X
  • #1 02 Feb 2011 11:19
    yego666
    Specjalista PLD
    Helpful post? (0)
    Witam,

Od kilku dni otrzymuje SMSy z bramki internetowej 74200, za ktore automatycznie z mojego konta pobierana jest oplata 5 PLN.
    Nigdy na zaden SMS tego typu nie odpowiedzialem, nie wcisnalem cyfry "1" i tak dalej.
    W ten sposob zdjelo mi z konta juz 40 PLN.
    Numer mam prepaidowy.
    Siec to oczywiscie kochany PLUS :(

Moim zdaniem jest to kradziez, gdyz nie zamawialem nigdy takich SMSow.
    Dziwi mnie, ze operatorzy sieci wspoldzialaja z takimi zlodziejami chocby poprzez fakt dozwalania na takie praktyki.
    Jak pewnie wiekszosc poszkodowanych w ten sposob postanowilem zmienic operatora i numer, gdyz z uczciwoscia to PLUS ma chyba niewiele wspolnego.
    Czyzby mamona tak im pachniala, ze wlasnych klientow pozwalaja okradac, wystawiajac sie na utrate niezlej reputacji ?
    Przeciez jest chyba oczywiste, ze taki klient jak ja pojdzie gdzie indziej i siec tylko na tym straci.
    Czy tam rzadza sami idioci, ze tego nie rozumieja ?

Mam zatem pytanie do Kolegow: Jak zablokowac takie praktyki, i czy da sie postawic nadawce takich SMSow i ew. PLUSa pod sad ?
  • #2 02 Feb 2011 11:27
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (-1)
    Co jest w treści tych SMS ? Ponadto zadzwoń do Bok Plus-a i zapytaj konkretnie w czym rzecz - co to za usługa, jak i kiedy została aktywowana itd. Oczywiście pod warunkiem że masz zarejestrowany numer.
  • #3 02 Feb 2011 11:28
    fuutro
    Level 43  
    Helpful post? (+1)
    Idź do salonu i nie patyczkuj się, bo kasa będzie nadal znikać. Jest jeszcze opcja, że ktoś skorzystał z Twojego telefonu ale tak czy inaczej idź do salonu.
  • #4 02 Feb 2011 12:34
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
  • #5 02 Feb 2011 21:36
    yego666
    Specjalista PLD
    Topic author Helpful post? (-1)
    Sprawdzilem rejestr, ale niestety nie ma tego numeru.
    Zadzwonilem do operatora i panienka wyparla sie wszelkich zwiazkow z taka dzialalnoscia.
    Jest to o tyle dziwne, ze przeciez z mojego konta pieniadze za SMS, ktory otrzymalem sciaga PLUS i na mocy jakiejs umowy czesc przekazuje zlodziejowi, ktory wysyla takie SMSy.
    Zatem PLUS jest w pelni swiadom ( gdyz udostepnia taki mechanizm ) ze ktos dokonuje przestepstwa pobierajac ode mnie pieniadze za "towar" ( tu SMS ) o ktory sie nie prosilem i wcale go nie chce.
    To zupelnie jakby ktos mi pod drzwi podrzucil cegle i pobral sobie z mojego konta bankowego 100 PLN.
    To przeciez jest przestepstwo kradziezy lub wyludzenia. Zlodziejem jest nadawca SMSa ale PLUS rowniez macza w tym swoje brudne paluchy.
    Czy bardzo sie myle w swoim rozumowaniu ?

Musi byc jakis sposob by ukarac takich parszywych zlodziei ...
  • #6 02 Feb 2011 22:35
    jankolo
    Helpful post? (-1)
    Z takim sms-em w telefonie udajesz się do salonu Plusa, żądasz rozmowy z kierownikiem, nie dajesz telefonu do łapy tylko pokazujesz sms-a i mówisz, że zabrało Ci to już z konta 40 zł i że mają natychmiast zwrócić Ci pieniądze oraz zaprzestać takich praktyk. jak zaczną się wykręcać, to informujesz, że idziesz do Urzędu Ochrony Konsumenta i tam dokładnie pójdź.
  • #7 02 Feb 2011 22:55
    Przemo9826
    Helpful post? (-1)
    A jaka jest treść tych sms?
  • #8 03 Feb 2011 21:16
    yego666
    Specjalista PLD
    SMS informowal, ze otrzymalem 100 punktow w grze ( nie pamietam juz jakiej ).

Nie pamietam juz co tam dalej bylo bo juz nie mam tych SMSow.
  • #9 03 Feb 2011 22:08
    fuutro
    Level 43  
    Helpful post? (-1)
    A szkoda, bo by były przydatnym dowodem.
  • #10 03 Feb 2011 22:41
    yego666
    Specjalista PLD
    Nic straconego.
    Dobry zlodziej nigdy nie porzuca zrodla swojego dobrobytu.
    Skoro dostalem juz 8 takich SMSow, to pewnie dostane jeszcze kilka :)
  • #11 04 Feb 2011 06:48
    Ptolek
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Ciekawe, czy to ma związek z tym:
    http://bash.org.pl/663103/
  • #12 04 Feb 2011 09:12
    yego666
    Specjalista PLD
    Topic author Helpful post? (0)
    Niewykluczone ze to jedna mafia przestepcow, tyle, ze mi nie przyslali anonsu a od razu skasowali, mimo iz nigdy nic nie wysylalem do nich.
    Jeszcze gdybym cos wyslal to uznalbym, ze dalem sie scierwom naciagnac, ale tu wydymali bez ostrzezenia i gry wstepnej.
  Search 4 million + Products
Browse Products