Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stroboskop jako lampa błyskowa

michal12h 06 Lut 2011 18:29 881 1
  • #1 06 Lut 2011 18:29
    michal12h
    Poziom 8  

Witam, bardzo proszę o pomoc, jak na razie to tylko zaczynam z elektroniką, ale wpadłem na pomysł, żeby z mojego starego stroboskopu zrobić dodatkową lampę do aparatu (lustrzanka). W aparacie mam wyjście, które podaje małe (ok 0,01V) napięcie podczas wyzwalania lampy błyskowej, chciałem doświetlić fotografowany obraz, a żeby nie kupować "profesionalnych" (czyt. drogich ;) ) lamp studyjnych to spróbować z tego stroboskopu zrobić lampę. Skoro aparat podaje małe napięcie, to myślałem o jakimś przekaźniku czy czymś takim, co by mi w bardzo krótkim czasie mogło włączyć na chwilę ten stroboskop. Jeśli takie coś jest możliwe do zbudowania to bardzo proszę o pomoc (poradę) jak to zrobić (lub) jakich elementów użyć do włączenia napięcia na tym stroboskopie (230V).
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

• #2 06 Lut 2011 22:53
    lamer89
    Poziom 22  

Przydało by się zobaczyć jak jest zbudowany ten stroboskop.
    Jeśli część generująca sygnał na wyzwalanie jest zasilana jakimś niskim napięciem bez problemu dołoży się transoptor (dla izolacji galwanicznej) i będzie można podać wyzwalanie z zewnątrz.
    Jeśli całość jest zasilana wysokim napięciem będzie już trzeba pokombinować.
    Oczywiście będzie trzeba dołożyć przełącznik (koniecznie plastikowy) do zmiany trybu pracy.

Jest jeszcze opcja z wyzwalaniem automatycznym po "zobaczeniu" błysku wbudowanej lampy)

Tak więc jak będę miał więcej danych na temat tego stroboskopu postaram się pomóc dorobić to wejście umożliwiające pracę jako lampa błyskowa.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme