Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak zrezygnowac z Cyfra+?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> SAT Początkujący -> Jak zrezygnowac z Cyfra+?
Autor
Wiadomość
asek22
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 24 Paź 2004 21:10   

Jak zrezygnowac z Cyfra+?

Witam

W jaki sposob moge zrezygnowac z Cyfry?
Mam ja od kliku lat i poprostu juz nic ceikawego na niej niema a abonament caly czas podnosza. Macie jakis sposob zeby zrezygnowac i malo sie przy tym denerwowac? ;)
Powrót do góry

Ryszard49
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bydgoszcz

Post#2 24 Paź 2004 21:30   

Re: Jak zrezygnowac z Cyfra+ ....??

Masz problem, Masz duży problem. Moje rozstawanie z tą platformą trwało pół roku i kosztowało dużo nerwów. Zapoznaj się z regulaminem tym który obowiązywał w dniu podpisania umowy.
Powrót do góry

gamid
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Łódż

Post#3 24 Paź 2004 21:42   

Jak zrezygnowac z Cyfra+ ....??

po prosyu piszesz pismo do cyfry w dwóch egzemplazach i na poczcie wysyłasz poleconym za potwierdzeniem odbioru.W tekscie piszesz byle co.no moze nie tak do konca ale w kazdej chwili mozesz zrezygnowac
Powrót do góry

Bonifacy
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 24 Paź 2004 22:02   

Re: Jak zrezygnowac z Cyfra+?

Nie do końca tak. Pierwszą umowę podpisywałeś terminowo a drugą jeśli nie wpłynie wymuwienie (pisemnie do nich) to przedłużają ją na pewien okres czasu. musisz się dowiedziec bo okres może wynosić albo jeden miesiąc albo półroku albo rok (przynajmniej tak było w wizjTV). Tak czy siak mósisz napisać wypowiedzenie umowy wysłać to poleconym i oni maja miesiąc na to aby rozwiązać z toba umowę. Jeśli ci nie rozwiążą możesz nie płacić abonamentu i na podstawie wypowiedzenia i kwitku z poczty (dobrze ze bybyło to notarialnie potwierdzone) możesz swoich praw ubiegać w sądzie.

Ale sąd to aby taka ewentualność z regóły nie ma kłopotów.
Powrót do góry

kasprzyk
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Wielkopolska

Post#5 24 Paź 2004 22:04   

cześć

jeżeli już "odsłużyłeś" swoje, to zwróc uwagę w umowie, jakie są warunki rezygnacji. Nie wiem czy nadal obowiązuje 3-miesięczny czas wypowiedzenia - ale liczony od momentu, kiedy oni zaakceptują Twoją reyzgnacje. Czym wcześniej zaczniesz, tym wcześniej zakonczysz korzystanie z ich usług ;) , ale pamiętaj, że nie ominą Cię telefony typu: mamy dla Pana secjalną ofertę.... :)
musisz być stanowczy, bo inaczej będą często wydzwaniać...
Powrót do góry

wojtek12345
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Olsztyn

Post#6 24 Paź 2004 22:24   

Nie wiem jak to wygląda obecnie, ale w przeszłości Cyfra często zmieniała regulamin, a każda zmiana regulaminu upoważniała do natychmiastowej rezygnacji z usług tej firmy. Ja kiedyś wykorzystałem taki moment i pomimo tego, że miałem umowę przedłużoną na dwa kolejne lata, po kolejnej zmianie regulaminu podziękowałem za usługi. Tak jak pisze kolega wyżej miałem później kilka telefonów z namowami, specjalnymi ofertami, ale nie dałem się naciągnąć.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Paź 2004 22:24   

Powrót do góry

asek22
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 25 Paź 2004 11:52   

Dzwonilem do biura obslugi klienta z pytaniem jak zrezygowac to wypytali sie mnie wszystkiego jak na policji ;) i oczywiscie musialem podac powód dlaczego chce zrezygnowac.Okres wypowiedzenia to sa 3 miesiace czyli w moim przypadku byl by to koniec stycznia.Wiec zabieram sie za pisanie podania i bedzie dobrze jak mi to latwo przejdzie. ;)
Powrót do góry

lili04
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 03 Sty 2009 22:41   

witam ja takze chce cyfrze podziekowac czy mogl by mi ktos podpowiedziec jak ma byc ulozony ten list rezygnacyjny,co tam mam napisac
Powrót do góry

Yaga
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Katowice

Post#9 03 Sty 2009 23:34   

Masz umowę z Cyfrą, więc spojrzyj - tam musi być o tym napisane.
Nie ma żadnej specjalnej formy wymówienia - nic nie musisz wyjaśniać ani uzasadniać - chodzi tylko o to aby przekazać im swoją wolę o rozwiązaniu umowy. Nie piszę o szczegółach bo nie wiem kiedy zawierałeś umowę - w ostatnich latach były tam wprowadzone zmiany.
W umowach Cyfry, abonent traktowany jest jak ich poddany i pomimo że zaskarżał to podobno Rzecznik Praw Konsumenta - obowiązuje Cię okres wymówienia oraz konieczność złożenia wymówienia na pismie.
Szczegóły trwania wymówienia znajdziesz w umowie lub zapytaj na infolinii - reasumując - najszybciej pisz do nich pismo: ... rezygnuje z dalszego korzystania z usług operatora C+ od najbliższego terminu określonego moją umową. Prosisz o potwierdzenie przyjęcia rezygnacji. Oczywiście podajesz wszystkie swoje dane i wysyłasz to listem poleconym a nawet listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Powrót do góry

lili04
Poziom 2
Poziom 2

Post#10 04 Sty 2009 13:47   

umowe zawieralam rok temu ,w umowie pisze 3 miesieczne wypowiedzenie.chwytm sie za pisanie i im posle.dzieki serdeczne pozdrawiam:-))
Powrót do góry

lukas7
Poziom 13
Poziom 13

Post#11 04 Sty 2009 19:07   

Cyfra chyba się poprawiła (rezygnowałem jak pojawiło się n) nie było problemów natomiast po raz pierwszy były problemy- ale najważniejsze aby postępować wg umowy a jeśli Cyfra jest naiwna i po rezygnacji każe płacić to się nie przejmować tylko oglądać(jak działa)a nie płacić...
Powrót do góry

zygus2
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Poznań

Post#12 04 Sty 2009 19:13   

Mnie niestety także dopadł 3miesięczny okres wypowiedzenia. Co innego jeżeli jeszcze przed zakończeniem czasu umowy napiszemy pismo że rezygnujemy - chyba 2 tygodnie na to mamy. Wtedy z dniem końca umowy na papierze kończy się nasza umowa.
Powrót do góry

K.Krzysztof
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Bydgoszcz

Post#13 22 Mar 2009 13:43   

Witam.
Też dojrzałem do rezygnacji z usług Cyfry +
Właśnie piszę wypowiedzenie i mam wątpliwości co do adresu pocztowego na który powinienem wysłać formalne wypowiedzenie.
Czy to jest ten ?
CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o., 00-971 Warszawa skr. Poczt. 8
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Mar 2009 13:43   

Powrót do góry

dzac4
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Mazowieckie

Post#14 22 Mar 2009 14:00   

Panowie pretensje do siebie pilnować terminów!
Lili04 to że teraz napiszesz wiele nie zmieni na umowie masz napisane na ile ją zawarłeś i bez konsefkwencj z twojej strony wcześniej jej nie rozwiążesz.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Mar 2009 14:00   

Powrót do góry

ansat
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: "-"

Post#15 22 Mar 2009 20:44   

Adres C+: Canal+ cyfrowy 02-100 Warszawa skr.poczt. 8
Powrót do góry

suzam
Poziom 7
Poziom 7

Post#16 22 Mar 2009 22:59   

nie wiem skąd taki macie problem.Poprostu piszesz ze od dzisiejszego dnia za 3mce mają ci nie wysyłac sygnału i ze po tym terminie nie bedziesz placic i koniec.Oczywiscie będą cię nagabywac/dodawac kanały abys został/ale nie zgadzaj sie i wyłł
Powrót do góry

grzesiulek5
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Szepietowo

Post#17 23 Mar 2009 09:41   

Po pierwsze najważniejszy jest podstawowy okres umowy zawierany na czas jakiś..W umowie jest opisany okres wypowiedzenia.Jeśli nie ma ?-są to trzy miesiące.Po drugie jeśli podstawowy okres mija to umowa przedłużana jest automatycznie o kolejny okres umowy przy czym na czas
nieokreśłony ale zawsze z trzy-miesięcznym wypowiedzeniem(i nie odz dzisiaj tylko od dnia rozliczeniowego)No i mając taką wiedzę pidzemy rezygnację w której nie musimy wcale pisać powodu....W kopertę i wysyłamy listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.Ot i cała procedura:)
Powrót do góry

ArtS007
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Jelenia Góra

Post#18 24 Mar 2009 14:34   

Też przymierzam się do rezygnacji, więc nie wiem, jak to wygląda w praktyce, ale na pewno obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Nie dotyczy on umów promocyjnych. Te należy przetrwać do końca.

We wniosku określamy jedynie wolę rezygnacji. Co innego, że będą z pewnością dzwonili i nakłaniali do pozostania. To normalne. To samo przeszedłem przy rezygnacji z Plusa.

Szkoda, że dbałość o klienta rozpoczyna się w momencie podejmowania decyzji o rozstaniu. Normalnie dba się wyłącznie o nowych klientów mamiąc ich promocjami.

ArtS :)
Powrót do góry

ansat
Poziom 19
Poziom 19

Post#19 25 Mar 2009 13:13   

W regulaminie który musisz otrzymać przy podpisywaniu umowy wszystko jest napisane.Kara 300 zł za zerwanie umowy terminowej to prawda.Co do jakości obrazu to jest tak jak pisze kol. kocur108.Jaki masz dekoder?
Powrót do góry

h jaworski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Tychy

Post#20 25 Mar 2009 13:41   

Nie zapominajcie też w terminie chyba 2 tygodni zwrócić tunera z kartą kablami i wszystkim co było jak żeście go dostali (jeżeli nie jest waszą własnością ) bo jak się spóźnicie chociażby 1 dzień to zaraz wam naliczą karę z 200zł i nie ma dyskusji zapuka do was firma windykacyjna .
Powrót do góry

kerad85
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Syców

Post#21 10 Maj 2009 10:33   

Już niebawem bez żadnych konsekwencji będzie można zrezygnować z Cyfry+, jako że podnoszą ceny abonamentów. Z tego co wiem, to właśnie wysyłają nowe umowy do abonamentów.
Ja rezygnuję z dniem 1 lipca od kiedy to wchodzą podwyżki.
Powrót do góry

ansat
Poziom 19
Poziom 19

Post#22 10 Maj 2009 17:14   

Trzeba złożyć rezygnację w ciągu 7 dni od otrzymania aneksu do umowy.
Powrót do góry

bbxb
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: www.pajacyk.pl

Post#23 10 Maj 2009 20:40   

W sprawie pytań "jak zrezygnować z C+" prosze się udać do Punktu Sprzedaży albo na Infolinię. Można także poprosić pracownika punktu sprzedaży o aktualny Regulamin i samemu postudiować tryby rozwiązywania umowy.

A tutaj prognozowane szczegóły podwyżki:

http://media2.pl/media/50715-drozsza-cyfraplus-na-wakacje.html?utm_source=internal&utm_medium=link&utm_campaign=popularne

Szerokości, bajo.
Powrót do góry

aplauz
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Sulechów

Post#24 18 Maj 2009 09:12   

ansat napisał:
Trzeba złożyć rezygnację w ciągu 7 dni od otrzymania aneksu do umowy.

Ciekawe, jak Ci udowodnią kiedy otrzymałeś pismo. Dobre :D:D:D. Wysyłają je zwykłym listem, więc zawsze możesz powiedzieć ŻE ŻADNEGO LISTU NIE DOSTAŁEŚ, albo dostałeś WCZORAJ. Testowane już przez wielu: spróbujcie wysłać do C+ rezygnację zwykłym listem poleconym - macie jak amen w pacierzu, że Ci kretyni powiedzą Wam kłamstwo w żywe oczy, że żadnego listu nie dostali. Wysyłajcie TYLKO ZA POTWIERDZENIEM ODBIORU.

BR
AM
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Maj 2009 09:12   

Powrót do góry

vonSchnitzel
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#25 24 Maj 2009 18:32   

A czy można wysłać za potwierdzeniem odbioru na skrytkę pocztową?
Bo taki właśnie adres do korespondencji podaje cyfra. Czy może wysyłaliście na jakiś inny adres?
Powrót do góry

dzac4
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Mazowieckie

Post#26 24 Maj 2009 18:36   

Ten adres który podaje cyfra.Masz potwierdzenie i nie ma się czym martwić.
Powrót do góry

aplauz
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Sulechów

Post#27 24 Maj 2009 20:39   

Skrytka pocztowa raczej Ci nie pokwituje odbioru. Adres wysyłki: CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa.

BR
AM
Powrót do góry

bbxb
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: www.pajacyk.pl

Post#28 24 Maj 2009 20:58   

Cytat:
CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa

Aby doszło szybciej polecam wysyłać z dopiskiem: Dział Obsługi Abonenta.
Powrót do góry

plomka
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Katowice

Post#29 26 Maj 2009 15:23   

Witam,

Jeśli zbliża się okres umowy, to aby z niej zrezygnowac, należy na miesiąc przed czyli w 11 miesiącu (jeśli na rok była umowa) 17 (na 18 miesięcy) lub 23 czy 35 odpowiednio - w formie pisemnej wypowiedziec umowe. Wystarcza 3 zdania, typu Jan Kowalski, Adres, Nr Abonenta, Z dniem xx.xx.xxxx wypowiadam umowę abonentową C+, zawartą w dniu pomiędzy Jan Kowalski a C+. Wypowiedzenie ze skutkiem na dzień (dzeń/miesiąc/rok kiedy umowa się normalnie kończy)

Jeśli jednak minął okres umowy np 12 miesięcy od podpisania, wówczas umowa się przedłuża na czas nieokreślony, i wypowiedzenie wówczas obowiązuje z okresem 3 miesięcy.
I wtedy piszemy pismo j.w. ale dzień rozwiązania ustalamy na od teraz + 3 miesiące. I nie ma zmiłuj się, jak nie zapłacisz - to cię KRUK będzie ścigał.

A - i wysyłasz pisemko do BOA, no i rzecz jasna poleconym!!
Powrót do góry

karol820
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: łódź

Post#30 29 Maj 2009 21:23   

witam,dziś zadzwonił do mych drzwi akwizytor firmy EUROACTIV i zaproponował CYFRĘ+.Gość miał gadane i głupi się zgodziłem.podpisałem tylko:
- ZAMÓWIENIE NA ZAWARCIE UMOWY O ABONAMENT CYFRY+
-ZAMÓWIENIE INSTALACJI ZESTAWU DO ODBIORU CYFRY+
Monter ma przyjćś jutro by wszytko zamontować,pobrac 299zł + za materiał i chyba podpisać umowe

Czy mogę się jeszcze wycofać z tego ?
Nie dlatego że wyczytałem negatywne opinie o tej firmie, ale w sumie to ja nie oglądam tv,nawet nie mam teraz żadnej anteny.Nie wiem co mnie poniosło.

Więc jak i czy mogę grzecznie podziękować instalacji i abonamentu?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> SAT Początkujący -> Jak zrezygnowac z Cyfra+?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny