Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Powolne otwieranie stron - 20Mb

km4 22 Lut 2011 21:58
  • #1 22 Lut 2011 21:58
    km4
    Poziom 17  

Siema,
    mam problem z powolnym otwieraniem się stron www. Wszystkie strony strasznie wolno odpalają się w przeglądarkach: chrome, opera, ie, ff.

Mam 2 laptopy. Na pierwszym wszystko pięknie śmiga strony wyświetlają się błyskawicznie po kliknięciu enter, ładowanie filmików itd lux.
    Natomiast na drugim laptopie o dziwo strony powolnie, jakbym korzystał z modemu. Mozolnie a czasami w ogóle nie dochodzi do odpalenia strony, muszę klikać w odśwież.

Przeskanowałem laptop i nic nie wykazało, czysty. (Skan: Malwarebytes' Anti-Malware i Doktorem)

Nie wiem jak to możliwe. Internet mam w osiedlowej sieci nawet 20mb.
    Laptop z vista.

SS:

Macie jakiś pomysł na takie co?

• #2 22 Lut 2011 22:13
    vampire86
    Poziom 35  

1. Podaj dokładną specyfikację tego notebooka.
    2. Czy sprawdzałeś jakie jest obciążenie sieci na ww. notebooku?

• #3 22 Lut 2011 22:21
    km4
    Poziom 17  

Laptop: HP Compaq presario cq61, intel core2 duo t6400 @2.00GHz, 4GB Ram, Vista home sp2

2. nie wiem czym to miałbym sprawdzić. Sieć jest używana w tej chwili przez 1 laptop. Właśnie ten.

• #4 23 Lut 2011 00:25
    vampire86
    Poziom 35  

km4 napisał:
    2. nie wiem czym to miałbym sprawdzić. Sieć jest używana w tej chwili przez 1 laptop. Właśnie ten.

CTRL + SHIFT + ESC następnie zakładka sieć. Obserwuj jak się będzie zmieniał wykres podczas wykonywania różnych czynności, w tym otwierania stron www. Również analogicznie obejrzyj potem zakładkę wydajność. Być może coś Ci mieli notebook w sieci (zakładka sieć), bądź coś przeciąża sprzęt (zakładka wydajność), stąd wolne otwieranie stron.

• #5 23 Lut 2011 09:38
    km4
    Poziom 17  

Nie powinno tak być raczej.
    Sieci są całkiem ok nie ma skoków dużych itd wykres czyściutki. Za to na wydajności o dziwo pisząc tego newsa mam użycie pamięci 1,81GB i użycie procka do 10%. Odpalono 84 procesy. Na pasku mam tylko (chrome 4 zakładki, opera 3 zakładki, komunikator i menadżer zadań)

Dziwi mnie właśnie to, że użycie pamięci takie wysokie.
    Patrząc na obciążenie CPU, dochodzi nawet do 100% gdy ładuje jakąkolwiek nowo otwartą stroną.

Używam NOD32 z wyłączoną opcją Heuristics.

/edit:
    Usunąłem NOD32 i zainstalowałem avasta. Zużycie pamięci 1,23GB, 79 procesów.

Nie mam pojęcia co dalej może mi mulić strony i laptop przy otwieraniu www procek 50-100%

• #6 23 Lut 2011 12:11
    rumarcin11
    Poziom 10  

ja bym twoim miejscu od nowa instalował system nie wiadomo co może być.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty