Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 14 Lut 2011 11:57
    Andrze22
    Poziom 8  

Mam pytanie. Kupiłem ostatnio telewizor LG 42PJ250 i chciałbym podłączyć do niego subufer 5+1. Niestety telewizor nie posiada wyjść audio czincz jedynie z wyjść jest wyjście optyczne audio. Niestety Subufer ma wejście na czyncze więc tak sobie myśle że posiadam DVD z wyjściem optycznym. dodatkowo posiada ono wyjścia audio czincz oraz wyjścia do podłączenia systemu głośników 5+1. I tu zaczyna się moje pytanie. czy Jeśli podłącze DVD z telewizorem przewodem optycznym a do dvd podłącze system głośników to czy dzwięk mi pójdzie??
    Chcę oglądając TV i mieć dzwięk z subufera oraz z 5 głośników
    Poniżej dodaje przykładowe 2 schematy instalacji którą chciałbym zrobić.
    Bardzo proszę o odpowiedź czy to zadziała lub sugestię jak można takie coś podłączyć żeby działało

Podłączenie Telewizora LG 42PJ250 za pomocą Kabel Optycznego

• #2 14 Lut 2011 12:04
    KJaniczak
    Poziom 24  

Witam.
    Nie będzie Ci to działać z prostego powodu, w DVD masz wyjście optyczne a nie wejście.

Dodano po 1 [minuty]:

Ale możesz to podłączyć kablem euro-cinch, są takie bez problemu do kupienia specjalnie do audio.

• #3 14 Lut 2011 13:37
    Andrze22
    Poziom 8  

Przez euro to tylko chyba tylko z DVD do telewizora dźwięk będzie przechodził. Mi trzeba coś przez co będę mógł wypuścić dźwięk z telewizora na głośniki (coś jak amplituner ale to odpada bo dosyć drogie jak dla mnie). Z telewizora mam jedynie wyjście audio optyczne więc potrzebuje czegoś do czego będę mógł wpiąć złącze optyczne. A dopiero z tego żeby dźwięk był rozprowadzany na głośniki.

• #4 14 Lut 2011 18:22
    KJaniczak
    Poziom 24  

Przez euro też masz wyjście audio!

• #5 15 Lut 2011 10:20
    Andrze22
    Poziom 8  

Więc jeśli będe miał podłączone do tv dekoder przez euro1 a z euro2 będę miał wypuszczoną fonie to będzie mi chodził dzwięk na głośnikach??
    Przy okazji podaje jakie posiadam złącza w moim TV może ktoś coś mi doradzi
    RF - antenowe, Scart Full/Half, Component,Cyfrowe wyjscie audio(optyczne),HDMI/HDCP 1 - 1.3 ver. (1 Port PC Mode, Simplink),
    RGB D-sub (15 pin)
    PC audio
    RS-232C (serwisowy)
    AV - wejście
    HDMI - 1.3 ver. (Simplink)
    CI (Common Interface)
    USB 2.0

• #6 15 Lut 2011 12:01
    kazikszach
    Poziom 32  

Z czego masz sygnał, z dekodera czy z anteny?

• #7 15 Lut 2011 13:15
    Andrze22
    Poziom 8  

Z dekodera i z komputera PC do tv

• #8 15 Lut 2011 22:56
    Andrze22
    Poziom 8  

Informuje wszystkich mających podobny problem że centrum LG przekazało mi informację że aby mieć dodatkowe wyjścia dzwięku z tv wystarczy wpiąć specjelne przejściówke z euro na czincze w wejście euro av2 w tv. do tej przejściówki spokojnie można podłączać jakikolwiek odbiornik dzwięku. dziękuje również z góry wszystkim któży starali mi pomóc.

• #9 09 Wrz 2011 11:03
    cipro
    Poziom 13  

mam podobny problem z Lg lw5500 a możesz zapodać jakąś fotografie lub link do tejżej przejściówki z euro na czincze w wejście euro av2 w tv

• #11 09 Wrz 2011 12:54
    Andrze22
    Poziom 8  

To jest ta przejściówka

Tylko kolego podpowiem. jeśli będziesz miał już podłączone nagłośnienie trzeba wyciszać tv ponieważ dźwięk z telewizora nie zgrywa się podłączonym nagłośnieniem. jest małe opóźnienie na dźwięku wysyłanym do podłączonego sprzętu i powstaje pogłos. Ja mam podłączony zestaw 5.1 więc głos z tv zupełnie nie jest niepotrzebny:)

http://obrazki.elektroda.pl/3298868600_1315564973.jpeg

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomniałem dodać że w adapterze trzeba przestawić suwaczek na output.

• #12 11 Sie 2015 13:20
    rush111
    Poziom 2  

Witam.
    A co zrobić jak w TV nie ma złączy euro i wyjście audio jest tylko w formie audio optical out a wzmacniacz ma wejścia typu chinch ?

• #13 11 Sie 2015 16:21
    leszekpo59
    Poziom 25  

rush111 napisał:
    Witam.
    A co zrobić jak w TV nie ma złączy euro i wyjście audio jest tylko w formie audio optical out a wzmacniacz ma wejścia typu chinch ?

Witaj. Wyjście z TV cyfrowe należy połączyć przewodem optycznym:

połączyć z przetwornikiem cyfrowo analogowym

i przewodem:

podłączyć do wzmacniacza. Pozdrawiam.

• #14 11 Sie 2015 16:59
    rush111
    Poziom 2  

Dzięki leszekpo59 za info w międzyczasie znalazłem takie konwertery na alle... i chciałbym jeszcze dopytać czy tego typu konwertery jak ten który pokazałeś na zdjęciu dają jakiś w miarę dobry sygnał na wyjściu analogowym ? Jeśli masz jakąś wiedzę na ten temat to proszę o info .
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .

• #15 11 Sie 2015 17:17
    leszekpo59
    Poziom 25  

Witaj. Czytałem gdzieś na tym forum, że jakość nie powala, ale ludzie jednak korzystają z tego typu urządzeń. Osobiście nie posiadam tego konwertera. Pozdrawiam.

• #16 11 Sie 2015 18:02
    rush111
    Poziom 2  

Dzięki . Chciałbym wykonać takie połączenie , aby od czasu czasu odtworzyć jakiś koncert rockowy z pendrive`a na TV i dźwięk puścić na stary ale jary wzmacniacz Sony z Altusami 140 i dlatego nie wymagam jakiejś super jakości sygnału bo i tak powinno to brzmieć lepiej niż na głośniczkach z telewizora . Także zaryzykuję i kupię taki konwerter tak jak podpowiedziałeś .
    Pozdrawiam .

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty