Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

matiz kontrolka układu elektrycznego silnika

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> matiz kontrolka układu elektrycznego silnika
Autor
Wiadomość
iwonabo
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 14 Lut 2011 19:20   

matiz kontrolka układu elektrycznego silnika

Witam
Mam problem z kontrolką check w Matizie. Zapala się podczas jazdy tylko wtedy gdy mam włączone naraz reflektory i nawiew. muszę się wtedy zatrzymać zgasić auto i ponownie zapalić. po tym jak stojąc na światłach skrzyżowania chciałam zrestarować auto nie mogłam już zapalić i udałam się z tym problemem do autoryzowanego zakładu gdzie przeprowadzili badanie komputerowe układu elektrycznego silnika i stwierdzili że problemem jest alternator (jego uzwojenie), który zresztą naprawili za ok 250 zł. niestety problem nadal się pojawia tzn auto jeździ, nie mam już problemu z zapaleniem auta, nie mniej jednak kontrolka nadal zaświeca się podczas jazdy (ale tylko wtedy gdy naraz są włączone nawiew i reflektory) i świeci się światłem ciągłym do czasu gdy nie zrestartuję auta. dodam jeszcze informację, że rok temu kupiłam nowy akumulator o parametrach 12V, 35Ah, 240A - model 257CB, parametry te różnią się nieco od parametrów poprzedniego akumulatora (tylko nie pamiętam jakie to były parametry). jeżeli ktoś z Was wie w czym problem byłabym bardzo wdzięczna za udzielononą mi pomoc lub poradę
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2011 19:20   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 14 Lut 2011 19:52pomocny post - solucja   

Re: matiz kontrolka układu elektrycznego silnika

Ciężko będzie przez forum ,musisz podjechać do papraków i niech poprawią.Trzeba by odczytać błędy i podać opis lub numer ,skoro świeci check to powinno cos zarejestrować a nie wiemy co.Sprawdzić napięcie zasilania na sterowniku i jego masy jak i ładowanie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2011 19:52pomocny post - solucja   

Powrót do góry

iwonabo
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 15 Lut 2011 09:52   

dzięki, chyba tak zrobię, ale pewnie znowu będę musiała płacić. szczerze powiedziawszy miałam nadzieję że to ma jakiś związek z akumulatorem. pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lut 2011 09:52   

Powrót do góry

tysiak1988
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Chrzanów

Post#4 15 Lut 2011 10:53pomocny post - solucja   

Tutaj masz napisane jak odczytywać błędy http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=108227&highlight=matiz+b%B3edy&sid= jak następnym razem Ci sie tak stanie to odczytaj.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> matiz kontrolka układu elektrycznego silnika
Strona 1 z 1