X

Ibiza II FL wymiana i działanie poduszek powietrznych

bercik89 24 Feb 2011 20:17
  • #1 24 Feb 2011 20:17
    bercik89
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam Wszystkich,

Trafiła mi się możliwość kupienia w dobrej cenie Seata Ibizy II FL z 2000r. Samochód w przeszłości miał małą kolizję - uszkodzony z przodu po lewej stronie (lekko maska, nadkole, koło i minimalnie drzwi). Samochód został w pełni i profesjonalnie naprawiony i wyklepany. Nie wymieniono jedynie poduszki powietrznej kierowcy.
    Tutaj właśnie powstaje moje pytanie - czy istnieje możliwość, że w momencie kolizji odpaliła tylko poduszka kierowcy? Czy nie powinny przypadkiem odpalić obie przednie poduszki?
    Interesuje mnie także kwestia założenia nowej poduszki/poduszek. Jaki to mniej więcej koszt i jakie elementy należałoby wymienić?
    Dodam, że poza ww wadą samochód jest na prawdę zadbany - zarówno mechanicznie jak i kosmetycznie. Silniczek pracuje równiutko a wszystkie przeglądy i badania autko przechodzi bez najmniejszych problemów.
  • #2 24 Feb 2011 20:23
    macvir
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (0)
    tak jest mozliwosc, bo seatcik moze byc wyposazony w wylacznik poduszki pasazera (dla fotelikow dzieciecych) lub np. mate pasazera (w co mocno watpie) albo tylko wlacznik po lewej stronie lub po prostu fabrycznie mial 1 poduszke

naprawa to wymiania poduszki kierowcy i crash data w sterowniku airbag
    koszt to poduszka ok 100zl + crash tez 100zł
    (TO TYLKO TEORIA)
    pozdrawiam
  • #3 24 Feb 2011 20:27
    trans-serwis
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    macvir za tego crasha w sterowniku poduszek powinieneś mieć bana.
  Search 4 million + Products
Browse Products