Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

C360 Zregenerowana pompa wtryskowa. Ciężko pali . Dymi na biało przy odpalaniu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> C360 Zregenerowana pompa wtryskowa. Ciężko pali . Dymi na biało przy odpalaniu
Autor
Wiadomość
Danielboczkow
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Augustów

Post#1 Post autora tematu 10 Mar 2011 21:41   

C360 Zregenerowana pompa wtryskowa. Ciężko pali . Dymi na biało przy odpalaniu

Witam

Mam ciągnik URSUS c360

Już jakiś czas temu zobaczyłem ze z pompy paliwowej typ wylotem ucieka paliwo, to zapytałem sie mechanika co i jak powiedział aby zregenerować pompę.

tak wiec zrobiliśmy oddaliśmy starą na której ciągnik palił na dotyk.

i odebraliśmy tą zregenerowaną wszystko elegancko poskładaliśmy tak jak było na tamtej.Mieliśmy mały problem żeby połączyc te rurki łaczące wtryski bo jakby to powiedziec nie pasowały trzeba było lekko je podgiąć no i weszły.

wszystko było złożone wyglądało że ciągnik powienien teraz odpalić lecz na początku nawet nie lecial dymek z wydechu. po jakims czasie zaczął lecieć biały ale akumulatory siadły od tego chtałania go. Naładowaliśmy akumulatory ale postanowiliśmy odpalić go za pomocą szarpniecia przez inny ciagnik.
Pierwsze odpalenie było ciężkkie, ale sie udało ciągnik pracował równo na duzych jak i na tych najmniejszych obrotach. Po godzince odpoczynku postanowilismy go odpalić znowu złapał na dotyk.
Następnego dnia był znowu taki problem z odpaleniem. Kopcił na biało zapalał i gasł po chwili:(

Już nie wiem czego to może być przyczyna regulacji tej pompy zy moze czegos innego
dzieki z góry za jakies porady
Powrót do góry

RYKITYKI
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: LUBELSKIE

Post#2 10 Mar 2011 22:10   

Re: C360 Zregenerowana pompa wtryskowa. Ciężko pali . Dymi na biało przy odpal

Mam pytanie czy po regeneracji zalałeś ją olejem ?
Powrót do góry

Danielboczkow
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 10 Mar 2011 22:15   

Tak zalaliśmy ja olejem tyle ile było potrzeba
Powrót do góry

jojna0411
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Łęczna

Post#4 10 Mar 2011 22:27   

To jeszcze napisz ile zapłaciłeś za tą regenerację?
Powrót do góry

Danielboczkow
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 Post autora tematu 10 Mar 2011 22:32   

Dokładnie 300zł
Powrót do góry

jojna0411
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 10 Mar 2011 22:44   

Często to jest pseudo regeneracja, ci wielcy mechanicy ograniczają się często tylko do ustawienia takiego samego ciśnienia na sekcjach i oczyszczenia ją z zewnątrz. Kiedyś ojciec oddał pompę takiemu jednemu to koleś zrobił dokładnie to samo co napisałem i w dodatku zapchał ją towotem. Warto dołożyć te kilka stów więcej i mieć pewność że będzie dobrze zrobiona.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Mar 2011 22:44   

Powrót do góry

Danielboczkow
Poziom 8
Poziom 8

Post#7 Post autora tematu 10 Mar 2011 22:49   

No ale to co ja slyszałem ten mechanik jest polecany robił już nie jedna pompę i u nikogo nie było takich problemów.

Jeśli chodzi o koszt tej regeneracji to w mojej okolicy dowiadywałem sie w paru miejscach i wszędzie była odpowiedź że albo już sie nie zajmujemy regeneracją pomp albo w takich cenach 250-320zł.

Czytałem sporo po forach i jestem ciekaw czy to być może wina regulacji tej pompy??
Powrót do góry

manta
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Elbląg.

Post#8 11 Mar 2011 08:11   

Układ jest nieszczelny, zapowietrza się.
Powrót do góry

tomek130
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Małopolska

Post#9 11 Mar 2011 17:33   

Pompa musi pochodzić kilka godzin jeśli problem sie będzie powtarzał a układ jest szczelny należy sprawdzić wtryskiwacze na próbniku(ewentualnie prze regulować lub wymienić).Jeżeli problem nie ustąpił wymontowujemy pompę i zawozimy do ponownego sprawdzenia, tak czasem sie zdarza.Warto sprawdzić jeszcze luzy zaworowe oraz zaworki na pompce zasilającej.
Powrót do góry

437960
Gość

Post#10 11 Mar 2011 18:06   

Jeżeli palił przed regeneracją (tak piszesz) o czym tu debatować pompa do poprawki.Za 300 zł. nie da się zregenerować porządnie pompy.
Powrót do góry

Danielboczkow
Poziom 8
Poziom 8

Post#11 Post autora tematu 11 Mar 2011 19:05   

no to zobaczymy jak w sobote pójdzie na cały dzień do roboty może bedzie dobrze

napisze w niedziele czy sie coś zmieniło
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Mar 2011 19:05   

Powrót do góry

RYKITYKI
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: LUBELSKIE

Post#12 11 Mar 2011 21:57   

Panowie drodzy jeżeli w całej okolicy takie są ceny napraw to nie rozumiem czemu się nie da za 300 .Rozumiem że w niektórych rejonach kraju mogą być ceny takie czy takie , ale klient nie zapłaci 500 skoro chcą 300 . Natomiast w tym przypadku może by tak spróbować opóźnić lub przyspieszyć zapłon . Skoro odkręcana była pompa to może jest przestawiony .A może ten pierścień łączący pompę z silnikiem źle założyłeś jest to do zrobienia mimo że tam jest tylko jedna możliwość to mnie się to udało i pompiarz mówił że nieraz widział takie cuda na trybie wycina się wtedy znak .
Powrót do góry

zbigniew125
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: pomorskie

Post#13 11 Mar 2011 22:59   

Witam O ile pompa jest dobrze zrobiona to z pewnością może być źle ustawiony zapłon , lub nie trafione na sprzęgiełko . Jeżeli po tym ciężkim uruchomieniu ,silnik pracuje dźwięcznie [wręcz gra ] trzeba opóźnić zapłon , odciągając pompę od silnika , natomiast jeżeli pracuje miękko wręcz próbuje strzelać w tłumik , trzeba zapłon przyspieszyć , przekręcając pompą do silnika . Ale to tylko jeżeli pompa jest dobrze ustawiona przez pompiarza , chodzi w szczegółności o to aby wtrysk paliwa dla poszczególnych cylindrów odbywał na równi dla każdego tłoka . Ponieważ często się zdarza że pierwszy dostaje wtrysk na wysokości ustawionej przez nas , a pozostałe to na chybił trafił . Pozdrawiam Zbigniew
Powrót do góry

tomek130
Poziom 18
Poziom 18

Post#14 11 Mar 2011 23:12   

Sprzęgiełka nie można źle ustawić jeśli nie ma rozpiłowanego podwójnego zęba na wielowpuscie. Panie zbigniew125 mógłby Pan to jaśniej wytłumaczyć " chodzi w szczególności o to aby wtrysk paliwa dla poszczególnych cylindrów odbywał na równi dla każdego tłoka . Ponieważ często się zdarza że pierwszy dostaje wtrysk na wysokości ustawionej przez nas , a pozostałe to na chybił trafił "
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Mar 2011 23:12   

Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#15 12 Mar 2011 21:35   

Odpowiedź dla Kolegi tomek130.
Chodzi tu o to, że jeżeli pompiarz schrzani pompę, tzn. nie wyreguluje prawidłowo śrub regulacyjnych na popychaczach tłoczków sekcji w pompie, to ustawiając zapłon na I cylindrze wszystko jest w porządku, tzn. początek wtrysku następuje gdy tłok znajduje się przykładowo 10mm przed GMP. Niektórzy uważają, że jest już dobrze ale z racji tego, że pompiarz schrzanił w II cylindrze początek wtrysku może nastąpić 15mm przed GMP a w III I IV jeszcze inaczej. Stąd Kolega zbigniew125 słusznie twierdzi, że wtrysk może odbywać się na chybił trafił dla cylindrów nr 2, 3 i 4.
Powrót do góry

tomek130
Poziom 18
Poziom 18

Post#16 12 Mar 2011 22:30   

Chodziło mi o to że ktoś nie obyty z mechaniką z tej wypowiedzi nie zrozumie zbyt wiele chociaż uwaga słuszna. Może i na mechanice to sie nie znam ale zwykle pierwszą czynnością po zamontowaniu pompy na stanowisku to jest właśnie ustawienie początków tłoczenia i robi się to dla wszystkich sekcji a nie tylko dla pierwszej poza tym w miarę prosto to sprawdzić.
Powrót do góry

437960
Gość

Post#17 13 Mar 2011 19:38   

RYKITYKI napisał:
Panowie drodzy jeżeli w całej okolicy takie są ceny napraw to nie rozumiem czemu się nie da za 300 .Rozumiem że w niektórych rejonach kraju mogą być ceny takie czy takie , ale klient nie zapłaci 500 skoro chcą 300 .

Nie da się za 300zł.zregenerować bo nie wystarczy na części,a robocizna rozumiem czyn społeczny? W moich stronach też "regenerują" za tyle, ale traktory nie chcą na nich chodzić (głównie palić na zimno) .
Powrót do góry

zbigniew125
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: pomorskie

Post#18 13 Mar 2011 20:15   

Witam Tak jak kolega cichus opisał , to miałem na myśli . A niestety w pompach po regeneracji często się to zdarza , niestety jest to niechlujność osoby naprawiającej pompę . Co do cen to jeżeli pompa nie ma uszkodzeń po awarii [ złamań , pęknięć ] to za 300 zł powinna być dobrze zrobiona , ponieważ sekcje nie są tak bardzo drogie . [ oczywiście bez pompki zasilającej ] Pozdrawiam
Powrót do góry

jojna0411
Poziom 14
Poziom 14

Post#19 13 Mar 2011 20:24   

Ja zapłaciłem 650 zł i została tylko stara obudowa pompy, w tej kwocie jest jeszcze pompka zasilająca, dźwigienka zewnętrzna i króćce
Powrót do góry

tomek130
Poziom 18
Poziom 18

Post#20 13 Mar 2011 22:24   

Człowieku zmień ten opis sam regulator kosztuje ok 450 pln więc głupot nie pisz, zostają łożyska tulejki sekcje i robocizna.
Powrót do góry

seweryn7701
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bielsko-biała

Post#21 14 Mar 2011 07:44   

Nie jest droga regeneracja. Pewno gościu cię naciągnął. Ja płaciłem 370 za wymianę wszystkich sekcji, jedna kosztuje 17 zł, uszczelniacza łożysk na wałku głównym, tulejowanie regulatora,regulacja pompy i czterech wtryskiwaczy Pompę mi facet zrobił pierwszorzędnie. To samo w pompie zetora to już 700. Więc coś jest z tym twoim pompiarzem nie tak albo ci wymieniał wszystko czy trzeba czy nie.
Powrót do góry

gromleon
Poziom 22
Poziom 22

Post#22 14 Mar 2011 08:25   

Panowie dajcie spokój, dajcie koledze czas na sprawdzenie innych opcji w tym wg mnie, nieszczelny układ paliwowy, stąd silnik przy zapalaniu dymi na biało, po prostu brak paliwa w układzie, możliwy też zły kąt zapłonu, ba możliwe także że paliwo było letnie i po tych mrozach w filtrach jest sama parafina, nikt nawet nie zapytał czy tam filtry ktoś wymienił!
I jeszcze to "Następnego dnia był znowu taki problem z odpaleniem. Kopcił na biało zapalał i gasł po chwili:(" więc albo łapie powietrze w układzie paliwowych albo filtry są tak zabite że pompka zasilająca nie daje rady tego przepchnąć. Często gęsto nawet potrafi się zatkać układ paliwowy tuż przed pompką zasilającą itd.
Ba, może nawet rozrusznik za wolno kręci itd itp, możliwości dużo.
I co to znaczy wcześniej palił a teraz nie pali ile mniej więcej czasu minęło od tego dobrego palenia do momentu założenia pompy zregenerowanej?
Powrót do góry

Danielboczkow
Poziom 8
Poziom 8

Post#23 Post autora tematu 14 Mar 2011 10:17   

Jeśli chodzi o rozrusznik to dobrze kreci bo na jesien był wymieniony na nowy

Filtry są wymienione na nowe

Na starej pompie palił bez problemowo a po samej wymianie były problemy

Jak go odpalilismy w sobote to strasznie dziwne odejscie miał a dokladniej strasznie szybko wchodzil na wysokie obroty jak sie go przycisnelo i strasznie wolno spadały obroty to nas zadziwiło

to postanowiliśmy ja dociagnac na srubach do ciągnika to znaczy wyregulowac ale nic to nie dalo
Powrót do góry

gromleon
Poziom 22
Poziom 22

Post#24 14 Mar 2011 10:34   

No to teraz sprawa wygląda już trochę jaśniej, sprawdź jeszcze na wszelki wypadek szczelność układu zasilania paliwem, a potem... potem oddaj pompę do lepszego zakładu. Powiem teraz z własnego doświadczenia, też kiedyś regenerowałem pompy aż kiedyś powiedziałem dość, kupiłem nową z gwarancją, wiem powiecie drogo ale coś za coś, mam spokój z tym elementem a w przypadku kiepskich fachowców w okolicy czasem to najrozsądniejsze wyjście, ale wszystko rozbija się niestety o koszty.
Pozdrawiam
Powrót do góry

seweryn7701
Poziom 20
Poziom 20

Post#25 14 Mar 2011 11:39   

Jest zle ustawiona pompa względem regulatora. Daje za dużą dawkę gdy dostaje obciążenia a za mało zmniejsza dawkę gdy puszczasz gaz.
Temu też może ciężko palić bo przy ustawieniu pompy na rozruch silnik jest dosłownie zalewany paliwem. Reklamuj pompę puki masz jeszcze możliwość.
Powrót do góry

Danielboczkow
Poziom 8
Poziom 8

Post#26 Post autora tematu 14 Mar 2011 17:47   

No dzisiaj zadzwoniliśmy do tego typa co robił tą pompe i powiedział ze to jest nie morzliwe ze coś takiego sie dzieje
To chcieliśmy oddać ją i niech oddaje kase i starą pompe to powiedział że w sobote najblizszą przyjedzie do nas do domu i postara sie ją naprawić a jak nie to tą naszą starą pompe zregeneruje i przywiezie
Powrót do góry

miszagrom
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#27 15 Mar 2011 04:40   

Proponuje Ci oddać tą pompę albo do poprawki, albo zmienić fachowca. Nie da się pompy dobrze naprawić za 300pln. A za 17 pln to kupisz sekcje ale chińskie. Na niektórych nawet nie udało mi się naregulować dawek. Dalsze kombinacje bez upewnienia się że pompa jest zrobiona prawidłowo, mogą doprowadzić do uszkodzenia silnika. Jeśli się rozbiegnie i spanikujesz, to do remontu pompy dojdzie Ci remont silnika.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Mar 2011 04:40   

Powrót do góry

seweryn7701
Poziom 20
Poziom 20

Post#28 15 Mar 2011 08:00   

Droższa sekcja kosztuje 50 zeta. I wcale nie jest lepsza. Ogólnie pompa rzędowa jest chyba jedną z najtrwalszych pomp wtryskowych. Pomijając tą w 60-ce. Nie grzeszy ona ani trwałością ani precyzją. A montując sekcje za 2 stówy całkowity koszt regeneracji pompy w granicach 600 zł to duża przesada. Tak czy siak czekajmy co dowie się autor tematu.
Powrót do góry

miszagrom
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#29 16 Mar 2011 02:07   

Sewewryn7701 powiedz mi ile w życiu swoim naprawiłeś pomp wtryskowych, że potrafisz powiedzieć która sekcja jest lepsza która gorsza?? Tak z ciekawości chciałbym się dowiedzieć. I może rozwiniesz temat ustawienia pompy względem regulatora. Wystarczy ze będzie to dotyczyło tylko pompy będącej przedmiotem rozmowy. No chyba że naprawiasz pompy wtryskowe i ładujesz chińskie sekcje do nich to rozumiem Twoja obronę chińskiej technologi. Jak 600 pln jest za dużo za naprawę pompy to musisz kupić traktor na pedały, będzie zdecydowanie ekonomiczniejszy. A mi jak ktoś przynosi szrot do naprawy to czasem i 600 złotych nie wystarczy. Ale na chińskich sekcjach nigdy bym nie dał gwarancji. I nie pisz głupot że nie ma znaczenia czy to chińskie czy inne sekcje np. wuzetem bo jesteś w błędzie do którego próbujesz przekonać innych. Pozdrawiam
Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#30 16 Mar 2011 11:43   

Wuzetem robi naprawdę porządne podzespoły do układów zasilania. Zdecydowanie polecam. Wystarczy usłyszeć ten mruk nowo zamontowanego rozpylacza, muzyka dla uszu:D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> C360 Zregenerowana pompa wtryskowa. Ciężko pali . Dymi na biało przy odpalaniu
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny