Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Beretta wyłącza się grzanie co i jest zimno w domu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Beretta wyłącza się grzanie co i jest zimno w domu
Autor
Wiadomość
jori1983
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Żmigród

Post#1 Post autora tematu 14 Mar 2011 07:59   

Beretta wyłącza się grzanie co i jest zimno w domu

Witam
Mam pytanie dotyczące pieca dwufunkcyjnego Beretta. Gdy włączam ogrzewanie piec grzeje do zadanej temperatury, po czym pompa chodzi i iskrownik załącza się co dwie trzy minuty po czym po chwile piec oddaje dziwne odgłosy i zapala się czerwona kontrolka. Czy może ktoś mi powiedzieć czym to jest spowodowane ponieważ miałem już paru fachowców i wszyscy biorą po 100 zł i robią 15 minut a i tak nie działa.
Dziękuję
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2011 07:59   

Powrót do góry

zybie
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: wica

Post#2 14 Mar 2011 22:10   

Re: Beretta wyłącza się grzanie co i jest zimno w domu

Wyczyść filtr pod kotłem na powrocie CO.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2011 22:10   

Powrót do góry

COOLka5
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Poznan

Post#3 15 Mar 2011 09:07   

Chodzi o to, że przez piec nie ma prawidłowego przepływu wody i kocioł grzeje wodę, która tylko w nim stoi (jakieś 2l może mniej) więc jak się odpali i zanim odczyta temp. na zasilaniu i zareaguje automatyką to już woda się gotuje i wywala stb (czyli zabezpieczenie przeciw przegrzaniu )
przyczyn może być kilka:

- zacznij tak jak pisał zybie od filtra
- dalej trzeba sprawdzić zawór trójdrożny (jeżeli jest to kocioł 2-funkcyjny)
- ostatnią rzeczą jest sprawdzenie pompy (nawet jak słychać że pompa się kręci to trzeba ją rozebrać i zobaczyć czy z wirnikiem wszystko jest ok.)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Mar 2011 09:07   

Powrót do góry

Piotr77777
Specjalista - systemy grzewcze
Specjalista -  systemy grzewcze

Miasto: Śrem

Post#4 15 Mar 2011 20:06   

Jak możesz komuś płacić za jakąś usługę której nie wykonał... twoja kasa twoja sprawa.
Zadzwoń może do autoryzowanych serwisantów beretty.
Pompa może być uszkodzona, zawory odcinające pod kotłem mogą być zamknięte, wymiennik zakamieniały...itd... usterek może być dużo.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Beretta wyłącza się grzanie co i jest zimno w domu
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.047 seconds

elektroda.pl temat RSS