Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

[Atmega 32][C]ENC28J60 + Atmega->wizualizacja i sterowanie przez stronę WWW

sevotharte 13 Mar 2011 23:50
  • #1 13 Mar 2011 23:50
    sevotharte
    Poziom 10  

Witam!

Mam kilka pytań, prosząc o nakierowanie na właściwą ścieżkę. Wykonuję właśnie projekt sieci, która w założeniu ma symulować sieć inteligentnego budynku. Jest uC master oraz 2 slave'y. Są one połączone po RS485 z sobą i to działa.

Chciałbym teraz dorzucić do tego możliwość sterowania przez internet. Wymyśliłem coś takiego:

- do mastera po Uarcie połączony jest inny uC, który jest podłączony do ENC28J60 (uCNET)
    - uCNET ma pełnić rolę takiego małego serwera , który będzie wizualizował co jest wł/wył, będzie brał dane z czujników, a także będzie miał możliwość zmiany stanów urządzeń.

Moje pytanie brzmi:
    Jak najlepiej w miarę przyzwoicie przyswoić sobie TCP/IP. Od czego zacząć, by nie błądzić (struktury Ramek TCP/IP, UDP i innych mam opanowane). Nie chciałbym korzystać z gotowych bibliotek, bo ciężko mi będzie zrozumieć ideę działania sieci Ethernet (chyba, że już nie będę miał wyjścia) :).

Za wszelką pomoc dziękuję!
    Pozdrawiam

• #2 14 Mar 2011 01:49
    nsvinc
    Poziom 34  

Oto materiały dzięki którym przyswoisz w 100% a nawet w 101% wymienione przez ciebie protokoły:

TCP: RFC793
    IP: RFC791
    UDP: RFC768

Co jest tu do błądzenia? Podałem ścisłe sspecyfikacje jak działają te protokoły - i dokładnie tak musis zaimplementować ich obsługę w mikrokontrolerze...

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty