Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 14 Mar 2011 07:59
    jori1983
    Poziom 1  

Witam
    Mam pytanie dotyczące pieca dwufunkcyjnego Beretta. Gdy włączam ogrzewanie piec grzeje do zadanej temperatury, po czym pompa chodzi i iskrownik załącza się co dwie trzy minuty po czym po chwile piec oddaje dziwne odgłosy i zapala się czerwona kontrolka. Czy może ktoś mi powiedzieć czym to jest spowodowane ponieważ miałem już paru fachowców i wszyscy biorą po 100 zł i robią 15 minut a i tak nie działa.
    Dziękuję
    Pozdrawiam

• #2 14 Mar 2011 22:10
    zybie
    Poziom 30  

Wyczyść filtr pod kotłem na powrocie CO.

• #3 15 Mar 2011 09:07
    COOLka5
    Poziom 18  

Chodzi o to, że przez piec nie ma prawidłowego przepływu wody i kocioł grzeje wodę, która tylko w nim stoi (jakieś 2l może mniej) więc jak się odpali i zanim odczyta temp. na zasilaniu i zareaguje automatyką to już woda się gotuje i wywala stb (czyli zabezpieczenie przeciw przegrzaniu )
    przyczyn może być kilka:

- zacznij tak jak pisał zybie od filtra
    - dalej trzeba sprawdzić zawór trójdrożny (jeżeli jest to kocioł 2-funkcyjny)
    - ostatnią rzeczą jest sprawdzenie pompy (nawet jak słychać że pompa się kręci to trzeba ją rozebrać i zobaczyć czy z wirnikiem wszystko jest ok.)

• #4 15 Mar 2011 20:06
    Piotr77777
    Specjalista - systemy grzewcze

Jak możesz komuś płacić za jakąś usługę której nie wykonał... twoja kasa twoja sprawa.
    Zadzwoń może do autoryzowanych serwisantów beretty.
    Pompa może być uszkodzona, zawory odcinające pod kotłem mogą być zamknięte, wymiennik zakamieniały...itd... usterek może być dużo.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty