X

WEBASTO THERMO TOP - spece poszukiwani :)

26 Oct 2004 23:56 BABaMaX
  • #1 26 Oct 2004 23:56
    BaMaX
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam...

Mam wielki problem. Czy posiada ktoś schemat sterownika WEBASTO THERMO TOP?

W zamian mogę udostępnić oryginalną płytę WEBASTO zawierającą wszystkie info na temat webasto, schematy podłączeń różnych modeli itp...
    Przypadkowo zwarłem + wyjścia na pompę wodną z masą i coś strzeliło w sterowniku. Zaczyna pracować ale nie odpala. Wcześniej było OK.

Widoczne jest okopcenie na płytce ale bez schematu ani rusz....

Może jest ktoś kto może mi pomóc. Na elektronice znam się średnio ale myślę że ktoś z wiedzą elektroniczną dałby sobie z tym radę.

pozdrawiam...
  • #2 27 Oct 2004 10:05
    markcc
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Niestety nie mam schematu i nie wiem jak wygląda sterownik.
    Zerknij na płytkę drukowaną może tylko ścieżka się spaliła ?
    Albo styki przekaźnika.

Czasem można takie rzeczy naprawić bez schematu wystarczy cyna i lutownica.

A na przyszłość radze uważać bo czasem sobie człowiek kłopotu może narobić.

Poszukaj jeszcze na zagranicznym google można czasem znaleźć schcemaciki.
  • #3 27 Oct 2004 18:42
    BaMaX
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzisiaj pojechałem do firmy Webasto. Powiedzieli że nie naprawiają tego. Nowy sterownik kosztuje 1250 PLN, więc kupno mija się z celem gdyż całe kompletne urządzenie mozna dostac za około 500 PLN.

Zgodzę sie z tym że powinna wystarczyć lutownica ale trzeba miec jeszcze pojęcie na temat elektroniki. Tym bardziej że jest to laminat dwustronny i lutowany techniką powierzchniową. Na dodatek jescze wszystko polakierowane...

Gdyby właśnie posiadac schemacik mozna byłoby zlokalizowc usterkę.

Jak na razie nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzic...

Pozdrawiam
  • #4 30 Oct 2004 22:14
    Piotrek99
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Ja trochę z innej beczki : właśnie zakładam thermo top do swojej Octavii. Czy mógłbys mi podesłać jakieś materiały jak powinno to być podłączone?Może masz jakieś schematy do Octavii/Golfa/Bory?

Swoją drogą to gdzie można kupić całe urządzenie za 500 PLN? Ja za swoje z pompkami i wydechem dałem 1000 PLN...

Pozdrawiam
    Piotrek
  • #5 31 Oct 2004 15:36
    omed
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Spróbuj zrobic skan lub dobre zdięcia z opisem połączen i zamieść na forum może coś dopatrzymy,co do płyty to był bym zainteresowany.HEJ
  • #6 31 Oct 2004 16:28
    slowmot
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Ano nie bedzie prądzić.....uszkodziłeś wyjscie impulsatora pompy paliwa.Podaj dokładny typ agregatu to spróbuje ci pomóc .Jeśli to jest wersja sterownika z zalanymi elementami za pomocą żywicy to prawdopodobnie czeka cie wymiana sterownika.
  • #7 11 Nov 2004 18:23
    su
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    radzę dorobić sterownik np. na picu.tanio i prosto.
  • #8 15 Nov 2004 12:17
    Klimafrost
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Jak będzie ta płytka ze schematami to postaram sie o kompletny układ Pozdrawiam\
  • #9 15 Dec 2004 11:17
    Jaras61
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam kłopot. Zostałem obdarowany Webastem wodnym. Niestety bez sterownika. Orginalnie w aucie był zegar. Urządzenie było fabrycznie zamontowane we Fordzie Sierra combi policyjna wersja niemiecka. Piecyk mam ja, a zegar poszedł do innego właściciela. Na górze urządzenia jest kostka z 12 stykami kołkowymi w takim układzie "::::::" i nie wiem jak to połączyć żeby działało. Każda para styków to zasilanie pompy paliwa, wody, czujnika temperatury (chyba), i coś jeszcze. Jestem zbyt zielony żeby samemu to spiąć. Nie mogę nigdzie znaleźć typu. Na pompie wodnej jest U4844, ale nie wiem czy to typ pompy czy urządzenia i jakiś numer fabr 17378?
    Jest jeszcze osobna wtyczka chyba do świecy żarowej. Bardzo Proszę o pomoc. Pozdrawiam Jaras
  • #10 16 Dec 2008 23:02
    rysio41
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    koledzy może wiecie dlaczego webasto w audi a4 1998 rok termo top typ dw 50 diesel nie odpala z pilota . wymieniałem baterie i nic . a tylko z niego można chyba uruchomić . może ktoś mi pomoże bardzo będę wdzięczny .
  • #11 01 Mar 2009 12:42
    ZKepowicz
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Przypuszczalnie rozlaczales zasilenie agregatu lub wyjmowales aku. Odbiornik /radio/ moglo stracic pamiec sygnalu z pilota .Musisz go ponownie nauczyc sygnalu z pilota
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products