Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sprawdzanie dokładności woltomierza - workbench

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Początkujący Piaskownica -> Sprawdzanie dokładności woltomierza - workbench
Autor
Wiadomość
Wiorec
Poziom 8
Poziom 8

Post#1 Post autora tematu 30 Sty 2011 22:34   

Sprawdzanie dokładności woltomierza - workbench

Witam
Mam do zrobienia pomiar który będzie się tyczył sprawdzenia dokładności woltomierza. Największym problemem jest to że ćwiczenie to było robione w pracowni w dniu w którym moja grupa była nieobecna. Ja sam byłem chory a 2 kumpli na zawodach. Prosiliśmy nauczyciela o danie nam czasu na zrobienie tego ćwiczenia ale on mówi że lecimy z dalszymi zadaniami i nie interesuje go jak my to uzupełnimy... Dlatego jedynym ratunkiem dla nas jest przeprowadzenie symulacji w Workbench.

W ćwiczeniu wyraźnie pisze że do układu zastosujemy dwa woltomierze: woltomierz badany czyli magnetoelektryczny oraz wzorcowy czyli cyfrowy. Ogólnie chodzi o to aby obliczyć błąd pomiarowy woltomierza magnetoelektrycznego. W workbenchu stworzyłem układ który jest przedstawiony w książce jednak nie mogę policzyć błędu pomiarowego ponieważ oba woltomierze w układzie są takie same. W realu byłoby łatwiej ponieważ wiadomo że woltomierz magnetoelektryczny jak i cyfrowy mają od siebie różne klasy dokładność (woltomierz cyfrowy większą a magnetoelektryczny mniejszą). I tutaj pojawia się problem. Czy w workbenchu mogę sobie jakoś ustawić klasy dokładności dla tych mierników aby wychodził mi jakiś błąd pomiarowy ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2011 22:34   

Powrót do góry

fuutro
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Gdzieś u siebie?

Post#2 30 Sty 2011 22:44   

Re: Sprawdzanie dokładności woltomierza - workbench

Zasadniczo powinien być czas na to pozostawiony więc jeśli tak stawia sprawę, to weź od innej sekcji wyniki i przyglądnij im się a nie zrzynaj.

Możesz ustawić rezystancję woltomierza jednego i drugiego albo równolegle do niego dać rezystor o rezystancji pasującej do zakresu obu mierników, choć jeśli to będzie idealne to wiele to nie da, choć jeśli byś losowo zmieniał te rezystancje w pewnym zakresie to może coś by wypaliło. Budowa samego woltomierza wskazówkowego byłaby przydatną informacją jaki poziom i rodzaj napięcia był mierzony.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Początkujący Piaskownica -> Sprawdzanie dokładności woltomierza - workbench
Strona 1 z 1