X
  • #1 14 Feb 2011 11:57
    Andrze22
    Level 7  
    Helpful post? (+1)
    Mam pytanie. Kupiłem ostatnio telewizor LG 42PJ250 i chciałbym podłączyć do niego subufer 5+1. Niestety telewizor nie posiada wyjść audio czincz jedynie z wyjść jest wyjście optyczne audio. Niestety Subufer ma wejście na czyncze więc tak sobie myśle że posiadam DVD z wyjściem optycznym. dodatkowo posiada ono wyjścia audio czincz oraz wyjścia do podłączenia systemu głośników 5+1. I tu zaczyna się moje pytanie. czy Jeśli podłącze DVD z telewizorem przewodem optycznym a do dvd podłącze system głośników to czy dzwięk mi pójdzie??
    Chcę oglądając TV i mieć dzwięk z subufera oraz z 5 głośników
    Poniżej dodaje przykładowe 2 schematy instalacji którą chciałbym zrobić.
    Bardzo proszę o odpowiedź czy to zadziała lub sugestię jak można takie coś podłączyć żeby działało

Podłączenie Telewizora LG 42PJ250 za pomocą Kabel Optycznego Podłączenie Telewizora LG 42PJ250 za pomocą Kabel Optycznego
  • #2 14 Feb 2011 12:04
    KJaniczak
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Nie będzie Ci to działać z prostego powodu, w DVD masz wyjście optyczne a nie wejście.

Dodano po 1 [minuty]:

Ale możesz to podłączyć kablem euro-cinch, są takie bez problemu do kupienia specjalnie do audio.
  • #3 14 Feb 2011 13:37
    Andrze22
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Przez euro to tylko chyba tylko z DVD do telewizora dźwięk będzie przechodził. Mi trzeba coś przez co będę mógł wypuścić dźwięk z telewizora na głośniki (coś jak amplituner ale to odpada bo dosyć drogie jak dla mnie). Z telewizora mam jedynie wyjście audio optyczne więc potrzebuje czegoś do czego będę mógł wpiąć złącze optyczne. A dopiero z tego żeby dźwięk był rozprowadzany na głośniki.
  • #4 14 Feb 2011 18:22
    KJaniczak
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Przez euro też masz wyjście audio!
  • #5 15 Feb 2011 10:20
    Andrze22
    Level 7  
    Więc jeśli będe miał podłączone do tv dekoder przez euro1 a z euro2 będę miał wypuszczoną fonie to będzie mi chodził dzwięk na głośnikach??
    Przy okazji podaje jakie posiadam złącza w moim TV może ktoś coś mi doradzi
    RF - antenowe, Scart Full/Half, Component,Cyfrowe wyjscie audio(optyczne),HDMI/HDCP 1 - 1.3 ver. (1 Port PC Mode, Simplink),
    RGB D-sub (15 pin)
    PC audio
    RS-232C (serwisowy)
    AV - wejście
    HDMI - 1.3 ver. (Simplink)
    CI (Common Interface)
    USB 2.0
  • #6 15 Feb 2011 12:01
    kazikszach
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Z czego masz sygnał, z dekodera czy z anteny?
  • #7 15 Feb 2011 13:15
    Andrze22
    Level 7  
    Z dekodera i z komputera PC do tv
  • #8 15 Feb 2011 22:56
    Andrze22
    Level 7  
    Informuje wszystkich mających podobny problem że centrum LG przekazało mi informację że aby mieć dodatkowe wyjścia dzwięku z tv wystarczy wpiąć specjelne przejściówke z euro na czincze w wejście euro av2 w tv. do tej przejściówki spokojnie można podłączać jakikolwiek odbiornik dzwięku. dziękuje również z góry wszystkim któży starali mi pomóc.
  • #9 09 Sep 2011 11:03
    cipro
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    mam podobny problem z Lg lw5500 a możesz zapodać jakąś fotografie lub link do tejżej przejściówki z euro na czincze w wejście euro av2 w tv
  • #10 09 Sep 2011 11:13
    egon42
    Level 36  
  • #11 09 Sep 2011 12:54
    Andrze22
    Level 7  
    To jest ta przejściówka
    Podłączenie Telewizora LG 42PJ250 za pomocą Kabel Optycznego

Tylko kolego podpowiem. jeśli będziesz miał już podłączone nagłośnienie trzeba wyciszać tv ponieważ dźwięk z telewizora nie zgrywa się podłączonym nagłośnieniem. jest małe opóźnienie na dźwięku wysyłanym do podłączonego sprzętu i powstaje pogłos. Ja mam podłączony zestaw 5.1 więc głos z tv zupełnie nie jest niepotrzebny:)

http://obrazki.elektroda.pl/3298868600_1315564973.jpeg

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomniałem dodać że w adapterze trzeba przestawić suwaczek na output.
  • #12 11 Aug 2015 13:20
    rush111
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    A co zrobić jak w TV nie ma złączy euro i wyjście audio jest tylko w formie audio optical out a wzmacniacz ma wejścia typu chinch ?
  • #13 11 Aug 2015 16:21
    leszekpo59
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    rush111 wrote:
    Witam.
    A co zrobić jak w TV nie ma złączy euro i wyjście audio jest tylko w formie audio optical out a wzmacniacz ma wejścia typu chinch ?

Witaj. Wyjście z TV cyfrowe należy połączyć przewodem optycznym:
    połączyć z przetwornikiem cyfrowo analogowym
    i przewodem:
    podłączyć do wzmacniacza. Pozdrawiam.
  • #14 11 Aug 2015 16:59
    rush111
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Dzięki leszekpo59 za info w międzyczasie znalazłem takie konwertery na alle... i chciałbym jeszcze dopytać czy tego typu konwertery jak ten który pokazałeś na zdjęciu dają jakiś w miarę dobry sygnał na wyjściu analogowym ? Jeśli masz jakąś wiedzę na ten temat to proszę o info .
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .
  • #15 11 Aug 2015 17:17
    leszekpo59
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Witaj. Czytałem gdzieś na tym forum, że jakość nie powala, ale ludzie jednak korzystają z tego typu urządzeń. Osobiście nie posiadam tego konwertera. Pozdrawiam.
  • #16 11 Aug 2015 18:02
    rush111
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Dzięki . Chciałbym wykonać takie połączenie , aby od czasu czasu odtworzyć jakiś koncert rockowy z pendrive`a na TV i dźwięk puścić na stary ale jary wzmacniacz Sony z Altusami 140 i dlatego nie wymagam jakiejś super jakości sygnału bo i tak powinno to brzmieć lepiej niż na głośniczkach z telewizora . Także zaryzykuję i kupię taki konwerter tak jak podpowiedziałeś .
    Pozdrawiam .
  Search 4 million + Products
Browse Products