X

matiz kontrolka układu elektrycznego silnika

iwonabo 14 Feb 2011 18:20
  • #1 14 Feb 2011 18:20
    iwonabo
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Mam problem z kontrolką check w Matizie. Zapala się podczas jazdy tylko wtedy gdy mam włączone naraz reflektory i nawiew. muszę się wtedy zatrzymać zgasić auto i ponownie zapalić. po tym jak stojąc na światłach skrzyżowania chciałam zrestarować auto nie mogłam już zapalić i udałam się z tym problemem do autoryzowanego zakładu gdzie przeprowadzili badanie komputerowe układu elektrycznego silnika i stwierdzili że problemem jest alternator (jego uzwojenie), który zresztą naprawili za ok 250 zł. niestety problem nadal się pojawia tzn auto jeździ, nie mam już problemu z zapaleniem auta, nie mniej jednak kontrolka nadal zaświeca się podczas jazdy (ale tylko wtedy gdy naraz są włączone nawiew i reflektory) i świeci się światłem ciągłym do czasu gdy nie zrestartuję auta. dodam jeszcze informację, że rok temu kupiłam nowy akumulator o parametrach 12V, 35Ah, 240A - model 257CB, parametry te różnią się nieco od parametrów poprzedniego akumulatora (tylko nie pamiętam jakie to były parametry). jeżeli ktoś z Was wie w czym problem byłabym bardzo wdzięczna za udzielononą mi pomoc lub poradę
  • Helpful post
    #2 14 Feb 2011 18:52
    Removed
    Helpful post? (0)
    Ciężko będzie przez forum ,musisz podjechać do papraków i niech poprawią.Trzeba by odczytać błędy i podać opis lub numer ,skoro świeci check to powinno cos zarejestrować a nie wiemy co.Sprawdzić napięcie zasilania na sterowniku i jego masy jak i ładowanie.
  • #3 15 Feb 2011 08:52
    iwonabo
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    dzięki, chyba tak zrobię, ale pewnie znowu będę musiała płacić. szczerze powiedziawszy miałam nadzieję że to ma jakiś związek z akumulatorem. pozdrawiam
  • Helpful post
    #4 15 Feb 2011 09:53
    tysiak1988
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Tutaj masz napisane jak odczytywać błędy http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=108227&highlight=matiz+b%B3edy&sid= jak następnym razem Ci sie tak stanie to odczytaj.
  Search 4 million + Products
Browse Products