Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie telewizor wybrać do 2300PLN?

andrzej.nowacki1 13 Mar 2011 18:28 1401 5
  • #1 13 Mar 2011 18:28
    andrzej.nowacki1
    Poziom 13  

Witam,
    muszę zakupić telewizor, mogę przeznaczyć około 2300PLN.
    40"-42", Ready HD wystarczy, 100Hz, wyjście USB z możliwością odtwarzania filmów, muzyki, zdjęć, połączenie z PC, podgląd dwóch obrazów, AVL - wyrównanie poziomu głośności (przy reklamach), przyda się wyłącznik TV:)
    Telewizor będzie podłączony do sygnału cyfrowego.
    Pokój dosyć nasłoneczniony, więc lepszy będzie z bardziej matowym ekranem.
    Oglądałem z w sklepach LCD LE40C630 i Plazmy PS42C450 w tej cenie i ciągle nie wiem co lepiej wybrać.

Trochę też się zastanawiam czy nie zwiększyć budżet do 2500 i nie kupić już LED/Full LED - wytyczne jak wyżej.
    Możecie mi podsunąć jakieś telewizory spełniające powyższe wymogi i doradzić w jaki rodzaj, markę lepiej iść?
    Czy faktycznie LCD świecą gorzej, podświetlanie wysiada, czy Plazmy zużywają więcej 'prądu', a może jeszcze jakieś wady mają, a może w końcu LED'a najlepiej wybrać po zwiększeniu budżetu?
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

• #2 15 Mar 2011 18:55
    andrzej.nowacki1
    Poziom 13  

nikt nie chce czy nie zna się by wypowiedzieć, doradzić? Niestety nie wiem którą technologię lepiej kupić.

• #3 16 Mar 2011 08:21
    Iceman31
    Poziom 20  

Każda z tych technologii ma swoje wady i zalety.
    Jedynie zamiast HD Ready celuj w Full HD. Nie wiem czy ktoś jeszcze dziś kupuje HD Ready. A tym bardziej przy rozmiarach 40" w górę.
    Chcesz podlączyć PC z tego co piszesz więc bardziej bym poszedł w LCD.
    Pisząc "wyłącznik TV" domyślam si, ze chodzi Ci o taki tradycyjny "pstryczek" do całkowitego wyłączenia? Nie wiem czy jeszcze takie są w telewizorach. Raczej wszystko jest na opcję STAND BY.
    Z odtwarzaniem filmów z USB dobrze sobie radzą Samsungi. Co do innych firm niech mówią inni.
    Natomiast jakość obrazu... porównywalne. Wg mnie czy weźmiesz Samsunga, Sony czy Sharpa będzie dobrze.
    Z Samsunga dobrym modelem jest ten LE40C650. O Sony i Sharpie niech mówią ich użytkownicy.

• #4 19 Mar 2011 21:37
    andrzej.nowacki1
    Poziom 13  

,,,ale nie interesuje mnie kto co kupuje, tylko za co zapłacę i co mi się przyda. Żadna telewizja na świecie nie nadaje jeszcze sygnału w FullHD, PS nie mam a nawet jeśli będę grał to na czas gier nie muszę mieć FHD. Tak więc zapłacę za to, a tak jako telewizor nie będzie tej rozdzielczości dostarczał.
    LCD lepszy dla podłączania do komputera - dlaczego, możesz wyjaśnić?
    "pstryczki" jeszcze są ale nie we wszystkich.

• #5 19 Mar 2011 23:02
    bodzio.c
    Poziom 13  

Kolega Iceman31 dobrze Ci radzi kup Samsunga LE40C650 i będziesz zadowolony. To bardzo udany model.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme