Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Najlepsze głośniki świata

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Estrada Co Kupić -> Nagłośnienie -> Najlepsze głośniki świata
Autor
Wiadomość
karolmichalewcz
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Włoszakowice - Leszno

Post#1 Post autora tematu 28 Paź 2004 14:09   

Słyszałem opinie że głośniki JBL! są zainstalowane w 70% w kinach na świecie... Czy faktycznie tak jest? jak grają te głośniki? Jakie są ich ceny ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Paź 2004 14:09   

Powrót do góry

toadi
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Żabno

Post#2 28 Paź 2004 14:41   

Re: Najlepsze głośniki świata

a to ze sa w wiekszosci kin nie i sie tam sprawadzaja to nie czyni z nich najlepszych na swiecie (a w krakowie w ARSie na jednej z sal przednie sa Zeckaa tylko efektowe JBL) Jedynie bardzo popularne ze w polsce w latach 90 najwiecej jezdzilo maluchów po ulicach nie robi z tego ze to jest najlepszy samochód :D

A tak naczej najlepsze do czego ??? do domu??? na estrade??? do samochodu ????
Powrót do góry

karolmichalewcz
Poziom 16
Poziom 16

Post#3 Post autora tematu 28 Paź 2004 15:24   

toadi napisał:

A tak naczej najlepsze do czego ??? do domu??? na estrade??? do samochodu ????

Do dyskoteki. W Klubie Cosmos w Krzycku Małym k. Leszna są głośniki JBL, i efekt pracy tych kolumn jest piorunujący !
Tak apropos... czy sam głośnik JBL może kosztować 1200 zł ??`
Powrót do góry

.Wiśnia
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: toruń

Post#4 28 Paź 2004 15:25   

karolmichalewcz napisał:
Słyszałem opinie że głośniki JBL! są zainstalowane w 70% w kinach na świecie... Czy faktycznie tak jest? jak grają te głośniki? Jakie są ich ceny ?

hm... najlepsze to one z pewnosci nie sa....ceny od 249zl do 13 kzl
grac graja dobrze ale czy warto ładowac kupe kasy w nie to juz niech kazdy sobie sam odpowie

[quote="karolmichalewcz"]
toadi napisał:

Tak apropos... czy sam głośnik JBL może kosztować 1200 zł ??`

a jasne ze moze.... to jeszcze nic te 1,2k pln :D sa duzo droższe rzedu paru kilo pln
Powrót do góry

eqt
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Łódź

Post#5 28 Paź 2004 15:56   

znaczy sam głosnik to jest najdroższy chybha 3500, najklepsze napewno nie są. W polskich kinach monopol JBLa został złamany, jest firma , która robi multikino i silverscreeny na naszych wzmacniaczach ale pod własna marką (Ćssst).
Powrót do góry

Tremolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Chorzów

Post#6 28 Paź 2004 17:34   

karolmichalewcz -> Uważasz że są piorunujące, a miałes w tym samym lokalu do przetestowania inne głosniki tak zeby porównać ??

Jak zwykle we wszelkich wypadkach bywa im więcej pieniędzy zapłacimy tym więcej możliwości.

Najlepszy głośnik lub zestaw głośników to taki, który przetwarza od 16Hz do 21000Hz , z gigantyczną skutecznością i do tego nieskończenie liniową o sprawności 100%, bez przesunięć fazowych, takiego głośnika nie stworzymy nigdy. Patrząc obiektywnie łatwiejsze do stworzenia jest to w ramach słuchawek, a ich ceny tez nie są małe: nawet 49 000 zł
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Paź 2004 17:34   

Powrót do góry

tomaszo
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: cz-wa (chwilowo dortmund)..

Post#7 28 Paź 2004 17:38   

Tremolo ma racje - sluchawki sa pozbawione wielu wad zestawow glosnikowych, zupelnie niezalezne od pomieszczenia...

Co do kolumn - sa i za 100kzl i wiecej....Cabase, Nautilus B&W itp, Grand Utopia itd... Ktore sa najlepsze? Na razie nikt nie podal w oparciu o odsluchy ogolnoswiatowe lidera,...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Paź 2004 17:38   

Powrót do góry

piapia
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Gdańsk/Mława

Post#8 28 Paź 2004 18:17   

CZy JBL ma cos wspolnego z Beyma????

kiedys mi sie obilo o uszy

pozdrawiam
Powrót do góry

micho a
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: zd.-wola koło łodzi

Post#9 28 Paź 2004 18:37   

ja ci moge alde za 1234tys zł opchnąć :lol: cena nie jest qwyznacznikiem jakości 100% częścuiowo jest ale nie zawsze w jbl kupe szmalu płacisz za napis a potem za głośnik podobnie w tonsilu np też dużo dokładasz za marke (tonsil i jbl robią dobre głóśniki chodzi mi9 tylko o to że dużo dokładasz za sam napis )

ja bym stawiał raczej na coś estradowego jbl ma horrendalne ceny na prawde ja tam na razie w klubach to największe wrażenie zrobiły kolumny elestry chyba na beymach (na moim zakończeniu gimnazjum były 2 elestry 15''+12'' śedni +dwa wysokie jakieś w życiu nie słyszałem takl głośnych i czystych wysokich tylko z basem na bakier ale natężenie wokalu na końcówce 2x100/8om było niesamowite aż gwizdało w uszach i co dziwne jakość byłas naprawde nieżła :D

a jbl estradowych nigdy nie słyszałem więc nie wiem ale cena straszna
Powrót do góry

vespereq
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Katowice

Post#10 28 Paź 2004 19:31   

piapia: tak Beyme założył jakiś konstruktor JBL'a czy coś takiego wiem ze jest ona spokrewniona z JBL'em. Mówi się że Beyma to "stary" Jbl.
a odnosnie tematu.. to nie wime jak z kinem ale na estradzie JBL w cale nie jest taki ciekawy.... wszystko oczywiscie kwestia kasy... z ciekawszych np Turobosound... Meyer Sound... nie wspominam już o produktach Meyera dla największej firmy nagłosnieniowej na świecie... nazwa taka jak nazwa firmy Clair Bros. ale to jest taka kasa.. że szkoda mówić wogóle na ten temat
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Paź 2004 19:31   

Powrót do góry

Kwaczor
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Leszno Poznań

Post#11 28 Paź 2004 22:08   

moim skromnym zdaniem JBL jest przereklamowany. inne glośniki wypadają korzystniej cenowo przy podobnych parametrach.

karolmichalewcz - możesz kiedyś mnie odwiedzic i posłuchac innego sprzętu. daleko nie masz ;)
Powrót do góry

radocha
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Gliwice

Post#12 29 Paź 2004 00:39   

vespereq napisał:

Mówi się że Beyma to "stary" Jbl.

???
beyma to firma dużo młodsza niż JBL
No i z innego kontynentu, Jbl e są tak drogie, bo płacisz nie tylko za markę ale i za ich ośrodki doświadczalne A w europie na dokładkę wysoko oclone. W USA ceny już są rozsądniejsze, choć nadal wysokie. Za to w usa mercedesy drogie !!!
Powrót do góry

karolmichalewcz
Poziom 16
Poziom 16

Post#13 Post autora tematu 01 Lis 2004 11:38   

Kwaczor napisał:
moim skromnym zdaniem JBL jest przereklamowany. inne glośniki wypadają korzystniej cenowo przy podobnych parametrach.

karolmichalewcz - możesz kiedyś mnie odwiedzic i posłuchac innego sprzętu. daleko nie masz ;)

Chodzę do szkoły do Leszna - popularna Kolejówka...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Estrada Co Kupić -> Nagłośnienie -> Najlepsze głośniki świata
Strona 1 z 1