X

Płytowy wymiennik ciepła a ogrzewanie wody.

maveric69 02 Mar 2011 18:00
  • #1 02 Mar 2011 18:00
    maveric69
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Ostatnio wpadłem na pomysł aby wykorzystać płytowa wymiennik ciepła do nagrzewania ciepłej wody. Posiadam mieszkanie w bloku w którym nie ma ciepłej wody bieżącej tylko zimna. Jestem posiadaczem 80 l bojlera który nagrzewałem za pomocą 2 kw grzałki. Jestem w trakcie remontu łazienki i wpadłem na pomysł by podłączyć do instalacji wymiennik ciepła (dokładnie weberman ic8th x20, który i tak leży i się kurzy). Na wejściu wtórnym podepnę zimna wodę a wyjście skieruje do wejścia z bojlera. I teraz moje pytanie... Czy ktoś już coś takiego montował? Jaka była jakośc wody na wyjściu z wymiennika? Czy bojler się nagrzewał ? (bojler miał bym zawieszony wyżej jak wymiennik i liczył bym na grawitacje;) ) Co do instalacji c.o to na moim pionie z łazienki jest pompa czterdziestka chyba z grundfosa. Myślę że powinna sobie poradzić. Woda która dochodzi do mnie ma temp. w granicach 45-65 stopni. Jak myślicie sprawdzi się to? Widziałem że Urlich stosuje takie rozwiązania.
  • #2 02 Mar 2011 19:57
    piracik
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (0)
    Bardziej sprawdziłoby się z wężownicą w zasobniku.
    Wymiennik płytowy nie przepuści wody grawitacyjnie (chyba).

Jak to jest od strony prawnej to nie wiem.
  • #3 02 Mar 2011 20:12
    k0s10r
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Wymiennik ma za duże opory hydrauliczne żeby poszło to grawitacyjnie, a co do podgrzewania cwu przez wymiennik płytowy to długo nie pożyje z powodu szybkiego zakamienienia.
  • #4 02 Mar 2011 21:00
    friggo1
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    może lepiej kup sobie solarę albo pompe ciepła

Proszę poprawić błędy pisowni
  • #5 02 Mar 2011 21:06
    piracik
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (+1)
    friggo1 wrote:
    może lepiej kup sobie solarę albo pompe ciepła

Do mieszkania?
  • #6 02 Mar 2011 21:12
    marcinpietruszka
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Nie ma mowy o grawitacji. Prawnie też jest niemożliwe podłączenie się do sieci c.o. w bloku, oczywiście jeśli to nie jest Twoja instalacja.
  • #7 02 Mar 2011 21:16
    friggo1
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    żartuje, marnie to bedzie działać

Proszę poprawić błędy pisowni
  Search 4 million + Products
Browse Products