X

Zamiana RAW na NTFS bez utraty danych

18 Feb 2011 13:59 PGpgmuzyk
  • #1 18 Feb 2011 13:59
    pgmuzyk
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Na moim dysku zewnętrznym (G) zmienił się system plików na RAW. Na dysku 'wewnetrznym' (partycje C i D) jest NTFS.
    Podłączyłem go dzis i juz w Moim komputerze zdziwiło mnie to ze widniał jako "Dysk lokalny (G)", bo wczesniej mial nadana inną nazwę. Po kliknieciu w niego pojawia sie komunikat:
    "Dysk w stacji dysków G jest niesformatowany. Czy sformatować go teraz?"

Problem polega na tym że bardzo zależy mi na zachowaniu danych które tam są.
    Czy jest jakiś w 100% pewny sposób na zmianę systemu powrotem na NTFS i zachowanie danych?

Czyściłem dziś rejestr RegCleanerem. Chwilę później zauwazyłem tą zmianę nazwy dysku a przy probie uruchomienia go wyskoczył zacytowany wyzej komunikat. Zrobiłem wiec backup rejestru, ale nadal jest to samo, tzn "Dysk w stacji G ejst niesformatowany. itd"
    Nie zagladalem dzis na dysk przed czyszceniem rejestru, wiec nie wiem czy przed tym dzialal, czy moze problem powstał juz wczoraj.

Bardzo proszę o pomoc.
  • #2 18 Feb 2011 18:22
    migol21
    Specjalista HDD Recovery
    Helpful post? (0)
    A co ma rejestr do uszkodzenia logiki dysku.

Na początek podaj to co tu opisane.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html
  • #3 18 Feb 2011 21:14
    pgmuzyk
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ok. Mam nadzieje ze o to chodziło.

Zamiana RAW na NTFS bez utraty danych
  • #4 18 Feb 2011 21:19
    migol21
    Specjalista HDD Recovery
    Helpful post? (0)
    Wgraj plik z załącznika w sektor 63. jeden sektor od 63 do 63 (Boot Copy w Boot)
  • #5 19 Feb 2011 00:42
    pgmuzyk
    Level 7  
    A mozesz troszke jasniej?
    I czy to NA PEWNO jest bezpieczne?
    Bardzo mi zalezy zeby nie stracic tych danych. Jeśli jest duze ryzyko to chyba lepiej podlaczyc go gdzies pod linuxa i zgrac dane, a potem od nwoa sformatowac...
    Tylko ze to bedzie mozliwe dopiero po weekendzie, a wolalbym korzystac z dysku nieco wczesniej niz za 3 dni.
  • #6 19 Feb 2011 20:23
    migol21
    Specjalista HDD Recovery
    Helpful post? (0)
    Masz kopie tego sektora więc możesz zawsze wrócić do poprzedniego stanu a pod Linuxem bez boot sektora nie otworzysz dysku.
  • #7 20 Feb 2011 18:52
    pgmuzyk
    Level 7  
    Aha.
    A moglbysmi napisac krok po kroku jak go wgrac? Bo naprawde nie chcialbym czegos spartolić...
  • #8 20 Feb 2011 19:00
    migol21
    Specjalista HDD Recovery
  • #9 20 Feb 2011 19:14
    pgmuzyk
    Level 7  
    migol21 wrote:
    Wgraj plik z załącznika w sektor 63. jeden sektor od 63 do 63 (Boot Copy w Boot)

Nie rozumiem tego co napisales w nawiasie.

Ale wgrałem ten plik w sektor 63 i teraz po kliknieciu w dysk wyskakuje napis:
    "G:/ jest niedostepny. Niewłasciwy parametr."

Edit:
    Ja chyba cos zle robie, bo sprobowalem tym samym sposobem przywrocic ten plik zawierajacy pierwsze 100 sektorow. No i teoretycznie wszystko powinno wrocic do stanu poprzedniego, a tu nadal wyskakuje "G:/ jest niedostepny. Niewlasciwy parametr."
    :(
  • #10 23 Feb 2011 18:19
    migol21
    Specjalista HDD Recovery
    Helpful post? (-1)
    Kopie boot (boot copy) sektora z pliku wgrać w sektor 63 gdzie powinien być taki sam Boot jak w kopi boot sektora .
  • #11 27 Oct 2013 14:43
    jar-jar17
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    czy ja mogę dołązyć do tematu bo mam podobny problem i pytanie odrazu. czy te 100 pierwszych sektorów jest identyczne dla kazdego dysku czy czymś sie różni
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products