Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Samsung R540 i wymiana klawiatury

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Samsung R540 i wymiana klawiatury
Autor
Wiadomość
Melośmiacz
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 23 Lut 2011 19:08   

Samsung R540 i wymiana klawiatury

Zwracam się z wielką prośbą o chociażby krótką wskazówkę jak się zabrać do wyjęcia klawiatury z modelu Samsung R540.
Proszę mi wierzyć, szukałem instrukcji chyba dwa dni, opadłem z sił.
Samsung nie wypuszcza takich dokładnych serwisowych pdf, instrukcja to tylko krótkie zapoznanie z laptokiem i nic poza tym.
Telefonowałem do serwisu, ale najpierw nie chcieli podać sposobu, że niby nie mogą podawać takich informacji, ciekawe jakie mogą podawać:-), ostatecznie podali "odkręci Pan dwie śrubki od klawiatury i wyjdzie" Ten sposób jest chyba dobry dla R580 (widziałem na youtube, łatwo wychodzi) ale tutaj nabieram z każdą godziną przekonania, ze jest inaczej. Te śrubki odkręciłem jako pierwsze, są wyraźnie oznaczone KBD. to żaden problem, klawiatura jest nadal mocno osadzona i obudowana dookoła.

Może ktoś miał do czynienia.
Nie chcę połamać ramki dookoła.

Przesyłam parę zdjęć.

Samsung R540 i wymiana klawiaturySamsung R540 i wymiana klawiaturySamsung R540 i wymiana klawiaturySamsung R540 i wymiana klawiatury

Pozdrawiam.
Powrót do góry

misiolowaty
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: wrocław

Post#2 23 Lut 2011 19:12   

Re: Samsung R540 i wymiana klawiatury

najpierw od spodu odkręcasz śrubki które trzymają klawierkę (nie wiesz które - odkręć wszystkie :), później podważasz (delikatnie zeby nie połamać!) obudowę głośniczków (między monitorem a klawierką ten pasek z czarnego plastiku). Wtey zostaje już wylko delikatnie unieść całą klawiaturkę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2011 19:12   

Powrót do góry

Melośmiacz
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 23 Lut 2011 19:26   

Dzięki za szybką, reakcję.
Czy jesteś pewien, że to jest sposób na R540?
Miałem okazję rozbierać parę laptopów i faktycznie, to częsty krok do wyjęcia klawiatury.

W tym przypadku także pierwsze moje działania to wykręcenie dokładnie tak jak mówisz: śrubek od klawiatury oraz innych pobocznych (na zapas).

Po śrubkach właśnie zabrałem się za tę belkę gdzie są głośniczki, delikatne podważanie, na parę wkrętaków, ale to cholerstwo siedzi niemiłosiernie mocno, mam wrażenie, ze zaraz strzeli, dlatego zaniechałem.

Może ten laptop jest tak mocno złożony fabrycznie :-)

Gdybym miał pewność, ze tak trzeba może spróbowałbym mocniej.
Dzięki za włączenie się do dyskusji.
Powrót do góry

misiolowaty
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 23 Lut 2011 19:50   

w jakims samsungu takie rozwiazanie mialem, ale czy w tym tak jest to na to nie mam 100% pewnośco
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2011 19:50   

Powrót do góry

Melośmiacz
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 25 Lut 2011 04:58   

Ok, problem rozwiązany, oczywiście metodą prób i błędów.

W serwisie mieli rację wyjmuje się normalnie, trzeba odkręcić tylko dwie śrubki w otworach oznaczonych "KBD". najpierw delikatnie wpychamy parę takich zaczepów znajdujących się na spodzie belki głośniczkowej w stronę ekranu, następnie podważamy klawiaturę tuż przy belce głośnikowej, podważamy w stronę gładzika.

Mój egzemplarz był po prostu bardzo solidnie spasowany.
Gdy się nie jest pewnym sposobu można mieć z tym trochę problemu, dlatego daję wskazówkę.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

misiolowaty
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 25 Lut 2011 17:53   

trzba bylo fotki porobic i zostawic dla potomnych na elektrodzie :)
Powrót do góry

krajak1106
Poziom 1
Poziom 1

Post#7 07 Mar 2011 17:41   

Panowie mam problem. Wyjąłem klawiaturę i teraz nie bardzo wiem czym i jak ją mam wyczyścić (przypadkiem ją zalałem napojem). Macie jakieś rozwiązania? Ktoś już to robił?
Powrót do góry

mamproblemzrzadem
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 19 Sty 2012 20:08   

http://www.youtube.com/watch?v=4UpWRvYIBN8#t=7m15
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2012 20:08   

Powrót do góry

konradzisko
Poziom 1
Poziom 1

Post#9 08 Kwi 2013 00:38   

Muszę wyjąć klawiaturę w moim samsungu r580. Klawiatura mocowana jest od spodu dwoma śrubami i oczywiście jedna zjechała się przy odkręcaniu. I tu moje pytanie czy jak rozwierce jej łepek to czy trzpień śruby wyjdzie "do góry" z klawiaturą? Próbowałem już przyklejać wkrętak ale nic to nie dało. Nie wiem czy rozwiercenie łba pomoże, czy śruba nie trzyma się jeszcze dolnej części obudowy. Miał ktoś może podobny przypadek albo słyszał o jakimś rozwiązaniu?
Powrót do góry

dembu19
Poziom 1
Poziom 1

Post#10 04 Lip 2013 22:42   

Wystarczy rozwiercic lepek srubki i wyjdzie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Samsung R540 i wymiana klawiatury
Strona 1 z 1