Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

zimny grzejnik łazienkowy - odpowietrzanie nieskuteczne

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> zimny grzejnik łazienkowy - odpowietrzanie nieskuteczne
Autor
Wiadomość
ownix
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: warszawa

Post#1 Post autora tematu 07 Mar 2011 11:35   

no wiec sytuacja jest taka.
grzejnik jest zimny od kilku dni.
jest to grzejnik łazienkowy zasilany od dołu.
odpowietrzanie nic nie daje z odpowietrznika leci woda .
rurka doprowadzająca i odprowadzająca jest zimna.
mieszkam w 4 piętrowym bloku na 4 piętrze.
u sąsiadów na dole jest ok .
co robić ?

Proszę poprawić błędy pisowni
mod - mirrzo

Powrót do góry

druniu25
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Będzin

Post#2 07 Mar 2011 11:54   

Re: zimny grzejnik

Witam.

Odpowietrzanie samym odpowietrznikiem może nic nie dać - ja tak u siebie miałem. Ponieważ zapowietrzał się sam grzejnik a w "pionie" obieg był.
Spróbuj zrobić coś następującego.
Najpierw zakręć całkowicie grzejnik - wtedy delikatnie kluczem odkręcasz połączenie górne ( za zaworem od strony grzejnika). Oczywiście trzeba coś podłożyć! Jest to dosyć kontrowersyjny sposób odpowietrzania samego grzejnika ale zaręczam, Działa na 100%. Całą operacje trzeba wykonywać dość ostrożnie, żeby nie uszkodzić połączenia - bo wtedy nawet po skręceniu może nastąpić przeciek. Ale jeżeli robi się to ostrożnie ale zdecydowanie to wszystko będzie ok.
Powrót do góry

ownix
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 07 Mar 2011 12:52   

druniu25 napisał:

wtedy delikatnie kluczem odkręcasz połączenie górne ( za zaworem od strony grzejnika). .

tzn za pokrętłem jak łączy się grzejnik z kolankiem z zaworem ?
czy trzeba zakręcić odpływ zwrotny tzn ten co woda idzie z powrotem.
jak odkręce to duzo wody ma zlecieć ?
Powrót do góry

druniu25
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 07 Mar 2011 13:01   

Rozkręcasz połączenie pomiędzy dopływem do grzejnika a zaworem ( przy zakręconym dopływie) Ciśnienie w rurce odpływowej powinno dopchnąć wodę przez cały grzejnik aż do łączenia. Myślę, że nie dużo tej wody. Tak do momentu w miarę równomiernego wypływu (bez "kichnięć"). Tylko jeszcze raz podkreślam Ostrożnie ! I nie rozkręcaj całego - tylko do momentu, w którym powietrze, czy woda zacznie wypływać (tam może być całkiem spore ciśnienie.

Zwróć też uwagę - czy nie masz przypadkiem zablokowanego, zapchanego zaworu dopływu. Bo to może być usterka tego typu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2011 13:01   

Powrót do góry

ownix
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 07 Mar 2011 13:24   

no więc zrobiłem tak jak kolega powiedział , poleciała woda z litr przeleciało (nie było powietrza) ale grzejnik nie grzeje rurka dopływowa tez zimna . jak sprawdzic ten zawór ? zakręcić odpływ , odkręcic grzejnik od zaworu i przekręcić zawór czy woda idzie ? czy jest inny sposób ?
Powrót do góry

druniu25
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 07 Mar 2011 13:26   

Taki jak podałeś - to chyba najprościej
Powrót do góry

ownix
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post autora tematu 07 Mar 2011 14:14   

no wiec tak , odkręciłem zleciała woda z grzejnika , odkręciłem zawór i poleciała woda wiec raczej ok. no to skręciłem wszystko poodkręcałem zawory , odpowietrzyłem i grzejnik zimny... , zaczynam myślec ze jednak cos w pionie , tyle ze pietro nizej jest ok , rurka odpływowa jest zimna dopływowa chłodna, tzn cieplejsza niz odpływowa ale nie jest gorąca ba nawet nie letnia.
Powrót do góry

nikt_ważny
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 07 Mar 2011 14:21   

Najlepiej to zamknąć zasilanie i powrót.
Następnie w miejsce odpowietrznika wkręcić zawór z wężem.(chodzi o duży przepływ)
Końcówkę węża włożyć w miejsce gdzie jest odpływ do kanalizacji.(wanna lub umywalka)
Otworzyć zawór przy wężu a następnie jeden od grzejnika (np. zasilanie)
Po upewnieniu się że leci sama woda bez powietrza powtórzyć to dla drugiego zaworu.(w tym przypadku zamknięte zasilanie a otwarty powrót)
Ważne żeby zrobić to na przemian.
Napisałeś że grzejnik jest zasilany od dołu a więc powietrze może być w poziomych odcinkach rur.
Sam odpowietrznik może sobie nie poradzić.(zbyt mały przepływ)
Ważne żeby to zrobić szybko (bo nie wiesz czy w węźle jest automat uzupełniający) ograniczając spuszczanie wody do niezbędnego minimum.
Brak słyszalnego bulgotania świadczy że w poziomych odcinkach rur nie ma już powietrza.
Jeżeli ono tam jest (powietrze) to usłyszysz to od razu.
Powrót do góry

ownix
Poziom 4
Poziom 4

Post#9 Post autora tematu 07 Mar 2011 14:33   

Re: zimny grzejnik łazienkowy - odpowietrzanie nieskuteczne

no więc mam pytanie na końcu rurki dopływowej , jestem na ostatnim piętrze mam taką "bulwę" z małą czarną nakrętką a przed nią zawór, może to jest popsute , w całym mieszkaniu wszystkie grzejniki działają oprócz tego jednego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2011 14:33   

Powrót do góry

nikt_ważny
Poziom 13
Poziom 13

Post#10 07 Mar 2011 16:54   

Ta "bulwa" to automatyczny odpowietrznik na pionie a czarna nakrętka powinna być poluzowana.
Gdyby jednak z odpowietrznika ciekła woda , należy nakrętkę dokręcić do oporu ale nie na siłę.
Nie należy tam nic wkładać (np. zapałkę) w celu otwarcia odpowietrznika.
Taki odpowietrznik musi działać samoistnie.
Zawór przed odpowietrznikiem służy do odcięcia owego odpowietrznika i jego wymiany bez spuszczania wody ze zładu.

ps. A jaki masz zawór na tym grzejniku ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2011 16:54   

Powrót do góry

ownix
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 Post autora tematu 07 Mar 2011 18:27   

ok zwykły bez termostatu

Proszę poprawić błędy pisowni
mod - mirrzo

Powrót do góry

mirrzo
Moderator - Systemy Grzewcze

Miasto: MOJE Miasto

Post#12 08 Mar 2011 09:20   

Zrób fotki grzejnika i podłączenia go do pionu
Powrót do góry

androot
Moderator
Moderator

Miasto: Kraków

Post#13 08 Mar 2011 09:34   

Zgłoś w Spółdzielni, że mają za niskie ciśnienie wody w instalacji i po problemie.
Powrót do góry

ownix
Poziom 4
Poziom 4

Post#14 Post autora tematu 08 Mar 2011 15:53   

Dzwoniłem podobno ciśnienie jest ok. ale wydaje mi się że nie mają racji.
foto.
Powrót do góry

nikt_ważny
Poziom 13
Poziom 13

Post#15 08 Mar 2011 17:57   

Jeżeli strona zaznaczona na czerwono jest tylko trochę wyżej od tej zaznaczonej na zielono to jest duża szansa że jest to zapowietrzenie.
Jako że jest to ostatnie piętro i obieg odbywa się w przeciwnym kierunku powietrze z tej części nie ma gdzie uciec.
Powrót do góry

ownix
Poziom 4
Poziom 4

Post#16 Post autora tematu 08 Mar 2011 18:26   

no tak , ale grzejnik wisi tak od 2 lat , grzał bardzo ładnie, co robić ?
Powrót do góry

MarudaP
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Józefów

Post#17 08 Mar 2011 18:45   

Jeżeli u góry masz wystarczająco miejsca, to zasilanie daj na górze z lewej, a odpowietrznik na drugim ramieniu.
Powrót do góry

Zbigniew Rusek
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków

Post#18 08 Mar 2011 19:01   

Czy to ten grzejnik na zdjęciu? Jeśli ten, co ma podłączone zasilanie dolne, to odpowietrznik na pionie nie wystarczy, gdyż sam grzejnik sięga wyżej niż ten odpowietrznik, a więc może bardzo łatwo ulec zapowietrzeniu (praktycznie możę się stale zapowietrzać). Koniecznie musi mieć zamontowany odpowietrznik na górze. Warto też pomyśleć o przeróbce, mianowicie grzejnik umieścić niżej, tak, by był zasilany od góry (od lewej strony) a powrót od dołu (albo też od lewej, albo - najlepiej - po prawej - podłaczenie "na krzyż" jest najlepsze). Wieszanie grzejnika na wysokościach to nonsens, gdyż nawet gdyby grzał, to będzie ciepło tylko pod sufitem. Ciśnienie też może być niewystarczające, gdyż pewnie w administracji nie wiedzą, że grzejnik jest tak wysoko zawieszony (ponad odpowietrznik). Może też kryzowanie jest niewłaściwe. Na ostatnim piętrze można nastawę (jeśli to zawór termostatyczny) dać na większą wartość, nawet blisko maksimum temperaturę i tak zreguluje głowica termostatyczna). Warto pamiętać o tym, że odpowietrznik na pionie spełnia swoje zadanie wtedy, gdy jest powyżej najwyżej położonego grzejnika (a grzejnik też dobrze, jak ma swój odpowietrznik).
Powrót do góry

nikt_ważny
Poziom 13
Poziom 13

Post#19 08 Mar 2011 19:33   

Przepraszam bardzo ale nie wiem o czym Panowie piszecie.
Czym się różni grzejnik ze zdjęcia poniżej ?
Estetyką wykonania ale to tutaj nie ma znaczenia.
sposób podłączenia jest jak najbardziej prawidłowy.
Kolego ownix dostałeś "multum" podpowiedzi , zamknij ten grzejnik.(dwoma zaworami)
Poluzuj następnie śrubunek na powrocie i spuść wodę z tego grzejnika do jakiejś miski.
Następnie dokręć śrubunek i powrotnym zaworem napuść wodę do tego grzejnika.
(zawór powrotny to ten na imbus)
Odpowietrz go i dopiero otwórz zasilanie.
I przede wszystkim napisz co zrobiłeś do tej pory.
To że grzejnik wisi od dwóch lat o niczym nie świadczy.
Grzejniki potrafią się zapowietrzyć samoistnie przy zmianie pogody (nagły spadek parametrów).
Powrót do góry

ownix
Poziom 4
Poziom 4

Post#20 Post autora tematu 08 Mar 2011 19:41   

ok wszelkie przeróbki , to i tak po sezonie grzewczym, nie będę sąsiadom wyłączał ogrzewania.
co do położenia grzejnika to do sufitu jest jeszcze 0,5 metra to co widać nad grzejnikiem to załamanie komina a nie sufit. grzejnik ma swój odpowietrznik ale rzeczywiście odpowietrznik pionu jest niżej niż szczyt grzejnika.
Powrót do góry

mirrzo

Miasto: MOJE Miasto

Post#21 09 Mar 2011 00:19   

Stawiam na błędy zgrzewania. Średnice na tyle przewężone, że nie puszczają obiegu CO, bo są zapchane "syfem" z instalacji.
Powrót do góry

ownix
Poziom 4
Poziom 4

Post#22 Post autora tematu 19 Mar 2011 14:13   

witam , ponownie z braku czasu dopiero wczoraj spróbowałem kolejny raz, spuściłem wodę , napełniłem odpływem , odpowietrzyłem grzejnik nadal praktycznie nie grzeje , nie jest lodowaty ale ciepły tez nie. Chyba jednak coś z ciśnieniem w pionie.
Powrót do góry

pablolinda
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Lubelszczyzna

Post#23 16 Kwi 2013 01:09   

Witam mam problem z zapowietrzajacą się drabinką w łazience w kawalerce na parterze w kamienicy. Posiadam dwufunkcyjny piec gazowy który zasila grzejnik w w pokoju i tą nieszczęsną drabinke która jest od połowy zimna , lub letnia. Odpowietrzenie odpowietrznikiem recznym zgodnie z zaleceniami pomaga na krótko po kilku dniach historia sie powtarza . Odpowietrzałem już nawet inym sposobem tzn odkrecajac korek na drabince który jest u góry naprzeciwko odpowietrznika. Słachać jak powietrze ucieka potem zaczyna lecieć woda zakrecam i grzejnik zaczyna być cieplejszy w gornej czesci ale i tak nie osiaga takiej samej temperatury jak w dolnym segmecie. Co moze byc przyczyną takiego stanu rzeczy?? zimny grzejnik łazienkowy - odpowietrzanie nieskuteczne
Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Bytom

Post#24 16 Kwi 2013 07:13   

Jak często dopuszczasz wody do CO? Lekarstwem na Twój kłopot będzie odpowietrznik automatyczny dedykowany typowo do grzejników. Nie wiele większy od tego który masz teraz, tyle że bez obsługowy:)
Powrót do góry

pablolinda
Poziom 14
Poziom 14

Post#25 16 Kwi 2013 11:34   

No własnie doś często raz czasem 2 razy w tygodniu i nie rozumiem skad sie bierze to zapowietrzenie i ciagłe ubywanie wody czasami był okres kiedy dłużej utrzymywało sie ciśnienie a czasami musze częsciej dopuszczać a wycieków nie widać. No i czemu po odpowietrzeniu z obydwu stron drabinka nie jest wszedzie jednakowo goraca .
Powrót do góry

pablolinda
Poziom 14
Poziom 14

Post#26 02 Wrz 2013 11:38   

Taka myśl mi się jeszcze ostatnio wpadła do głowy czy jeśli piec jest wyżej zawieszony niż ta drabinka czy to może być przyczyną zapowietrzania się tego grzejnika?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Wrz 2013 11:38   

Powrót do góry

pablolinda
Poziom 14
Poziom 14

Post#27 20 Paź 2013 16:20   

Zamontowałem w tym roku odpowietrznik automatyczny po prawo bo tego ręcznego nie mogłem wykręcić, ale efekty nie są jakoś bardzo zadowalające, tzn. w górnym obrębie drabinka jest nadal letnia, nie jest tak ciepła jak w dolnym zaznaczonym na zdjęciu. A z tego co wiem grzejniki zawsze bardziej są cieplejsze u góry niż u dołu. Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Dodam że nigdy nie miałam grzejnika drabinki do tej pory to może drabinki zachowują się inaczej, jeśli tak to proszę uświadomcie mnie o tym i jakoś nie mam nawet gdzie tego sprawdzić czy porównać.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> zimny grzejnik łazienkowy - odpowietrzanie nieskuteczne
Strona 1 z 1