Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jak sprawdzić czy jest sygnał?

Chill28 10 Mar 2011 00:02
  • #1 10 Mar 2011 00:02
    Chill28
    Poziom 2  

Witam. Powiedzcie mi proszę jak sprawdzić czy sygnał internetowy leci z gniazdka po kablu do modemu (asmax AR 901)? Niby od kilku dni jest sygnał ale ja nie moge się połączyć z tym internetem i juz zaczynam wątpić w to lub w tych co mi te gniazdko zakladali i w cała ta netie zafajdana. Czy po podłączeniu do gniazdka modemu przy sygnale sa jakieś różnice w diodach? Może sam muszę go jakoś skonfigurować? Pomóżcie mi bo na tych konsultantach nie mam co polegać- banda idiotów.
    Mam łacze z TPSA, może dowiem się czegoś wiecej dzwoniąc bezpośrednio do nich?

• #2 10 Mar 2011 00:23
    arnoldk_20
    Poziom 35  

Chill28 napisał:
    Czy po podłączeniu do gniazdka modemu przy sygnale sa jakieś różnice w diodach?

http://www.netia.pl/files/pomoc/pomoc_pliki/asmax_ar901.pdf
    Str 12 opis diod
    Ja podłączysz wszystkie kable prawidłowo i odczekasz aż modem się zsynchronizuje powinny się świecić wszystkie diody.

Chill28 napisał:

Może sam muszę go jakoś skonfigurować?

Modem należy skonfigurować
    Od str 14.

Chill28 napisał:

Mam łacze z TPSA, może dowiem się czegoś wiecej dzwoniąc bezpośrednio do nich?
    A oni powiedzą aby skontaktować się z Netią bo od nich jest internet.

• #3 10 Mar 2011 00:31
    Chill28
    Poziom 2  

Rozumiem, że jeśli palą się jedynie diody POWER i ETHERNET to sygnał nie dochodzi. i Tu mam już powód do zerwania umowy ponieważ okłamują mnie, że sygnał został puszczony 2 marca..

• #4 10 Mar 2011 00:37
    arnoldk_20
    Poziom 35  

Jak dioda LINK nie świeci się to oznacza że sygnał ADSL nie dociera do ciebie.
    A jak masz podłączone filtry?

• #5 10 Mar 2011 00:41
    Chill28
    Poziom 2  

Nie podłączam bo nie mam telefonu tylko sam internet a gdzieś wyczytałem, że w tym wypadku zadne filtry ani rozdzielacze dołączone do zestawu nie będą potrzebne, gniazdo zamontowane przez "specjalistów" z TPSA więc chyba dobrze - 2 wyjścia RJ-11 , przy obu zero reakcji

• #6 10 Mar 2011 00:47
    arnoldk_20
    Poziom 35  

W takim wypadku powinieneś nękać Netie.

• #7 10 Mar 2011 00:50
    Chill28
    Poziom 2  

Ok dzięki, poczekam do końca tygodnia i daje se spokój, nie chce mi się już gadać z tymi ściemniaczami i tak nic się nie dowiem jak zwykle

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty