie masz szans w walce z robactwem. Musi to być akcja równoczesna: wszystkie mieszkania, wszystkie piony i szachty, wszystkie zsypy i szyby windowe, RÓWNOCZEŚNIE. A po miesiącu bądź po 6 tygodniach powtórka akcji.
Sam nie dasz rady, bo jak zaczniesz z nimi walkę przy pomocy środkow repelentnych (a takich jest większość) to uciekną, a jak się skończy aktywność środka to wrócą. Większą szansę dają Ci środki nierepelentne, bo nie będą odstraszać robactwa tylko będą je truć, jeżeli robactwo na nie wejdzie. Ale powtarzam: w pojedynkę nie daję Ci większych szans, przykro mi.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 30 Sty 2011 22:07   

Powrót do góry

Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Hanower, Bydgoszcz, Brzoza

Post#8 30 Sty 2011 22:24   

Dlatego dobrym środkiem są liście orzecha rozłożone w miejscach skąd wychodzą insekty . Liście działają długo , odstraszają owady . Nawet jeśli sąsiedzi nie będą walczyć z karaluchami , to u Ciebie nie powinny się pojawiać .
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 30 Sty 2011 22:24   

Powrót do góry

basior1
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Skierławki

Post#9 30 Sty 2011 22:32   

Jedyny sposób to polubić karaluszki i tyle.
Powrót do góry

wasyl32
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Bielsko-Biała

Post#10 31 Sty 2011 12:19   

Witam
Karaluchy są na tyle bezczelne, że w naszym bloku przechadzały się klatką schodową :). A tak na poważnie, to kilka lat temu też walczyłem z karaluchami i tą wojnę wygrałem :) A miarka się przebrała wtedy, gdy popsuły nam lodówkę :)
1. Tak jak ktoś wcześniej pisał, zacząłem od polepienia szpar w szafkach, szczególnie w tych, w których było jedzenie. Te dziady są na tyle sprytne, że niewielka szpara i reklamówka czasami nie stanowiły dla nich problemu. Tu polecam trzymanie jedzenia w zamykanych pojemnikach. Niestety chociaż nie wiem jak było by w domu czysto robale będą się kręcić i zawsze coś znajdą.
2. Zalepiłem wszystkie dziury w mieszkaniu, skąd mogły by przyjść od sąsiada. Uszczelka w drzwiach i oknach (w przypadku starych okien) powinna się znaleźć.
3. Namówić sąsiadów na akcję dezynsekcji. Z doświadczenia wiem, że nie każdy sąsiad będzie się chciał przyznać, że też ma w domu robactwo, a w klatce znajdzie się zawsze "rodzynek", który lubi "smrodek".
4. No i sama dezynsekcja - ja wykonałem ją na własną rękę. Zacząłem wpierw od regulatorów przyrostu ale g..o dało :). Potem użyłem pasty Globol. Opakowanie kosztuje kilkanaście złotych a rezultat zadziwiający. Pastę należy wyłożyć w kilku miejscach (najczęściej kuchni) na około 2-3 miesiące, najlepiej za szafkami, koło kosza na śmieci, za lodówką, piecykiem itp. Z opisu pasta działa mniej więcej tak: pasta zwabia robactwo. Robactwo napycha się trującą pastą jednak nie zdycha od razu lecz po kilku godzinach. Chodzi o to, żeby pasta została przeniesiona także do gniazda. Po pierwszej nocy wystarczy rano przejść ze zmiotką.

Dodatkowe spostrzeżenia: karaluch potrafią robić gniazda w naprawdę wymyślnych miejscach. W moim wypadku musiałem się liczyć nawet z zerwaniem kawałka boazerii, wyrzucenie kilkunastu przedmiotów itp.
Akcję z pastą w sposób intensywny powtarzałem przez około rok. Po tym czasie od czasu do czasu zapobiegawczo rozkładam małe ilości. Jeżeli ktoś w domu posiada zwierzęta lub dzieci to polecam zrobić tzw. domki z kartonu, w którym można rozłożyć pastę bez obawy, że dostanie się ona w niepowołane ręce.
Powrót do góry

Madrik
Moderator Robotyka
Moderator Robotyka

Post#11 31 Sty 2011 20:50   

Kup kota. Albo zacznij hodować pająki biegające.

Karaluchy potrafią sobie gniazdka uwić nawet w klawiaturze komputera.
Jedyna rada, to pozbyć się całego żarcia z całego budynku.

Albo profesjonalna dezynsekcja całości. Tj. wszystkich pomieszczeń w bloku.
Nawet po skasowaniu karaluszków w mieszkaniu, przylezą od sąsiadów.
Powrót do góry

wasyl32
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Bielsko-Biała

Post#12 01 Lut 2011 08:37   

Madrik napisał:
Kup kota. (...)

Kota to i można kupić nie mając karaluszków ;) a efekt będzie identyczny :)
Po co w to jeszcze mieszać biedne zwierzę. Ale pająki ... - to już jest pomysł :)
Powrót do góry

stroggo81717
Poziom 22
Poziom 22

Post#13 Post autora tematu 04 Mar 2011 13:34   

Na razie czysto. Oby tak już było cały czas.
Powrót do góry

luke666
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 04 Mar 2011 17:32   

stroggo81717, może opiszesz co zrobiłeś aby wytępić to robactwo? Bo Pewnie nie jedna osoba z forum ma problemy z tymi owadami.
Powrót do góry

stroggo81717
Poziom 22
Poziom 22

Post#15 Post autora tematu 04 Mar 2011 18:27   

Ja: płytka na insekty, schowanie jedzenia w szczelnych pojemnikach.
W bloku też zrobili akcję usuwania insektów. W styczniu już robili. Po 5 tygodniach powtórzono tą akcję. Z karaluchami więc na razie spokój.
Powrót do góry

Niehouse
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Bytom

Post#16 04 Mar 2011 18:47   

Karaluchów miałem tylko parę, pojedyńcze przypadki. Prawdziwą plagą są mole spożywcze, strasznie trudne do wytępienia. Pomogło pochowanie żarcia do pojemników, płytki na owady i porozkładane liście laurowe w różnych miejscach
Powrót do góry

jozcho
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Oświęcim

Post#17 05 Mar 2011 19:05   

Karaluchy to pijaczki, na noc słoik z piwem. Będzie całą noc impreza,(':D') rano całe nawalone towarzystwo wytłuczesz bez problemu.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 05 Mar 2011 19:05   

Powrót do góry

stroggo81717
Poziom 22
Poziom 22

Post#18 Post autora tematu 26 Mar 2011 20:44   

I koniec biesiady. Dzisiaj przyszedł pan karaluch. Idę po piwo, to wtedy karaluchy jak się nachleją, to je powybijam :).
Powrót do góry

kurczaczek699
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kraków

Post#19 26 Mar 2011 23:39   

Możesz sprzedawać :) http://allegro.pl/karaczany-tureckie-1-5cm-po-dorosle-mix-100szt-i1531425071.html

Ja np. kupuje karaluchy dla swoich podopiecznych i nie wzgardziłbym jakbym miał za darmo :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Sposób na karaluchy.
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.072 seconds

elektroda.pl temat RSS