X

Klej do kloszy lamp - jaki ?

09 Mar 2011 22:51 SKskaktus
  • #1 09 Mar 2011 22:51
    skaktus
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Witam.

Byłem zmuszony rozkleić lampy dzienne. Klosz wykonany plastiku. Klejone za pomocą kleju który zmiękł w miarę po podgrzaniu w wrzątku. Jakim klejem teraz zastąpić ten który był fabrycznie ? Czy nadaje się klej w laskach do pistoletów elektrycznych ? Czy lepiej kleić klejem do szyb (choć boję się że jak skleję lampę to potem już kaplica). A może znacie jakieś lepsze rozwiązania ?
  • #2 09 Mar 2011 22:54
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Klej na gorąco odpada. Silikon sanitarny odpada. Klej do szyb tak, ale to jednorazowe działanie. Choć chcący wytnie.
  • #3 09 Mar 2011 23:05
    pawel-foto
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Technicqll ma w swojej ofercie klej do lamp. Choć ja mówiąc szczerze średnio im ufam.
    http://www.technicoll.pl/
  • #4 10 Mar 2011 08:02
    RobertLodz09
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Ja wklejam szkła reflektorowe ,używając poliuretanowej masy klejąco-uszczelniającej np. z 2W lub Bolla ,Novola (w tubie do wyciskania). Jest ona "słabsza" niż klej do szyb ponieważ po podgrzaniu np. opalarką można "złączone elementy" rozdzielić( z trudem ale można). Do kupienia w sklepach z materiałami lakierniczymi do samochodów. Pozdrawiam!
  • #5 10 Mar 2011 08:44
    zibiii
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Ja sklejalem lampy na starym kleju, podgrzewajac krawedzie lampy suszarka/oplarka i dociskajac mocno
  • #6 10 Mar 2011 09:57
    skaktus
    Level 37  
    Topic author Helpful post? (0)
    Też bym skleił na starym kleju, niestety kleju jest tak mało, że lampa nie ma pełnej szczelności.
  • #7 10 Mar 2011 16:11
    zmstr84
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    stary klej jest zazwyczaj szarej barwy tak? :) Jest szary silikon? Jest :)
    Mnie zdarzyło się rozklejać 3 komplety reflektorów i 2 komplety kleiłem na szarym silikonie, jeden komplet kleiłem czarnym - wszystkie jeżdżą do tej pory i nie rozkleiły się i nie parują, więc silikon chyba będzie najlepszym rozwiązaniem. W zasadzie innych środków nie próbowałem stosować
  • #8 10 Mar 2011 21:22
    skaktus
    Level 37  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Problem w tym, że lampy mają wystający klosz względem podstawy o prawie 5 cm. Są to skośne lampy dzienne które silnie parowały.
  • #9 13 Mar 2011 12:09
    martinobmw
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    ja wklejam klosze na silikon do szkła - [szyb,luster] bezbarwny i nigdy nie miałem problemu z parowaniem
  • #10 13 Mar 2011 13:18
    maciejdm1
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Ja używałem klej do szyb Bolla -bez problemu póżniej podgrzałem i rozebrałem.
  • #11 13 Mar 2011 14:32
    skaktus
    Level 37  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tutaj w sumie nie chodzi o parowanie, tylko o to,żeby w razie czego udało się klosz ściągnąć w razie konieczności, ale też o to, aby plastikowy klosz był mocno przyklejony i nie odpadł.
  • #12 11 Apr 2011 21:49
    Roman_5000
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Muszę przykleić szkło do aluminiowej (lub stopu aluminium) obudowy lampy halogenowej.
    Nie zamierzam jej więcej rozbierać. Czy silikon do szkła złapie mi szkło z metalową obudową lampy halogenowej?
  • #13 11 Apr 2011 21:59
    RobertLodz09
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Raczej póżniej już tego nie dasz rady "zdemontować" jeśli zastosujesz "klej do szyb samochodowych". Pozdrawiam!
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products