Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klej do kloszy lamp - jaki ?

skaktus 09 Mar 2011 22:51 25456 12
  • #1 09 Mar 2011 22:51
    skaktus
    Poziom 37  

Witam.

Byłem zmuszony rozkleić lampy dzienne. Klosz wykonany plastiku. Klejone za pomocą kleju który zmiękł w miarę po podgrzaniu w wrzątku. Jakim klejem teraz zastąpić ten który był fabrycznie ? Czy nadaje się klej w laskach do pistoletów elektrycznych ? Czy lepiej kleić klejem do szyb (choć boję się że jak skleję lampę to potem już kaplica). A może znacie jakieś lepsze rozwiązania ?

• #2 09 Mar 2011 22:54
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Klej na gorąco odpada. Silikon sanitarny odpada. Klej do szyb tak, ale to jednorazowe działanie. Choć chcący wytnie.

• #4 10 Mar 2011 08:02
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Ja wklejam szkła reflektorowe ,używając poliuretanowej masy klejąco-uszczelniającej np. z 2W lub Bolla ,Novola (w tubie do wyciskania). Jest ona "słabsza" niż klej do szyb ponieważ po podgrzaniu np. opalarką można "złączone elementy" rozdzielić( z trudem ale można). Do kupienia w sklepach z materiałami lakierniczymi do samochodów. Pozdrawiam!

• #5 10 Mar 2011 08:44
    zibiii
    Poziom 23  

Ja sklejalem lampy na starym kleju, podgrzewajac krawedzie lampy suszarka/oplarka i dociskajac mocno

• #6 10 Mar 2011 09:57
    skaktus
    Poziom 37  

Też bym skleił na starym kleju, niestety kleju jest tak mało, że lampa nie ma pełnej szczelności.

• #7 10 Mar 2011 16:11
    zmstr84
    Poziom 9  

stary klej jest zazwyczaj szarej barwy tak? :) Jest szary silikon? Jest :)
    Mnie zdarzyło się rozklejać 3 komplety reflektorów i 2 komplety kleiłem na szarym silikonie, jeden komplet kleiłem czarnym - wszystkie jeżdżą do tej pory i nie rozkleiły się i nie parują, więc silikon chyba będzie najlepszym rozwiązaniem. W zasadzie innych środków nie próbowałem stosować

• #8 10 Mar 2011 21:22
    skaktus
    Poziom 37  

Problem w tym, że lampy mają wystający klosz względem podstawy o prawie 5 cm. Są to skośne lampy dzienne które silnie parowały.

• #9 13 Mar 2011 12:09
    martinobmw
    Poziom 11  

ja wklejam klosze na silikon do szkła - [szyb,luster] bezbarwny i nigdy nie miałem problemu z parowaniem

• #10 13 Mar 2011 13:18
    maciejdm1
    Poziom 9  

Ja używałem klej do szyb Bolla -bez problemu póżniej podgrzałem i rozebrałem.

• #11 13 Mar 2011 14:32
    skaktus
    Poziom 37  

Tutaj w sumie nie chodzi o parowanie, tylko o to,żeby w razie czego udało się klosz ściągnąć w razie konieczności, ale też o to, aby plastikowy klosz był mocno przyklejony i nie odpadł.

• #12 11 Kwi 2011 21:49
    Roman_5000
    Poziom 19  

Muszę przykleić szkło do aluminiowej (lub stopu aluminium) obudowy lampy halogenowej.
    Nie zamierzam jej więcej rozbierać. Czy silikon do szkła złapie mi szkło z metalową obudową lampy halogenowej?

• #13 11 Kwi 2011 21:59
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Raczej póżniej już tego nie dasz rady "zdemontować" jeśli zastosujesz "klej do szyb samochodowych". Pozdrawiam!

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME